Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

ulovená keš zmizela


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
39 odpovědí na toto téma

#1 sarka128

sarka128

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 20:47

Ahoj mám takový dotaz nalezla jsem keš letecký maják česká bělá ale pak to někdo změnil na to že je to omezeno na prémiové členství a mě to že jsem tu keš ulovila zmizelo.Nevíte někdo jak je to možné? předem děkuji za odpovědi
  • 0

#2 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 20:50

jako ze ti zmizel bod? nesmazal ti owner log?
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#3 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 20:55

Owner v poslednim zapisu jasne pise, ze to, co bylo povazovano za kes, keska nebyla. Prava kes je pry (i podle listingu) PETka. A smazal logy vsech, kteri v pravem logbooku nejsou.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#4 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 20:58

Zdarec,
prý jste nenašli keš, ale jenom nějaký papírek ve zdi. Kopíruji log ownera co je u kešky:

Ahoj, ted jsem byl na kontrole a kešule je na svém míste, tam, kde je odjakživa. To, co si myslíte, že byla keška, byla jen díra ve zdi, do které nekdo vložil kus papíru. Tímto oznamuji, že mažu logy tech, kterí nejsou v logbooku kešky. V listingu jasne píšu, že keš je nevyfouklá PET láhev a ne díra ve zdi. Je mi líto, ale bod se uznává tehdy, je-li nick zapsán v logbooku.

Takže doporučuji zajít tam znovu, najít tu správnou keš a tady potom zalogovat platný nález.
  • 0

#5 sarka128

sarka128

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 21:06

díky za odpovědi.
  • 0

#6 Seb.Loeb

Seb.Loeb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 21:29

Trochu OT, ale nedá mi to .. nevyfouklá PET láhev ... začínám vážně uvažovat o PM:p
  • 0

#7 johniiik

johniiik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 21:45

Nevím na co si owner hraje... Má nějaký smysl tahat tam lovce znovu, jen aby se zapsali na jiný kus papíru? Jasně, nemusí logy uznávat, ale o nic přeci nejde.
  • 0

#8 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 21:53

johniiik napsal/a:
Nevím na co si owner hraje... Má nějaký smysl tahat tam lovce znovu, jen aby se zapsali na jiný kus papíru? Jasně, nemusí logy uznávat, ale o nic přeci nejde.


našli ? nenašli. Byli někde poblíž. Když se ti nebude chtít lézt na strom, taky dáš pod něj kus papíru a zaloguješ se na něj ?
  • 0

#9 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 21:54

johniiik napsal/a:
Nevím na co si owner hraje... Má nějaký smysl tahat tam lovce znovu, jen aby se zapsali na jiný kus papíru? Jasně, nemusí logy uznávat, ale o nic přeci nejde.


????

To ale nemyslíš moc vážně, že ???

To by pak stačilo dojít kamkoliv a zalogovat všechny keše v okolí, i když jsi je nenašel ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#10 johniiik

johniiik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 22:03

kolombo napsal/a:

johniiik napsal/a:
Nevím na co si owner hraje... Má nějaký smysl tahat tam lovce znovu, jen aby se zapsali na jiný kus papíru? Jasně, nemusí logy uznávat, ale o nic přeci nejde.


????

To ale nemyslíš moc vážně, že ???

To by pak stačilo dojít kamkoliv a zalogovat všechny keše v okolí, i když jsi je nenašel ....


Pokud byl zapsaný na papíře, který tam byl navíc, nevidím rozumný důvod to mazat. Pro mě je rozhodující, jestli cacher na místě byl. Proto, pokud někdo napíše rozumný DNF a je jasné, že na místě byl, nabídnu mu možnost zalogovat si keš, pokud chce. (DNF na mých/našich keších je zpravidla pouze tehdy, pokud tam keš opravdu není). Myslím si, že je zbytečné, aby chodili znovu (hlavně proto, že měli smůlu a keš byla před nimi ukradena), když místo toho mohou zajít na jiné zajímavé místo. To je můj názor na věc, chápu, že někdo má jiný názor.
  • 0

#11 HanzsCZ

HanzsCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)
  • LocationChlumec, Ústecký kraj

Publikováno 19 listopad 2011 - 22:05

Arne1 napsal/a:

johniiik napsal/a:
Nevím na co si owner hraje... Má nějaký smysl tahat tam lovce znovu, jen aby se zapsali na jiný kus papíru? Jasně, nemusí logy uznávat, ale o nic přeci nejde.


našli ? nenašli. Byli někde poblíž. Když se ti nebude chtít lézt na strom, taky dáš pod něj kus papíru a zaloguješ se na něj ?


<OT> Na jedné jednoduché ústecké multině byl na první stage někým vložen microobal, protože dotyčný nenašel finále a chtěl se někam zalogovat. Takže se zapsal a to samé po něm zopakovalo několik dalších kačerů, kteří si mysleli, že mají v ruce finálku. No, sranda to byla... :P </OT>
  • 0
Není Ústí jako Ústí. Ale to naše Ústí je nejlepší...

#12 Velicenstvo

Velicenstvo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 22:15

Já zas jednou našel pohozenou energitku mezi stromy s papírkem a logy. Skutečná keš byla regular krabička o strom vedle. Asi ve stylu: "Nic jsem nenašel, tak si na místě založím vlastní krabičku, abych měl bod." Takže takhle rozhodně ne a strkání různých papírů kamsi taky ne.
  • 0

#13 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 22:32

johniiik napsal/a:

kolombo napsal/a:

johniiik napsal/a:
Nevím na co si owner hraje... Má nějaký smysl tahat tam lovce znovu, jen aby se zapsali na jiný kus papíru? Jasně, nemusí logy uznávat, ale o nic přeci nejde.


????

To ale nemyslíš moc vážně, že ???

To by pak stačilo dojít kamkoliv a zalogovat všechny keše v okolí, i když jsi je nenašel ....


Pokud byl zapsaný na papíře, který tam byl navíc, nevidím rozumný důvod to mazat. Pro mě je rozhodující, jestli cacher na místě byl. Proto, pokud někdo napíše rozumný DNF a je jasné, že na místě byl, nabídnu mu možnost zalogovat si keš, pokud chce. (DNF na mých/našich keších je zpravidla pouze tehdy, pokud tam keš opravdu není). Myslím si, že je zbytečné, aby chodili znovu (hlavně proto, že měli smůlu a keš byla před nimi ukradena), když místo toho mohou zajít na jiné zajímavé místo. To je můj názor na věc, chápu, že někdo má jiný názor.


Jasně, že máme jiný názor.

V pravidlech je jasně napsáno, že se musíš zapsat do logbooku keše, ne kamkoliv. Co tak vyškrábat log do skály, to by taky platilo ??
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#14 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 22:41

Snad jediná výjimka je, když najdete prázdnou cache, tak do ní vložíte papír, ale to jsem udělal jen jedenkrát, protože bylo jasné, že tohle cache je že je vyrabovaná čerstvě.
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#15 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 22:48

Dle mého názoru by pravda měla být někde "mezi"... 1) Kačeři, kteří našli nějakou kešku, kterou tam před nimi někdo vložil omylem, protože nenašel tu původní, přece nemuseli vědět, že logují do "náhradní" kešky. Proto si myslím, že by se mělo k tomuto přistupovat individuálně... Když někdo jen tak přijde, podívá se a když na první pohled nenajde, tak tam šoupne mikro, do které se zaloguje, tak samozřejmě to ne, ale další kačer, který přijde, najde tuto mikrošku přede nemusí vědět, jestli se původní krabička neztratila a majitel tam nedal tuhle náhradní! Zvlášť když umístění odpovídá nápovědě. Tak proč ho trestat za chybu někoho jiného! Samozřejmě, může to vědět, dnes už spoustu lidí má Internet v mobilu, ale ruku na srdce, to se díváte všichni na poslední změny kešky, než ji jdete odlovit? Já tedy ne! Většinou si připravím plán několik dní dopředu a pak zjišťuji změny u těch, které nemohu najít, abych moc neplatil... 2) Já osobně kešky zakládám proto, abych dotáhl lidi na nějaké zajímavé místo. A přece je nebudu trestat za to, že lidi jsou svině a kradou krabičky! Když vím, že podle místa, kde hledali, byli správně a nic nenašli, tak jim klidně řeknu, ať si zapíší nález... Hlavně na těch keškách, které se hodně ztrácejí... I když párkrát se mi stalo, že jsem zjistil, že keška na místě pak byla, ale stejně jsem dotyčným nález klidně nechal. Lepší když nenašli a nerozryli okolí kešky, než kdyby po hodině hledání a rozrytí okolí kešku našli, ale odneslo by to okolí úkrytu...
  • 0

#16 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 450 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 22:53

Jasně, že máme jiný názor.

V pravidlech je jasně napsáno, že se musíš zapsat do logbooku keše, ne kamkoliv. Co tak vyškrábat log do skály, to by taky platilo ??


A co v případě, že tam někdo, kdo keš nenašel, vloží a nadepíše jinou krabku i s logbookem? Jak mám pak poznat, že to není originál krabka, ale nějaká náhrada?
  • 0

#17 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 23:15

Na téhle keši byli a jsou dvě krabičky stále. Než ownerka pozměnila souřadnice tak se kačeri logovali do obou pixel.Jak do geocachingové tak i do té Skautské. Přešla to bez povšimnutí a logy nemazala,na tvem místě bych projel papír co byl ve zdi a dodatečně těm co jsou na něm opravdu zapsání logy uznalGC18TKQ V opačném případě jsou pravidla zcela jasné a máš právo log smazat.
  • 0

Člen odboje proti zdejší vtíravé reklamě


#18 BOSOCZ

BOSOCZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 23:34

Souhlasím s WAW až na jedno,prvnímu kdo papír založil bych log neuznal.Pak totiž hrozí, že si další zase podobným způsobem pomůžou. nenajdou tak tam založí papír nebo druhou krabku. Něco podobného jsem zažil asi před týdnem v Olomouci. Za okapem byl kus papíru a pár lidí přede mnou taky psalo že logují na papír. Ownerce jsem vynadal za humusáckou kešku v domnění že tam jiná není. Za dva dny jsem logoval znova s omluvou.
  • 0

#19 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 23:56

Fajn, pár minut do půlnoci, tak což...
Osobně jsem v tomto případě proti mazání logů kačerů na papírku (u toho prvního nevím, ale řešil bych to spíš přes SZ než takto). Nejprve obecně... jako majitele keše, kterých chtěl lidičky upozornit na něco zajímavého a dovést je na to místo se povedlo. Všichni tam byli! Keš splnila svůj účel. Keš jako takovou neznám, ale pokud ten první, kdo vložil papír do zdi nějak nenašel a chtěl se zalogovat, je to kojot :-), ale byl tam. Těm ostatním, co našli papírek nelze nic vytknout.

Co je pro vás zakladatele keší důležitější? Udělat se večer při pročítání logbooku a odškrtávání logů a jejich mazání... nebo dobrý pocit, že někdo byl tam, kam by se nikdy nedostal? Ano, pokud náhodou tím, že logoval na papírek nedosáhl o bodík víc, než mám já a má tedy většího pindíka? Je to směšné.

Pravidla jsou pravidla, souhlasím. Ale o co by nám v této hře OMG mělo jít? Dostat lidičky do lesa, od počítače ven, pohybovat se. Ukázat jim zajímavá místa, naučit je něco nového... nebo jen jako ovče hlídat zápis do papírového logbooku v nějaké pixle od nanukáče pod kamenem? Rozum do hrsti.

Kde je rozdíl mezi nějakým týmem čim virtuálním kačerem, co loguje keše podle seznamu a s cílem být první aniž by někde někdy byl a chudákem kačerem, co na místě keše našel papírek a zalogoval se...

Proč ta benevolence? Jaká je chyba GPS? Jaký je hint na keši? Kolikrát se vám stalo, že máte v gps něco a ve skutečnosti je to jinak? Lidičky, bděte!
  • 0

#20 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 6:25

U tehle kese jde podle me hlavne o uplne jinou vec. Pokud se dobre pamatuju, byli jsme tam vloni a uz tenkrat tam byly DNF a lidi se logovali nekam jinam. My nakonec nasli obe, i tu PETku, ale zamerene to bylo mizerne. Takze pokud ma owner jasne indicie, ze je neco spatne a na kontrolu se vyda buhvikdy...no dal snad ani nemusim nic psat, ze? Co si budem povidat, pohozeny papir do diry ve zdi je cunarna, ale za poradek a spravne zamereni kese zodpovida owner.
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama