Přejít na obsah


Fotka

Auto Smart


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#21 MadDogTeam

MadDogTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2011 - 8:38

Mn o souhlasim ze za "ty penize" se da poridit asi i neco lepsiho, co se tyka spolehlivosti, v praci jej mame, strida se na nem vicero lidi, ma nalitano pomerne dost na to jaky je to motor ( mame benzinovou verzi) ale nemuzu souhlasit ze by se tam neco neveslo, kolega bezne vozi kolo, ano sam a ano uvnitr, ja v nem jel i se svam psem - tehda jeste jen jednim :D a mam flata (velikostne zlaty retriever) a nemyslim ze bychom oba nejak stradali, nakup na tyden v nem odvezes bez problemu, zvlaste pokud jezdis sama. kolegove s nim jezdi bezne na prace do centra vcetne malych staflicek a potrebnym materialem a nastroji na lepeni reklamy atd. Takze je to o tom, zkusit si do nej sednout, ja nemel problem dat za vikend 800 km a necitil jsem zadne boleni, sedadla jsou prijemna atd. ergonomie obcas ustupuje designu, ale v jakem aute posledni doby ne, co mne prekvapilo je spotreba te benzinove verze, bylo to kolem 6,5 litru, ale je fakt ze tam byla dalnice a nijak jsem ho nesetril :D Plny automat je celkem prijemny, a i u "manualu" auto radi nizsi rychlosti samo pri brzdeni az do uplneho vyrazeni pri zastaveni na semaforu. A co mne osobne prekvapilo, subjektivni pocit z velkeho auta, jen se clovek nesmi podivat za svoji sedacku :D
  • 0
Galaxy SII + search dogs Phalko a Ela :)

#22 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2011 - 9:17

A co Fiat Panda? Pro kešky spíš 4x4 verze :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#23 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2011 - 9:41

Doporučení na autora už tu zazněla, tak ještě přímý tematický odkaz do (a vlastně i k :) ) archivu: GC1DWT3...
  • 0

#24 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2011 - 9:48

Mufa: co zacit z druhe strany a to treba napsat, kolik si tak predstavujes do toho "uvalit" penez?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#25 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2011 - 10:31

hoblik napsal/a:
Smart pro dva, nebo Smart pro čtyři?


Myslis Smrt pro dva nebo Smrt pro ctyri? B)

obe varianty jsou ovsem opravdu smrt... nikdy...
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#26 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2011 - 11:51

S474N napsal/a:
Mufa: co zacit z druhe strany a to treba napsat, kolik si tak predstavujes do toho "uvalit" penez?


Nic novýho nechci, jsem ochotná do toho vrazit cca 60-80 tisíc. Taky ale nechci něco, co budu muset během roku nechat komplet opravit. Kdysi jsem zakoupila Felicii a za dva roky jsem byla ráda, že se jí můžu zbavit. Zjistila jsem, že byla bouchnutá, za rok úplně zrezla... mám bohužel blbý zkušenosti s jetýma autama.
Hledám něco na krátký jízdy (nákup, chata je 20 km), na tahání kol, rodiny a dálkový jízdy máme rodinný auto (který je bohužel zaparkovaný dost daleko ode mě, přítel se separuje i s autem) :)
  • 0

#27 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2011 - 12:16

nosferatu XIII.: docela by me zajimalo, kde si nabral ty zkusenosti. Jedna znama ma klasickyho Smarta, nedala prednost pri vjizdeni na hlavni, sejmulo ji auto zboku. Smart doslova odskakal asi 30 metru a ji se vubec nic nestalo. Mufa: a co vzit neco novyho a na lizacku? Jasne, trochu preplatis (jenze je to skoro nic, protoze mas v cene i havarijni a povinne ruceni, coz malokdo zapomina pripocitavat k cene za hotove). Potom nekolik let nemusis resit opravy, protoze to proste resi zaruka. Osobne bych tedy silne zvazil nakup noveho.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#28 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2011 - 14:37

S474N napsal/a:

Mufa: a co vzit neco novyho a na lizacku? Jasne, trochu preplatis (jenze je to skoro nic, protoze mas v cene i havarijni a povinne ruceni, coz malokdo zapomina pripocitavat k cene za hotove). Potom nekolik let nemusis resit opravy, protoze to proste resi zaruka. Osobne bych tedy silne zvazil nakup noveho.


To by mi asi bylo líto peněz na to, že to chci na nákupy. A mlaďas by mi ho určitě znárodnil. Na lízačku už mám byt :)
  • 0

#29 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2011 - 15:00

Modrak napsal/a:
Teda nevim. Nic proti tvym sqelymu geovozidlu, ale po vcerejsku bych doporucil jakykoliv auto, s vyjimkou toho Smartu a s vyjimkou tridverovyho Punta. Shodou okolnosti me do toho vcera nalozili asi na 20 kilaku na zadni sedadlo. Uz kdyz jsme sli k autu tak jsem pojal pochybnost jestli se tam 3 vejdem. Pak jsem zjistil ze sice jsou tam i zadni sedadla, ale neni kudy nastoupit. Chvili jsem uvazoval jestli kufrem, pak jsem pochopil funkci kouzelne packy a Sezam se otevrel. Dovnitr to celkem slo, ale nasledne me slisovali prednim sedadlem ze jsem se nemohl ani pohnout. Kdyz me vysvobodili, ven to skoro neslo a pripomnel jsem si scenku jak se Abrham sape z Velorexu ve filmu Vrchni prchni :D

Rodinny auto jo, ale pro koho? Byl jsi na GC2HEHR? Nejmenujes se nahodou Matysek?


Tak jo - pisu o tom, ze jsme DVA - tudiz dozadu zpravidla nikdo nenastupuje. Ale i ja, se svou postavou 196cm vysky a skoro metrakem hmoty se tam v pohode (+ pohodlne) vejdu, kdyz ten vepredu nema "luzkovou upravu" - ozkouseno na trase 90km. Takze to s tim zadkem neprehanej ;-) Nicmene, puvodni dotaz znel na "malou nakupni tasku na koleckach". Tahle ma narozdil od Smarta i kufr, ktery zvladne veci pro 3 osoby na tyden, vcetne jidla a veci na kolo. Motor 1,2 takze docela mala spotreba...

Matysek nejsem a na GC2HEHR jsem nebyl :-)
[tb]TB3GXX9[/tb]
  • 0

#30 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 5:56

Tak jste mě přemluvili, že Smarta ne. Jenže teď mám několik favoritů a to bude boj si vybrat: Fiat Punto (skoro zbytečně velký?) Daewo Matiz Ford Ka Peugeot 107 (to je asi nad moje finanční možnosti) Žádný další malý auto mě nenapadá. Tak co byste mi radili? Dík
  • 0

#31 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 7:25

Mufa: ale to si spatne pochopila. Jde o to, ze Smart je pouze predrazenej, nic vice v tom nehledej (vsak je to taky Mercedes).

Jinak jak jsem psal vyse, u tebe bych opravdu velmi zvazil nakup noveho, treba prave tu Pandu:
http://www.fiat.cz/modely/panda/
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#32 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 7:31

Matýska maj u nás v baráku dvá - teda dvě. Autíčko pěkný, jezdí v pohodě, ale oběma dost rezne :(
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#33 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 8:06

Vsak taky Matysci uz jsou docela stary auta --tesne po zaruce na kastli (6 let asi ty nejnovejsi) pak uz to byl Chevrolet. No a v Americe se tolik nesoli ...:)
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#34 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 398 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 8:43

Smart je opravdu dražší auto. I co se servisu týká. Hodně lidí si myslí že když je auto malé musí být levné. Máme v rodině tři a celkově už jich bylo 5. Jestli chceš nového připrav si cca 350 k. Při koupi ojetého si hlídej najeté kilometry. 100k je smrt turba a vzápětí motoru. Generálka 22 k. Z naftou se vejdeš se spotřebou do 3 l. Ročně najíždím kolem 15k kilometrů hlavně ve městě a dva až tři mezinárodní srazy v cizině. Třetí generace je už dost pohodlná i na delší cesty. Do kufru se vejde pohodlně 6 bas piva (vyzkoušeno). Co se týká bezpečnosti spousta rozumbradů co tomu vůbec nerozumí blábolí z cesty, ve skutečnosti jde o jeden z velmi bezpečných vozů. Sám jsem už dělal dvě nehody Smart + tram a vždycky z toho vyšel velmi dobře. Více se dozvíš na mých stránkách www.smart-club.cz
  • 0

#35 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 9:06

Mufa: Tak pres veskery vyhrady co jse mel k tridverovymu puntu (ktery skutecne pro dva lidi nejsou relevantni) bych z toho posledniho vyberu asi vzal to Punto. Dpman: V jaky to bylo rychlosti? Nevim jestli jsme rozumbrada, ale teda fakt by sis s tim troufl na celni naraz treba do Superba, Mondea nebo neceho podobnyho? Kdyz ty auta vazej vic nez 2x tolik a narozdil od smartu maj velky deformacni zony a vepredu tezkej motor co jim skrz takovyhle smeti razi cestu? Vynesou Te v penale, zatimco v tom velkym aute nebudou ani skrabnuty. Tohle je normalni fyzika, to proste jinak dopadnout nemuze.
  • 0

#36 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 11:48

Mufa napsal/a:
Tak jste mě přemluvili, že Smarta ne. Jenže teď mám několik favoritů a to bude boj si vybrat:
Fiat Punto (skoro zbytečně velký?)
Daewo Matiz
Ford Ka
Peugeot 107 (to je asi nad moje finanční možnosti)
Žádný další malý auto mě nenapadá. Tak co byste mi radili? Dík

KIA PICANTO? A co FIAT 500NEW?
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#37 Ondrus

Ondrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 11:56

Smart.....vždyť je to v podstatě mercedes...až na to že nemá opravdu žádnej styl....bejt tebou du do toho forda nebo.....a to sem nečekal že kdy řeknu do fiátka.....pak je tady třeba VW lupo nebo VW fox.....to taky nejsou auta k zahození.....
  • 0
Hmmm tady to vypadá na keš.....a měli s tim úspěch..

#38 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 11:59

K tem malejm jeste treba Hyundai i10 Citroen C1 (jen nevim zda lepsi neni rovnou C3) + jeho klony Peugeot 106 a Toyouta AYGO a nebo chvilku pockat jaka bude cenova politika u ty novy Pidi Skudky
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#39 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 12:24

Hmmm, ta Toyota Aygo a Kia Picanto taky nevypadá špatně. No zatím se seznam spíš rozrůstá místo aby to bylo jasný. Jsem čekala, že někdo řekne všechno jsou to braky, jen to xxx bude jezdit ;)
  • 0

#40 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 12:54

a uklidní tě, když to řeknu?:D ono to máš jako se vším - všechno má své mouchy, plusy a mínusy. na tobě je, aby sis z + a - udělala svůj vnitřní žebříček a následně tím pádem byla spokojená. ty malý auta jsou dneska srovnatelně stejný (obzvlášť ty trojčata z kolína aygo, c1 a 106) a pak asi budeš spíš koukat, jakou cenovou politiku v souvislosti s výbavou razí ta která automobilka.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama