Přejít na obsah


Fotka

HTC Sensation nebo Samsung Galaxy S II? A co maji za GPS?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#1 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2011 - 12:56

Ahoj, pomalu vybiram nastupce starickeho HTC Touch HD a nemuzu se rozhodnout mezi HTC Sensastion (XE) a Samsung Galaxy S II Pro HTC mluvi: - kovove a tedy snad odolnejsi pouzdro - vyssi rozliseni, ktere se muze na mapy, SSH terminal apod. hodit - nizsi cena u ne-XE verze Pro Samsung mluvi: - tenci - Super-AMOLED displej lepe citelny na slunci - vetsi interni Flash pamet Tihnu spis k HTC, ale nezapomnel jsem jeste na nejaky podstatny rozdil? A hlavne, jaky maji tyto modely pouzity GPS prijimac? Stejny nebo odlisny? A jakou tedy maji citlivost/presnost? Pokud je mezi nimi rozdil, tak to u me rozhodne bez ohledu na vsechny ostatni vyhody.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#2 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2011 - 13:24

Ahoj,
podle pdadb.net maj:
Galaxy S II SirfStar IV (CSR SiRFstarIV).

HTC Sensation pak Qulacomm - Qualcomm MSM8260 gpsOne.
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#3 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 247 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2011 - 13:29

Ja by som si vybral Samsung Galaxy S II. A nie iba z dôvodu, že ho momentálne používam. Tiež som bol zástancom kovovej konštrukcie. Ešte vždy mám svojho času (ale aj dnes) supertelefón HTC HD2, na ktorom mi momentálne natívne beží Android 2.3.7 (predtým bol originálne s Windows Mobile 6.5). Výborná a pevná kovová konštrukcia, ale mal hmotnosť podobnú ako HTC Sensation, ktorý má 151 g. Samsung Galaxy SII má hmotnosť 116 g. A je to obrovský rozdiel. Po cca pol roku používania tvrdím, že má tiež výbornú a pevnú aj keď nekovovú konštrukciu. Opravil som si svoj predchádzajúci názor, že iba kovová konštrukcia je pevná. Vyhráva hmotnosť 116 g voči 151 g. (Napríklad, keď to držím dve hodiny v ruke a čítam knihu.) Rozdiel v ostatných parametroch SGS2 a Sensation, či už jedným, alebo druhým smerom je oproti rozdielu v hmotnosti zanedbateľný. Čo sa týka GPS, na oboch funguje spoľahlivo. Myslím, že ani Sensation (aj keď som ho v ruke nedržal) nebude mať problémy. Tieto veci už majú v dnešnej dobe obe firmy zvládnuté.
  • 0

#4 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2011 - 13:43

A vybíráš striktně pouze mezi těmito dvěma modely, potažmo výrobci? Protože z vlastní zkušenosti mohu doporučit třeba Sony Ericsson Xperia Arc. Plusy jsou pro mě tyto : - cena je nižší oproti HTC o 3 tisíce a oproti Samsungu skoro o 5 tisíc - GPS čip má Qualcomm a v porovnání se Samsungem je třeba doba fixace satelitů totožná (rozdíl do 2s jednou pro jeden, jednou pro duhý model) a přesnost možná i o fous lepší (vlastní zkušenost) - častý update firmwaru, potvrzena verze 4.0 ICS na začátku příštího roku - displej s Mobile Bravia Engine vylepšující zobrazení obrázků i videa, podle mě hezčí zobrazení než u Samsungu (vlastní zkušenost) - design (možná subjektivní pocit, ale rozhodně si ho s žádným "nudným" kvádříkem alá HTC, Samsung, iPhone nespletete) - velmi tenké provedení a nízká hmotnost (Samsung je oproti tomu těžká váha) Nechci tě vůbec přemlouvat, jen jsem se chtěl podělit o vlastní zkušenost a nabídnout možnou alternativu ;)
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#5 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 247 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2011 - 13:51

Paja.V napsal/a:
- velmi tenké provedení a nízká hmotnost (Samsung je oproti tomu těžká váha)


... si sa pomýlil.

Sony Ericsson Xperia Arc - 117 g
Samsung Galaxy S II - 116 g
  • 0

#6 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2011 - 14:13

brazajar: Diky moc! Presne takovou stranku se mi nedarilo vyguglit. Posledni dobou jsou recenze moc o kudrlinkach a mene o tom, na cem to stoji. Ted si jdu hledat nejake porovnani mezi temi GPS.

lacop: Diky, tohle presne jsem potreboval o pouzdru slyset.

Paja.V: Diky za prispevek. Ano, soustredim se na tyto dva modely s dual-core procesory. Samozrejme dopredu nevim, zda rozdil ve vykonu dokazu pouzit, ale obcas mam pri pustene i tri navigacni aplikace soucasne, k tomu web, posta, Perl lamajici sifru nebo vzorec apod. A hadam, ze dve jadra by se v tom mohla projevit. A kde se to urcite projevi, je nizsi spotreba baterie pri mensi zatezi diky skalovatelnosti CPU hodin.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#7 LuLuk

LuLuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2011 - 14:19

fotrik napsal/a:
... Perl lamajici sifru nebo vzorec apod...


Warcrafty uz na telefonu mam, tak priste odkoukam neco uzitecnejsiho ;-)
  • 0
GARMIN OREGON 300 (HTC HD2)
nejen GeoAlbum http://lukasludvik.rajce.net

#8 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2011 - 14:33

lacop napsal/a:

Paja.V napsal/a:
- velmi tenké provedení a nízká hmotnost (Samsung je oproti tomu těžká váha)


... si sa pomýlil.

Sony Ericsson Xperia Arc - 117 g
Samsung Galaxy S II - 116 g


Tomu se mi skoro ani nechce věřit. Pocitově nám to (i přítelkyni a i vlastníkovi Samsungu) v ruce přišlo jako celkem velký rozdíl.


fotrik napsal/a:
Paja.V: Diky za prispevek. Ano, soustredim se na tyto dva modely s dual-core procesory. Samozrejme dopredu nevim, zda rozdil ve vykonu dokazu pouzit, ale obcas mam pri pustene i tri navigacni aplikace soucasne, k tomu web, posta, Perl lamajici sifru nebo vzorec apod. A hadam, ze dve jadra by se v tom mohla projevit. A kde se to urcite projevi, je nizsi spotreba baterie pri mensi zatezi diky skalovatelnosti CPU hodin.


Toto posoudit nedokážu...i když si osobně myslím, že ten nárůst výkonu nebude tak výrazný. Telefon se mi ani s několika puštěnými aplikacemi a hrami zasekat nepodařilo. Jen vím, že jsem se divil, když kolega s HTC pořád lamentoval, že i když skoro nic s telefonem nedělá, nevydrží mu ani den. To mně Arc vydrží při střídmém používání i 3 dny.
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#9 fireman.cz

fireman.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2011 - 14:42

Jakožto majitel SGS2 doporučuji tento model. Jak už jsem v jednom vlákně zde na foru psal, rozhodoval jsem se taky mezi těmito telefony. Vybral jsem SGS2 hlavně kvůli displeji a problémům se signálem u SGS, který nastával díky kovové konstrukci, která uzemňovala antény.

A zpracování SGS2? Každý říká, že by nechtěl plasťáka, ale tohle je nejlépe sestavený plasťák, který jsem držel v ruce, kde nic nevrže, nehýbe se a vše perfektně sedí. A jako bonus k plastu je skvělá nízká váha.

fotrik napsal/a:
Ano, soustredim se na tyto dva modely s dual-core procesory. Samozrejme dopredu nevim, zda rozdil ve vykonu dokazu pouzit, ale obcas mam pri pustene i tri navigacni aplikace soucasne, k tomu web, posta, Perl lamajici sifru nebo vzorec apod. A hadam, ze dve jadra by se v tom mohla projevit. A kde se to urcite projevi, je nizsi spotreba baterie pri mensi zatezi diky skalovatelnosti CPU hodin.

Rozdíl ve výkonu není v tuto chvíli moc znatelný oproti jedno jádrovému procesoru, protože android ve verzi 2.3.x. neumí zatím bezchybně pracovat s oběma. To by se ale mělo změnit s příchodem androidu 4.0(ICS), který je pro SGS2 přislíben.
  • 0

#10 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2011 - 14:45

Ja resil nedavno podobny problem a nakonec jsem sel do HTC Sensation XE, ktere ma oproti standardnimu Sensationu silnejsi baterku a nekolik dalsich vylepseni, vcetne opravdu fantastickeho zvuku dodavanych sluchatek. Jinak se s nim zatim porad jen seznamuji .... :)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#11 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2011 - 14:47

P.S. - Android 4.0 je prisliben i pro HTC Sensation :
http://mobil.idnes.c..._095814_htc_ram
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#12 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 247 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2011 - 14:48

Paja.V napsal/a:
Tomu se mi skoro ani nechce věřit. Pocitově nám to (i přítelkyni a i vlastníkovi Samsungu) v ruce přišlo jako celkem velký rozdíl.


Som si všimol. Aj ten cenový rozdiel "skoro 5 tis. Kč" je taký pocitový, všakže? Keď som si nie istý, radšej nepíšem nič. Inak zavádzam.

http://www.mobilmani...ist=20549,29902
  • 0

#13 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2011 - 15:05

Tak jsem si prosel clanky jeste o tech GPS prijimacich a vypada to, ze u me vyhral Samsung diky SirfStar IV a take jeste USB-host rezimu zminenem na pdadb.net. Jeste dotaz. Hadam, ze slibeny update na Android 4.0 bude znamenat i vymazani vseho v telefonu, je to tak? Premyslim, ze s porizenim pockam az do doby, kdy bude na trhu telefon uz aktualizovany, at mam usetrenou praci. Treba bude do te doby i o nejakou stokorunu priznivejsi cena. A posledni dotaz, min. lacop by mohl vedet. ;) Mam Touch HD s WM, nikdy s nicim nesynchronizovany. Jak nejjednoduseji dostanu vsechny kontakty z WM do Androida? Vcetne vice telefonu u jednoho kontaktu a jejich typu, roztrideni do skupin apod.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#14 lion.creek

lion.creek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2011 - 15:17

K těm kontaktům. Nejjednodušší to je přes Google email. Ten jde synchronizovat jak s WM tak Androidem. Osobně vyzkoušeno. A dokonce používám synchronizaci obou sys na jeden ucet zaroveň. :)
  • 0

#15 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 247 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2011 - 15:23

Je viac možností, ale pre mňa je telefón s WM asi najlepšie synchronizovať cez MS Outlook, pretože oba sú produkty sú z dielne Microsoftu. Pre Windows XP sa používa "ActiveSync" a od Visty vyššie "Centrum zariadení WM". Androidovský telefón si potom synchronizujem s Outlookom pomocou programu "My Phone Explorer", ktorý sa mi najviac osvedčil. Synchronizujem cez wifi, ale dá sa aj cez USB resp. BT. Samozrejme dá sa aj cez GMail a je to naozaj jednoduché. Ja však pracovne používam Outlook a potrebujem synchronizovať s Outlookom. Synchronizácia Outlooku u WM telefónu s GMailom je možná cez Exchange Server, ale nie je to 100% kompatibilné s Outlookom z balíka MS Office.
  • 0

#16 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2011 - 15:43

lacop napsal/a:

Paja.V napsal/a:
Tomu se mi skoro ani nechce věřit. Pocitově nám to (i přítelkyni a i vlastníkovi Samsungu) v ruce přišlo jako celkem velký rozdíl.


Som si všimol. Aj ten cenový rozdiel "skoro 5 tis. Kč" je taký pocitový, všakže? Keď som si nie istý, radšej nepíšem nič. Inak zavádzam.

http://www.mobilmani...ist=20549,29902


Když chceš tak útočně... prosím. Nevím, proč porovnáváš model Arc S, když o tom zde vůbec nebyla řeč. To je, jako bych já porovnal Xperii Arc a Sensation XE a napsal, že ten rozdíl je ještě větší. Pokud vezmu první obchod, na který narazím, tak :

Sony Ericsson Xperia ARC - 8 736,- s DPH
SAMSUNG Galaxy S2 (i9100) - 13 363,- s DPH

Z čehož mi vyplývá, že rozdíl je 4 627,- Kč...a to je skoro 5 tisíc. Ale rozhodně netvrdím, že neexistuje obchod, kde nebude rozdíl menší. Takže pokud chceš dělat chytrolína, tak si to nejdřív pořádně promysli.
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#17 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2011 - 15:52

Prosim bez hadek. Dekuji. A diky vsem za info o synchronizaci! Zkusim na vytazeni kontaktu z WM oboji a uvidim, kde ztratim mene detailu v seznamu.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#18 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2011 - 15:57

lacop napsal/a:
Je viac možností, ale pre mňa je telefón s WM asi najlepšie synchronizovať cez MS Outlook...


Ano, ale ten Outlook je potřeba ten z MS Office, s Express to fungovat nebude.
Také když mám soukromý telefon, v něm své soukromé věci, tak je nebudu míchat s pracovními, které mám v práci v Outlooku. Jak jsem to kdysi neprozřetelně zkusil, a pak pěkně dlouho zase preparoval pryč, jak z Outlooku, tak pak i z telefonu :D

Na ten export se dá použít i "zálohovací" prográmek do WM PIM Backup. A když se nepoužije "BIN" záloha, tak výsledný soubor je klasický ZIP archiv, v němž je pak jeden soubor "contacts..." (nebo tak nějak), který má vnitřnosti jako obyč CSV. Ten se pak dá natáhnout defakto kamkoli...
  • 0

#19 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 247 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2011 - 16:15

Paja.V napsal/a:
Když chceš tak útočně... prosím. Nevím, proč porovnáváš model Arc S, když o tom zde vůbec nebyla řeč. To je, jako bych já porovnal Xperii Arc a Sensation XE a napsal, že ten rozdíl je ještě větší. Pokud vezmu první obchod, na který narazím, tak :

Sony Ericsson Xperia ARC - 8 736,- s DPH
SAMSUNG Galaxy S2 (i9100) - 13 363,- s DPH

Z čehož mi vyplývá, že rozdíl je 4 627,- Kč...a to je skoro 5 tisíc. Ale rozhodně netvrdím, že neexistuje obchod, kde nebude rozdíl menší. Takže pokud chceš dělat chytrolína, tak si to nejdřív pořádně promysli.


Si ty ale rozohnený chlapec. O.K., Paja.V, tu je link aj s Arc bez "S". A je to "prašť jak uhoď".
http://www.mobilmani...532,20549,29902

Na oplátku ti uvediem napr. toto:

Sony Ericsson Xperia ARC - 7 750,- s DPH
SAMSUNG Galaxy S2 (i9100) - 9 598,- s DPH

Je to z jedného obchodu a rozdiel je menej ako 2 000 Kč.

A tu uvediem linky, kde si môžeš vytvoriť všelijaké kombinácie pre všelijaké rozdiely cien:

Sony Ericsson Xperia ARC
SAMSUNG Galaxy S2

OSPRAVEDLŃUJEM SA, už nebudem.
  • 0

#20 m.e.d.v.e.d.i.

m.e.d.v.e.d.i.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2011 - 22:04

Dnes jsem vybalil Sensation XE, prvni pouziti, fix v radu sekund az sem valil bulvy, jemnejsi displej parada se s nim pracuje (SGS2 jsem drzel v ruce a muzu rict ze je tam rozdil) co me jeste vedlo k tomuto rozhodnuti...AMOLED je sice supr, ma luxusni cernou, ale SXE podava mnohem lepsi bilou a tim se subjektivni citelnost na slunci vyrazne zvysuje. O silnejsi baterce o proti klasickemu sensationu nemuze byt rec co dali navic slupne vyssi takt procesoru. telefon je neskutecne svizny a nic netrva dele. (Do ted jsem mel HTC Touch pro 2 na WM 6.5 a nemuzu si na tu novou rychlost zvyknout :) ) Problemy se signalem...uprime zkousel jsem to doma ano pri "sikovnem" drzeni se sila signalu wifi i GSM snizi ale orpavdu ne tak razatne jak se nekde pise a navic jsem se snazil jinak pri beznem uchopu mi to neprijde tak zle. Sluchatka od beats supr, ale samotny zvuk s telefonu spise slabsi prumer, zlepsilo se to s jinym nez defaultnim prehravacem. Jinak zatim maximalni spokojenost coz se da po jednom dni ocekavat :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama