Přejít na obsah


Fotka

Auto Smart


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#1 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2011 - 8:41

Ahoj lidi. Zkouším dotaz mezi kačery, mám pocit, že s tímhle autem tu někdo zkušenosti má. Bohužel jsem asi definitivně odevzdala potomkům starou Feldu a hledám nějakou nákupní tašku (jako druhé auto). Na normální cesty mám přítele s autem, ale přece jen občas potřebuju nakoupit, popojet na chatu atd. Tak mě napadl Smart jako ideální varianta. Jaké máte s tím autem zkušenosti? Jezdí to?;) Nebo je to hodně ujetý nápad? Díky za rady
  • 0

#2 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2011 - 8:57

Je to značně ujetý nápad :) Neříkám že ne, ale spíš bych doporučil něco víc autoidního... Koukni třeba po první verzi Fiatu Punto - dá se sehnat kolem 40k (my máme dovoz z Německa za 20k - s přihlášením a komplet servisem jsme se vešli do 50k) a maximální spokojenost...
  • 0

#3 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2011 - 9:00

Smart pro dva, nebo Smart pro čtyři?
  • 0

Hoblíkovo geocoiny a nevelký geocaching blog


#4 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2011 - 9:01

Smart a zkušenosti... napiš dp.manovi...
  • 0

#5 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2011 - 9:14

No to mi teda prijde hodne ujety. Chces novyho nebo ojetinu? Kolik za to chces dat?, Neporidis nahodou za polovinu penez normalni lidsky auto? U nas jeden jezdi, dobry je ze parkuje napric tam kde ostatni parkuji podelne a ani moc nevycuhuje. Ale o jiny vyhode nevim. Co jako si myslis ze se stane kdyz se s nekym srazis? Jako treba na pouti na autodromu bych se s tim klidne projel, ale teda vjet s tim do normalniho provozu bych se neodvazil. Kor ven z mesta (pises na chatu).
  • 0

#6 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2011 - 9:21

tak tak --co se tyce Smarta tak napis Dp.manovi Ale jinak Smart melo byt auto na cesty do skoly --- jako nakupni taska je temer nepouzitelny --teda pokud takupni taska nerovna se Igelitka. Vim ze treba do ForFour se do kufru nevesla ani basa piva --cca o 5 cm a nerekl ych ze to je zrovna nejaka extra velka vec. Navic za prachy co das do Smarta poridis nejaky 2*korejsky priblizovadlo vyrobeny v Ceskoslovensku
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#7 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2011 - 10:16

Novýho ne, je mi líto peněz. Jinak stačí verze pro jednoho a pár tašek (týdenní nákup). O Fiatu Puntovi a Daewo Matisovi jsem taky přemýšlela, to Daewo se ale prodává docela draho. Prostě hledám něco cenově přijatelnýho, malýho, pokud možno spolehlivýho, s malou spotřebou...
  • 0

#8 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2011 - 10:39

asi bych se poohledl po necem jinem - corsa, clio, trojlistek z kolina..... ten smart je fakt polovicni auto za dvojnasobnou cenu. bohuzel platis hodne za image.
  • 0

#9 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 479 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2011 - 11:04

Nissan Micra, Mitsubishi Colt.
  • 0

Chystá se Geokalendář 2016.
Můžete posílat fotky na vianney@volny.cz
www.facebook.com/geokalendar


#10 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2011 - 11:05

Mufa napsal/a:
Novýho ne, je mi líto peněz. Jinak stačí verze pro jednoho a pár tašek (týdenní nákup). O Fiatu Puntovi a Daewo Matisovi jsem taky přemýšlela, to Daewo se ale prodává docela draho. Prostě hledám něco cenově přijatelnýho, malýho, pokud možno spolehlivýho, s malou spotřebou...


Ojetá krátká Felicie nebo Fabie ??
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#11 parnie

parnie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2011 - 12:01

Vianney: Kup si krátkou feldu s airbagy a posilovačem řízení a budeš spokojena...lepší než nějakej matiz, který se v zatáčkách naklápí atd...
  • 0

#12 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2011 - 12:18

BTW jak se to servisuje? Vzdyt je to Mercedes. To se jezdi do znackovyho MB servisu kde si reknou 2 litry za hodinu prace, nebo to zvladne beznej melouchar za normalni penize? Kolik stojej nahradni dily?
  • 0

#13 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 484 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2011 - 12:21

mno nevim, taky bych rekl ze tohle je dost draha sranda vzhledem k ostatni nabidce na trhu. Jakykoli jiny auto ti udela dvojnasobnou slouzbu za polovicni peniz
  • 0

brundi
 


#14 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2011 - 13:03

Mufa napsal/a:
Novýho ne, je mi líto peněz. Jinak stačí verze pro jednoho a pár tašek (týdenní nákup). O Fiatu Puntovi a Daewo Matisovi jsem taky přemýšlela, to Daewo se ale prodává docela draho. Prostě hledám něco cenově přijatelnýho, malýho, pokud možno spolehlivýho, s malou spotřebou...


To Punto je fakt super. My ho teda nemáme jen jako nákupní tašku, ale i jako "rodinný auto" - jsme dva a super. Odveze náš za keškama, na dovolenou i s kolama na střeše, malá spotřeba... Jo a máme třídvéřák - už neumim nastupovat do normálního auta - to pohodlí je fakt neuvěřitelný :-)
  • 0

#15 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2011 - 13:09

Jeden napad bych jeste mel, to je po financni strance uplne nejlevnejsi. Pises ze pritele s jednim autem uz mas, ale potrebujes jeste druhy auto. Co teda poridit jeste druhyho pritele s druhym autem ;)
  • 0

#16 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2011 - 13:29

Hedgehog_Family napsal/a:

To Punto je fakt super. My ho teda nemáme jen jako nákupní tašku, ale i jako "rodinný auto" - jsme dva a super. Odveze náš za keškama, na dovolenou i s kolama na střeše, malá spotřeba... Jo a máme třídvéřák - už neumim nastupovat do normálního auta - to pohodlí je fakt neuvěřitelný :-)


Teda nevim. Nic proti tvym sqelymu geovozidlu, ale po vcerejsku bych doporucil jakykoliv auto, s vyjimkou toho Smartu a s vyjimkou tridverovyho Punta. Shodou okolnosti me do toho vcera nalozili asi na 20 kilaku na zadni sedadlo. Uz kdyz jsme sli k autu tak jsem pojal pochybnost jestli se tam 3 vejdem. Pak jsem zjistil ze sice jsou tam i zadni sedadla, ale neni kudy nastoupit. Chvili jsem uvazoval jestli kufrem, pak jsem pochopil funkci kouzelne packy a Sezam se otevrel. Dovnitr to celkem slo, ale nasledne me slisovali prednim sedadlem ze jsem se nemohl ani pohnout. Kdyz me vysvobodili, ven to skoro neslo a pripomnel jsem si scenku jak se Abrham sape z Velorexu ve filmu Vrchni prchni :D

Rodinny auto jo, ale pro koho? Byl jsi na GC2HEHR? Nejmenujes se nahodou Matysek?
  • 0

#17 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2011 - 13:49

Modrak napsal/a:
Jeden napad bych jeste mel, to je po financni strance uplne nejlevnejsi. Pises ze pritele s jednim autem uz mas, ale potrebujes jeste druhy auto. Co teda poridit jeste druhyho pritele s druhym autem ;)


A kdo se všech těch chlapů má furt doprošovat? V mým věku už mě to neba snášet ty jejich nálady, že se jim zrovna nechce toho svýho miláška dát z ruky. To to auto vyjde levnějc ;)

Jinak to potřebuju fakt jen na ty nákupy a chatu, takže někdo soukající se na zadní sedadla opravud nehrozí. Aspoň mi tam nebudou moct jednou v budoucnu nacpat všechny vnoučata :)
  • 0

#18 devon rex

devon rex

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2011 - 17:31

Smarta nebrat!
  • 0

#19 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2011 - 17:37

Přispěji se svým názorem jakožto reklamační technik (analýza) automotive firmy, kde do SMARTů vyrábíme elektroniku (BCM, immo, klíče, stahování okének atd.). Je to spolehlivé autko, které bych si ovšem vzhledem k přemrštěné ceně a nulovému úložnému prostoru určitě nepořídil. A malá perlička z vlastní praxe. Jednu dobu chodilo na reklamaci dost kusů vytopených vodou. Pak jsme se od Francouzů (SMART se vyrábí v Hambachu) dozvěděli, že oblíbenou zábavou holandské mládeže bylo vozítka stojící na okraji kanálů shazovat dolů :)
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#20 Jelca

Jelca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2011 - 22:50

Tak i já se připojím ... Dělal jsem ve firmě, kde jsme se rozhodli koupit 2 smarty pro asistentky (ježdění na poštu, na úřady atd.) Překousli jsme poněkud vyšší cenu vyváženou stylem. Na servis jsme jezdili do mercedesu a ty auta byla skutečně poměrně spolehlivá, bezporuchová atd. Jednou jsem měl asi 10 dní své auto v servisu a tak jsem si jednoho SMARTa vzal. Na křižovatkách se na mě lidé usmívali, neměl jsem problém s parkováním a celkově mě to auto nadchlo. Přesně do chvíle než přišel víkend. V sobotu jsem jel s bývalou přítelkyní na brusle. Po naložení dvou páru bruslí a nějakého občerstvení a ošacení pro případ zimy jsem absolutně zaplnil ten prostor který je asi kufrem a opravdu si neumím představit týdenní nákup. V neděli jsem pak jel na kešky asi 100km od HC. Kdo nezažil nepochopí. Takže resume: Pokud nevadí cena (pořizovací, servisu, atd) a je potřeba být cool tak ANO Pokud občas potřebujete cokoliv naložit (včetně nákupu) a nebo opustit město (je úplně jedno zda po dálnici nebo okresce) tak rozhodně NE Takže jinými slovy, pokud Vám není 18 - 20 a neberete to jako stylovku na ježdění do školy, tak jakýkoliv jiný vůz bude praktičtější volbou.
  • 0
Lepší být první v pekle než druhý v nebi ...




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama