Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Žebrání o souřadnice...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
116 odpovědí na toto téma

#41 mikelord

mikelord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2011 - 6:01

Sice je to uz pomalu na nove vlakno, ale ted jsem lovil jednu earthku v plzni a klobouk dolu!!! K logu staci foto a dve slova co ma na stitku u cedule!
  • 0

#42 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2011 - 6:52

fotrik: Podle novych letosnich guidelines je fotka dobrovolna. Viz http://www.geosociet.../guidelines.htm. Dokonce nesmi byt podminkou logu. A hlavne earthcache zalozene pred tim se musi revidovat, tudiz opravit tato podminka v listingu.
Podminka listingu v anglictine je naopak dobrovolna, ale uzitecna pro americke rewievery nazvane napr. 'geowareCA', kteri tyto kese vyhradne schvaluji.
  • 0

HW: Samsung Galaxy S3 Neo _ Garmin eTrex Legend HCx  _ Nokia N95 8GB _ PDA Mio P560 _ QStarz BT-Q818

SW: c:geo _ Locus Map Free _ WhereYouGo _ GCDroid _ GDAK


#43 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2011 - 7:16

Saludo, Ubuster: pánové, podívejte se, kdy byla keš založena ( 2009 ) a kdy probíhalo zmíněné logování ( 2010 ). Takže nebylo porušeno ani pravidlo jazykové, protože při založení se tenkrát požadovala pouze angličtina, ani nutnosti fotky, protože při logování ještě fotky povinné byly. Já to vidím tak, že pravidla porušoval pouze zmíněný logující a ještě se choval sprostě. To, že někdo trvá na správných odpovědích a nenechává tomu volný průběh, je pouze záležitostí autora a jeho záměru a nikdo nemá právo mu do toho mluvit.
  • 0

#44 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2011 - 7:38

MedoMys: reagoval jsem pouze na fotrikovu vetu

Rad se necham poucit, zvlaste co se Earthek tyce.


  • 0

HW: Samsung Galaxy S3 Neo _ Garmin eTrex Legend HCx  _ Nokia N95 8GB _ PDA Mio P560 _ QStarz BT-Q818

SW: c:geo _ Locus Map Free _ WhereYouGo _ GCDroid _ GDAK


#45 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2011 - 8:30

Diky MedoMysakovi za zastani! Jako jediny pochopil smysl tohoto vlakna i postnuteho odkazu, tedy ze nejen ze se somruji souradnice, ale jsou lidi, kteri se snazi vynutit bodik za kazdou cenu, nedokazou rict ani prosim a jeste jsou sprosti. Vy, co mi vytykate, ze jsem ho malo vodil za rucicku, vypadate jako ten expert zmineny v uvodnim postu nebo velky_typci zmineni mikromem. "Kdyz to nejde po dobrym, tak jak jinak vohnoutsky se jeste dostat k vysledku, abych s tim mel co nejmene prace?" V listingu je dostatecne varovani, aby ten, kdo loguje bez spravnych odpovedi vedel, co muze nasledovat. Presto pokazde posilam nejdrive nejmene dve vyzvy k oprave a cekam nejmene tyden na odpoved. A pokazde, kdyz se nekdo omluvi, ze to nepochopil, navedu ho na spravne zdroje, aby dokazal zminenou otazku alespon dodatecne spravne zodpovedet, a vzdy se snazim tak dlouho, az se to povede. Kdyz se vsak nekdo chova jako hovado, nemam nejmensi zajem mu cokoliv odpoustet. Bohudik, ze v zaplave ostatnich slusnych, se takovi nasli zatim jen dva. A to je cely smysl meho prispevku, ktery se narozdil od vasich stale drzi tematu - nemam problem pomoci s radou i s dokopanim k reseni komukoliv. Ale nesmi se chovat jako neslusne hovado ve zminenem priklade nebo vohnoutsky hledat jine cesticky jako dalsi zmineni vcetne vas samotnych. Dekuji.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#46 mikelord

mikelord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2011 - 9:08

Ja jsem v zadnem pripade nenapadal tvou uroven komunikace a ani tvou kes. Jen jsem rekl co si o tom myslim obecne. Naopak, na me nekdo skouset to co na tebe, tak mi dojde trpelivost mnohem driv ;) Navic jsem vychazel pouze z informaci zde na df.
  • 0

#47 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2011 - 11:25

Někdy radím já někdy bylo razeno mne. Na něco člověk přijde na něco ne. Nebyt rady tak neodlovím nejkrásnější keše např... v Peci p/s. JINAK O CO je neporadit lepší než kačer , který se veze ????? To nikdy nepochopím,. Minule se mi smál člověk, který nikdy nic nevyluštil a má 150 mystery.... tak co to je. No jo někdo vyluštil a kámo pojď semnou. To raději nechta poraddit, nebo nic
  • 0

#48 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2011 - 14:24

TerZdeK napsal/a:
člověk, který nikdy nic nevyluštil a má 150 mystery....


Mám teda jen polovinu mysterek a některé (cca 10) jsem i vyluštil, ale každopádně jsem všechny našel samostatně vlastním úsilím ;-)
Jinak by mě to vůbec nezajímalo...
Je jen jedna výjimka: kamarád poslal souřadnice, aniž bych je chtěl.
Kdyby ta keš nebyla jen 10km od HC, nešel bych ji ani nikdy lovit - podlehl jsem tomu, že by mi strašila tak blízko.
  • 0

#49 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2011 - 20:32

Víš mě to je celkem jedno, ja nejsem ten kdo by záviděl. Jen mě mrzi typ člověka, který nadává a sám má hajlz na chodbě:)))) TÍM VLASTNÍM USILIM MYSLIS JAK?.))
  • 0

#50 barbieteam

barbieteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2011 - 2:19

Tohle je jedna z těch diskusí, díky kterým mě fórum gc.cz nepřestává bavit a každý zhruba čtvrtrok, co na něj kouknu, nabízí něco zajímavého. Vezmu to analyticky: Pokud vám někdo (neznámý) píše o nakopnutí/souřadnice, pak jste buď owner keše, nebo jste ji odlovili. Pokud jste owner, buďte rádi, že se dotyčný nevyptal kamarádů, ani si nestáhl (nekoupil) finálku a má tu slušnost obrátit se na vás. Asi víte, jak se vaše mysterka "správně" luští, tak ho popostrčte! Snad jste ji dělali proto, aby ji občas někdo našel (v opačném případě jste debil a dál radši ani nečtěte), přesně víte, jak se očekávaný myšlenkový pochod má odvíjet a neni zas tak těžké to tazateli "nadávkovat" tak, aby musel trochu zapojit vlastní mozek. Když ho úplně vypustí a ptá se dál a dál, tak ho slušně upozorněte, že nic není zadarmo, a pak (s takovým případem jsem se nikdy nesetkal, ale sem postnuté příspěvky mě přesvědčily o opaku) ho ignorujte, případně odkažte na nejbližší tradičku... Pokud nejste owner a máte "jen" odloveno, můžete si vybrat: a) odkažte tazatele na ownera, B) protože máte odloveno, máte i vyluštěno (Neberte mi iluzi, že tohle ctěné fórum je útočištěm těch Posledních Spravedlivých, kteří nikdy neřekli sprosté slovo!), takže můžete postupovat dle výše uvedeného návodu pro ownera keše - víte, v čem je "fígl", tak taky umíte napovědět tak, abyste rovnou neřekli celé řešení. Pořád lepší na (slušnou) žádost odpovědět, než dotyčného nechat, aby se uchýlil k "prasáckému" řešení a vyměnil souřadnice za jiné. A owneři, sami si zvažte, co vlastně po lidech chcete. Veřejně přiznávám, že na "tupou" googličku se rád nechám dovést od kamaráda, co měl zrovna víc času než já, a jinde zase mám potřebu kolegům, co jsou se mnou a mají pocit, že logujeme "sračku" ve svodidle, aspoň stručně říct, v čem to luštění spočívalo, "o čem" ta keš vlastně byla. Nedělejte keše pro vyvolené, ale pro všechny kačery, tj. tak, aby z toho každý, kdo se snaží to vylušitit - i ten, kterého zrovna tohle téma nezajímá - něco měl (anebo aspoň mohl mít, kdyby chtěl). Třeba pak zjistíte, že o ty finální souřadnice najednou zas tolik lidí "nežebrá", anebo že je sami dokážete popostrčit správným směrem, aniž byste museli "vyklopit" celé řešení...
  • 0

#51 Pinokio.CZ

Pinokio.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2011 - 7:11

barbieteam napsal/a:


Hezky napsáno.
  • 0

#52 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2011 - 8:26

Pinokio.CZ napsal/a:

barbieteam napsal/a:


Hezky napsáno.


No tak hezky mozna jo, ale pomerne podstatna cast ty analyzy tam chybi. Nejak ta analyza vypada, jako by se automaticky predpokladalo ze uplne kazdy musi za kazdou cenu odlovit vsechny kese a owneri tomu jeste maji byt napomocni. Pak ta analyza plati. Ovsem barbieteam jaksi neuvazuje vubec tridu lidi, kteri to maji postavene jinak. Tedy tak, ze z pozice toho kdo kes hleda lovi jen ty kese co dokaze vylustit a dokaze se smirit s tim ze mu zustavaj nevyreseny otazniky, a z pozice ownera ze nedela kes pro kazdeho, ale jen pro ty co si s ni poradi. Pak ovsem pribyvaji dalsi alternativy. Tedy kacer co se na reseni nikoho nezepta (ovsem ten neni predmetem tehle analyzy, bavime se az o tom kdyz vyvstane dotaz) a owner ktery reseni nikomu nerekne, resp. ani nenapovi. I toto je regulerni postup jako kazdy jiny. Treba owner dela kes jen pro par lidi co jsou ochotni a schopni tomu nejake usili venovat.

Taky trochu kulha ta uvaha ze je lepsi napovedet, nez aby se se souradnicema potaji kseftovalo. Kdyz to trochu prezenu, tak je to v podstate stejna myslenka jako kdybych chtel zlikvidovat drogovy dealery tim, ze budu teda drogy zajemcum rozdavat zadarmo. Je pravda ze drogovy dealery bych timto znicil, ovsem nevim jestli s vysledkem ktery jsem zamyslel.

Jo a chybi tam jeste jedna okolnost, a to ucta k tem co si to sami najdou. Vynalozej na to nejaky usili, nekdy i dost velky. Lousknou D5, zalogujou, kouknou na logy ostanich a zjistej ze je tam 50xFI, z toho 15 lidi to vylustilo a zbylejch 35 tam bud jen prislo s tema chytrejsima, nebo ziskali souradnice v hospode. Takze me treba tohle trochu zkazi naladu, protoze pak misto abych byl jeden z 15 co tu kes dali, ma ji kazdej jouda kterej ani netusi o co jde. Takze kdyz nekomu radite/poskytujete reseni/souradnice, sice jemu mozna delate (dost pochybnou) radost, ale zase je jina skupina lidi (ktery ovsem v tom momente nevidite), jejichz usili timto degradujete a tu radost jim tak trochu kazite.

Takze takhle to vidim ja. A z tehle duvodu jesli ja nekdy zalozim mysterku, tak mi ani nemailujte. Nereknu nic, nebo jen strasne malo. :D A to ne proto proto ze bych dalsim lidem nepral nalez, ale hlavne z ucty k tem, co se nezeptaj a najdou to taky.
  • 0

#53 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2011 - 8:41

Modrak napsal/a:
Treba owner dela kes jen pro par lidi co jsou ochotni a schopni tomu nejake usili venovat.


Take jde o to, v jakem oboru se lustitel pohybuje a jak je ten obor vzdaleny tomu autorovu :)
Pak ta mira usili muze by diametralne odlisna...
  • 0

#54 Funman77

Funman77

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2011 - 8:43

Já znám taky jednoho "kačera", který nějak nepochopil o čem geocaching je a udělal si s toho fakt jen hon na body. Žadné mysterky neluští a ani neprochází multiny. Má totiž (a nevím, kde ho vzal a ani mě to nezajímá) seznam na několik A4 vyluštěných souřadnic mysterek a finálek multin. No a tak si je pak jenom objíždí a z vesela loguje. A dokonce mi i nabízel, že mi ten seznam okopíruje. No ale to by byl podle mě "podvod" a navíc i strašná nuda, takže jsem s díky odmítnul... :)
  • 0

#55 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2011 - 8:50

Modrak napsal/a:
A to ne proto proto ze bych dalsim lidem nepral nalez, ale hlavne z ucty k tem, co se nezeptaji a najdou to taky.

Ja se spis ztotoznuji s nazorem barbieteam. Podle me uplne staci, kdyz ti, co to nasli s pomoci, ci jinou cestou, to do logu poctive napisou...
  • 0

#56 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2011 - 9:15

Funman77 napsal/a:
Já znám taky jednoho "kačera", který nějak nepochopil o čem geocaching je a udělal si s toho fakt jen hon na body.

No a je to nějaký problém ? Pokud krabky fyzicky neničí, tak si snad každý může lovit jak ho baví.
  • 0

#57 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2011 - 9:16

bender-king napsal/a:

Modrak napsal/a:
Treba owner dela kes jen pro par lidi co jsou ochotni a schopni tomu nejake usili venovat.


Take jde o to, v jakem oboru se lustitel pohybuje a jak je ten obor vzdaleny tomu autorovu :)
Pak ta mira usili muze by diametralne odlisna...


No, tak tohle je taky zajimava pripominka. Samozrejme clovek z oboru nejakou kes louskne za minutu, zatimco jiny ktery se v danem oboru nevyzna s tim stravi ve lepsim pripade hodinu, v horsim tejden, nebo to neda vubec. Ale o tom to prece je. Umet si poradit s cimkoliv. Prece to nemuzeme postavit do roviny ze kdyz treba nekdo nerozumi pocitacum, tak ma dostat souradnice finalek serie Computer cache a jen to posbirat, a louskat assembler a perl ma jen tech par lidi co tomu rozumi.

A navic spousta kesi ma i alternativni reseni, ze je muze lousknout i nekdo kdo se nevyzna v dany problematice. Ted jsem treba resil pred par dny jeden pripad, kdy znalec golfu ma souradnice za minutu. Kdo golf nehraje, neprijde na to mozna nikdy. Ale existuje jeste alternativni reseni, kde i bez znalosti problematiky se to da za hodinu intenzivniho premejsleni vymyslet uplne z niceho. Je to sice narez na premejsleni, ale znalosti z oboru nejsou potreba. Takovejch kesi je spousta. Nejsem meteorolog, ani golfista, ani stavar-statik, ani astronom, ani ekonom presto jsem takovyhle veci dokazal nejenze vyresit, ale dokonce tak ze to stacilo na FTF. A kdyz vsechno selze, furt jeste existuje poctivy BF.

Jeste musim prijit na nejakej trik na noty. Muzikant taky nejsem a kes s notama jsem jeste nelousknul zadnou. Ale i na to dojde.

Cely je to v podstate o tom jestli nekdo chce ten bod za kazdou cenu, nebo jestli to chce vyresit. Ale ze se nevyzna v danym oboru s tim zadnou principialni souvislost nema. To muze jen pro nej zvysit nebo snizit pocet hvezdicek.
  • 0

#58 Funman77

Funman77

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2011 - 9:39

bodlak napsal/a:

Funman77 napsal/a:
Já znám taky jednoho "kačera", který nějak nepochopil o čem geocaching je a udělal si s toho fakt jen hon na body.

No a je to nějaký problém ? Pokud krabky fyzicky neničí, tak si snad každý může lovit jak ho baví.

No to jo, ale bavíme se tady o souřadnicích mysterek a podobně. No a ty on samozřejmě neluští, jen si z těch papírů nacvaká do GPSky souřadnice a jede si pro bod. Ale je to jeho věc, když ho to tak baví dělat... ;)
  • 0

#59 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2011 - 9:47

Pořád nějak nechápu to trauma některých takyhledačů, které rozčiluje těch pár svítících otazníků na mapě... V republice jsou tisíce dalších kešek, které jistě ještě nenavštívili... Tak proč musí mít zrovna tu, kterou nejsou schopni vlastními silami vyluštit ? :o Nikdo z nás neumí všechno, s tím se musíme smířit. Za chvíli tu lidi budou brečet, že kvůli multinám se musí chodit více než po tradičkách... A že by bylo nejlepší i takové "náročné" úkoly zakázat B)
  • 0

#60 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2011 - 10:12

Jarous1 napsal/a:
Pořád nějak nechápu to trauma některých takyhledačů, které rozčiluje těch pár svítících otazníků na mapě...
V republice jsou tisíce dalších kešek, které jistě ještě nenavštívili...

...to já to trauma docela chápu (z vlastní zkušenosti a nestydím se to přiznat).
Nehoním se za body ani mě ve své podstatě neflustrují otazníky v mapě, zvláště šifrovací nebo google mysterky, které se vyřeší u stolu a na jejichž konci je mikro za okapem.
Ale adventure mysterka která má spoustu pochvalných logů (najíc třeba kořeněná excelentním technickým provedením finálky) je dost lákavě hozená rukavice i pro toho, kdo je schopen sobě, ownerovi a veřejně přiznat že na ni sám tak úplně podle ownerových představ nemá.
A pokud v takových případech owner není ochoten poradit, tak ať se smíří s netradiční postupy a BF hunty, "japonskými výpravami", po kterých někteří nemaj ani tucha vo co tam go nebo ať raději takové mysterky nezakládá...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama