Přejít na obsah


Fotka

Vyplatí se PM


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#21 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 8:32

Lanc napsal/a:
Myslim že groundspeak rejzuje na práci lidi a nic jim za to nenabidne.

A co webové stránky gc.com? To je málo?
Zkus si provozovat na své vlastní náklady infrastrukturu, která bude schopná obhospodařit takový objem dat a takový provoz 24 hodin denně a 7 dní v týdnu jen s minimálními výpadky. Jsem zvědavej, jak dlouho ti to vydrží.

K tématu

Nebýt PM není nic špatného ani nekolegiálního. GS jako vlastník těchto stránek to umožňuje. Samozřejmě nedostaneš plný servis, ale fungovat se dá. Je spousta BM.
Problém je, že mnoho BM nechce platit, ale chtěli by stejné funkce, jako mají PM. Pak používají různé nástroje, kterými porušují Terms of Use. Za to jim od GS hrozí oprávněně zablokování účtu. Ale spoléhají na to, že v takovém množství přístupů se na ně nepřijde. A pokud se nechovají jako sloni v porcelánu (automatizované stahování obrovských množství dat), pak to může fungovat.

Závěr

Pokud si člověk vyjde na keše sem tam občas a nehoní se za žádnými metami, pak je PM asi zbytečný. My jsme takhle relativně bez problémů fungovali zhruba půl roku. Listingy jsme si tiskli nebo jsme si na papír vypsali důležité údaje, logovali jsme přímo ze stránek.
Pokud ale chce člověk lovit trochu více a sofistikovaněji, používat notifikace apod., pak je rozhodně lepší a hlavně čistší si PM pořídit.
  • 0

#22 mikelord

mikelord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 8:33

To S474N a Lanc: Nejak jsem nemel chut mu to jeste vysvetlovat, diky. (PS: ale TB, GC a CWG mu od nas cernych pasazaru nesmrdej)
  • 0

#23 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 8:40

mh.mail: a tobe se to zda hodne? Delas, jako by snad pri kazdem dotazu na kes to tam nekdo prepastovaval. Vzdyt to vsechno je zautomatizovany a sosaj si to skripty z databaze. Nehlede na fakt, co bylo zmineno jiz vyse a to jsou travelbugy a coiny - pro Zememluv doslova nulove naklady (mozna minimalni na prvotni napsani toho random generatoru kodu) a ted jiz defakto 100% zisk. A kdyz vidim, kolik tech trackables po svete lita, tak si myslim, ze je to HODNE dobrej byznys.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#24 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 8:49

S474N napsal/a:
mh.mail: a tobe se to zda hodne? Delas, jako by snad pri kazdem dotazu na kes to tam nekdo prepastovaval. Vzdyt to vsechno je zautomatizovany a sosaj si to skripty z databaze.

Budeš to provozovat v takovém rozsahu za své, když je to taková brnkačka? Zveřejni link na tento nový web a myslím, že to bude velká konkurence gc.com.

S474N napsal/a:
Nehlede na fakt, co bylo zmineno jiz vyse a to jsou travelbugy a coiny - pro Zememluv doslova nulove naklady (mozna minimalni na prvotni napsani toho random generatoru kodu) a ted jiz defakto 100% zisk. A kdyz vidim, kolik tech trackables po svete lita, tak si myslim, ze je to HODNE dobrej byznys.

Tady si dovolím znegovat známý výrok: "Kde není poptávka, není nabídka." Jinými slovy: Když si to ti lidé za tyhle peníze jsou ochotni kupovat, tak proč by to za ně GS neprodával? Kdyby jim to nikdo nekupoval, tak by ten model určitě přehodnotili.
  • 0

#25 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 9:03

S474N napsal/a:

Kuprum napsal/a:
No jo. Gratuluji ti. Tebe zase hřeje, že jsi na to vyzrál a máš to zadarmo. Platící jsou blbci.

Obavam se, ze mas silne cernobile videni. Bud jsou blbci ti, co to neplati (respektive tvymi slovy "cerni pasazeri") nebo jsou blbci ti, co to plati (prave proto, ze to plati te prvni skupine). Osobne si nemyslim, ze by byl blbec kdokoliv z dane skupiny. Pokud je nekdo BM, tak je ponekud odvazne ho nazyvat cernym pasazerem - on si nic platit nemusi a dostava sluzby v omezenem rozsahu. Takze priste prosim pozor s temito kategorizacemi, nakonec by mohlo vyjit na svetlo to, ze blb je tu pouze jeden. ;) :D


Každého věc, zda si platí PM nebo ne. Mě to nabídlo o něco větší komfort a vůbec nepřemýšlím, zda se mi to vyplatí nebo ne. Jde o to pohodlí. Jen mě fascinuje, jak se pak někteří BM dožadují stejného komfortu jako platící. A snaží se to různě obejít.
  • 0

#26 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 9:05

mh.mail: tezko muzes porovnavat neco, co je primarne o navstevnosti. A jak jsem napsal vyse, rozhodne bych nemel problem se s GS vymenit, kdyby od toho chteli odejit. :D Petman02: ono "vyplatit" se ti to ani nemuze, vyplaci se dividendy nebo investice. PM se nemuze vyplatit, to se muze pouze zaplatit. :D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#27 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 9:06

A co webové stránky gc.com? To je málo?
Zkus si provozovat na své vlastní náklady infrastrukturu, která bude schopná obhospodařit takový objem dat a takový provoz 24 hodin denně a 7 dní v týdnu jen s minimálními výpadky. Jsem zvědavej, jak dlouho ti to vydrží.


Ty víš kolik je stojí provozování a kolik trží za reklamy na webu?
Jinak já svůj názor nikomu nevnucuju a je možné že až budu mít více volného času na lov tak že si PM také pořídím, ale i přesto se mi zrovna mnou zmíněný přístup GS líbit nebude.
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#28 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 9:18

S474N napsal/a:
Petman02: ono "vyplatit" se ti to ani nemuze, vyplaci se dividendy nebo investice. PM se nemuze vyplatit, to se muze pouze zaplatit. :D

... jen dodám, že jakákoli investice do jakéhokoli koníčku se ti v podstatě nevyplatí (a přeber si to vyplatí nevyplatí zaplatí jak chceš) Jen ti ta investice prostě umožní daný koníček provozovat. A podle investice v různé podobě, kvalitě a třeba pohodlí, nebo výkonnosti. A přitom řada věcí jde také dělat zcela zadarmo nebo s minimálními nákladů. Ale prostě jsi ochoten (nebo chceš) za leccos zaplatit a ani nepřemýšlíš o výhodnosti.
  • 0

#29 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 9:20

Mám dotaz a zatím jsem jen BM. Když bych si udělal jako PM bookmark, co se s ním stane, až mi vyprší rok, kdy jsem si ten PM pořídil? Bude smazanej nebo archivovanej nebo mi zůstane viset na profil a jenom do něj nebudu moct nic přidávat?
  • 0
Vybavení: otahaný Coleman Latitude x1150, celta, karimatka, ešus a vařič, kolo, Garmin Etrex Legend HCx + GeoGet + Geojarry

Nikdy nebudu balit lock´n´lock krabičky do smradlavých igeliťáků.

Pakliže chcete strávit jedno odpoledne v přírodě, doporučuji Divoké údolí ;)

#30 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 9:20

S474N napsal/a:

Kuprum napsal/a:
No jo. Gratuluji ti. Tebe zase hřeje, že jsi na to vyzrál a máš to zadarmo. Platící jsou blbci.

Obavam se, ze mas silne cernobile videni. Bud jsou blbci ti, co to neplati (respektive tvymi slovy "cerni pasazeri") nebo jsou blbci ti, co to plati (prave proto, ze to plati te prvni skupine). Osobne si nemyslim, ze by byl blbec kdokoliv z dane skupiny. Pokud je nekdo BM, tak je ponekud odvazne ho nazyvat cernym pasazerem - on si nic platit nemusi a dostava sluzby v omezenem rozsahu. Takze priste prosim pozor s temito kategorizacemi, nakonec by mohlo vyjit na svetlo to, ze blb je tu pouze jeden. ;) :D

Trochu OT. Jak to tady vysvětluješ bych chápal. Ale jak mě v kontextu toho vysvětlíš, že se BM rozčilují, že jsou PMO keše?

BTW, příjde ti normální šířit různé obezličky a seznamy jak ochcat PM? Argument, že to systém umožňuje, je stejný jako od zloděje, že si neměl na dveřích 10 zámků.
  • 0

#31 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 9:31

montezuma2 napsal/a:
Mám dotaz a zatím jsem jen BM. Když bych si udělal jako PM bookmark, co se s ním stane, až mi vyprší rok, kdy jsem si ten PM pořídil? Bude smazanej nebo archivovanej nebo mi zůstane viset na profil a jenom do něj nebudu moct nic přidávat?

Ano, bookmarky ti zustanou nadefinovane, verejne bookmarky zustanou viditelne, a kdyz si pak po prestavce obnovis PM, tak je muzes dal upravovat. To same s Pocket Queries. Takze pokud cachujes sezonne, staci platit si tri mesice v lete :)
  • 0

#32 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 9:34

haggaeus napsal/a:

montezuma2 napsal/a:
Mám dotaz a zatím jsem jen BM. Když bych si udělal jako PM bookmark, co se s ním stane, až mi vyprší rok, kdy jsem si ten PM pořídil? Bude smazanej nebo archivovanej nebo mi zůstane viset na profil a jenom do něj nebudu moct nic přidávat?

Ano, bookmarky ti zustanou nadefinovane, verejne bookmarky zustanou viditelne, a kdyz si pak po prestavce obnovis PM, tak je muzes dal upravovat. To same s Pocket Queries. Takze pokud cachujes sezonne, staci platit si tri mesice v lete :)

Díky, už vím, co si přát k vánocům.
  • 0
Vybavení: otahaný Coleman Latitude x1150, celta, karimatka, ešus a vařič, kolo, Garmin Etrex Legend HCx + GeoGet + Geojarry

Nikdy nebudu balit lock´n´lock krabičky do smradlavých igeliťáků.

Pakliže chcete strávit jedno odpoledne v přírodě, doporučuji Divoké údolí ;)

#33 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 9:50

Petman02: ja bych jenom dodal, ze pouzivas slovo "investice" naprosto spatne. Vyznam slova investovat je jednoznacny a dany (a dokonce ani nelze za investici oznacit nakup neceho a nasledny rychly prodej se ziskem, to se zase nazyva spekulace). V souvislosti s konicky lze mluvit pouze o utraceni a nikoliv investici, protoze nic dlouhodobe nezhodnocujeme. KaMo_cz: a ono je zakazat se rozcilovat nad cimkoliv? Nebo proc bych zrovna ja mel neco takoveho vysvetlovat? Mimochodem, k tomu ochcani PM by me realne zajimalo, co tam chces ochcavat? Pokud vim, neexistuje zadny zpusob, jak si muze BM precist PMO kes (pokud mu ji primo nekdo z PM neda). Takze jakepak ochcavani?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#34 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 10:09

[b]S474N
Mimochodem, k tomu ochcani PM by me realne zajimalo, co tam chces ochcavat? Pokud vim, neexistuje zadny zpusob, jak si muze BM precist PMO kes (pokud mu ji primo nekdo z PM neda). Takze jakepak ochcavani?

Za pomoci jisté mobilní aplikace se dá najít tradiční PM. je to sice tak trochu poloviční BF ale GPS tě dovede na cca 10 metrů od keše+- autobus
  • 0

#35 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 10:14

WAW: v tom pripade to neni chyba, ale vlastnost. A kazdy z kriklounu, kterym to vadi by mel byt prvni, kdo by na to mel upozornit Groundspeak (protoze pokud je to chyba, tak by to meli "opravit").
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#36 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 10:18

Mimochodem zaplacením členství PM kromě výhod které za to dostáváš také přispíváš na provoz Weboveho prostoru kde si čeští vychcánkové publikují eventy s reklamou ne nijak skrytou. Takže pokud ti to nevadí PLAŤ! /Upozornění: tento příspěvek je určen autorovi vlákna/
  • 0

#37 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 10:23

WAW: no tak stejne tak "prispiva" i BM, ktery si kupuje coiny, travelbugy atd. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#38 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 10:37

S474N napsal/a:
WAW: v tom pripade to neni chyba, ale vlastnost. A kazdy z kriklounu, kterym to vadi by mel byt prvni, kdo by na to mel upozornit Groundspeak (protoze pokud je to chyba, tak by to meli "opravit").

SR.za OT ano je to vlastnost oné aplikace ale objeví ji nejspíš pouze ten kdo nikdy nepoužil počítač na Geocaching ;)
  • 0

#39 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 10:39

S474N napsal/a:
WAW: no tak stejne tak "prispiva" i BM, ktery si kupuje coiny, travelbugy atd. ;)

Ajo :) vždyť ono je to ale takové hezké.....jen ať se nabalíkujou Napakunkové :D
  • 0

#40 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 10:49

Teda, tady jsou silne reci. Groundspeak je soukroma firma, jako kazda jina. To neni nejaky spolek dobrovolniku, abyste mu posilali prispevek na provoz webu! Groundspeak ma nekolik zdroji prijmu. Napriklad poplatky za PM, poplatky za trackovatelne predmety, reklama, atd. Z toho zivi sebe a poskytuje vsem nejake sluzby. Jednou ze sluzeb je i web geocaching.com. Uzivatele na nich deli do dvou skupin. Zakladniho BM, a pak PM, ktery vymenou za rocni poplatek dostava nejake vyhody navic. Takze byt BM neni nic spatneho, na provoz celeho Groundspeku prispivame uplne vsichni, a PM si ve skutecnosti jen kupuje sluzby navic. Co se tyce vyhod PM, tak nevim, jestli to tu uz zaznelo... nova vyhoda PM jsou sluzby nabizene pres API. V tuto chvili konkretne APi sluzby na vyhledavani kesi. Bude existovat stale vice a vice ruznych aplikaci tretich stran, ktere budou umoznovat pohodlne a rychle vyhledavani v geocachingove databazi pres API. Ale tohoto vyhledavani si uzijes jen tehdy, pokud jsi PM.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama