Přejít na obsah


Fotka

Obsahy kešek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 DrobasMirek

DrobasMirek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 16:43

Možná mě někteří ukamenují, protože se jich to zrovna týká a možná už to podobný téma je, nicméně jsem na něj nenarazil tak se podělím tady. Jsem naprostý začátečník, kterýho to prostě chytlo. Konečně můžu nějak zabavit přítelkyni i psa což jinak neni vůbec jednoduchý:-) Nicméně z mých dosud nalezených 7 keší mám smíšený pocity. Pouze v 1 z těchto 7 bylo něco na výměnu co by stálo za uvažování, ale ve zbytku - nechť si každý sáhne do svědomí - byl samý domácí odpad, v lepším případě.. Nehledám cashe protože v nich čekám něco fakt pěknýho a ani v tý iluzi nežiju, hledám proto, že mám rád překvapení a rád překvapení přichystám i ostatním, rád se podívám na místa kde jsem nebyl atd. A mám i opravdu pěkný věci na výměnu, ale posuďte sami jestli je v pořádku vyměnit něco co má alespoň nějakou hodnotu (švícar mininožík, pro děti ručně dělaná korálková nebo dřevěná zvířátka, minivývrtka, miniteploměr, minivodováha, historické mince atd. atd.) za níže uvedený věci, který jsem našel v poslední keši? Seznam bordelu není asi kompletní páč byly věci, který jsem ani nevěděl co jsou matička 2x vystřelená nábojnice ráže 9mm (pokud by někdo chtěl tak mu jich můžu do keše natlačit celej kýbl v různých rážích) jakási podložka, asi do traktoru hřebík plastový vojáček bez hlavy a nohy špunt víčko od petlahve nekompletní hračka z kinder vajíčka Prázdné plastovné kindervajíčko něco plastového, nepovedlo se mi identifikovat ani vzdáleně co by to mohlo být Bohužel ve stejném duchu se vezly i ostatní dnešní keše. troubové, kteří tam podobný braky "nadělují" nechť se zamyslí sami nad sebou jestli by tam něco podobnýho chtěli najít. Taky se zamyslete jestli pak někdo jako já bude chtít založit pěknou kešku s pěknou věcí na výměnu uvnitř. Někde jsem četl, že keš je vizitkou majitele, z tohoto pohledu musím pochválit "Medovou cache", která byla zatim nejlepší co jsem našel. Taky jsem četl, že úroveň pomalu klesá, omyl, z toho zbytku co jsem našel bych konstatoval, že pomalu žádná úroveň není.
  • 0

#2 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 221 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 16:55

Musíš jít na novou,čersvě založenou keš, tam i něco bývá. Ale nožík nech doma ten tam nepatří. Bohužel se obsah vždy mění až je doměníno.:(
  • 0

#3 teepec

teepec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 17:09

Souhlasím s tebou, ale bohužel se s tím nedá nic dělat. Lidi nezměníš. Zpočátku jsem myslel, že kačeři jsou jedna velká "rodina", co si nedělá naschvály, dodržuje pravidla a hraje fér. Bohužel, velmi brzo jsem přišel na to, že ve výsledku je takových minimum. Jsme v Čechách a tady platí, nejen v geocachingu, že většina lidí jsou sobci, co jim jde jen o sebe a po nich potopa. Ale to by bylo téma na knížku, ne na příspěvek ve fóru. Mně to taky rozčiluje, můžu se vztekat a nadávat, ale to je asi tak jediný, co můžu udělat. Tím, že sám budu hrát fér, můžu mít alespoň dobrej pocit, že já tu hru neníčím.
  • 0

#4 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 17:19

DrobasMirek napsal/a:
Někde jsem četl, že keš je vizitkou majitele...


Stydim se! Zrovna jedu nakupovat takze nakoupim nejake hezke veci aby kaceri meli co menit... chtel jsem rict si brat.:D
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 18:15

Někdo mění, někdo ne. Já jen výjimečně, zajímá mě samotné hledání. Ale kdo loví s dětmi, těm se líbí i kinderfigurky (celé, nerozlámané). Osobně mi prázdná krabička jen s logbookem nevadí. Lepší než plná odpadu. Ale jsou tématické a pak je škoda, když to někdo vykrade nebo sebere celé, jako třeba jedna s pohlednicemi, nebo jiná s mincemi. Vidím, že asi nemá cenu zakládat větší, než regular. Ale je příjemné najít large, už proto, že ta se dá těžko schovat a musí být na obtížně přístupném místě, kam bych se jinak nevypravil. nebo být nějak pěkně maskovaná.
  • 0

#6 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 18:19

hele to je tezky.... kdyz jsem zakladal svou kesu, tak mi kamarad rikal - nedavej tam mikro, nebo smallku, do lesa proste velkou bednu, lidi to oceni...
Takze na startu to vypadalo takhle, a tohle jsem nasel po roce provozu... takze jsem doplnil a po pul roce je tam tohle torzo ... nekdo ukrad i krabicku na kinderhracky, na ktere bylo napsano, ze NENI na vymenu...
Takze jsem se nasral a jen vymenil logbook...
mam jeste nekoho sponzorovat? .. :(
Milda
  • 0

#7 perchCZ

perchCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 18:25

Určitě bych se tím tolik netrápil, to jsou neduhy vycházející z různých povah a přístupů lidí. Možná že ti trochu pomůže naše rodinná zkušenost. Do GC jsem naverboval celou rodinu, hlavně děti, aby jsme je dostali na výlety s motivací a nemuseli poslouchat, nám se nechce atd..... Ze začátku jsme v každé krabce něco měnili a schovávali si to s evidencí. Po sté už to děti přestalo bavit a těď už mění jenom občas, pokud tam je opravdu něco pěkného. Hon na poklad jsme vyměnili za GC, CWG a TB. Už toho nemusíme tolik archivovat, teď vyfotíme a pošleme dál nebo vyměníme dle pravidel. Spíš vyhledáváme hezké a vymyšlené krabky.
  • 0
Všechny cesty vedou ke kešce...

#8 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 19:03

Je fakt, že obsah pokladů rychle devalvuje. Mezi svými keškami mám jen jednu čestnou výjimku, která bez nutné údržby pořád je plná celkem pěkného trade. Sice jsou to všechno blbůstky v ceně maximálně několika desetikorun, ale žádný odpad. Btw. tak mě napadá - když se tak hezky ujal den otevřených pokladů, co vyhlásit svátek nadívaných škatulí? Mohl by se konat vždy o víkendu před slunovratem a každý, kdo by se zapojil, by provedl uptrade libovolné navštívené keše. Taková malá nadílka od kačerů pro kačery. Ne že bych si dělal iluze o spasitelnosti takové kratochvíle, ale mělo by to větší efekt než hořekování na drbněB).
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#9 Pinokio.CZ

Pinokio.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 19:07

MildaPajda napsal/a:
hele to je tezky.... kdyz jsem zakladal svou kesu, tak mi kamarad rikal - nedavej tam mikro, nebo smallku, do lesa proste velkou bednu, lidi to oceni...
Takze na startu to vypadalo takhle, a tohle jsem nasel po roce provozu... takze jsem doplnil a po pul roce je tam tohle torzo ... nekdo ukrad i krabicku na kinderhracky, na ktere bylo napsano, ze NENI na vymenu...
Takze jsem se nasral a jen vymenil logbook...
mam jeste nekoho sponzorovat? .. :(
Milda


Ale zase, ten pětilitr je tam docela dobrej :-) tohle torzo

Jinak k úvodnímu příspěvku, jj, to je fajn že jsi již vystřízlivěl, ty doby kdy se dalo něco rozumného měnit jsou již dávno pryč... dnes si můžeš tak leda ukradnout CWG, případně nějaký TB či geocoin...
  • 0

#10 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 19:13

no ale obcas se neco pekneho povede, a nejen v tech novych...ale je to vyjimka. O vice to ale potesi :) Me osobne se to stalo asi 4x :)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#11 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 20:07

Pinokio.CZ napsal/a:

MildaPajda napsal/a:
hele to je tezky.... kdyz jsem zakladal svou kesu, tak mi kamarad rikal - nedavej tam mikro, nebo smallku, do lesa proste velkou bednu, lidi to oceni...
Takze na startu to vypadalo takhle, a tohle jsem nasel po roce provozu... takze jsem doplnil a po pul roce je tam tohle torzo ... nekdo ukrad i krabicku na kinderhracky, na ktere bylo napsano, ze NENI na vymenu...
Takze jsem se nasral a jen vymenil logbook...
mam jeste nekoho sponzorovat? .. :(
Milda


Ale zase, ten pětilitr je tam docela dobrej :-) tohle torzo

Jinak k úvodnímu příspěvku, jj, to je fajn že jsi již vystřízlivěl, ty doby kdy se dalo něco rozumného měnit jsou již dávno pryč... dnes si můžeš tak leda ukradnout CWG, případně nějaký TB či geocoin...

az na to, ze to je nejaky zbytek z detske hry... :(
m
  • 0

#12 mimaci

mimaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 207 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 20:23

obsah keší je takový jaký si ho děláme sami - tak to podle toho vypadá.... :( a máme podobnou zkušenost jako Milda...
  • 0
...na konci pouti najdeš tajnou schránku, která odpoví Ti na hádanku ...
Radek + Míša + Kuba = MIMÁCI

#13 Ladvanice

Ladvanice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 406 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 20:26

J@VO napsal/a:
Musíš jít na novou,čersvě založenou keš, tam i něco bývá. Ale nožík nech doma ten tam nepatří. Bohužel se obsah vždy mění až je doměníno.:(


Jojo, jako v té pohádce měnil měnil až měl ho... :)
  • 0

#14 Seb.Loeb

Seb.Loeb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 22:36

Všechno je to o trejdu. Všichni mění fér, ale věcí z kešek mizí a jejich hodnota ubývá. Ve vlastní kešce jsem našel log: "out: parůžek, in: knoflík". Nevím jakou cenu má pravý asi 10 cm dlouhý rozvětvený parůžek ze srnce nebo z čeho, který jsem dostal jako pětileté děcko a s těžkým srdcem ho vložil do své první založené keše, možná jen symbolickou, ale jakou hodnotu má proboha knoflík?!!! Už jenom z hlediska velikosti, unikátnosti .... Někdo by řekl, že to vykrádaj děcka, ale přijde mi že přes všechny řeči o trade-fair má většina kačerů beztak zájem hlavně na tom navyšovat především svůj majeteček. Dost často se dá taky asi setkat s tím, že kačeři stahují cennější věci z nalezených kešek do těch, které sami plánují založit - viz případy zadržování trackables.
  • 0

#15 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 23:07

DrobasMirek napsal/a:
Seznam bordelu není asi kompletní páč byly věci, který jsem ani nevěděl co jsou

matička
2x vystřelená nábojnice ráže 9mm (pokud by někdo chtěl tak mu jich můžu do keše natlačit celej kýbl v různých rážích)
jakási podložka, asi do traktoru
hřebík
plastový vojáček bez hlavy a nohy
špunt
víčko od petlahve
nekompletní hračka z kinder vajíčka
Prázdné plastovné kindervajíčko
něco plastového, nepovedlo se mi identifikovat ani vzdáleně co by to mohlo být


Vzpomněl jsem si na listing GCWE6X:

Jako lakadlo sem byl premisten jiste velice hodnotny obsah z Branicke kese, ktery se podarilo nashromazdit za pouhy mesic.
A to:
Obrazek Zirafy.jp, ktery byl vymenen za stolni hodiny.
Sexy Gumicka do vlasu po ktere prahne srdce kazdeho geokacera, ktera byla vymenena za strikaci pistoli
Neplatna mince v hodnote puzzle Medvidek Pu
Plod bodlaku v hodnote privesku s medvidkem
A dalsi velmi cenne ulomky kindr srotu, ktery nahradil obsah Branicke kese za 150Kc.


Plně Tě chápu, časem ale získáš určitý nadhled (i když je škoda přicházet o iluze - ale takový je život snad ve všech směrech).


MildaPajda napsal/a:
... po pul roce je tam tohle torzo ...

To je ještě nádhera, někdy kešuju s tříletou dcerou a pro ni by tohle byl obrovský poklad, od kterého bych ji po silném nátlaku odtrhl min. po čtvrt hodině, než by si definitivně vybrala, co měnit.

PaWcz napsal/a:
Btw. tak mě napadá - když se tak hezky ujal den otevřených pokladů, co vyhlásit svátek nadívaných škatulí?


K tomu se hlásím, hezký nápad, jen bych volil zapamatovatelnější datum, málokdo žije od slunovratu do slunovratu (i přes keltské geny). Datum založení první keše by bylo symbolické, ale také málokdo zná z hlavy. Tak snad obligátní, profláklý dětský den?
  • 0

#16 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 23:53

Po svém půlročním kačeření můžu říct, že kvalita obsahu krabky je docela často úměrná obtížnosti keše. Lehké tradičky u měst a cest jsou plné šrotu, ale na vymakaných mysterkách a multinách na pěkných místech někde v terénu je vidět, že se vyměňuje poctivě a lidi tímhle způsobem dobrou kešku rádi ocení. A taky to bude tím, že se k takovým keškám dostanou spíš kačeři, kteří už mají něco odloveno.
  • 0

#17 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2011 - 9:25

Já osobně na obchodování v keších už v podstate rezignoval. Nějaké poklady s sebou stále nosím na výměnu, nějaká CWG... Bohužel, pokud člověk dneska narazí na keš, kde by nějaký poklad mohl být, je většinou zcela vybrakovaná a nebo plná "šrotu". Není tedy co měnit :( Pokud se mi keš líbila a je to škoda, že je prázdná, většinou něco vložím a doufám, že se postupně poklad obnovuje a keš bude zase zajímavá. U svých keší mám bohužel zkušennost takovou, že při kontrole obsah vyčistím, šrot vyhážu, doplním o nové hračky a ejhle, za pár dní čtu, že v keši nic není nebo při kontrole narazím na zcela vybranou kešku.. naplnit keš se dá několikrát, ale ne pořád dokola. Proč ne? Protože bohužel kačerská kultura a fair play prudce za poslední roky klesla a nová generace vychovaná PT a mega "obrazcema" z mikrošek prostě nectí pravidla hry. Osobně bych ocenil, pokud by existoval nějaký bookmark, kde by se shromáždily keše vhodné pro děti = dá se předpokládat, že v nich nějaký poklad bude. Nemáte nějaký takový?
  • 0

#18 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2011 - 11:03

Taky do keší hlavně věci dávám. A nejen do své.
  • 0

#19 furmi123

furmi123

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2011 - 18:55

Taky se připojím do diskuze i když to normálně nedělám. Geocaching hraju zhruba 4 měsíce. Začal jsem lovit v místě mého bydliště - Novojičínsko- Morava , kde většinou nějaké pěkné věci v keši najdu - Zvláště ve vynikajicích keších "matesovy", hodně keší co jsem nalezl měla opravdu pěkný obsah a musím říct že celkem hodněkrát mohu vyměnit CWG, které v keších nalézám - sem tam vyměním také nějaký předmět. (Samozřejmě sem-tam také najdu nějakou keš v které nic moc není, nebo je, ale jenom samý kinderšrot). ALE - Od začátku října lovím v Praze kde v součastnosti studuji. Za tu dobu jsem v keších mohl vyměnit pouze JEDNO CWG které jsem tam nalezl - párkrát jsem dal do pěkných krabiček své CWG bez výměny. Obsahy kešek ? Kinderšrot.. možná sem tam něco na výměnu... dnes jsem se zrovna o tom bavil s jedním kačerem. Tak jen tiše doufám, že tu zásobu CWG co tady v Praze mám někdy budu moci vyměnit ať si dám udělat další sérii, půjde-li to ale tímto tempem - 40 keší v Praze - 1 vyměněné CWG tak si opravdu ještě dlouho počkám.
  • 0

#20 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2011 - 19:07

Taky jsem už rozdal několik stovek CWG a doma jich mám necelou stovku. Jde o to, co v Praze lovíš. Když půjdeš na tradičku do Stromovky, tak si buď jistý, že ten den tam bylo několik dětí s telefony. Když budeš hledat něco těžšího, tak občas něco najdeš.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama