Přejít na obsah


Fotka

JAKOU GPS ???


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
50 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2006 - 20:24

ahoj, začínám s keškováním a nějak nemám ujasněno, jakou GPS si pořídit. budu ji používat jen na kešky. doporučíte mi nějakou ? a jakou používáte vy ? můj finanční limit je 8.000.- děkuji.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2006 - 22:08

ahoj, začínám s keškováním a nějak nemám ujasněno, jakou GPS si pořídit. budu ji používat jen na kešky. doporučíte mi nějakou ? a jakou používáte vy ? můj finanční limit je 8.000.- děkuji.

Jednoducha rada - kup si nejakou za 8000,- , pokud je to tvoje jedine kriterium. Ja pouzivam GPS za kterou jsem dal 18000,- , pouzivam ji take jenom na kesky a i kdyz dnes uz ma cenu jen tak 3000,- ,jsem s ni spokojen. Snad ti to v necem pomuze :-).
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2006 - 22:10

V tomto případě bych asi doporučil Garmin eTrex Legend od Bédi Trávníčka s mapami a kabelem. Dá se koupit z druhé ruky úplně nepoužitá v záruce za 3–4 tisíce plus mapy. Podívejte se po internetových bazarech. Za osm tisíc asi vyšší model neseženete.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2006 - 11:08

ahoj, začínám s keškováním a nějak nemám ujasněno, jakou GPS si pořídit. budu ji používat jen na kešky. doporučíte mi nějakou ? a jakou používáte vy ? můj finanční limit je 8.000.- děkuji.


Hele nevím za jak dlouho, ale do pár roků určitě nastoupí evropský satelitní systém Galileo a tyhle celosvětové GPS budou jako nováčci proti GPS z Galilea. Nicméně Galileo tu ještě není, tak doporučuji koupit lepší než je od "Béďi", kterou používám já. Paměť je opravdu bídná, ale ty mapy TOPO 50
jsou v pohodě.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2006 - 11:35

ahoj, začínám s keškováním a nějak nemám ujasněno, jakou GPS si pořídit. budu ji používat jen na kešky. doporučíte mi nějakou ? a jakou používáte vy ? můj finanční limit je 8.000.- děkuji.

Mrkni do FRCu nebo si dej inzerát. Za 8k by možná šla sehnat GPSmap 60C.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2006 - 22:30

V tomto případě bych asi doporučil Garmin eTrex Legend od Bédi Trávníčka s mapami a kabelem. Dá se koupit z druhé ruky úplně nepoužitá v záruce za 3–4 tisíce plus mapy. Podívejte se po internetových bazarech. Za osm tisíc asi vyšší model neseženete.

díky ....... nad Bédou jsem přemýšlela, ale kolo nechci a z druhé ruky nekupuji nic. na gpsweb.cz jsem legendu našla za 4.700 novou asi bude moje :-) a není pravda, že od gps nečekám nic víc, než příznivou cenu do 8.000.- :-)
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2006 - 11:29

Hele nevím za jak dlouho, ale do pár roků určitě nastoupí evropský satelitní systém Galileo a tyhle celosvětové GPS budou jako nováčci proti GPS z Galilea. Nicméně Galileo tu ještě není, tak doporučuji koupit lepší než je od "Béďi", kterou používám já. Paměť je opravdu bídná, ale ty mapy TOPO 50
jsou v pohodě.

No ja nevim. S terminem bych tak optimisticky nebyl. A proc by galileo nemohl pouzivat stejny standard jako stavajici druzice? A prinest jen lepsi pokryti? To by prece bylo vrcholne rozumne.
I pri pouziti jinych standardu v enorme vetsi presnost nedoufam, nedokazu si ji predstavit.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2006 - 11:45

Hele nevím za jak dlouho, ale do pár roků určitě nastoupí evropský satelitní systém Galileo a tyhle celosvětové GPS budou jako nováčci proti GPS z Galilea. Nicméně Galileo tu ještě není, tak doporučuji koupit lepší než je od "Béďi", kterou používám já. Paměť je opravdu bídná, ale ty mapy TOPO 50 jsou v pohodě.

1) Galileo má na orbitě _jeden_ satelit, a to ještě jen testovací - s finálním provozem nemá nic společného.

2) Další starty jsou plánované až někam do 2008

3) Prvotní provoz sítě se očekává 2009-2010, a to v rozsahu, jako má teď ruský Glonass - tj. mizerná přesnost a občas musíš pár minut počkat, než vůbec budeš mít na obloze pár družic.

4) Pro rok 2010 bude systém nabízet (alespoň na tom "zadarmo" kódování) přesnost nižší než stávající GPS. Za vyšší přesnost si budeš muset zaplatit licenci (!!!). Oproti tomu Navstar přesnost zvyšuje průběžně a stále zadarmo.

5) Galileo bude používat kódování takové, že bude možno mít duální čipy Navstar/Galileo. Tj. pak bude možno koupit GPS, která bdue počítat s družicemi obou stran.

6) Vzhledem k tomu, že se ukazuje, že čínští bolševici a arabští diktátoři nechtějí platit dost a Evropa má dost svých problémů, asi na plnou realizaci Galilea nebude dost peněz. EU proto uvažuje o dani z navigačních přístrojů a podobných píčovinách. Tj. budeme si šťastně moci připlatit cenu za GPS, abychom těm evropským kokotům umožnili dostavět zbytečný systém :-(

Něco málo více zde:
http://vucako.bloguje.cz/249548_item.php
http://vucako.bloguje.cz/358174-may-god-bless-and-keep-galileo-far-away-from-us-.php

  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2006 - 22:44

Nebál bych se toho. Tohle jsou GPS od lidí, co je snad ani nevybalili. Chtěli kolo, tohle dostali bokem a budou rádi, když se toho za pár tisíc zbaví. Při osobním jednání a kupní smlouvě nic nehrozí.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2006 - 23:56

díky ....... nad Bédou jsem přemýšlela, ale kolo nechci a z druhé ruky nekupuji nic. na gpsweb.cz jsem legendu našla za 4.700 novou asi bude moje :-) a není pravda, že od gps nečekám nic víc, než příznivou cenu do 8.000.- :-)

ja bych doporucil koupit spis nejaky z Xkovych modelu .. sice to znamena prihodit cca 4000 (aby to vystacilo na Legenda CX) .. ale postupem casu zjsitits ze GPSka se hodi na spoustu ruznych veci a tech 8mb pameti v bedovym navigatoru by Ti bylo velice brzy malych ...

kupoval jsem si GPS taky ciste kvuli keskam, nicmene sel jsem do legend cx a nelituji ...
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2006 - 15:54

....... na gpsweb.cz jsem legendu našla za 4.700 novou asi bude moje

Za tu cenu to bude patrne US verze.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2006 - 12:00

No ja nevim. S terminem bych tak optimisticky nebyl. A proc by galileo nemohl pouzivat stejny standard jako stavajici druzice? A prinest jen lepsi pokryti? To by prece bylo vrcholne rozumne.
I pri pouziti jinych standardu v enorme vetsi presnost nedoufam, nedokazu si ji predstavit.


Já bych si nebyl moc jistý. Už odedávna panuje mezi Amerikou a Evropou rivalita. Už jenom to, že Bush nechtěl zmiňovaný evropský satelitní systém povolit...co do toho má taky co kecat :-D.Opravdu bylo rozumné, kdyby GPSky, které máme šli bez omezení použít i na systém Galileo, ale do toho nebudu raději mluvit, protože o tom nic nevím!
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2006 - 11:52

1) Galileo má na orbitě _jeden_ satelit, a to ještě jen testovací - s finálním provozem nemá nic společného.

2) Další starty jsou plánované až někam do 2008

3) Prvotní provoz sítě se očekává 2009-2010, a to v rozsahu, jako má teď ruský Glonass - tj. mizerná přesnost a občas musíš pár minut počkat, než vůbec budeš mít na obloze pár družic.

4) Pro rok 2010 bude systém nabízet (alespoň na tom "zadarmo" kódování) přesnost nižší než stávající GPS. Za vyšší přesnost si budeš muset zaplatit licenci (!!!). Oproti tomu Navstar přesnost zvyšuje průběžně a stále zadarmo.Máš recht, nač vymýšlet složité voloviny, když to jde snadno, že ??? vivat amíci ( i když jinak jsou to pěkný magoři ) a churáááá Legend und další blbosti, na kešky mi to stačí, jupííííííí

5) Galileo bude používat kódování takové, že bude možno mít duální čipy Navstar/Galileo. Tj. pak bude možno koupit GPS, která bdue počítat s družicemi obou stran.

6) Vzhledem k tomu, že se ukazuje, že čínští bolševici a arabští diktátoři nechtějí platit dost a Evropa má dost svých problémů, asi na plnou realizaci Galilea nebude dost peněz. EU proto uvažuje o dani z navigačních přístrojů a podobných píčovinách. Tj. budeme si šťastně moci připlatit cenu za GPS, abychom těm evropským kokotům umožnili dostavět zbytečný systém :-(

Něco málo více zde:
http://vucako.bloguje.cz/249548_item.php
http://vucako.bloguje.cz/358174-may-god-bless-and-keep-galileo-far-away-from-us-.php


  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2006 - 12:36

ja bych doporucil koupit spis nejaky z Xkovych modelu .. sice to znamena prihodit cca 4000 (aby to vystacilo na Legenda CX) .. ale postupem casu zjsitits ze GPSka se hodi na spoustu ruznych veci a tech 8mb pameti v bedovym navigatoru by Ti bylo velice brzy malych ...

kupoval jsem si GPS taky ciste kvuli keskam, nicmene sel jsem do legend cx a nelituji ...

Jo jo. Ja jsem jako svou prvni GPS poridil Legend, nejnizsi mapovy model. Po roce jsem zjistil na co vsechno se da pouzit, co mi u ni vadi a co bych jeste u pristroje uvital. Tak jsem si s jasnou predstavou poridil 60CSx a jsem nadmiru spokojen.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2006 - 13:53

ja bych doporucil koupit spis nejaky z Xkovych modelu .. sice to znamena prihodit cca 4000 (aby to vystacilo na Legenda CX) .. ale postupem casu zjsitits ze GPSka se hodi na spoustu ruznych veci a tech 8mb pameti v bedovym navigatoru by Ti bylo velice brzy malych ...

kupoval jsem si GPS taky ciste kvuli keskam, nicmene sel jsem do legend cx a nelituji ...

no, já zatím nevím, k čemu dalšímu by mi GPS byla ......
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2006 - 17:02

Za tu cenu to bude patrne US verze.

Ano je to US verze. A kdyz uz jste pri tom, mozna by stalo za to podivat se take na US verzi eTrex Vista. Ve skyfly.cz stoji cca 6600 a ma uz aspon kompas a vetsi pamet (24MB). Ale dnes uz jsou to vsechno dosti stare plecky. :-(
Nevim, dnes bych takovou plecku uz asi nekupoval, jedine jeste tak tu zminovanou od Bedi z Mountfieldu coz je EU verze s pomerne slusnou vybavou za tu cenu. A opravdu bych se nebal kupovat ji z "druhe ruky". Bud jde o prodej nekoho kdo na te akci chce zkusit trochu vydelat, anebo nekoho kdo tu GPSku ani nechce a v obou pripadech to bude jeste nepouzity pristroj.
A jinak kdyz uz kupovat nejakou plecku, tak bych vzal do uvahy jeste minimalne Magellan eXplorist 300 EU. Ma mnohem lepsi prijem nez cenove odpovidajici Garminy a i ten kompas ma. Stoji 6800 v gsmobil.inshop.cz. A take vypada docela pekne.
Jinak kompas je treba casto kalibrovat aby ukazoval spravne - coz je trochu neprijemne - ale pri dohledavani cache se leckdy hodi.
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2006 - 13:17

Já bych si nebyl moc jistý. Už odedávna panuje mezi Amerikou a Evropou rivalita. Už jenom to, že Bush nechtěl zmiňovaný evropský satelitní systém povolit...co do toho má taky co kecat :-D.Opravdu bylo rozumné, kdyby GPSky, které máme šli bez omezení použít i na systém Galileo, ale do toho nebudu raději mluvit, protože o tom nic nevím!





...jo a postavit Gallileo ve spolupráci s Číňany, Saudskou Arábií a pro jistotu s Iránem. Toho jediného jsou naši rudoevropané ve Francii a Bruselu tak schopni.... :( Jinak zatím je na orbitě jen jeden satelit... (nebo ještě před nedávnem byl..., již to delší dobu nesleduju)



M:
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2006 - 11:55


kurnik, co s tím je ? píšu své a přitom se mi ve výsledku objeví předchozí text ...... no nic, máme v tom bordel.
Jen jsem chtěla říct, že mám úplně obyč legendu a bohatě to stačí. nevím, co tu vymýšlíte za blbákárny :-))
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2006 - 14:32

Pokud to chces opravdu vyuzivat jen a pouze na geocaching, pak by Ti mohlo bohate postacit i Geko 301. Je to malicke, lehoucke a model 301 ma i elektronicky kompas ktery je pri geocachingu uzitecna vec. Je to ovsem takovy minimalisticky nemapovy pristroj, takze prilis dalsiho vyuziti se pro nej nenajde. Znam ale nekolik geocacheru, kteri Geko maji (vetsina dokonce model 201 bez kompasu) s jsou spokojeni.

Mne by ale u Geka nevyhovovala ta nizka citlivost pouziteho Garmin chipsetu (asi nejvetsi slabina Geka), takze v te kategorii bych se zkusil spise podivat po nejakem Magellanu, prip. Lowrance, ktere jsou na tom s citlivosti podstatne lepe.
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2006 - 18:20

GPS 60 USA verze za 5500 byt tebu koupim GPS60MAP USA ta se pohybuje kolem 8-10 tisic a je to kvalita ja jsem spokojen s GPS60 :o)
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama