Přejít na obsah


Fotka

ADSL router "občas" přiřadí IP mimo pool size


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#21 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2011 - 12:57

Firestone- napsal/a:
xychtem jsem právě myslel web. rozhraní -- když jsi stáhnu příslušný fw, tak to prostě nepřepíšu. Neudělá to nic, tváří se to, že to načítá, ale ani po 10 min se nic nestane a zůstává tam starý fw.

---
Přehrátí nového FW do Zyxelu, který má FW V3.40(BEI.0) je v "domácích" podmínkách NEMOŽNÉ!!! - konzultováno s českým zastoupením Zyxelu => jedině jej poslat v rámci reklamace do "Zyxelu CZ" a tam nahrát "normální" FW
---

Citace z http://www.dsl.cz/di...mezi-lan-a-wlan


FAjn, tak o FW routeru už mluvit nebudeme a teď začni odpovídat na ty dotazy na špatně přidělenou IP adresu a na to nastavení DNS.

Mimochodem, když na té stanici s vadnou IP dáš opravit, udělá to něco ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#22 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2011 - 13:00

No teď má každý stroj nastavenou napevno IP (na straně klienta) a pool size na routeru mám vyhrazen pro náhodně příchozí (notebooky, mobily, ...). Takže teď žádné konflikty s IP nejsou (prozatím). DNS server děla router.
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#23 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2011 - 13:03

Trosicku odbocim - takze router zvladne max 8 zarizeni (liznuti dle MAC z DHCP) a ty jich tam mas vic. V tom pripade nechapu, proc tam je takovej shit router, zvlast kdyz je pozadavek jeste na vic zarizeni. Osobne bych koupil nejakej Asus, nacpal tam DD-WRT a neresil bych to.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#24 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2011 - 13:06

Výhledově to tak chci udělat, protože tohle je vážně opruz a pro mě nepochopitelným řešením na straně routeru!
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#25 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2011 - 13:15

No pokud to je takhle, tak bych to udelal nasledovne: 1) stroje, ktere se nehybou/neprenasi, tak tem bych nastavil natvrdo IP adresy 2) notebooky, ktere se prenasi a pouzivaji v jinych sitich a zaroven je tam pozadavek na konkretni IP, tak tu vyresil pres lizani z DHCP pres MAC 3) zbytek bych nechal lizat v nejakem libovolnem rozsahu.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#26 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2011 - 13:37

add 1) Ano, tak jsem to udělal a snad bude klid. add 2) a 3) vyřešeno sloučením 2) a 3) -- tj. není třeba, aby některá tato zařízení měla svou IP v daném subnetu.
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama