Přejít na obsah


Fotka

Geokrety


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
19 odpovědí na toto téma

#1 Janek K.

Janek K.

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2011 - 17:25

Ahoj chtěl bych vědět jaké máte zkušenosti s geokrtky (http://www.geokrety.org/). Má to vůbec smysl? Děkuji za všechny odpovědi. PS:Pokud máte geokrtka prosím přikládejte fotky ;)
  • 0

#2 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2011 - 17:37

Ahoj, Geokrtci mají tu zdánlivou výhodu, že do nich nemusíš nic investovat a pokud se ztratí, příjde tě ta ztráta pouze na to, kolik jsi investoval do poslané věci (už jsem viděl i jenom poslanej lísteček obalenej izolepou, takže v některých případech i necelá koruna). Krtci se používají také v jiných hrách, například v polském Opencachingu, takže nesmíš počítat s tím, že by putoval pouze po keškách z gc.com. Z přenos krtků nikdo žádné body nemá, takže krtci průměrně navštíví asi tak 10 kešek za rok. Letos jsme o tom debatovali na eventu v Jičíně a zhruba dvě třetiny přítomných kačerů geokrtky ignoruje. Já taky, pokud mě náhodou zmátne nápis "trackable" a vytáhnu z kešky geokrtka, okamžitě jej házím zpátky do kešky. Ale to už se zjistilo taky tehdá na eventu, že za co není bod, to nedělám :D ("Jdeš na eventovou kešku?" "Je za ní bod?" "Není." "Nejdu." )
  • 0

#3 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2011 - 18:06

Já mám jeden QuickLog (obdoba geokretů z www.geotrackables.com), dlouho stál, ale teď se zase rozběhl. A jednoho takového cestovatele jsem poponesl a jak jsem zjistil, za pár dní už byl jinde. Já ani normální coiny a TB moc neloguju, zajímají mě krabice a cesta k nim. Ale když uvidím kreta, nebo QL, poponesu ho. Že za to není bod? A on za TB nějaký je? Jen to číslo v profilu. Spíš se mi zdá, že nikdo nechce se přihlašovat na jiný server a hledat, KDE má tu věc zalogovat.
  • 0

#4 Destr

Destr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2011 - 18:16

Jo uz jsem GeoKrtka taky v kesi potkal. Logoval jsem ho jako Discovered. Nikam jsem ho nepoponasel.

Jelikoz nalez sel na geokrety.org zalogovat i bez registrace na webu, tak me to celkem potesilo a bylo mi jedno, ze to neni TB, GC od Zememluvu.

V openkesich by se to mohlo celkem ujmout.

EDIT: Byl to GK4236. Prikladam foto.

Vložený obrázek
  • 0

10 SIN

20 GOTO HELL


#5 Janek K.

Janek K.

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2011 - 18:59

Ja jsem zatim nalezl 1 TB.Rad momuzu vsem s prenesenim do jine kese.
  • 0

#6 geostorm

geostorm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2011 - 19:03

Janek K. napsal/a:
Ja jsem zatim nalezl 1 TB.Rad momuzu vsem s prenesenim do jine kese.


Tak to seš hodnej kluk.

Já krtky a jiný věci mimo GC neberu.
  • 0

#7 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2011 - 19:59

Janek K. napsal/a:
Ahoj chtěl bych vědět jaké máte zkušenosti s geokrtky (http://www.geokrety.org/). Má to vůbec smysl? Děkuji za všechny odpovědi.


Ja je neberu rad protoze jejich logovani je slozitejsi.
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#8 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2011 - 21:40

Vzal jsem jednoho kdysi (z neznalosti). Registroval jsem se tam, login si uz nepamatuju a ted krtky neberu. Prece jen je to jednodussi na gc.com
  • 0

#9 Janek K.

Janek K.

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2011 - 8:20

Jezci-sokolov napsal/a:
Vzal jsem jednoho kdysi (z neznalosti). Registroval jsem se tam, login si uz nepamatuju a ted krtky neberu. Prece jen je to jednodussi na gc.com

Takze si myslíte, že krtky mám nechávat v keškách?
  • 0

#10 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2011 - 9:09

Tak to je na tobě. Ostatní ti jen řekli, jak se to s krtky má:) Tzn. Pokud najdeš, můžeš nebo nemusíš přenášet. Pokud chceš krtka vlastnit, počítej s jeho vlastnostmi a nevýhodami. To samé s přenášením. (bez ikonkdy a bodu v profilu)
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#11 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 337 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2011 - 10:07

Já bydlím 1 km od hranic s Polskem, proto jsem registrovany na opencaching.pl a geokrety.org. Je mi jedno jestli beru oficiálního nebo neoficiálního cestovate, vždy to záleží na moji náladě a cíli cestovatele. Když chce do Australie, tak jenom "Discovered it", když má dobrý cíl, tak ho vezmu. Na ikonkách mi nezáleží a v profilu na gc.com mám statusbary z opencaching.pl a geokrety.org. Osobně mám jen TB, ale uvažoval jsem i o krtkovi, ale chyběl mi nápad (nechtěl jsem posílat něco z kindervajca) a bál jsem se, že by ho někdo z keše GC vyhodil. Co můžu říct o krtcích, je, že v keších GC dlouho trvá, než je někdo vyzvedne (i 3-4 měsíce). Jednou jsem se setkal s krtkem-keší. Krabička s trackovacím číslem byla krtek a v krabičce byl logbook. Takže se to logovalo na opencaching.pl i geokrety.org.
  • 0

#12 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2011 - 10:48

Zrovna jsem našel u Maršouna v krabici na věci ke keším jednoho krtka. Logování je fakt opruz, takže ho dneska vrátíme zpátky do Polska, ať si to tam nechají.
  • 0

#13 David F-M

David F-M

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2012 - 17:12

Já už jednoho krtečka popošoupnul. test
  • 0

#14 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2012 - 17:31

Já zatím dosud našel jen asi čtyři, z toho jednoho jsem posunul. Moc se mi do toho nechce, ale zas kdyby to bylo něco pěkného, možná bych i posunul. Myslím že ti krtek bude cestovat dost pomalu, dost lidí to ignoruje.
  • 0

#15 vavros

vavros

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2012 - 18:22

Dnes jsem jeden posunul, ale příštĕ si dám asi pozor, ne kvůli tomu, že za to nejsou body, ale protože zalogování je dost krkolomné a zadávání souřadnic uložení u mysterek asi není vždy po pravdĕ.
  • 0

#16 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2012 - 19:01

vavros napsal/a:
Dnes jsem jeden posunul, ale příštĕ si dám asi pozor, ne kvůli tomu, že za to nejsou body, ale protože zalogování je dost krkolomné a zadávání souřadnic uložení u mysterek asi není vždy po pravdĕ.

:o ale proč bys tam dával souřadnice finálky? Dáš tam normálně výchozí, na gc.com je to přeci taky tak.
  • 0

#17 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2012 - 23:00

Divný, mě přišlo, že za to body jsou. Geokrtci mají vlastní systém medailí ;), ale jen pro vypouštění nebo posouvání. Za discover nic :(.
  • 0
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#18 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 18:24

Behem dvou roku co kesuju jsem nasel geokrtka jen jednou a to v Brne na jedne mysterce. Vzal jsem ho z te kese aniz bych tusil, ze to neni gc cestovatel. Doma u netu jsem zjistil,ze jeho kod gc.com nezna a az odkaz na karticce s geokrtkem me nasmeroval na stranky, kde se dal zalogovat. Privetive bylo, ze ty stranky geokrety na me mluvily cesky.Vyjmuti Krtka z kese slo zalogovat i bez registrace a taktez vlozeni do kese jine. Jedine co si ty stranky kontrolovaly byl kod kese gc.com a nebo rucne zadane souradnice te kese odkud byl krtek vyjmut ci vlozen. Co se tyce samotneho krtka cestovatele, tak to byla pouha karticka z textem zatavena do folie s dirkou, kterou byl prostrcen dratek a neco maleho chlupateho drzel. S kvalitou ci chodnotou cestovatelu (TB,GC) z gc.com se to opravdu srovnat nedalo.
  • 0
bobasso

#19 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 18:30

bobasso napsal/a:
Behem dvou roku co kesuju jsem nasel geokrtka jen jednou a to v Brne na jedne mysterce. Vzal jsem ho z te kese aniz bych tusil, ze to neni gc cestovatel. Doma u netu jsem zjistil,ze jeho kod gc.com nezna a az odkaz na karticce s geokrtkem me nasmeroval na stranky, kde se dal zalogovat. Privetive bylo, ze ty stranky geokrety na me mluvily cesky.Vyjmuti Krtka z kese slo zalogovat i bez registrace a taktez vlozeni do kese jine. Jedine co si ty stranky kontrolovaly byl kod kese gc.com a nebo rucne zadane souradnice te kese odkud byl krtek vyjmut ci vlozen. Co se tyce samotneho krtka cestovatele, tak to byla pouha karticka z textem zatavena do folie s dirkou, kterou byl prostrcen dratek a neco maleho chlupateho drzel. S kvalitou ci chodnotou cestovatelu (TB,GC) z gc.com se to opravdu srovnat nedalo.

no...geokrtek byl to "neco maleho chlupateho", ta kartička se vygeneruje pro každého geokrtka a kromě popisu toho konkrétního, obsahuje ještě návod na zalogování, narozdíl do klasického plíšku TB/GC. Asi tak. Kvalitu ani hodnotu bych teda opravdu nesrovnával.
Vložený obrázek
  • 0

#20 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 22:48

Já když uvidím, že by někde měl krtek nebo QL být, šel bych si pro něj. Teď jsem se na stránky podíval a když jsem viděl QL kousek od HC, vyrazil jsem tam. Bohužel jsem se nepodíval, že ten vkládací log je ze srpna, takže tam nic nebylo. Já jeden QL vypustil, po roce se mi skoro vrátil odkud vyšel - a tam se ztratil. Vadí mi, že ani WN se nedá zapsat bez znalosti kódu, takže ani nemůžu napsat, že je fuč.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama