Přejít na obsah


Fotka

BadgeGen II


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1123 odpovědí na toto téma

#1041 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4290 příspěvků(y)

Publikováno 08 September 2014 - 11:00

Jediný zdroj, o kterém vím, jsou listingy okolních keší, které mají State vyplněný...
 
EDIT: Nebo můžeš prozkoumat nabídku, kterou ti dá GC.COM při zakládání keše v daném státě. Snad by mělo být i něco na fóru GS, ale nehledal jsem.


A tohle je stažené v GeoGetu v souboru countryid.txt - jak jednoduché.
  • 0

#1042 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 08 September 2014 - 11:10

Ahoj,

jeden dotaz (trochu - no možná víc než trochu - související s předchozí informací).

Právě když se u řady zahraničních keší chci pokusit o ruční doplnění informace "State", nevím jakých smí tento údaj nabývat pro danou zemi hodnot.

v extrémním případě pak hrozí i to, že budu mít nálezy ve více krajích (oblastech), než daný stát vůbec má  :P  - jsem totiž děsně šikovný a soutěživý  :P .

Pokoušel jsem se hledat leckde, ale naposledy jsem u Slovinska luštil možné hodnoty nad správní mapou tohoto státu, a jestli jsem to vyluštil dobře, to tedy vážně nevím  :) .

Není někde zdroj těchto informací pro GC?

dík

dej si project-gc, MAPS, viz třeba:

http://project-gc.co...ile=Get profile

 

P.S. tvoje statistiky jsou tajné?? hmmm


  • 0

#1043 KIM-PA

KIM-PA

    KIM-PA

  • Members
  • PipPipPip
  • 280 příspěvků(y)

Publikováno 08 September 2014 - 11:16

tak toto určitě pomůže - zdá se, že tam bude většina toho, co by člověk obvykle potřeboval.

Snad se postupně podaří doplnit i další státy.

díky za navedení.


  • 0

#1044 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 08 September 2014 - 11:20

tak toto určitě pomůže - zdá se, že tam bude většina toho, co by člověk obvykle potřeboval.

Snad se postupně podaří doplnit i další státy.

díky za navedení.

abys pak nebyl překvapen - pokud tam "state" doplníš ručně, tak se ti při příští aktualizaci keše zase vymažou (pokud je někdo na GC nedoplnil)


  • 0

#1045 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4290 příspěvků(y)

Publikováno 08 September 2014 - 11:22

Pusť si v GeoGetu znovu Divider, doinstaluje ti polygony Slovinska. Pak si akorát nastav eventuálně jejich zobrazení ve sloupci, tag se jmenuje "SI regija". Pro Badges musíš poprosit autora aby si toho všimnul.


  • 0

#1046 KIM-PA

KIM-PA

    KIM-PA

  • Members
  • PipPipPip
  • 280 příspěvků(y)

Publikováno 08 September 2014 - 11:37

Spustil jsem a super.

díky moc, tak rychlou pomoc jsem vůbec nepředpokládal.

Znovu smekám ...


  • 0

#1047 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4290 příspěvků(y)

Publikováno 08 September 2014 - 11:54

To je náhoda...

 

edit: Bohužel, takhle jednoduché "náhody" už nebudou.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 08 September 2014 - 19:48

  • 0

#1048 KIM-PA

KIM-PA

    KIM-PA

  • Members
  • PipPipPip
  • 280 příspěvků(y)

Publikováno 08 September 2014 - 11:56

Tak ještě že se ty náhody tak často dějí  :P


  • 0

#1049 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1748 příspěvků(y)

Publikováno 08 September 2014 - 13:26

A tohle je stažené v GeoGetu v souboru countryid.txt - jak jednoduché.

 

Tušil jsem to, ale neměl to jak v práci ověřit. Díky...


  • 0

#1050 vertol

vertol

    Vertol

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 10 September 2014 - 21:23

Jaky tag "uzemi"? Ja zadny takovy tag neznam. Znam pod timto nazvem originalni datovou polozku, a dam ruku do ohne za to, ze upgrade Geogetu, ani zadna verze Divideru tuto polozku nezmeni!

 

Co to ale zmenit muze, je import dat, ktere tuto polozku budou mit jinou ci prazdnou.

Ano, máš pravdu, omlouvám se za špatné pojmenování. Prošel jsem si aktuální listing keší, u kterých se problém objevil. Zdá se, že z nějakého důvodu u zemí HR, GR a SLO, MNE zmizelo začlenění území, zůstal uveden jen stát (myšleno v záhlaví listingu keše, na pravé straně od souřadnic). Začlenění území zmizelo po tom, co jsem nechal aktualizovat všechny nalezené keše (GeoGet taky, ale to asi s problémem nemá nic společného). Takže nejspíš něco s GC.com - je možné, aby informace o území prostě z listing zmizela? Příklad Chorvatsko. V Geogetu jsem měl u Chorvatských keší ve slopci stát uvedeno Croatia, území Split, Dalmacia, Knin ... Nyní tam není nic, v listingu je uvedeno je In Croatia. Přitom CZ, PL, AT, D, HUN, IT, SK, UK  vše OK. 


  • 0
Vertol.cz ......... Czech geocache hunting

#1051 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4290 příspěvků(y)

Publikováno 10 September 2014 - 23:13

A jak se ti to tam dostalo ? U těchto zemí tam nikdy nic nebylo !!

Pokud sis to tam sám zapsal (Změnit bod), tak je to smůla a při aktualizaci keší se to zase přepíše na hodnotu v listingu definovanou = tj. prázdno. Pro tyto uživatelem zapisované informace slouží tagy. Podívej se, kde máš informace o administrativní jednotce v Rakousku, Maďarsku, okres na Slovensku a u nás.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 10 September 2014 - 23:15

  • 0

#1052 vertol

vertol

    Vertol

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 11 September 2014 - 6:29

Kdepak, sám jsem si to tam nepsal, stáhlo se mi to tam automaticky, ale při aktualizaci všech keší teď v létě se obsah buněk smazal. Dříve to tam ale bylo. Okresy pro tyto země nikdy nebyly, to máš samozřejmě pravdu, ale já se od začátku bavím o krajích(resp. jejich územních alternativách), a ty rozhodně např. pro Chorvatsko, Řecko a další státy vyplněné byly. 


  • 0
Vertol.cz ......... Czech geocache hunting

#1053 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2650 příspěvků(y)

Publikováno 11 September 2014 - 6:56

Kde nic není ani smrt nebere :) prostě to bude za 1 a konec

-------------------------------------------------------------------------------

Dopřesnění a řízení se podle TAGů jsme schopni udělat u těchto států a to i kdyby neměly rozdělení od groundspeaku:

 

------fungují------

Czech Republic
Austria
Slovakia
Iceland
Hungary

------------------nově by to teď už mohlo fungovat ale musí se naplnit příslučné TAGY a s tím poradí Arne1 :)
Slovenia
Romania
Croatia

 

Cokolvek dalšího co by někdo chtěl rozdělit se musí udělat přes polygony (polygony udělat, nový TAG, a doplnit u mě soubor statestag.txt abych věděl kde to hledat)

Ostatní se bere podle groundspeaku a pokud ten nemá rozděleno tak prostě NIC = 1...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#1054 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2650 příspěvků(y)

Publikováno 11 September 2014 - 7:04

Dodatek :) odznáčky států jsou obecně nejkontroverznější a nejsložitější část BGII protože to není nijak sjednocené, groundspeak v tom má obecně binec, plno keší nemá správně vyplněné kraje (správní celky) stačí kouknout do Rakouska - místní owneři si kraje prostě u starých keší nedoplnili narozdíl od čechů a slováků!!

 

Takže se to snažím pomalu vylepšovat ale asi jediné řešení do budoucna jsou polygony pro dané země jenže to zrovna osobně neumím :) a navíc je to slušný kopec práce...

 

Takže kdo chce nějakou zemi rozfrcat a momentálně to ta zem nemá nezbývá než počkat a nebo zkusit polygony vyrobit :)


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#1055 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4290 příspěvků(y)

Publikováno 11 September 2014 - 7:29

Kdepak, sám jsem si to tam nepsal, stáhlo se mi to tam automaticky, ale při aktualizaci všech keší teď v létě se obsah buněk smazal. Dříve to tam ale bylo. Okresy pro tyto země nikdy nebyly, to máš samozřejmě pravdu, ale já se od začátku bavím o krajích(resp. jejich územních alternativách), a ty rozhodně např. pro Chorvatsko, Řecko a další státy vyplněné byly.

V GeoGetu je v datovém adresáři soubor "countryid.txt", ten se tahá z Groundspeaku a obsahuje povolené hodnoty v zemích a v poli State. Oficiálně tam nemůže být nic co v tomto souboru není!

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 11 September 2014 - 7:39

  • 0

#1056 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4290 příspěvků(y)

Publikováno 11 September 2014 - 7:32

------------------nově by to teď už mohlo fungovat ale musí se naplnit příslučné TAGY a s tím poradí Arne1 :)
Slovenia
Romania
Croatia


Radit není s čím, příslušné polygony si Divider dotáhne automaticky když zjistí potřebu (tj ptá se serveru Ararat vždy zda náhodou nemá polygony pro právě zpracovávaný stát). To Chorvatsko je prozatím soukromý experiment.
  • 0

#1057 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2650 příspěvků(y)

Publikováno 11 September 2014 - 7:34

V GeoGetu je v datovém adresáři soubor "countryid.txt", ten se tahá z Groundspeaku a obsahuje povolené hodnoty v zemích a v poli State.

No vidíš to jsem ani nevěděl :) já používám soubor který dělají lidi od GSAKu


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#1058 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2650 příspěvků(y)

Publikováno 11 September 2014 - 7:41

přemýšlím, že bych se mohl na stahování souboru od GSAKu odstřihnout :) když tak koukám na obsah toho "countryid.txt"... no uvidíme... :) časem by se to mohlo předělat...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#1059 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 11 September 2014 - 7:46

Tak to ti jeste prozradim tajemstvi - ten soubor je vyrobeny pomoci Geojarry. B)


  • 1

#1060 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2650 příspěvků(y)

Publikováno 11 September 2014 - 7:50

Tak to ti jeste prozradim tajemstvi - ten soubor je vyrobeny pomoci Geojarry. B)

aha tak to zase taková pozitiva nejsou :D no ono to nehoří... to co je teď, taky funguje...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...





2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama