Přejít na obsah


Fotka

HTC Sensation nebo Samsung Galaxy S II? A co maji za GPS?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#41 hugo48

hugo48

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 16:49

Bobo2222: Teoreticky by se nastavovat nemuselo nic. Má v nastavení-informace o poloze a zabezpečení zatrhlé hned i to první použít bezdrátové sítě? Možná to pomůže k přesnosti. Nejsem si ale jistý. JInak co se týče té přesnosti, nevím kde jste na keše byli. V lese je to klidně třeba možné. Ale sám mám teda zkušenost, že reálně mě vždycky dovede maximálně na těch 10 metrů. Ve měste je to i lepší.
  • 0

#42 Bobo2222

Bobo2222

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 18:21

Re: hugo48 Toto nastavení tam měla zapnuté, vesměs to byly městské keše nebo park bez vysokých stromů, no ale podmínky jsme měli všichni stejné. Možná to bylo jen tím, že na toho samsunga není zvyklá. Tak uvidíme
  • 0

Apple iPhone 4, Garmin 450, iGo 8.3


#43 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 18:44

Par desitek kesi uz jsem s tim nasel a zatim me to navadi dost presne.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#44 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2012 - 11:51

Tak jsem nafasoval novou mašinku: Samsung Galaxy W a včera s ní odlovil pár kousků... zatím se zdá, že vše šlape jak má, rozhodně obrovský krok vpřed od iPhone 3 a o něco lepší než předchozí HTC Desire. Obecně mám dojem, že originál aplikace pro Android je lepší než pro iPhone, je tam supr to propojení s Google Maps a možnost navigovat autem rovnou ke keši a pár dalších vychytávek. Musím ale opět rýpnout, turistická navigace do terénu to není, ale na městské kešky v pohodě.
  • 0

#45 tezzhon

tezzhon

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2012 - 18:00

tak jsem byla o vikendu hledat svoji prvni kesku,jo jo uplna zacatecnice :D a bohuzel bez uspechu....mam Samsung Galaxy S II a pouzivam program Locus. Jak program, tam mobil mam chvilku,ale nez se na ni vydam znovu,fakt mi to neda spat :D, tak se radeji zeptam: kdyz se blizite ke kesce a prepinate na kompas jak velka presnost tam zhruba je? me to ukazovalo tak kolem 10m,spis me to navadelo pokazde na jine misto,tak jsem ani nevedela kde vsude hledat.... potrebovala poradit kdo ma stejny mobil a pouziva Locus,jak je velka citlivost navadeni a jestli ma nekdo podobny problem...
  • 0

#46 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2012 - 18:22

I s tou nejlepší GPSkou musíš koukat tak v okruhu 15m. Občas mají přístroje určité úlety. Chce to začínat s nějakýma lehčíma keškama nebo jít s někým zkušenějším. Po určité době už budeš vědět na co koukat - odbočující cestičky k pařezům, podivné hromádky kamení, divně navrstvené větve, ohmatané a oškrábané zábradlí a pod.
  • 0

#47 tezzhon

tezzhon

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2012 - 18:32

no vidis,to ja prave vubec nevim....je mi to teda blby tady psat,ale ja bohuzel v mem okoli neznam nikoho, kdo by geocaching provozoval,spis budu zaucovat ja, teda az najdu aspon jednu:D ja totiz myslela,ze me to musi dokazat navezt tak na okruh 5 metru,neli bliz s kompasem, ale asi to tak nebude a jak se pak hledaji takovy ty micro kesky?? to se snad ani nemuze najit :( takze chyba v mem pristroji asi nebude, ale spis problem na me strane :(
  • 0

#48 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2012 - 8:59

tezzhon napsal/a:
tak jsem byla o vikendu hledat svoji prvni kesku,jo jo uplna zacatecnice :D a bohuzel bez uspechu....mam Samsung Galaxy S II a pouzivam program Locus. Jak program, tam mobil mam chvilku,ale nez se na ni vydam znovu,fakt mi to neda spat :D, tak se radeji zeptam: kdyz se blizite ke kesce a prepinate na kompas jak velka presnost tam zhruba je? me to ukazovalo tak kolem 10m,spis me to navadelo pokazde na jine misto,tak jsem ani nevedela kde vsude hledat....
potrebovala poradit kdo ma stejny mobil a pouziva Locus,jak je velka citlivost navadeni a jestli ma nekdo podobny problem...


Pokud je podle ceho se orientovat, zpravidla ve meste, tak kaslu na GPS i kompas, prepinam do satelitni mapy a hledam podle ni.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#49 tezzhon

tezzhon

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2012 - 10:46

fotrik napsal/a:

tezzhon napsal/a:
tak jsem byla o vikendu hledat svoji prvni kesku,jo jo uplna zacatecnice :D a bohuzel bez uspechu....mam Samsung Galaxy S II a pouzivam program Locus. Jak program, tam mobil mam chvilku,ale nez se na ni vydam znovu,fakt mi to neda spat :D, tak se radeji zeptam: kdyz se blizite ke kesce a prepinate na kompas jak velka presnost tam zhruba je? me to ukazovalo tak kolem 10m,spis me to navadelo pokazde na jine misto,tak jsem ani nevedela kde vsude hledat....
potrebovala poradit kdo ma stejny mobil a pouziva Locus,jak je velka citlivost navadeni a jestli ma nekdo podobny problem...


Pokud je podle ceho se orientovat, zpravidla ve meste, tak kaslu na GPS i kompas, prepinam do satelitni mapy a hledam podle ni.


takhle jsem si to prave predstavovala,ze by to mohlo fungovat,ale...,ja jsem si na to z googlu stahla mapy s tim, ze se budu treba lepe orientovat ve meste podle budov atd,ale bohuzel se to vse miji tak o 10 metru,vcera jsem odlovila moje prvni dve kesky,ale fakt jsem se nemohla spolehat na satelitni mapu a v to ja jsem nejak doufala. ten bod te kesky na mape me vzdy hazi jinam,asi chyba GPS...
  • 0

#50 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2012 - 11:21

Na začátek si vybírej keše pro začátečníky (dej si vybrat nejbližší keše a pak dole zaškrtni "Highlight beginner caches.", zvýrazní se ti). Nezapomeň taky, že přesnost je daná nejenom tvým přístrojem, ale také tím, kolik práce si dal se zaměřením owner. Když nenajdeš keš hned, tak také koukej co ti ukazuje GPS, občas se najednou umoudří a dovede tě těch 15m vedle co leží keš. Zkus se podívat po nejbližším eventu, třeba ti tam někdo pomůže.
  • 0

#51 kikonan

kikonan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2012 - 15:23

Neviete,ako je to u tychto modelov so statickou navigaciou? z pohladu GC je to asi najpodstatnejsie, ale nikde som sa to nedocital...
  • 0

#52 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2012 - 17:10

tezzhon napsal/a:
no vidis,to ja prave vubec nevim....je mi to teda blby tady psat,ale ja bohuzel v mem okoli neznam nikoho, kdo by geocaching provozoval,spis budu zaucovat ja, teda az najdu aspon jednu:D ja totiz myslela,ze me to musi dokazat navezt tak na okruh 5 metru,neli bliz s kompasem, ale asi to tak nebude a jak se pak hledaji takovy ty micro kesky?? to se snad ani nemuze najit :(
takze chyba v mem pristroji asi nebude, ale spis problem na me strane :(


vypln si alespon bydliste, uvidis ze se nekdo z okoli najde kdo Ti rad poradi, KACERI JSOU VSUDE:-)
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#53 radek67

radek67

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2012 - 17:59

kikonan napsal/a:
Neviete,ako je to u tychto modelov so statickou navigaciou? z pohladu GC je to asi najpodstatnejsie, ale nikde som sa to nedocital...


Staticka navigace asi funguje, protože Sensation mám asi rok a od té doby lovím z 99% pomocí vestavěné GPS, bez problémů. Pro extrémní podmínky nosím v kapse externí bluetooth GPS modul, ale už ani nepamatuju, kdy jsem ho naposled takto použil.
Myslím, že SGS2 na tom bude prakticky stejně.
  • 0

#54 kikonan

kikonan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2012 - 18:41

radek67 napsal/a:

kikonan napsal/a:
Neviete,ako je to u tychto modelov so statickou navigaciou? z pohladu GC je to asi najpodstatnejsie, ale nikde som sa to nedocital...


Staticka navigace asi funguje, protože Sensation mám asi rok a od té doby lovím z 99% pomocí vestavěné GPS, bez problémů. Pro extrémní podmínky nosím v kapse externí bluetooth GPS modul, ale už ani nepamatuju, kdy jsem ho naposled takto použil.
Myslím, že SGS2 na tom bude prakticky stejně.


No, ak nemas problemy pri loveni, tak to bude skor staticka navigacia disablovana. Ked stojis,, menia sa ti suradnice, resp. vzdialenost od kesky? Ak ano, tak staticka navigacia je vypnuta. Podobne, ak sa pri pomalom pohybe nemeni vzdialenost od kesky skokom, ale plynule, tak je tiez vypnuta. Staticka navigacia je skor na skodu...
  • 0

#55 radek67

radek67

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2012 - 21:45

Ano, máš pravdu, statická navigace slouží k eliminaci chyb GPS signálu a pro GC je dobré, když toto jde vypnout. Opravuji tedy můj příspěvek na "Statická navigace se automaticky vypíná ..., je tedy možné použít tento přístroj pro GC." :)
  • 0

#56 kikonan

kikonan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2012 - 4:31

radek67 napsal/a:
Ano, máš pravdu, statická navigace slouží k eliminaci chyb GPS signálu a pro GC je dobré, když toto jde vypnout. Opravuji tedy můj příspěvek na "Statická navigace se automaticky vypíná ..., je tedy možné použít tento přístroj pro GC." :)

Dakujem za spresnenie. Vie niekto potvrdit to iste o Samsung Galaxy SII? Kdesi som nasiel, ze Samsung ma defaultne zapnutu staticku navigaciu...
  • 0

#57 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2012 - 11:14

Jestli ma SGS2 statickou navigaci nebo ne, to nevim. Kazdopadne kdyz zmenim polohu treba o 5 metru, hned se to neprojevi, ale po nekolika sekundach dokonverguje.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#58 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2012 - 11:16

Prvni zklamani s SGS2 - po osmi mesicich mi z niceho nic prestal reagovat na dotyk. Normalne jsem ho pouzival, uspal, polozil na stul a za 5 minut uz nesel ani odemknout. Je v autorizovanem servisu (www.mp.cz), vysledek sem napisu.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#59 kikonan

kikonan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2012 - 16:18

A mate niekto skusenost so Samsung Galaxy III a/alebo HT One X? Samsung ma ovela lepsiu vydrz baterie, ale ak ma staticku navigaciu, tak je na geocaching menej pouzitelny.
  • 0

#60 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2012 - 21:27

Tak nefunkcni dotyk vyresen, vymenili mi cely displej za novy. V pondeli odevzdano do servisu, ve ctvrtek pripraveno k vyzvednuti. Mozna to bylo i driv, kdyby mi poslali slibenou informacni SMS hned po dokonceni opravy. Jinak se znackovym servisem Samsung u www.mp.cz spokojenost.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama