Přejít na obsah


Fotka

GPS eTrex Legend Cx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2006 - 18:02

Chtěl bych se poptat na zkušenosti s touto GPSkou. Mám ji vyhlídnutou a zatím stále sháním informace po celém webu. Předně mi jde o přesnost a rychlost proti Legendu C a dalším přístrojům řady eTrex. Na českém webu jsem četl v podstatě kladné ohlasy a jediný problém byl s větším množstvím map v přístroji, ale to předpokládám bude záležitost firmwaru a některých typů map. Na zahraničních webech jsem ovšem narazil na pár vážnějších problémů. Prvním je údajná "citlivost" na externí napájení, konkrétně auto-adaptér. Mnohým vlastníkům prý přístroj odešel, ale může to být vadná série, z ohlasů to neumím posoudit. Dalším problémem, je údajná nepřesnost při přiblížení k cíli resp. "cestování", které se objevuje u dražších přístrojů s novým čipem SS III. Díky :o)
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2006 - 19:22

Chtěl bych se poptat na zkušenosti s touto GPSkou. Mám ji vyhlídnutou a zatím stále sháním informace po celém webu. Předně mi jde o přesnost a rychlost proti Legendu C a dalším přístrojům řady eTrex. Na českém webu jsem četl v podstatě kladné ohlasy a jediný problém byl s větším množstvím map v přístroji, ale to předpokládám bude záležitost firmwaru a některých typů map. Na zahraničních webech jsem ovšem narazil na pár vážnějších problémů. Prvním je údajná "citlivost" na externí napájení, konkrétně auto-adaptér. Mnohým vlastníkům prý přístroj odešel, ale může to být vadná série, z ohlasů to neumím posoudit. Dalším problémem, je údajná nepřesnost při přiblížení k cíli resp. "cestování", které se objevuje u dražších přístrojů s novým čipem SS III. Díky :o)

Zkusenosti s Legend Cx nemam. Jen bych te chtel upozornit, ze Legend Cx nema cip SiRFstarIII. Maji ho pouze GPSMap60 a 76. Ja osobne jsem problem "cestovani na miste" nikdy nepozoroval. Behem hodiny par metru, coz je normalni. A presnost pri priblizeni s novym cipem SS je z me zkusenosti nepopsatelne vyssi.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2006 - 20:23

Zkusenosti s Legend Cx nemam. Jen bych te chtel upozornit, ze Legend Cx nema cip SiRFstarIII. Maji ho pouze GPSMap60 a 76. Ja osobne jsem problem "cestovani na miste" nikdy nepozoroval. Behem hodiny par metru, coz je normalni. A presnost pri priblizeni s novym cipem SS je z me zkusenosti nepopsatelne vyssi.

No, musim rict, ze ja se setkal s problemem cestovani (prave na Legendu CX) .. at o dost brutalnim ... poprve se to projevilo pri prchodu na FW tusim 2.40 - od te doby pri zastaveni na miste nachodi GPSka za minutu klidne desitky metru... :(
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2006 - 23:17

Pochopitelně vím, že Legend Cx nemá SirfIII čipset, zjišťuji zatím spíše zkušenosti jeho vlastníků. Nicméně díky za názory
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2006 - 19:35

Po pročtení dalších zahraničních fór a porovnání parametrů Legend Cx vs. Venture Cx, jsem se dozvěděl, že se v podstatě jedná o totožné přístroje, které s liší pouze barvou a výbavou. Venture je levnější a "chudší" o SD kartu, kabel a SW. Po pravdě kartu si každý koupí větší, kabel je standard USB a SW je tuna po netu. Ví někdo o dalším rozdílu?
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2006 - 9:19

Po pročtení dalších zahraničních fór a porovnání parametrů Legend Cx vs. Venture Cx, jsem se dozvěděl, že se v podstatě jedná o totožné přístroje, které s liší pouze barvou a výbavou. Venture je levnější a "chudší" o SD kartu, kabel a SW. Po pravdě kartu si každý koupí větší, kabel je standard USB a SW je tuna po netu. Ví někdo o dalším rozdílu?

Ano podle mne jde o totozne pristroje, presne tak jak pises. Legend, Vista a Venture Cx maji vyhodu, ze jsou mensi nez rada 60, tudiz lepe sednou do ruky a min se pletou pri odlozeni. Jedinna nevyhoda na kterou jsem narazil, je tesnici guma po obvodu krabicky. Priblizne po pul roce povoli lepidlo na oboustranne pasce pod gumou a guma se zacne odlepovat.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2006 - 11:52

S tou gumou mas pravdu... ja mam momentalne vistu C... predtim jsem mel CB legenda a muzu jen potvrdit ze citlivost nove GPSky je nesrovnatelne lepsi. Chytit signal u staryho legenda byla napr. v lese trochu sazka do loterie. Ted je to uplne o necem jinym.

Ano podle mne jde o totozne pristroje, presne tak jak pises. Legend, Vista a Venture Cx maji vyhodu, ze jsou mensi nez rada 60, tudiz lepe sednou do ruky a min se pletou pri odlozeni. Jedinna nevyhoda na kterou jsem narazil, je tesnici guma po obvodu krabicky. Priblizne po pul roce povoli lepidlo na oboustranne pasce pod gumou a guma se zacne odlepovat.


  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2006 - 13:08

Jedinna nevyhoda na kterou jsem narazil, je tesnici guma po obvodu krabicky. Priblizne po pul roce povoli lepidlo na oboustranne pasce pod gumou a guma se zacne odlepovat.


jo jo, zrovna vcera uz to definitivne povolilo :))
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2006 - 18:39

jo jo, zrovna vcera uz to definitivne povolilo :))

ja zase kazdym tydnem ocekavam, ze se mi definitivne odtrhne ta gumova krytka USB konektoru ...
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2006 - 21:43

jo jo, zrovna vcera uz to definitivne povolilo :))

Za ty peníze by to tedy rozhodně mělo něco vydržet...
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2006 - 8:08

Mám EtreX VistaC, předtím jsem měl Venture- Venture vydržel 3 roky než se guma povolila a já ji potom utrhnul, Nyní mám VistuC rok a guma drží jako přišitá. Jde o to, jak se k GPS člověk chová... Jinak oprava je jednoduchá - objednat novou gumičku a během cca 10ti minut odstranit starou, vyčistit plochy od zbytků lepidla a upevnit novou. Pohoda. Cena cca 300 Kč.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2006 - 13:03

Mám EtreX VistaC, předtím jsem měl Venture- Venture vydržel 3 roky než se guma povolila a já ji potom utrhnul, Nyní mám VistuC rok a guma drží jako přišitá. Jde o to, jak se k GPS člověk chová...
Jinak oprava je jednoduchá - objednat novou gumičku a během cca 10ti minut odstranit starou, vyčistit plochy od zbytků lepidla a upevnit novou. Pohoda. Cena cca 300 Kč.

Pokud je přístroj v záruce, tak to vymění Picodas zdarma. Mám to už vyzkoušeno u našich zákazníků:-)
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2006 - 13:16

Zatím jsem zjišťoval orientačně ceny a Picodas je ze všech serióznějších obchodů nejdražší. Snad ty ceny mají vyvážené lepším servisem, zkušenosti s nimi nemám. Nicméně pro další zájemce se ceny pohybují zhruba od 10.000 - 11.600,- s DPH. Zatím mě ale mate příslušenství. Obsahem by měl být standardně přístroj, kabel, SW, držák na kolo a do auta, 32MB mikroSD, ale na jednotlivých stránkách píší pokaždé něco jiného...(?!)
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2006 - 15:02

..... Obsahem by měl být standardně přístroj, kabel, SW, držák na kolo a do auta, 32MB mikroSD, ale na jednotlivých stránkách píší pokaždé něco jiného...(?!)

Obsah na garmin.com
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2006 - 15:13

Picodas je distributor Garminu, ktery primarne prodava pristroje dal, svym dealerum. Nemuze proto kazit ceny, i kdyz by teoreticky mohl mit nejnizsi. Spokojenost dealeru je pro distributora dulezitejsi nez orientace na prime klienty.
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2006 - 16:22

Obsah na garmin.com

To jsem si také myslel, ale vyvedla mě z omylu hned první položka 64MB karta. U nás k Legendu Cx nabízí distributor zcela nepochopitelně jen 32MB kartu a to si ještě někteří obchodníci dovolí úplně oholit příslušenství. Proto ten dotaz na lidi, kteří mají u nás zakoupeno. Ke všemu je US verze Legenda Cx o pár tisíc levnější proti verzi EU, tomu prostě nerozumím...!
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2006 - 22:58

To jsem si také myslel, ale vyvedla mě z omylu hned první položka 64MB karta. U nás k Legendu Cx nabízí distributor zcela nepochopitelně jen 32MB kartu a to si ještě někteří obchodníci dovolí úplně oholit příslušenství. Proto ten dotaz na lidi, kteří mají u nás zakoupeno. Ke všemu je US verze Legenda Cx o pár tisíc levnější proti verzi EU, tomu prostě nerozumím...!

tady bych se picodasu zastal .. Legend CX se ze zacatku opravdu prodaval s 32 megovou SD kartou, ale protoze 32 karta je uz jaksi nedostatkove zbozi, tak relativne velmi nedavno bylo nahrazeno 64 megovou ...
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2006 - 23:45

Tak jsem se stal dnes šťastným majitelem Legenda Cx a musím říct, že jsem zatím vyloženě nadšen :o)
Prvním příjemným překvapením byla opravdu dobrá čitelnost displaye na slunci. Druhým 64MB karta namísto 32MB, což potvrzuje předchozí příspěvek. Dalším překvapením je bytelnost přístroje i jeho rychlost, velmi slušné.
Teď mě čeká seznamování s funkcemi, ale už teď vidím, že jsem vybral přesně podle svých představ.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama