Přejít na obsah


Fotka

Převod keší na PM díky rádobymudlům


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
54 odpovědí na toto téma

#21 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2011 - 21:01

ještě jednu věc - pokud jsem rodič milující děti, tak snad myslím i na ostatní děti co přijdou ke kešce po mě.
  • 0
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#22 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2011 - 21:02

Smogeo napsal/a:
ještě jednu věc - pokud jsem rodič milující děti, tak snad myslím i na ostatní děti co přijdou ke kešce po mě.


Pravdu díš.. kór, když se oháním tím, že někdo jiný asi děti rád nemá, nerozdíl ode mne, že??? Njn.. logika některých nemá chybu:D:D:D
  • 0

#23 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 400 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 27 prosinec 2011 - 21:12

Jestli mohu přidat názor ...keškujeme teprve měsíc...já se synem(10) a někdy i celá rodina včetně 3 lété dcerky. Většinou bereme jen tzv.kinderšrot, ale na oplátku dám alespoň malou kapesní svítilničku. Pokud je TB, GC tak to radost obrovská pro všechny, protože některé jsou nádherné. vyzvedneme a pošleme do jiné kešky a pak ještě zpětně kontrolojuji logy, zda to nezmizelo. A opravdu si kolikrát oddychnu, když vidím, že nějaký GC naběhaný 20000km nezmizel. Dělám si statistiku v excelu spolu s databází TB, GC. Na tohle by mi asi PM bylo lepší. Nebo keše přidávám do navigace přes geoget a GarminPOI loader, to bych s PM měl taky rychlejší. Zatím mi to ale stačí takhle. Pokud bych byl svi.ě a dělal to pro to, aybch vykradl keš, tak si asi PM pořizovat nebudu. Je jedno, jestli mám BM či PM, záleží na člověku a jeho zodpovědnosti a přizpůsobení se pravidlům. Je to hra a to je třeba respektovat pravidla! Díky za trpělivost...homole
  • 0

#24 Teddy Team

Teddy Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2011 - 21:18

homole napsal/a:
Jestli mohu přidat názor ...keškujeme teprve měsíc...já se synem(10) a někdy i celá rodina včetně 3 lété dcerky. Většinou bereme jen tzv.kinderšrot, ale na oplátku dám alespoň malou kapesní svítilničku. Pokud je TB, GC tak to radost obrovská pro všechny, protože některé jsou nádherné. vyzvedneme a pošleme do jiné kešky a pak ještě zpětně kontrolojuji logy, zda to nezmizelo. A opravdu si kolikrát oddychnu, když vidím, že nějaký GC naběhaný 20000km nezmizel.
Dělám si statistiku v excelu spolu s databází TB, GC. Na tohle by mi asi PM bylo lepší. Nebo keše přidávám do navigace přes geoget a GarminPOI loader, to bych s PM měl taky rychlejší. Zatím mi to ale stačí takhle.
Pokud bych byl svi.ě a dělal to pro to, aybch vykradl keš, tak si asi PM pořizovat nebudu. Je jedno, jestli mám BM či PM, záleží na člověku a jeho zodpovědnosti a přizpůsobení se pravidlům. Je to hra a to je třeba respektovat pravidla!

Díky za trpělivost...homole


TAKOVEJCH VÍC......
  • 0

#25 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2011 - 21:30

Prvně tě zdravím, teda celý váš tým :-) Já už to tak nějak vnitřně přestal řešit. Při zakládání keší se snažím, aby byla krabička plná a po údržbě vždy něco doplním. Po pár dnech jdu na kontrolu a krabička je zcela prázdná nebo v ní pár trosek... Je to daň za publicitu geocachingu v médiích a hlavně o nedostatek propagace základů geocachingu. Fair trade nikomu nic neříká. Občas jsem zděšený z dotazů nováčků tady na fóru nebo v lozích na našich keších... ale aspon napíšou.
  • 0

#26 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2011 - 21:33

Tak Vám napíšu taky svůj příběh. Měl jsem TB - dvoucent s pověšenou malou dračí hlavou. Celkem dobře putoval a najednou nic. Tak jsem oslovil poslední návštěvu a dověděl se toto: vlastními slovy: "Náš synek byl řádně poučen, že z keše nesmí brát trackovatelné předměty, proto v nestřežené chvilce sundal dvoucent a dráčka si odnes domů. Když jsem na něj udeřila, tak se přiznal, ale dráčka vyměnil ve třídě. - po čase - radostný mail, že je dráček na světě, když, ale šli do kešky dát vše do pořádku, tak dvoucent už zmyzel, ikdyž v keši dle logbooku nikdo nebyl. Tím chci říct, že chápu obě strany a vlastník keší, by měl být rád, že kačerka má chuť vše napravit. To vždy potěší, ale ty ostatní paka i mě vytáčej. Není lepší dělat i v lese malou keš kam nejde nic vložit?B)
  • 0

#27 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2011 - 21:45

Teddy Team napsal/a:

sadmanwholikesblues napsal/a:
A zapsali se nejak do logbooku? Ze by mozna stalo za to je kontaktovat a vysvetlit co a jak...

jj zapsali se podle nicku a už jsem jim napsal. Já chápu, že když jdeš do keše a máš tam ssebou 6 dětí , že každé chce něco , ale tak mám něco připraveného ne ?


1. pokud jsou to křupani, tak se tak budou chovat dál.
Pak se to těžko řeší a ani u převodu na PM to podobným situacím nezabrání.
2. je dobře žes jim napsal. Pokud neplatí bod 1., dají si příště pozor. A pokud platí, tak jsi alespoň vyjádřil nespokojenost. Což je dnes jistá část výchovy a je třeba se ozývat, jsme-li s něčím nespokojeni.
  • 0

#28 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2011 - 21:57

homole napsal/a:
...Je jedno, jestli mám BM či PM, záleží na člověku a jeho zodpovědnosti a přizpůsobení se pravidlům. Je to hra a to je třeba respektovat pravidla! ...


Bohužel tady ve státě, kde se na zákony zvysoka kašle, a obzvlášť "když mne při tom zrovna nikdo nevidí", tak je dost naivní očekávat, že všichni budou dodržovat zrovna pravidla nějaké "hry pro děti"... :|
Asi trochu depresivní názor v téhle sváteční době, ale já už jsem v očekávání lidské slušnosti rezignoval :(
Takovéhle excesy řeší jenom pořádné proplesknutí... Akorát, že to se v naší "humánní" společnosti také už nesmí...
  • 0

#29 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2011 - 21:59

Jarous1 napsal/a:

homole napsal/a:
...Je jedno, jestli mám BM či PM, záleží na člověku a jeho zodpovědnosti a přizpůsobení se pravidlům. Je to hra a to je třeba respektovat pravidla! ...


Bohužel tady ve státě, kde se na zákony zvysoka kašle, a obzvlášť "když mne při tom zrovna nikdo nevidí", tak je dost naivní očekávat, že všichni budou dodržovat zrovna pravidla nějaké "hry pro děti"... :|
Asi trochu depresivní názor v téhle sváteční době, ale já už jsem v očekáváním lidské slušnosti rezignoval :(


Bohužel s Tebou souhlasím... ale přeci jen občas ještě doufám, že se pár slušných lidí najde... a ono najde, i když vzápětí člověk narazí na hromadu těch neslušných:(
  • 0

#30 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 8:07

My jsme iluze o obsahu keší ztratili už před založením naší první krabičky, takže si z toho těžkou hlavu neděláme - nic jiného, než se s tím smířit, se opravdu nedá. Tak 1-2x do roka naše krabky doplníme, ať má zas aspoň pár kolegů radost, a jinak zásadně tvoříme raději trochu složitější (alespoň v tom smyslu, že se k ní musí urazit nezanedbatelná vzdálenost po svých) a dostatečně pěkné keše. To první výrazně omezí podíl nezkušených nálezců a to druhé vede aspoň některé zodpovědné kačery k tomu, že obsah keše sami trochu zhodnotí (třeba o CWG).
  • 0

#31 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 8:54

Ahoj, mel jsi to neuveritelne stesti, ze se ti podarilo nacapat 'pachatele' pri cinu. Pochopitelne ze z jejich strany jsou to proste vymluvy, pri tolika detech a tolika v ten den navstivenych kesich, by museli dopredu vyrazit s taskou vlastnich drobnosti... PM odboura LAMY, coz je ale jen castecna vyhra, protoze ta zbyla, vetsi cast, krabice systematicky...brakuje dal. A troufnu si tvrdit, ze jakekoliv colectitable - predmety do sbirky obsah kesi jeste vice ochudi, protoze u nich neodolaji jinak i fer obchodnici. Tedy zvaz jestli Te ti za ty nervy stoji, kdy vysledek je i tak nejisty, proroze te zase budou proklinat ti, jimz je lito za tuto celorocni zabavu vyhodit castku odpovidajici cca 3hodinkam squoshe...
  • 0

#32 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 9:38

Autacek napsal/a:
proroze te zase budou proklinat ti, jimz je lito za tuto celorocni zabavu vyhodit castku odpovidajici cca 3hodinkam squoshe...

Toto odsuzování se mi moc nelíbí, protože třeba právě tito BM mohou za GC utrácet daleko více, když zakládají kešky, než někteří PM, kteří mají několik tisíc nálezů, ale přitom nezaloží žádnou kešku, ale jen se "vezou". A nenalhávejme si, takových je tu také spousta...

Já osobně jsem rezignoval na to dávat do svých kešek něco úplně nového, vím, jak to dopadá, ale většinou kešku doplním různými předměty, které mi kdy zbyly z různých tombol nebo nevhodnými dárky, které jsem dostal a nikdy nepoužil, třeba někoho potěší. A tak mi ani tolik nevadí, když si je někdo vezme a dá za ně zpět třeba i něco s menší hodnotou...
Přiznejte si sami, kdo z vás pozná, jakou co přesně má hodnotu? Případně že se vám ještě nestalo, že jste si omylem nenechali nebo neodnesli z kešky? Přiznám se, že mně se to párkrát stalo, že jsem třeba něco našel v jedné kešce co mě zaujalo, což se stává málokdy, chtěl jsem to za něco vyměnit, ale během logování jsem tu dotyčnou věc na oplátku zapomněl do kešky vložit a všiml jsem si toho o pár kilometrů dál na další kešce, tak jsem tu druhou věc vložil tam...
Jinak uhlídat se dá klidně 10 dětí... Na kešky občas vyrazíme s celým oddílem vlčat (děti 6-10 let) a v pohodě poslechnou, když jim řeknu, že pokud nemají nic na výměnu, tak si nic brát nesmí...
  • 0

#33 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 11:45


To jsou pořád diskuse PM kontra BM. Přitom platí klasické (klasikovo):

"Člověk by se měl chovat tak, jak si myslí, že by se měli chovat všichni."


A tak budou owneři stále doplňovat a opravovat keše jiným pro radost, pro potěšení dětí a pitomcům navzdory.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#34 Jarouch

Jarouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 12:53

"Člověk by se měl chovat tak, jak si myslí, že by se měli chovat všichni." Bohužel klasik asi netušil že je spousta lidí kteří si myslí že krást je normální a že by měli krást všichni.
  • 0

#35 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 13:39

Aby tu byla optimističtější nálada cituji neteř: "A můžu tam něco dát dovnitř i když si nic nevezmu?"
  • 0

Hoblíkovo geocoiny a nevelký geocaching blog


#36 Kaprici6

Kaprici6

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 16:21

Dobrý den. Ten velký, bohužel negativní, ohlas se udál kvůli nám. Od včerejška dostáváme horší i lepší vzkazy a mohu řici, že jsem z toho celkem špatná. 1. úplně za prvé - pána, který nás lehce sleduje jsme si všimli, možná, kdyby nás chytil za ruce a řekl tak takhle ne, bylo by to nejlepší, on papír pak snese vše. 2. nic z toho, co píšete jsme neudělali schválně a úmylsně. I když s dětmi hledáme od podzimu, také jsme narazili na krabičky i bez logbooku a zcela prázdné 3. tato hra nás oslovila proto, že mohu děti, které by se z nejrůznějších důvodů nedostaly dál než za ves, přivést na zajímavá místa a něco je naučit. 4. včera to bylo poprvé, co jsem jim dovolila vyměnit si více než jednu věc - zřejmě ještě vánoční nálada, vyměnili jsme kus za kus, ne však odpovídající hodnoty - toto pravidlo mi uniklo, to uznávám, mimochodem po našich zkušenostech s obsahem krabiček mne zprvu ani nenapdlo, že by tam někdo dal minirádio - původně jsem si myslela, že je to nefunkční mobil, až později jsem zjistila o co jde 5.pokud se týká toho, že nás bylo slyšet na celý les, to je subjektivní, ale nechci nutit děti, aby šli potichu, v dvojstupu 6. GWC jsme si nechali dnes vyrobit, abychom naši chybu napravili u dalších kešek 7. napříště se budeme snažit, aby ve vás náš nick nevzbuzoval hrůzu Hezký nový rok Markéta Blažková
  • 0

#37 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 18:32

No, jak už psal Nosferatu, a co včil? Už žádná další obviňování a moudra? Milí Kaprici6, díky za vysvětlení a nenechte se místním fórem znechutit. Bývá tady bohužel zvykem, že se napřed odsuzuje a až pak se ptá po vysvětlení a názoru druhého. Přeju vám, aby vám vaše "novoroční předsevzetí" vydrželo i potom, až poznate, že to co jste "provedli" vy, dělají někteří o hodně služebně starší kačeři běžně. A řekl bych, že s tím nějaké BM nebo PM nemá vůbec co dělat a je to jen a jen "o hlavě". Navrhoval bych zámek....
  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#38 Teddy Team

Teddy Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 19:53

Kaprici6 napsal/a:
Dobrý den.
Ten velký, bohužel negativní, ohlas se udál kvůli nám. Od včerejška dostáváme horší i lepší vzkazy a mohu řici, že jsem z toho celkem špatná.
1. úplně za prvé - pána, který nás lehce sleduje jsme si všimli, možná, kdyby nás chytil za ruce a řekl tak takhle ne, bylo by to nejlepší, on papír pak snese vše.
2. nic z toho, co píšete jsme neudělali schválně a úmylsně. I když s dětmi hledáme od podzimu, také jsme narazili na krabičky i bez logbooku a zcela prázdné
3. tato hra nás oslovila proto, že mohu děti, které by se z nejrůznějších důvodů nedostaly dál než za ves, přivést na zajímavá místa a něco je naučit.
4. včera to bylo poprvé, co jsem jim dovolila vyměnit si více než jednu věc - zřejmě ještě vánoční nálada, vyměnili jsme kus za kus, ne však odpovídající hodnoty - toto pravidlo mi uniklo, to uznávám, mimochodem po našich zkušenostech s obsahem krabiček mne zprvu ani nenapdlo, že by tam někdo dal minirádio - původně jsem si myslela, že je to nefunkční mobil, až později jsem zjistila o co jde
5.pokud se týká toho, že nás bylo slyšet na celý les, to je subjektivní, ale nechci nutit děti, aby šli potichu, v dvojstupu
6. GWC jsme si nechali dnes vyrobit, abychom naši chybu napravili u dalších kešek
7. napříště se budeme snažit, aby ve vás náš nick nevzbuzoval hrůzu
Hezký nový rok
Markéta Blažková

Ano napadlo mě ,skupinku oslovit, ale jak by to asi dopadlo.Přiznáním ,že nic nevyměnili- to asi těžko.K tomu minirádiu bez displeje se nevyjadřuji :) a k tomu tichému hledání. Měl jsem zaplou GPS a při prvním všimnutí jste odemne byli 460metrů a já to slyšel i přes poslouchání v uších :) . Ale to sem už nepatří.myslím, že tyto nicky si chyby uvědomili a bohužel, dokázali jsme poučit jen malé procento nováčků.
  • 0

#39 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 20:15

PaWcz napsal/a:

To jsou pořád diskuse PM kontra BM. Přitom platí klasické (klasikovo):

"Člověk by se měl chovat tak, jak si myslí, že by se měli chovat všichni."


A tak budou owneři stále doplňovat a opravovat keše jiným pro radost, pro potěšení dětí a pitomcům navzdory.


Mám od dob trempu ještě jedno úsloví, ale velice dobře se hodí i na krabky: "Snaž se, aby, až budeš odcházet, bylo místo alespoň o maličko lepší, než kdyžs přišel."
Nedá to moc práce a pocit je z toho výbornej ;)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#40 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 20:21

To máte těžký, Teddy je starej skautík :) ;)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama