Přejít na obsah


Fotka

Spirála


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
544 odpovědí na toto téma

#21 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 0:05

No já bych ty dnešní moderní geocachingy zakázala. ;) (Neironicky, stojí to za hovno.)
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#22 Gelda

Gelda

    Gelda

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 1:20

No, osobne se temto flames nevenuji, ale tu se proste vyjadrit musim. Beskydy mam prolezle skrz naskrz a v tomto pripade jsem pro okamzitou archivaci cele serie - v teto oblasti ABSOLUTNE nema co delat a porusuje snad vsechny zasady geocachingu. Opravdu se jedna o poruseni navstevniho radu CHKO (jen tak mimochodem, nejblizsi parkoviste je u Sance, ale asfaltka vede kolem cele prehrady - sami zvazte, kolik lidi expertu tu pojede autem). Osobne planuji napsat primo reviewerovi, protoze takovato neucta ke krajine by ze strany geocachingu opravdu nemela byt. Serie v lese - klidne. Ale mimo CHKO a jina chranena uzemi.
  • 0

#23 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 9:50

wabicek napsal/a:dokud nekdo neni na miste konkretni kese, tak nema pravo psat nejake NA logy. tecka.


Opravdu? A na to je nejake pravidlo nebo staci pouze to, ze to wabicek rekl? Pokud vidim, ze je neco _zcela zjevne_ v neporadku, tak je NA na miste. Nakonec bych rekl, ze mnoho lidi precenuje to NA samotne. To neslouzi k samotne archivaci, nybrz k privolani reviewera a ten SAM rozhodne, co dal.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#24 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 11:57

S474N napsal/a:.... Nakonec bych rekl, ze mnoho lidi precenuje to NA samotne. To neslouzi k samotne archivaci, nybrz k privolani reviewera a ten SAM rozhodne, co dal.


Prave, tak proc tam ti lidi cpou tech NA tolik? Pravo na vyjadreni nesouhlasi jim neberu, navstevni rad CHKO nastudovany nemam, ale takova panika mi prijde zbytecna.

Zaroven me desi ty vzkazky: "beskydy znam moc dobre", to jako jsou jen vyvoleni co muzou Besky dobre poznat? My ostatni mame radsi zustat sedet doma na zadku?

Jestlize je pohyb v tom miste opravdu v rozporu s radem CHKO, tak verim, ze to reviewer zavre, neni-li, tak neni co resit a jen neci prani, aby to tam zustalo pro par vyvolenych je o nicem. Na upatich dotceneho kopce jsou skiarealy do kterych lyzari urcite nechodi pesky, na druhe strane prehrady je velmi, ale velmi frekventovana silnice, takze pokud bude i nejaky kacer hovado a dojede si pod kopec autem, tak pochybuju, ze se prave z neho priroda slozi, ale pokutu mu preju, to zase ne ze ne. :)
  • 0

#25 tosuja

tosuja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 12:20

marram napsal/a:

S474N napsal/a:.... Nakonec bych rekl, ze mnoho lidi precenuje to NA samotne. To neslouzi k samotne archivaci, nybrz k privolani reviewera a ten SAM rozhodne, co dal.


Prave, tak proc tam ti lidi cpou tech NA tolik? Pravo na vyjadreni nesouhlasi jim neberu, navstevni rad CHKO nastudovany nemam, ale takova panika mi prijde zbytecna.

Zaroven me desi ty vzkazky: "beskydy znam moc dobre", to jako jsou jen vyvoleni co muzou Besky dobre poznat? My ostatni mame radsi zustat sedet doma na zadku?

Jestlize je pohyb v tom miste opravdu v rozporu s radem CHKO, tak verim, ze to reviewer zavre, neni-li, tak neni co resit a jen neci prani, aby to tam zustalo pro par vyvolenych je o nicem. Na upatich dotceneho kopce jsou skiarealy do kterych lyzari urcite nechodi pesky, na druhe strane prehrady je velmi, ale velmi frekventovana silnice, takze pokud bude i nejaky kacer hovado a dojede si pod kopec autem, tak pochybuju, ze se prave z neho priroda slozi, ale pokutu mu preju, to zase ne ze ne. :)


Ale nám přeci nejde o to, že my to tady známe a vy sem nelezte. :o
Nám jde o to, že tady ta oblast je poměrně nedotčená, krásná krajina. Na to ji ukázat naprosto stačila vrcholová krabička, kterou tam owner umístil. Proti té tu nikdo nic nemá. Ale zasadit do této krajiny dalších 52 krabiček už je prostě moc.
Možná to není proti pravidlům, ale rozhodně to je proti zdravému rozumu, proti přírodě, která tímto rozhodně utrpí. Pokud má někdo potřebu tvořit PT, tak to má dělat někde, kde to neuškodí, protože to nemá nic společného s tím, toto místo ukázat...:(
  • 0

#26 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 12:42

Gelda napsal/a:
No, osobne se temto flames nevenuji, ale tu se proste vyjadrit musim. Beskydy mam prolezle skrz naskrz a v tomto pripade jsem pro okamzitou archivaci cele serie - v teto oblasti ABSOLUTNE nema co delat a porusuje snad vsechny zasady geocachingu.

Opravdu se jedna o poruseni navstevniho radu CHKO (jen tak mimochodem, nejblizsi parkoviste je u Sance, ale asfaltka vede kolem cele prehrady - sami zvazte, kolik lidi expertu tu pojede autem). Osobne planuji napsat primo reviewerovi, protoze takovato neucta ke krajine by ze strany geocachingu opravdu nemela byt. Serie v lese - klidne. Ale mimo CHKO a jina chranena uzemi.


To by mě opravdu zajímalo, jak je to přesně v návštěvním řádu definováno (nikde totiž není zveřejněn), neboť návštěvní řád nemůže být v rozporu se zákonem 114/1992 Sb. V CHKO se může chodit kdekoli kromě NPR a 1.zón CHKO (což není případ této série)!!! Uvedu pro úplnost přesné znění paragrafu, jež toto řeší: "Hrozí-li poškozování území v národních parcích, národních přírodních rezervacích, národních přírodních památkách a v první zóně chráněných krajinných oblastí nebo poškozování jeskyně, zejména nadměrnou návštěvností, může orgán ochrany přírody po projednání s dotčenými obcemi omezit nebo zakázat přístup veřejnosti do těchto území nebo jejich částí."
  • 0

#27 Hyger

Hyger

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 14:44

Tak to zrušíme - a honiči bodů nebudou mít co honit!
  • 0
Dub kulatý, Džordž tu pije,
to je tupec, ten to ryje.

#28 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 15:16

Jenom tak pro pořádek - všem těm "zachráncům volné svobody pohybu" bych si doporučil přečíst první Found it log, tzn. ne onen haněný styl NA od gauče...
  • 0
Užívej života...

#29 tosuja

tosuja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 15:24

puczmeloun napsal/a:
Jenom tak pro pořádek - všem těm "zachráncům volné svobody pohybu" bych si doporučil přečíst první Found it log, tzn. ne onen haněný styl NA od gauče...


Marně ho hledám :o
Na které spirále je?

Na jedničce je první log od "skutečného" lovce této série a nadšený teda rozhodně není :(
  • 0

#30 Jarouch

Jarouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 15:32

Četl jsem log na trojce a ten není hrozný. Na jedničce jsem log nenašel. Co znamená "skutečný lovec"?
  • 0

#31 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 15:38

http://www.geocachin...8a-97644765cff9 :( děs - ono to je asi ještě horší :( http://www.geocachin...7f-fe7cde6fa116
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#32 Gelda

Gelda

    Gelda

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 16:27

honzak83 napsal/a:

Gelda napsal/a:
No, osobne se temto flames nevenuji, ale tu se proste vyjadrit musim. Beskydy mam prolezle skrz naskrz a v tomto pripade jsem pro okamzitou archivaci cele serie - v teto oblasti ABSOLUTNE nema co delat a porusuje snad vsechny zasady geocachingu.

Opravdu se jedna o poruseni navstevniho radu CHKO (jen tak mimochodem, nejblizsi parkoviste je u Sance, ale asfaltka vede kolem cele prehrady - sami zvazte, kolik lidi expertu tu pojede autem). Osobne planuji napsat primo reviewerovi, protoze takovato neucta ke krajine by ze strany geocachingu opravdu nemela byt. Serie v lese - klidne. Ale mimo CHKO a jina chranena uzemi.


To by mě opravdu zajímalo, jak je to přesně v návštěvním řádu definováno (nikde totiž není zveřejněn), neboť návštěvní řád nemůže být v rozporu se zákonem 114/1992 Sb. V CHKO se může chodit kdekoli kromě NPR a 1.zón CHKO (což není případ této série)!!! Uvedu pro úplnost přesné znění paragrafu, jež toto řeší: "Hrozí-li poškozování území v národních parcích, národních přírodních rezervacích, národních přírodních památkách a v první zóně chráněných krajinných oblastí nebo poškozování jeskyně, zejména nadměrnou návštěvností, může orgán ochrany přírody po projednání s dotčenými obcemi omezit nebo zakázat přístup veřejnosti do těchto území nebo jejich částí."


Vazeny pane kolego,
kazda sprava CHKO ma svuj vlastni navstevni rad, ktery byva obecne repsektovan (vychazi ze zakona, ale neni v nem uveden). Pro Beskydy plati nasledujici, cituji:

Pobyt návštěvníků v CHKO Beskydy je řízen návštěvním řádem.

V první části zdůrazňuje požadavky speciální ochrany přírody

1. zákaz vstupu do chráněného území mimo značených cest, poškozování značení CHKO i chráněných území, dodržování vyhlášek o chráněných druzích rostlin a živočichů.

V druhé části zdůrazňuje běžné podmínky, které by vlastně měl dodržovat každý slušný návštěvník přírody všude, bez ohledu na to, jde-li o vyhlášené či nevyhlášené chráněné území

1. zákaz poškozování přírody trháním a vykopáváním rostlin, ničením a poškozováním stromů, ničením hub, živočichů a znečišťováním vody
2. zákaz odhazování odpadků
3. zákaz rozdělávání ohňů, táboření a parkování mimo vyhrazené prostory
4. zákaz umývání vozidel v přírodě
5. zákaz rušení klidu zvěře či ostatních návštěvníků přírody


Zejmena body 1.1 a 2.1 je nutne porusit pouhym pristupem ke kesim. 2.2 je take zrejma (videl jsem jak je to na Sipce), o 2.3 a 2.5 radeji ani nemluvme. Stale si myslite, ze tato serie neporusuje samotnou podstatou pravidla GC?
  • 0

#33 tosuja

tosuja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 17:15

Jarouch napsal/a:
Četl jsem log na trojce a ten není hrozný. Na jedničce jsem log nenašel. Co znamená "skutečný lovec"?


Tak v době, kdy jsem psala jsem koukala na spirálu č.1 a tam v té době ještě nikdo zalogován FOUND IT nebyl, byl tam jen jeden write note od kačera, který na sérii byl a ten teda příliš pozitivně nevyzněl.
Nevím, proč někdo loguje až od dalších čísel, když logicky musel začít u č. 1, ale prostě jsem dál nekoukala.
A když jsme u toho logu co "není hrozný", tak mi zase tak pozitivní nepřijde.
×Ne kolem cesticek to opravdu moc neni, ale daji se docela dobre vyuzit, pokud nepujdete prim za sipkou a nejake ty metry si ujdete navic.×
...a kolik lidí se tím bude řídit? Jinde jsem četla, že to zkoušeli metodou BF, no potěš koště...:@

A že to je fyzicky náročné - není to první ani poslední fyzicky náročná série a je spousta kačerů, kteří vyhledávají právě takový to tip. I mi vyhovuje spíše pořádný terén, než městské kešule a série kolem cesty, ale sem teda opravdu nepojedu, takže ano, máte o jednoho míň...
  • 0

#34 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 20:59

Z fb jednoho z cacherů: "výlet s přáteli hluboko do lesa na Spirálu FTF 52 kešek, po návratu u auta nás přepadla a zadržela po zuby ozbrojená zásahová jednotka s vestami a nočním viděním - spletli si nás s pytláky, kteří v Beskydech řádí" Na místě bude ještě sranda :P
  • 0
Pokud lovíš s partou přátel, pak i ta nejnudnější multina je jako procházka růžovou zahradou.

#35 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 21:00

Paullow napsal/a:
Z fb jednoho z cacherů:
"výlet s přáteli hluboko do lesa na Spirálu FTF 52 kešek, po návratu u auta nás přepadla a zadržela po zuby ozbrojená zásahová jednotka s vestami a nočním viděním - spletli si nás s pytláky, kteří v Beskydech řádí"

Na místě bude ještě sranda :P


a taky psal, že den před tím je po lese honili ti pytláci v džípu...
  • 0

#36 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 21:50

Zasahova jednotka nejake bezpecnostni agentury?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#37 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 21:55

Gelda napsal/a:

honzak83 napsal/a:

Gelda napsal/a:
No, osobne se temto flames nevenuji, ale tu se proste vyjadrit musim. Beskydy mam prolezle skrz naskrz a v tomto pripade jsem pro okamzitou archivaci cele serie - v teto oblasti ABSOLUTNE nema co delat a porusuje snad vsechny zasady geocachingu.

Opravdu se jedna o poruseni navstevniho radu CHKO (jen tak mimochodem, nejblizsi parkoviste je u Sance, ale asfaltka vede kolem cele prehrady - sami zvazte, kolik lidi expertu tu pojede autem). Osobne planuji napsat primo reviewerovi, protoze takovato neucta ke krajine by ze strany geocachingu opravdu nemela byt. Serie v lese - klidne. Ale mimo CHKO a jina chranena uzemi.


To by mě opravdu zajímalo, jak je to přesně v návštěvním řádu definováno (nikde totiž není zveřejněn), neboť návštěvní řád nemůže být v rozporu se zákonem 114/1992 Sb. V CHKO se může chodit kdekoli kromě NPR a 1.zón CHKO (což není případ této série)!!! Uvedu pro úplnost přesné znění paragrafu, jež toto řeší: "Hrozí-li poškozování území v národních parcích, národních přírodních rezervacích, národních přírodních památkách a v první zóně chráněných krajinných oblastí nebo poškozování jeskyně, zejména nadměrnou návštěvností, může orgán ochrany přírody po projednání s dotčenými obcemi omezit nebo zakázat přístup veřejnosti do těchto území nebo jejich částí."


Vazeny pane kolego,
kazda sprava CHKO ma svuj vlastni navstevni rad, ktery byva obecne repsektovan (vychazi ze zakona, ale neni v nem uveden). Pro Beskydy plati nasledujici, cituji:

Pobyt návštěvníků v CHKO Beskydy je řízen návštěvním řádem.

V první části zdůrazňuje požadavky speciální ochrany přírody

1. zákaz vstupu do chráněného území mimo značených cest, poškozování značení CHKO i chráněných území, dodržování vyhlášek o chráněných druzích rostlin a živočichů.

V druhé části zdůrazňuje běžné podmínky, které by vlastně měl dodržovat každý slušný návštěvník přírody všude, bez ohledu na to, jde-li o vyhlášené či nevyhlášené chráněné území

1. zákaz poškozování přírody trháním a vykopáváním rostlin, ničením a poškozováním stromů, ničením hub, živočichů a znečišťováním vody
2. zákaz odhazování odpadků
3. zákaz rozdělávání ohňů, táboření a parkování mimo vyhrazené prostory
4. zákaz umývání vozidel v přírodě
5. zákaz rušení klidu zvěře či ostatních návštěvníků přírody


Zejmena body 1.1 a 2.1 je nutne porusit pouhym pristupem ke kesim. 2.2 je take zrejma (videl jsem jak je to na Sipce), o 2.3 a 2.5 radeji ani nemluvme. Stale si myslite, ze tato serie neporusuje samotnou podstatou pravidla GC?

On jim na stránkách CHKO Beskydy vypadlo (snad ne záměrně) jedno důležité slovíčko - ten zákaz vstupu se může týkat jen I.zóny CHKO + NPR. Dle tohoto zde uvedeného jsou nelegální všechny kešky v CHKO Beskydy mimo značené cesty a těch je hezkých pár desítek. Ten bod 2.1 snad nehrozí - jedná se dle hintů o filmovky pověšené na stromech. A ostatní tebou zmíněné body - za jejich porušení není opravdu vinen owner dané série, nýbrž samotní kačeři.
  • 0

#38 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 22:04

honzak83: ty jsi z CHKO beskydy ze vís, kdy platí a kdy neplatí zákaz vstupu mimo znacene cesty? Nebo kde je tvuj zdroj informací?
  • 0
Užívej života...

#39 Pan Pctros

Pan Pctros

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 22:40

ja bych pokutoval aj houbare a samozrejme myslivce o zveri nemluvim :)
  • 0
Rozhodne odeme necekejte nic rozumnyho

#40 Moravian Reviewer

Moravian Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 23:43

Zdravím všechny diskutující! Je vidět, že o tomto trailu se bude mluvit docela dlouho... V následujícím textu vám popíšu svůj pohled na věc, nehodlám vstupovat do nějaké polemiky s kýmkoliv z vás. Nezlobte se, když vám už na vaše reakce neodpovím, mám trochu jiné představy o trávení svého volného času než je vysedávání na žumpě. Ano. Spirálu jsem po jistém malém váhání publikoval. Hlavní důvod byl pro mě ten, že každá jednotlivá cache je z mého pohledu v pořádku a nemám proti ní výhrady. Formálně je bez chyb, je to pravda CHKO, ale není to jednička, takže obecně zde zákaz vstupu mimo cesty skutečně neplatí. Na tom se možná shodneme i s těmi, kteří vystupují proti. Problém je teda asi jenom v tom, že kešek je hodně na malém prostoru. Jenomže co je hodně a co je malý prostor? Z mého pohledu - pravidlo saturace nebylo porušeno a kolize tu nejsou, Když jsem se na tu sérii podíval a viděl fotky - žádná cache není na zemi, taže se nic nebude rozhrabávat - přišlo mi, že jediným možným úskalím budou vychozené cestičky. I když tam určitě nebude chodit tolik lidí jako třeba na FCPT (a vzpomeňte si, jaké bouře nevole se tu po jejím zveřejnění, stejně jako prakticky každé jiné série, vznesly!), budou vznikat, to je jasné. Ale pokud se podívám stejnou optikou na ostatní kešky, musel bych se zabývat všemi ostatními keškami ve všech CHKO, které neleží přímo na cestě. Není to alibismus, je to jen úsudek. Nevím o žádné kešce mimo stezku, ke které by geopěšina nevznikla. Jistě, jedna keška není padesát kešek. Ale dejte mi chvilku a já těch padesát bez větších problémů najdu... To jsou jen některé aspekty, nad kterými jsem před publikací přemýšlel. Nicméně, z pohledu kritiků série - všechno zlé je k něčemu dobré a já získal kontakt na vedení CHKO. Přímo s nimi se poradím a vyjasníme si pravidla co v Beskydech z hlediska kešek ano a co už je příliš. Předpokládám, že to tří týdnů (termín ale nejsem schopný garantovat, protože to nestojí jenom na mě) bude jasno a pak se uvidí, co se s touhle sérií, ale i ostatními beskydskými keškami, bude dít. Vědom si toho, že nikdy nemůžu uspokojit všechny doufám, že jsem touto odpovědí uspokojil alespoň některé. Zdravím vás všechny z prosluněných Tater, kde mi doufám dáte alespoň týden pokoj ;) P
  • 0
Moravian Reviewer Reviewer pro ČR, Mordor a okolí V mé správě jsou kraje Moravskoslezský, Olomoucký a Zlínský




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama