Přejít na obsah


Fotka

Geoget - ruční/auto import keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#1 Sindy_a_Lenas

Sindy_a_Lenas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 18:31

Zdravim, chtěl bych se zeptat na jednu věc, nějak se mi příčí používat makra pro stáhnutí keší (respektive jsem se nějak nepídil, zda je možno stáhnout pouze nové "found it" přírůstky (např. 100 posledních nálezů, které nejsou ve statistikách), nebo se to musí vždy stahovat komplet. Takže jsem to dělal tak, že když jsem zalogoval nález, tak jsem si rovnou stáhnul i listing keše (s příslušným počtem logů tak, aby se v listingu keše vyskytoval i můj log), po importu těchto souborů do geogetu se mi pak nahráli příslušné keše do databáze i s časem nálezu a všemi informacemi z listingu, ze kterých pak statistiky vycházejí. Nyní je problém v tom, že když skroluju v listingu tak, abych viděl můj log, a pak dám stáhnout tu keš (ten listing s mojím logem) tak ten HTM soubor neobsahuje žádné logy a po importu se mi u keše nezobrazí datum nálezu, tzn, že ani ve statistikách se negeneruje jako found it :-( (a ke každé stažené keši ještě ručně zadávat nález to snad neeee) Díky za radu, rád se nechám poučit, jak aktualizovat databázi nalezených keší co nejefektivněji.
  • 0

#2 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 18:43

Co třeba toto:
http://www.geocachin...ort=&rowstart=0
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#3 Sindy_a_Lenas

Sindy_a_Lenas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 18:44

Tak zjištěno, že možnou cestou je, když si stáhnu listingy keší v HTM (L) a pak v profilu stáhnu soubor se všemi Found it keškami, pak se to v geogetu doplní... Tak bohužel, když jsem po importu souboru z profilu se všemi keškami, tak mi potom nejde už naimportovat standardní listing v HTML formátu (hlásí neznámí soubor) nevíte co s tím? Díky Budu ale rád, když se podělíte o postupy/finty/triky, jak vždy chybící nálezy do statistiky (respektive do geogetu) doplnit.
  • 0

#4 Sindy_a_Lenas

Sindy_a_Lenas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 18:46

LudekV napsal/a:
Co třeba toto:
http://www.geocachin...ort=&rowstart=0


Když jsem dal aktualizovat logy či info u keší přes GC.live, tak mi to právě datum nálezu nevyplnilo :-(
  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 19:03

Rucni import listingu kese z HTML jiz neni mozny! Proc? Inu proto, ze je to dneska na nic. Listing kese uz neobsahuje logy (ty jsou nahravany az dynamicky javascriptem), objevily se jine moznosti stahovani, a tak mi prislo neekonomicke, abych tento neustale menici-se kod drzel pri zivote. Krom toho existuj i licencni duvody, proc to nemohu delat. Takze listing kese se uz da importovat jen z GPX. To ale nevadi, protoze treba GJ, jakozto pokoutni stahovatko, uz umi vygenerovat GPX. A ano, umi stahnout treba jen X nejnovejsich nalezu. Pres aktualizaci statusu GC.Live se ti nalez neoznaci. Stazenim logu ale ano! Asi je trochu matouci, ze pokud to oznaci nalez, tak se ti ve zobrazenem seznamu hned neukaze jako nalezena. V databazi ale oznacena je, jak si muzes overit obnovenim seznamu.
  • 0

#6 Sindy_a_Lenas

Sindy_a_Lenas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 19:11

Takže abych to uvedl na pravou míru, co bude pro mne nejlepší, když ted potřebuji dotáhnout do geogetu cca 200 posledních nálezů? Použít geojarry? Jestliže ano, jak tedy stanovým ten počet těch 200? a stáhnou se mi také automaticky všechny ostatní informace k těmto nálezům (čas nálezu, velikost keše atd., které se odráží ve výsledných statistikách?) Něco jako je v přiloženém obrázku? Díky
  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 19:15

Jo, tak v tom nejsem kovanej, ja si necham poslat Myfinds PQ. :P Ale zrovna v poslednich par dnesch se to tu presne nekde resilo, ne?
  • 0

#8 Sindy_a_Lenas

Sindy_a_Lenas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 20:38

Ještě jedna miniotazka, když to teda ztahnu přes geojarry dle přiloženého obrázku, tak se ve statistikách promítne i čas ulovení, který je napsaný přímo v logu? (nebo je nutné zaškrtnout stáhnutí všech logů k příslušným keším?) Díky
  • 0

#9 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 8:30

Jasne, neboj se toho, proste to pust a uvidis sam. Kdyz se bojis, tak si tam mas zkusit dat treba jenom dva tri kousky a uvidis sam, jak to funguje a potom to pustit na celych 200.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#10 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2011 - 11:29

Geojarry obsahuje primo davku, ktera je urcena na dotahovani poslednich nalezu. Tusim ze kontroluje poslednich 40.

Tak bud se spokojis s touhle, nebo si ji upravis, aby stahovala 200.

To cos vyse navrhoval neni vhodne, protoze to bude stahovat listingy pro vsech poslednich 200 tebou nalezenych kesi s poslednimi X logy. A potom to dotahne jeste html soubor - tento http://www.geocachin...y/logs.aspx?s=1
Nedoplni to ve vetsine pripadu ani text logu, ani cas, protoze v poslednich peti logach nebude.

Proste a jasne - nevynelazej znovu kolo a pouzivej davku "Keše - označit nové nálezy (posl. 40)" dela presne to co chces a je na to optimalizovana.
  • 0

#11 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2011 - 11:35

medwyn_cz napsal/a:
Geojarry obsahuje primo davku, ktera je urcena na dotahovani poslednich nalezu. Tusim ze kontroluje poslednich 40.

.


Možná mi někdo bude odporovat (a budu rád když mne usvědčí z omylu), ale můj dojem je, že to není 40 posledních nálezů, ale nálezy z posledních 40 logů.
Prostě jsem měl několikrát dojem, že když tam byly nějaké DNF a NM logy, tak to těch 40 Found nenašlo.
  • 0

#12 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2011 - 11:44

Ja bych rekl, ze je to to, co pise ARNE1. Pokud nekdo nasel v jednom dni 100 kesi a logoval je na preskacku, tak to bude poslednich 40 logu ve vypise a nikoliv 40 posledni nalezu fakticky.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#13 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2011 - 11:45

To se pletes.
Posledni nalezy se zjistuji z tohoto vyhledavaciho dotazu http://www.geocachin...t.aspx?ul=Arne1.

Cili se kontroluje 40 poslednich nalezu.
A krome toho je to naprosto off topic. :)
  • 0

#14 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2011 - 11:53

No satane samozrejme, ale to co popisujes je spis umele vnaseni chaosu. To co je na GC.com je pro GJ platne. Jak by mel poznat zes zalogoval v jinem poradi? :) Obcas se ale stava, ze i kesky v tomto vypise nejsou razeny spravne, i kdyz byly logovany spravne. Jsou razeny presne obracene. Pokud cloveku chybi v databazi mene nez 40 nalezu, tak to neva.
  • 0

#15 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2011 - 12:39

medwyn_cz: tak vidis, takze ne 40 poslednich NALEZU, nybrz 40 poslednich LOGU podle GC.com. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2011 - 12:41

... nalezovych logu. Tedy logu "Found it". A fakt nechapu, proc nad takovou hovadinou slovickarit?
  • 0

#17 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2011 - 12:52

Presne. Found it logu. A to jsou nalezy...
  • 0

#18 Sindy_a_Lenas

Sindy_a_Lenas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2011 - 10:28

medwyn_cz napsal/a:
Geojarry obsahuje primo davku, ktera je urcena na dotahovani poslednich nalezu. Tusim ze kontroluje poslednich 40.

Tak bud se spokojis s touhle, nebo si ji upravis, aby stahovala 200.

To cos vyse navrhoval neni vhodne, protoze to bude stahovat listingy pro vsech poslednich 200 tebou nalezenych kesi s poslednimi X logy. A potom to dotahne jeste html soubor - tento http://www.geocachin...y/logs.aspx?s=1
Nedoplni to ve vetsine pripadu ani text logu, ani cas, protoze v poslednich peti logach nebude.

Proste a jasne - nevynelazej znovu kolo a pouzivej davku "Keše - označit nové nálezy (posl. 40)" dela presne to co chces a je na to optimalizovana.



OK, ještě tedy jedna věc, když jsem nepoužil tuhle davku "Keše - označit nové nálezy (posl. 40), tak se mi keše sice naimportovali, ale ve statistikach se mi u nich bohužel nezobrazi čas (jelikož tam nefiguruje muj log, je možný zpětně nějak to info o čase doplnit, respektive použít např. tuhle davku "Keše - označit nové nálezy (posl. 40)"? ale nejdřív asi musim v databazi umazat ty moje importy ne? Což se mi ale nedaří, jen je vymažu ze seznamu, ale ne z databáze, jak nejlépe tedy docílit doplnění údajů o čase?



Díky

T.
  • 0

#19 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2011 - 11:45

Sindy_a_Lenas: tak bud mas v logu cas a GJ, potazmo GG si ho vyparsuje, nebo ho tam nemas a musis to udelat rucne v GG, tzn. najedes na danou kes, das prave tlacitko NASTAVIT NALEZ, potom si tam nastavis pozadovany cas a hlavne to nezapomenes zapsat. A to je vse.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#20 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2011 - 13:24

S474N napsal/a:
Sindy_a_Lenas: tak bud mas v logu cas a GJ, potazmo GG si ho vyparsuje, nebo ho tam nemas a musis to udelat rucne v GG, tzn. najedes na danou kes, das prave tlacitko NASTAVIT NALEZ, potom si tam nastavis pozadovany cas a hlavne to nezapomenes zapsat. A to je vse.

NOjo, ještě se ale musí doplnit, pokud je tvůj log někde daleko, že ho GJ nestáhl, tak ho musíš kompletně dotáhnout ručně . Ale mám dojem, že by to nemělo nastat, zdá se mi že GJ tahá pro nalezené keše logy všechny.
V každém případě, abych měl kontrolu tak si to tahám po menších úsecích hned po logování a hned zkontroluju úplnost, pořadí a časy.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama