Přejít na obsah


Fotka

JAKOU GPS ???


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
50 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2006 - 18:21

Ano je to US verze. A kdyz uz jste pri tom, mozna by stalo za to podivat se take na US verzi eTrex Vista. Ve skyfly.cz stoji cca 6600 a ma uz aspon kompas a vetsi pamet (24MB). Ale dnes uz jsou to vsechno dosti stare plecky. :-(
Nevim, dnes bych takovou plecku uz asi nekupoval, jedine jeste tak tu zminovanou od Bedi z Mountfieldu coz je EU verze s pomerne slusnou vybavou za tu cenu. A opravdu bych se nebal kupovat ji z "druhe ruky". Bud jde o prodej nekoho kdo na te akci chce zkusit trochu vydelat, anebo nekoho kdo tu GPSku ani nechce a v obou pripadech to bude jeste nepouzity pristroj.
A jinak kdyz uz kupovat nejakou plecku, tak bych vzal do uvahy jeste minimalne Magellan eXplorist 300 EU. Ma mnohem lepsi prijem nez cenove odpovidajici Garminy a i ten kompas ma. Stoji 6800 v gsmobil.inshop.cz. A take vypada docela pekne.
Jinak kompas je treba casto kalibrovat aby ukazoval spravne - coz je trochu neprijemne - ale pri dohledavani cache se leckdy hodi.

začínám v tom mít postupem času čím dál větší hokej :-)) asi si to půjdu hodit ...... kouknu na ten Magellan
  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2006 - 14:06

To je fakt, uz aby Jirka ty evropske rudochy konecne vybombardoval at je od nich pokoj na zemi. Porad by s kazdym jen spolupracovali misto zajistovani odbytu nasim kozim bobkum.
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2006 - 23:27

V tuto chvili muzete pouzivat rusky system GLONASS, ten se jeste dale rozsiruje o dalsi satelity uz ted je spolehlivy. Galileo se teprve pripravuje na spusteni. Kdyz uz vam americka GPS nestaci, muzete si poridit ze Svajcu napr. Leica GPS 1200 apod. Ten uz ted komunikuje s rusama i amikama. Stojí to neco pres milion Kc. Me osobne staci nejobycejnejsi pristroj Garmin (GPS). Stejne tady jde o to vlastni hledani, nez o presne zamereni, ktere je vyuzitelne spis v profi oboru:-)
  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2006 - 15:08

Pokud to chces opravdu vyuzivat jen a pouze na geocaching, pak by Ti mohlo bohate postacit i Geko 301. Je to malicke, lehoucke a model 301 ma i elektronicky kompas ktery je pri geocachingu uzitecna vec. Je to ovsem takovy minimalisticky nemapovy pristroj, takze prilis dalsiho vyuziti se pro nej nenajde. Znam ale nekolik geocacheru, kteri Geko maji (vetsina dokonce model 201 bez kompasu) s jsou spokojeni.

Mne by ale u Geka nevyhovovala ta nizka citlivost pouziteho Garmin chipsetu (asi nejvetsi slabina Geka), takze v te kategorii bych se zkusil spise podivat po nejakem Magellanu, prip. Lowrance, ktere jsou na tom s citlivosti podstatne lepe.

děkuji, ale do Geka nejdu ani smykem, v tom mám jasno. koupím něco od Garmin a kompas a podrobné mapy mám, těch netřeba, ale děkuji za radu :-))
  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2006 - 18:49

začínám v tom mít postupem času čím dál větší hokej :-)) asi si to půjdu hodit ...... kouknu na ten Magellan

tak jsem na tu Magellan jukla, vypadá dobře, možná i líp než Garmin ..... ale já se v tom fakt nevyznám ...... help me !!! dobrá, tak v těch Budějovicích ta Legenda za 4.700.- je US verze, jo ? tak tu vynechám. když bych jí koupila u Bédy, měla bych jí i s kolem ...... možná někdy začnu jezdit ....... možná a dle vás je lepší než Garmin Magellan a abych vypustila kompas s potřebnou častou kalibrací, šla bych do Magellan 200 Evropa, což vidím jako dostačující a proč né Geko ??? já nevím, nějak se mi nelíbí, něčím mi připomíná dětskou hračku .....
  • 0

#26 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2006 - 22:21

To je fakt, uz aby Jirka ty evropske rudochy konecne vybombardoval at je od nich pokoj na zemi. Porad by s kazdym jen spolupracovali misto zajistovani odbytu nasim kozim bobkum.

Nazdárek fešáci, tak jsem zase tu ........ koupila jsem si z GPSWEB.CZ legendu a jsem spokojená. jooo, já nic extra nepotřebuji, tohle na kešky stačí. zítra jedu na chalupu a v týdnu se stavím u Měděnce na Sfingách, churáááááááá
  • 0

#27 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2006 - 15:30

:-) A ja se tak snazil.. co je na Geku tak spatneho..? :-)
Pokud jde o kompas, ono ani tak nejde o to mit jakykoli kompas, ale o to mit ho zabudovany v GPSce, kdy to pak pri dohledavani samotne cache leckdy usnadni cloveku zivot tim, ze to krasne zobrazi sipku k cili aniz by se musel clovek pohybovat.

Co se tyce citlivosti, tak az do modelu GPSMAP x-serie a Nuvi jsou temer vsechny Garminy prast jako uhod, takze v tom to nenavidene Geko neni nejak zvlast horsi nez ostatni modely. Pokud stoprocentne nedojde na jine vyuziti nez na geocaching, pak by mezi temi levnejsimi pristroji mohla byt opravdu lepsi volba Magellan.
Mozna to az prilis dramatizuji, ale mne proste prijde citlivost toho Garmin chipsetu na dnesni dobu docela tragicka a jsem rad ze jim GPSku vybavenou nemam.
  • 0

#28 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2006 - 19:25

tak jsem na tu Magellan jukla, vypadá dobře, možná i líp než Garmin ..... ale já se v tom fakt nevyznám ...... help me !!! dobrá, tak v těch Budějovicích ta Legenda za 4.700.- je US verze, jo ? tak tu vynechám. když bych jí koupila u Bédy, měla bych jí i s kolem ...... možná někdy začnu jezdit ....... možná a dle vás je lepší než Garmin Magellan a abych vypustila kompas s potřebnou častou kalibrací, šla bych do Magellan 200 Evropa, což vidím jako dostačující a proč né Geko ??? já nevím, nějak se mi nelíbí, něčím mi připomíná dětskou hračku .....

a co toto : GPS Magellan SportTrek ???
  • 0

#29 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2006 - 23:39

a co toto : GPS Magellan SportTrek ???

Garmin US verzi hned vypoustet nemusis. Je odlisna od EU verze pouze base mapou, ktera je stejne prakticky nepouzitelna. Je jen treba se optat zda ta US verze umi i cesky. To jsou vsechny rozdily.
Magellan neni spatnej, ale nejsou pro nej mapy CR, jen par free. Teda ja jsem alespon zadne nenasel.
  • 0

#30 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2006 - 7:46

Garmin US verzi hned vypoustet nemusis. Je odlisna od EU verze pouze base mapou, ktera je stejne prakticky nepouzitelna. Je jen treba se optat zda ta US verze umi i cesky. To jsou vsechny rozdily.
Magellan neni spatnej, ale nejsou pro nej mapy CR, jen par free. Teda ja jsem alespon zadne nenasel.

děkuji za vysvětlení. je mi zcela jasné, že stehně jako u mobilů, tak u GPS má každý tu svojí značku kterou preferuje. na gpsweb.cz jsem poslala mail s otázkama ohledně té jejich levné legendy, už před dvěma dny a tak by mi dnes mohla přijít odpověď. je mi líto, že se člověk na natu nedopídí podrobnějších info a srovnávacích testů jednotlivých značek mezi sebou.
  • 0

#31 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2006 - 10:47

na gpsweb.cz jsem poslala mail s otázkama ohledně té jejich levné legendy, už před dvěma dny a tak by mi dnes mohla přijít odpověď.

Podle jejich ceniku (a take podle samotne ceny) to skutecne US verze je. A ta se lisi jen "zabudovanou" zakladni mapou coz neni zadna tragedie.
Obecne bych rekl, ze mezi nemapovymi pristroji, nebo alespon temi levnejsimi pristroji kde mapa nehraje a ani nebude hrat dulezitou roli je na tom diky vyssi tehcnicke urovni lepe Magellan. Ale jakmile zacnete touzit po pouzivani map v GPSce (coz je v dnes mnohem obvyklejsi pripad), pak jedina rozumna volba v techto koncinach je Garmin, pro ktery je velky vyber map a u tech komercnich take za slusne ceny.
  • 0

#32 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2006 - 19:22

Podle jejich ceniku (a take podle samotne ceny) to skutecne US verze je. A ta se lisi jen "zabudovanou" zakladni mapou coz neni zadna tragedie.
Obecne bych rekl, ze mezi nemapovymi pristroji, nebo alespon temi levnejsimi pristroji kde mapa nehraje a ani nebude hrat dulezitou roli je na tom diky vyssi tehcnicke urovni lepe Magellan. Ale jakmile zacnete touzit po pouzivani map v GPSce (coz je v dnes mnohem obvyklejsi pripad), pak jedina rozumna volba v techto koncinach je Garmin, pro ktery je velky vyber map a u tech komercnich take za slusne ceny.

tak pro změnu mi kamarádka doporučila GEKO 201 už mi ta honba připadá směšná :-))
  • 0

#33 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2006 - 20:25

tak pro změnu mi kamarádka doporučila GEKO 201 už mi ta honba připadá směšná :-))

Tak to neres tak zdlouhave.. ty budes nejaka nerozhodna. :-)
Jako zenska si kup tu, ktera se ti nejvice libi a mas to vyreseno hned. :-) Pokud nejde o mapy a cena ma byt do cca 8000, pak si vyber mezi Gekem 201/301, eTrex Legend US/Vista US, eTrex Legend od Bedi, Magellan eXplorist 100/200/300.

Geko 301, eTrex Vista a Magellan eXplorist 300 maji i kompas,
do modelu eTrex se daji nahrat dodatecne i nejake ty mapy (Legend ma 8MB a Vista 24MB pameti pro mapy)

No, je to tak slozite..? :-)
  • 0

#34 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2006 - 20:45

Tak to neres tak zdlouhave.. ty budes nejaka nerozhodna. :-)
Jako zenska si kup tu, ktera se ti nejvice libi a mas to vyreseno hned. :-) Pokud nejde o mapy a cena ma byt do cca 8000, pak si vyber mezi Gekem 201/301, eTrex Legend US/Vista US, eTrex Legend od Bedi, Magellan eXplorist 100/200/300.

Geko 301, eTrex Vista a Magellan eXplorist 300 maji i kompas,
do modelu eTrex se daji nahrat dodatecne i nejake ty mapy (Legend ma 8MB a Vista 24MB pameti pro mapy)

No, je to tak slozite..? :-)

není není ...... to víš, já nejsem nerozhodně padlá na hlavu, jen stále zvažuji všechna pro a proti. možná bych se mohla nazvat bláznem na svobodě. však se neboj, vybráno už mám, jen čekám na tu složenku s tím přeplatečkem a pak objednávám :-) pak sbalím děti, kočár a metelíme na kešky. jednu mám kousek od baráku.
  • 0

#35 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2006 - 21:24

není není ...... to víš, já nejsem nerozhodně padlá na hlavu, jen stále zvažuji všechna pro a proti. možná bych se mohla nazvat bláznem na svobodě. však se neboj, vybráno už mám, jen čekám na tu složenku s tím přeplatečkem a pak objednávám :-) pak sbalím děti, kočár a metelíme na kešky. jednu mám kousek od baráku.

A co teprve na dovoleny u Machova jezera. Tam jsou kolem pekny kesky :-)
  • 0

#36 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2006 - 21:45

A co teprve na dovoleny u Machova jezera. Tam jsou kolem pekny kesky :-)

jak víš, že jedu na Mácháč ??? já to tam miluji !!! jezdím tak rok co rok
  • 0

#37 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2006 - 22:01

jak víš, že jedu na Mácháč ??? já to tam miluji !!! jezdím tak rok co rok

Jo ja mam Machac taky moc rad a jezdim tam hodne casto.
A jak to vim? Internet je prostor temer neomezenych moznosti. Na nem se da zjistit pomerne dost veci.
  • 0

#38 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2006 - 22:13

Jo ja mam Machac taky moc rad a jezdim tam hodne casto.
A jak to vim? Internet je prostor temer neomezenych moznosti. Na nem se da zjistit pomerne dost veci.

to máš pravdu, internet je nekonečná studnice poznání ... hlavně když člověk ví, co a kde hledat :-)) máš moje sympatie
  • 0

#39 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2006 - 16:33

Jo ja mam Machac taky moc rad a jezdim tam hodne casto.
A jak to vim? Internet je prostor temer neomezenych moznosti. Na nem se da zjistit pomerne dost veci.

tak error, přišel mail z gpswebu s tím, že legenda za 4.700 sice momentálně není, ale levná je tak proto, že je to od lidí co jí dostali ke kolu a né proto, že by to byla US verze. mi šlehne
  • 0

#40 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2006 - 18:21

tak error, přišel mail z gpswebu s tím, že legenda za 4.700 sice momentálně není, ale levná je tak proto, že je to od lidí co jí dostali ke kolu a né proto, že by to byla US verze. mi šlehne

Takove legendy se prodavaji na inzeraty a pokud o nej stojis, urcite nejaky najdes. Ze to ale prodavaji na gpsweb.cz jako regulerni pristroj u ktereho nic o souvislosti s Bedou neni, to je podivne. :-(
Jinak ten US Legend je jeste k dostani minimalne na skyfly.cz
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama