Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

NÁVRHY LOGA GCF EU 2013


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
59 odpovědí na toto téma

#41 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 12:39

Když si budete pořádat v Praze event například s názvem "Geopivo Praha" klidně si event nazvěte jak chcete. Tady (jak prozatím asi málo kdo chápe) se nejedná o event pro mých pár kámošů, se kterejma se sejdu někde v putyce. Pozor ! Tady se jedná o mezinárodní veletrh s geocoiny, který má oslovit samozřejmě z části české sběratele, ale hlavně také sběratele z celého světa. Český kačer si ten název "Prague" nějak přelouská, ale cizinci ? Ti název Praha ve svých mapách nenajdou. V Nebílovech byli kačeři z Kanady, USA, Německa, Austrálie, Francie, atd ... Letos na Geocoinfestu v Kolíně nad Rýnem se to cizincema jen hemžilo. Je nám líto, ale budete muset překousnout u této vyjímečné akce anglický název města. Díky za pochopení.
  • 0

#42 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 12:53

Nerekl bych, ze zahranicni kaceri jsou takovi tupci, aby nezvladli Prahu.
  • 0

#43 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 12:56

marram napsal/a:
Nerekl bych, ze zahranicni kaceri jsou takovi tupci, aby nezvladli Prahu.


Jasně ... máš pravdu. Prosim tě neber to až tak vážně. Byla to samozřejmě nadsázka. Jde o princip. Kdyby se jednalo o čistě českou akci, pro čeké kačery, neřeknu ani muk.
  • 0

#44 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 13:01

geo.scorpions napsal/a:
...
V Nebílovech byli kačeři z Kanady, USA, Německa, Austrálie, Francie, atd ... Letos na Geocoinfestu v Kolíně nad Rýnem se to cizincema jen hemžilo....

1. GEOCOINFEST 2011 - EUROPA

to není anglicky, ale německy, tedy lokálním jazykem.

Willkommen zum 1. GEOCOINFEST Europa (GCF2011-EU)
Köln, Deutschland

ani tohle není moc anglicky.
Jsem trochu proti zbytečnému podlézání...copak nemáme národní hrdost? Naše hlavní město se u nás jmenuje PRAHA.
btw: http://maps.google.c...psrc=0&t=m&z=10
srovnej: http://www.mapy.cz/#...727_51.091592_6
  • 0

#45 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 15:08

dr.vota napsal/a:
to není anglicky, ale německy, tedy lokálním jazykem.

Willkommen zum 1. GEOCOINFEST Europa (GCF2011-EU)
Köln, Deutschland

ani tohle není moc anglicky.
Jsem trochu proti zbytečnému podlézání...copak nemáme národní hrdost? Naše hlavní město se u nás jmenuje PRAHA.
btw: http://maps.google.c...psrc=0&t=m&z=10
srovnej: http://www.mapy.cz/#...727_51.091592_6


otevri si oficialni stranky letosniho GCF a uvidis, ze je tam Germany - Cologne a to je zase anglicky. ;)
  • 0

#46 torfi

torfi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 15:23

k-lord napsal/a:

dr.vota napsal/a:
to není anglicky, ale německy, tedy lokálním jazykem.

Willkommen zum 1. GEOCOINFEST Europa (GCF2011-EU)
Köln, Deutschland

ani tohle není moc anglicky.
Jsem trochu proti zbytečnému podlézání...copak nemáme národní hrdost? Naše hlavní město se u nás jmenuje PRAHA.
btw: http://maps.google.c...psrc=0&t=m&z=10
srovnej: http://www.mapy.cz/#...727_51.091592_6


otevri si oficialni stranky letosniho GCF a uvidis, ze je tam Germany - Cologne a to je zase anglicky. ;)


Ale nápisy na logu vypadají zase spíš na němčinu :)
  • 0

#47 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 15:52

k-lord napsal/a:
...
otevri si oficialni stranky letosniho GCF a uvidis, ze je tam Germany - Cologne a to je zase anglicky. ;)

a odkud myslíš že jsem to zkopíroval? Z listingu na GC.COM.
A na prvním místě to mají německy, teprve potom další jazyky...a v názvu eventu je "Europa" jasně německy.
Možná bychom měli taky reklamovat, že tam nemají "Kolín nad Rýnem" :D
  • 0

#48 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 16:56

dr.vota napsal/a:

k-lord napsal/a:
...
otevri si oficialni stranky letosniho GCF a uvidis, ze je tam Germany - Cologne a to je zase anglicky. ;)

a odkud myslíš že jsem to zkopíroval? Z listingu na GC.COM.
A na prvním místě to mají německy, teprve potom další jazyky...a v názvu eventu je "Europa" jasně německy.
Možná bychom měli taky reklamovat, že tam nemají "Kolín nad Rýnem" :D


Nekopiruj texty z listingu a koukni se na obrazek s mostem a katedralou na oficialnich strankach. Ve vsech jazykovych verzich je tam "1st European Geocoinfest Germany - Cologne". ;)

Navic v pravem dolnim rohu na stejne strance je logo (stejne jako je na suvenyru pro tento ME) a na nem je opet Cologne.

pro jistotu odkaz na stranky: http://geocoinfest.de
  • 0

#49 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 17:22

k-lord napsal/a:
...
Nekopiruj texty z listingu a koukni se na obrazek s mostem a katedralou na oficialnich strankach. Ve vsech jazykovych verzich je tam "1st European Geocoinfest Germany - Cologne". ;)
...

oficiální je podle mne listing a ne jakýkoliv doprovodný web...aaaale co, nebudu se hádat, dejte si tam, co chcete, i když s tím nesouhlasím
  • 0

#50 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 17:34

geo.scorpions napsal/a:
Tedy toho Golema je škoda. Byl by to vážně skvělej motiv.

Pokud se nepletu, tak se řeší práva na sochu Golema zpracovanou pro film.. ale jistě se dá motiv Golema zpracovat i jinak. Stačí dát do Googlu "Golem" a obrázky... a hned je tam spousta různých jiných variant.
  • 0

#51 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 17:52

Výjimečně bych si dovolila souhlasit s dr.votou. Hlásím se k vlastenectví a říkám, že máme Prahu, nikoliv Prague či Prag nebo Pragu. ;)
  • 0
mishiczka1

#52 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 18:04

Zanechme národoveckých debat o nepodlézání cizákům. Primární rolí jazyka je dorozumět se a ne si dokazovat vlastní jedinečnost. Pro potřeby loga je však jedno, jestli se použije angličtina nebo čeština. Text bude natolik krátký, že bude srozumitelný každému. Takže např. "GEOCOINFEST PRAGUE 2013" nebo "GEOCOINFEST PRAHA 2013". Já osobně bych hlasoval pro verzi s českou Prahou. Dává to logu takovou hezkou, lokální příchuť, a na srozumitelnosti to nic neubírá. Ohledně Golema - souhlas se Sobíkem, pokud se nepoužije konkrétní podoba z filmu, tak není problém. Golem má však jedno úskalí: Cizinci obvykle o Golemovi nic neví. Ano, až přijedou, někdo jim tu legendu řekne, zajdou do hospody "U Golema", pochopí, zalíbí se jim to. Pro potřeby loga je to však příliš komplikované. Mělo by to být něco, co si na první pohled spojí s místem konání. Tedy stylizovaná silueta Pražského hradu, Karlova mostu, schematická podoba orloje... Mimochodem, ze stejného důvodu nebude moc fungovat ani svatý Václav - nikdo v zahraničí neví, že právě on je patronem české země, a ani nezná podobu jeho sochy na Václaváku.
  • 0

#53 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 18:26

Mě se třeba líbí silueta hranic naší republiky, ale upřímně, kdo z cizinců pozná nebo si zapamatuje či dokonce později identifikuje naši vlast podle siluety? Líbí se mi Karlův most. Ten snad už pozná víc lidí. A zase by stačila silueta dvou barev. Nebo i jedné. A samozřejmě by nemělo chybět logo geocachingu. Nebo symbol, kterému budou rozumět všichni kačeři.
  • 0
mishiczka1

#54 Destr

Destr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 18:38

dr.vota napsal/a:
Jen upozorňuji, že naše hlavní město se jmenuje PRAHA nikoliv Prague, což je cizácká zkomolenina...
A logo by mělo být jednoduchý symbol, nikoliv něco jako petřínské dioráma :D


Jen upozornuji, ze GEO, COIN a FEST jsou cizacka slovicka. Navrhuju cely event pojmenovat ZEMĚ-MINCOVNÍ PŘEHLÍDKA V PRAZE LÉTA PÁNĚ 2013.
  • 0

10 SIN

20 GOTO HELL


#55 Skyd

Skyd

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 21:07

Sice mám prd do toho co kecat jelikož me schvalovací mailík ještě "neoschnul" :-) , ale jsem tak nějak z "oboru" . Osobně si myslím že zatím momentálně u mě vede návrh heyteam . Logo úplně nahoře + logo na tričku hodně líbivé, jednoduché vystížné nic přeplácaného a návrh geo.scorpions. Ohledně Prahy .. Myslím že pěkně je to vyřešeno v oficiálním logu prahy . Proč to nevyužít :-) Ale vždy když něco takového řešíme .. milion lidí dva miliony názorů, ale určitou "kulturu" by logo mělo mít pak už je to jen o vkusu každého "soudruha" co se někomu líbí druhého může pobuřovat ..
  • 0

#56 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 22:08

No s tím oficiálním logem Prahy to není zase špatný záznam... co vzít logo GC (4 čtverce) a do každého vepsat Praha, Prague, Prag, Praga či jak to tam je.. Toto by vše mohlo být zakomponované do nějakého toho motivu spojeného s Prahou, Českou republikou. Rozhodně souhlas, že nějaké silueta hranic země nikomu venku nic neřekne. Na druhou stranu sv. Václav je asi znám a Hradčany či Orloj, Karlův most jsou profláknutý. Tak proč nepoužít něco nového, jiného...
  • 0

#57 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2011 - 9:34

Nejdříve jsem chtěla toto téma ignorovat, bo vážně nejsem zrovna výtvarný typ:D:D:D Ale pár návrhu mě zaujalo - jako třeba ten o burgus - ten se mi hodně líbí. A pak taky nápad od Rogosak - found it smajl na mapě evropy (možná by to nemusela být vyloženě vlakja EU, bo Evropa není jen EU a spousta lidí má na EU svůj názor, že?:D) - teď mě tak mapadlo: mapa Evropy celá zelena (jako GC) a na ní ten smajloš ze žlutých found it logů. Ale možná jsem i úplně mimoň:D
  • 0

#58 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 349 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2011 - 12:46

Tak podruhe a napsled vyuzivam Sobikuv napad :) Pricemz vyhoda tohoto od mych predchozich je, ze je tam zrejma spojitost s GC. Nevyhoda, ze na logo uz je to trochu detailnejsi a pri potrebe to nejak velikostne redukovat, zbudou jen ty ctverce.

Vložený obrázek

A k tomu jednomu predchozimu jsme pridal gc barvy

Vložený obrázek

A uz to necham asi lezet :) Mimochodem, od veci by ani nebylo, pokud by v tom logu bylo neco specifickeho z mista konani, ale, pokud se nepletu, misto ejste neni urcene.
  • 0

#59 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2011 - 11:09

Stop stav grafickým návrhům. Díky všem za podporu a snahu. Výsledky hlasování zveřejníme cca za týden. Hlasovat se bude na eventech 11.11.2011
  • 0

#60 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2011 - 12:41

Zdravím, Hlasování o logo Geocoinfestu EU proběhlo bez větších potíží. Děkujeme tímto všem ownerům jedenáctkových eventů, kteří nám v tomto hlasování pomohli, dále děkujeme všem zůčastněným, ať už hlasovali pro jakýkoli grafický návrh. Celkem se hlasovalo na třinácti eventech 11-11-11. Vítězem se stal návrh geokolegy Burgus s celkovým počtem 134 hlasů. Vítězný návrh drtivě porazil všechny ostatní, rozdíl mezi prvním a druhým místem byl 45 hlasů. Celkem se hlasování zůčastnilo 488 kačerů. (nicků) S autorem grafického návrhu logo ještě malinko doladíme a před koncem roku představíme finální verzi, která Vás bude provázet po celou dobu příprav této velké události. Radek ... ;);)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama