Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

ulovená keš zmizela


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
39 odpovědí na toto téma

#21 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 8:19

Daku napsal/a:

Jasně, že máme jiný názor.

V pravidlech je jasně napsáno, že se musíš zapsat do logbooku keše, ne kamkoliv. Co tak vyškrábat log do skály, to by taky platilo ??


A co v případě, že tam někdo, kdo keš nenašel, vloží a nadepíše jinou krabku i s logbookem? Jak mám pak poznat, že to není originál krabka, ale nějaká náhrada?


Použiji názorný příklad, aby zo bylo opravdu k pochopení.

Jsou lidi, kteří se klidně zalogují na první kus papíru, který najdou a považují to za hotovou věc. A to i v případě, že sklenice je označená nápisem: Toto není geocache. Dokonce mi logují rozbitou sklenici, i když v listingu je jasně napsané, že keš je Lock&Lock.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#22 trotakcz

trotakcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 451 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 9:22

:) Stammel zlobi i dlouho po sve smrti :))
  • 0
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.

#23 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 9:34

Kolombo: jen pro zajimavost, kdyz to neni cache, tak je to co? Nejaka stage nebo uplne neco jineho?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#24 zuzka.ka

zuzka.ka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 9:44

Nekdy jde mozna o dovedeni na zajimave misto, nekdy jde o to, NAJIT schovanou krabicku. Nedavno jsme v Tallinnu stravili 3x30 minut na jedinem miste (cca 16 m2) a kes jsme nenasli (GC1JCMK) a ani nas nenapadlo logovat, nebo zakladat jinou "krabicku". Stejne tak uz nejakou dobu zvazuju, zda mam smazat vsechny, kteri nejsou v logbooku nasi adoptovane GC1VBR5, protoze na miste sice byli, ale krabicku nenasli (a zrejme ani nehledali, jen se rychle podepsali na stary jizdni rad) = v logbooku nejsou...
  • 0

#25 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 9:52

zuzka.ka: a ted si predstav, ze byste neco nasli, posledni logy by odpovidaly tomu, co je na GC.com, tak byste se lognuli a par mesicu pote by vam owner smazal log s tim, ze jste nenasli. Osobne bych si pripadal jako idiot a to same bych si nasledne myslel i o ownerovi.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#26 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 9:52

S474N napsal/a:
Kolombo: jen pro zajimavost, kdyz to neni cache, tak je to co? Nejaka stage nebo uplne neco jineho?


To majou pomníčkáři na zápisy, zkráceně mudlozápisník :))
  • 0

#27 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 9:54

Tiskar94: netusim kdo jsou pomnickari, nicmene pokud je tohle v dosahu cache, tak bych se asi zamyslel, jestli tam vubec nejakou cache zakladat, pripadne jestli ji neumistit dostatecne daleko.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#28 perchCZ

perchCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 10:05

Obecně si myslím, že pokud se nebudou dodržovat aspoň základní pravidla, tak to geocachingem nedopadne dobře. Osobně by mne ani nenapadlo, když cache nenajdu se logovat jinam pro bod. Účelem celé hry je NALÉST CACHE a ne jenom někam doputovat. To mi zavání pouze honěním bodíků a tím se mi i vybavují jiné neduhy této hry. Domnívám se, že za těmito budou i stejní lidé, kteří si to neužívají a jenom soutěží.
  • 0
Všechny cesty vedou ke kešce...

#29 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 10:42

S474N napsal/a:
Kolombo: jen pro zajimavost, kdyz to neni cache, tak je to co? Nejaka stage nebo uplne neco jineho?


Turisté si dávají k některým pomníčkům, nebo na vrcholy, turistické knížky. Je několik míst, kde je keš opravdu nedaleko.

Přesto ty zápisy nejsou, z hlediska geocachingu, rovnocenné.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#30 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 10:46

S474N napsal/a:
Tiskar94: netusim kdo jsou pomnickari, nicmene pokud je tohle v dosahu cache, tak bych se asi zamyslel, jestli tam vubec nejakou cache zakladat, pripadne jestli ji neumistit dostatecne daleko.


Leckdy ani nevíš, že tam ta schránka taky je. A 15 metrů už je dost, stačí použít GPSku :-)

Těžko dávat pomníčkovou keš 100 metrů od pomníčku. Je to už dlouhověká keš a nehodlám to předělávat jen proto, že lidi nepřemýšlí.

Pomníčkáři hrají jinou hru, hledají pomníčky. A většinou bez GPSky.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#31 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 10:49

PerchCZ: kdyz uz, tak naleZt. Kolombo: pokud se tedy jedna o turisticky zajimave misto, tak bych rekl, ze je primarnim duvodem to misto kacerovi ukazat. Pokud se nekdo zaloguje do schranky, ktera je na stejnem miste, tak vymaz logu bych bral jako buzeraci ownera.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#32 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 10:53

S474N napsal/a:
PerchCZ: kdyz uz, tak naleZt.

Kolombo: pokud se tedy jedna o turisticky zajimave misto, tak bych rekl, ze je primarnim duvodem to misto kacerovi ukazat. Pokud se nekdo zaloguje do schranky, ktera je na stejnem miste, tak vymaz logu bych bral jako buzeraci ownera.


Je to turisticky zajímavé místo, které by bez keše spousta lidí minula, i když je od značené cesty asi 50 metrů.

Já logy nemažu, ale nejde jen o logy, ale i o trackovatelné předměty. Pokud skončí v turistické schránce, tak je jejich osud nejasný :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#33 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 13:21

Ajéje. Dva narcisové co musí mít vždycky pravdu se tu zase trumfují :o( A přitom jste na té keši ani jeden nebyli že? Můžete se tu uargumentovat příklady, ale měl jsem pocit, že se tu bavíme o jedné konkretní keši. Taky bych se zde spíš přikláněl uznání všech logů, pokud se pamatuju dobře navigace nás hnaly o hodný kus jinam a hint stojí za starou bačkoru. Tím samosebou neobhajuji pohození papíru s logem do díry, to je ale odpovědnost toho jednoho dotyčného a pak ownera. Nechat problém vyhnívat 4-5 měsíců a pak smazat logy zmatených kečerů mi nepřipadá moc slušné. Schválně nepíšu správné, protože správné je v zásadě současné řešení. Prosím nevybírat části mého příspěvku a reagovat jen na jeho části. Když citovat tak vcelku, děkuji.
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#34 pawlick

pawlick

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 13:49

Docela dlouho jsem přemýšlel, co napsat. Logy jsem nikdy nemazal, ani je pro příště mazat nehodlám, stejně, jako jsem nikdy nekontroloval logy na netu s reálným stavem v logbooku. Ale tohle mě prostě dostalo. Nález je platný tehdy, když nám v ruce tu správnou krabku. Když ne, tak to vzdám a vrátím se příště. A rozhodně nebudu někam strkat kus papíru, abych se za každou cenu zalogoval. Mě by takový bod ani netěšil. Raději někam jedu třeba pětkrát, než to najdu a pak mám z nálezu o to větší radost. Ale uznávám, když někdo honí body, tak má svůj "specifický přístup" :-) Ale ta omladina má podle mě šanci dělat gc tak, jak se dělat má. Tak proč je hned učit nějaké švindly? Na druhou stranu si velmi vážím toho, že to ti mlaďouši napsali po pravdě a byli fér, i za cenu možného smazání logu. Timto se zavazuji k tomu, že pokud se někdy potkáme na nějakém eventu a budou již moci, tak má každej u mě dva panáky Geocaching je o radosti z nálezu, tak proč si ji kazit? Howg a jdu do vzduchu :-)
  • 0

#35 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 13:53

Hou...chápu dobře, že jsi smazal jen několik málo konkretních logů? Pak by byla na místě moje omluva. Měl jsem pocit, že to byla nějaká větší mazací akce.
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#36 pawlick

pawlick

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 13:55

sovidoupe napsal/a:
Ajéje. Dva narcisové co musí mít vždycky pravdu se tu zase trumfují :o(
A přitom jste na té keši ani jeden nebyli že?
Můžete se tu uargumentovat příklady, ale měl jsem pocit, že se tu bavíme o jedné konkretní keši.
Taky bych se zde spíš přikláněl uznání všech logů, pokud se pamatuju dobře navigace nás hnaly o hodný kus jinam a hint stojí za starou bačkoru.
Tím samosebou neobhajuji pohození papíru s logem do díry, to je ale odpovědnost toho jednoho dotyčného a pak ownera.

Nechat problém vyhnívat 4-5 měsíců a pak smazat logy zmatených kečerů mi nepřipadá moc slušné. Schválně nepíšu správné, protože správné je v zásadě současné řešení.

Prosím nevybírat části mého příspěvku a reagovat jen na jeho části. Když citovat tak vcelku, děkuji.


Musím reagovat, než jsem to napsal, byl jsi rychlejší :-) Nevím, jakou máš gps, ale ani já, ani nikdo z mého okolí neměl s nálezem jediný problém. Žádná navigace Tě nepřivede přesně na metr a je třeba používat hlavu :-) Problém nevyhníval tak dlouho a hlavně, spoléhám na zdravý rozum přijdivšího kačera :-)
  • 0

#37 pawlick

pawlick

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 13:57

sovidoupe napsal/a:
Hou...chápu dobře, že jsi smazal jen několik málo konkretních logů?
Pak by byla na místě moje omluva. Měl jsem pocit, že to byla nějaká větší mazací akce.


V pohodě, smazal jsem jen těch pár posledních. A byly to, alespoň doufám, první a poslední, které jsem mazal :-)
  • 0

#38 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 14:09

pawlick napsal/a:

sovidoupe napsal/a:
Ajéje. Dva narcisové co musí mít vždycky pravdu se tu zase trumfují :o(
A přitom jste na té keši ani jeden nebyli že?
Můžete se tu uargumentovat příklady, ale měl jsem pocit, že se tu bavíme o jedné konkretní keši.
Taky bych se zde spíš přikláněl uznání všech logů, pokud se pamatuju dobře navigace nás hnaly o hodný kus jinam a hint stojí za starou bačkoru.
Tím samosebou neobhajuji pohození papíru s logem do díry, to je ale odpovědnost toho jednoho dotyčného a pak ownera.

Nechat problém vyhnívat 4-5 měsíců a pak smazat logy zmatených kečerů mi nepřipadá moc slušné. Schválně nepíšu správné, protože správné je v zásadě současné řešení.

Prosím nevybírat části mého příspěvku a reagovat jen na jeho části. Když citovat tak vcelku, děkuji.


Musím reagovat, než jsem to napsal, byl jsi rychlejší :-) Nevím, jakou máš gps, ale ani já, ani nikdo z mého okolí neměl s nálezem jediný problém. Žádná navigace Tě nepřivede přesně na metr a je třeba používat hlavu :-) Problém nevyhníval tak dlouho a hlavně, spoléhám na zdravý rozum přijdivšího kačera :-)


OK, je to už nějakej pátek co jsme tam hledali se dvěma Oregovy a jednou šedesátkou, v paměti zůstalo hlavně dlouhé marné hledání a hint co nepomohl :o) Bejt přesnější, tak tahle situace podle mě vůbec nevznikla.
Už jsem se omluvil a zopakuju to, mazání několika logů, kde se sami kačeři k prapodivnému logu přiznali je v pořádku a nikomu se nic tak strašného nestalo :o)
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#39 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2012 - 22:30

Jo, poznat jestli je něco keš nebo ne nemusí být vždy jednoduché. Když jsem hledal tradičku Nejmenší dům v Praze, tak jsem tam poprvé při očumování našel věc, ve který byl papír a vypadalo to, že i nějaký logy. Jelikož jsem si ale v listingu přečet že keš je __ (nebylo tam přímo napsáno jakou má podobu, ale na nalezenou věc mi to nesedělo), tak jsem to vyfotil a přiložil k tuším DNF se žádostí ownera o potvrzení, že to keš neni. Opravdu nebyla. Ale kdybych si takovej detail v listingu nepřečet, možná by mne ani nenapadlo pochybovat o kešovitosti oné věci.
  • 0
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#40 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 6:36

Proboha lidi... smyslem hry je zavést na nějaké místo? Jo, jasně; ta hra se menuje WAYMARKING. Zápis v logbooku keše, té PRAVÉ keše, rovná se nález. Nic víc, nic míň. Ostatní je omáčka. Owner bůh. Owner má pravidlo a jak s ním naloží, je jeho věc. V zájmu hry by ho měl sám dodržovat nejvíc, ale je to jeho věc v mezních případech. Nespokojený hráč se může obrátit na GC.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama