Přejít na obsah


Fotka

Iphone 4s aplikace geocaching a Wherigo zkusenost


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

#1 spacak_cz

spacak_cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 22:35

Tento vikend jsem poprve testoval Iphone 4s na geocaching. oba programy geocaching 4,5,9 a Wherigo 315 jsem instaloval legalne s Itunes. Telefon ma velice rychlou inicializaci gps po spusteni na presnost 5m coz mi prijde naprosto vyhovujici. geocaching aplikace myslim slape tak jak ma nevim zda je to uplne nova funkce, ale prijde mi fajn vkladani TB online s pristroje. pouzitim funkce pocket queries se daji stahnout generovane seznamy premioveho uctu do offline pouziti. Take jsem zjistil ze v menu ,,navigovat na,, je moznost vytvoreni noveho waypontu a tak zadat treba sve dopocitane souradnice a nepouzivat tak k tomuto jiny program. Pouzitelnost kompasu je take vyborna. Whwrigo: hra ani jednou za cca 80 min nespadla postupne jsem poctive ukladal, ale v podstate to nebylo treba. behem hry jsem bez problemu obsluhoval mailoveho klienta a telefonoval hra v pohode vzdy spolehlive naskocila. Na finalnich souradnicich jsem trochuzazmatkoval opsal si jen kontrolni kod z krabky a pokracoval lovit jinam. Druhy den jsem si fakt uvedomil a vratil se zpet bez problemu jsem hru spustil a zadanim kontrolniho krabka kodu se dopatral konecne sifry a vlastniho ukonceni hry. Primo v softu whwrigo staci podrzet prst na ukoncene cartridgi a ona sama otevre upload unloc file (zelena barva) dale stisknout my home a otevrit svou hru. ve spodni leve casti mate sve hry otevrete tedy tu dohranou a stisknete unlock a okenko vlozit GWC ono si to nacucne s founu ukoncenou hru, nebo se da zadat odemikaci kod. Jsem dost spokojeny vydrz baterie cca -20% za 80 min wherigo a pak dalsich 8 tradicek celkove cca 4.5 hod geocachingu a z plne baterky bylo cca 15 % nikterak jsem se neomeyoval prislo i par mailu a 2 telefonaty + nejake hledani na webu. Aplikace mi prislz velice stabylni nezaznamenal jsem zadny problem. ps: drive jsem mival ïphone 3g dale 3gs a tohle je uplne jina liga nikomu iphone nenutim ani nehanim jine systemy, ale do nedavna jsem mel Nokia E7 a HTC HD2 s Androidem rekl bych ze je Iphone 4S predbehl o 2 tridy minimalne v online Geocachingu. osobne Iphone 4S hodnotim na 4 z 5
  • 0

#2 newpaudio

newpaudio

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2011 - 6:07

Tak musim rict ze fakt cumim. Mam iphone 3gs a presnost 5 m se rovna zazraku. 4s pry podporuje glonass tak v tom bude mozna ten zakopanej pes. Ta vydrz je tedy taky skvela a to i ve srovnani se 4kou. Diky za recenzi. Do vanoc jsem take pouzival jen iphone.
  • 0

#3 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2011 - 8:02

Spacak_cz: obecne do mesta verim, ze jsi nadsen, ale priste zkus nejakej powertrail - idealne v hustem lese a desti :-)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#4 golici

golici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2011 - 8:29

chodim pul roku s IP4 a uplně v pohode. Ve meste 5m v hustem lese 10-15m max odchylka. což je v pohodě. Paradni vec, jsem online, chodim podle živých google map, takže vidíš přesně kam jdeš a co tě čeká. Dříve jsem měl htcHD2 s GCzii ale ten originál soft je super, stabilní, žádné tuhnutí a problémy s aktualizacema. za tech pár euro to rozhodně stálo..
  • 0

#5 spacak_cz

spacak_cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2011 - 8:51

S474N napsal/a:
Spacak_cz: obecne do mesta verim, ze jsi nadsen, ale priste zkus nejakej powertrail - idealne v hustem lese a desti :-)

V lese jsem jiz byl :-) nic zvlastniho jsem nepozoroval B) v desti sedim doma. Mam jeste garmin Oregon 300 az bude cas mohu porovnat nekde v cerno cernem lese.

Rychlost a presnost navigovani bude pravdepodobne v podpore glonass ktera byla poprve pouzita u modelu 4S
  • 0

#6 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2011 - 9:00

spacak_cz: a co kdyz te ten dest zastihne v pulce trasy? A dalsi dotaz - jak to delas v cizine, platis si datovy roaming? Jenom abys to pochopil, mam taky iPhone a tvrdim, ze ve meste (respektive kdekoliv, kde se daji i satelitni mapy) je nanahraditelny. Ovsem jeho odolnost se limitne blizi nule, stejne tak jeho datovy provoz v cizine. Osobne to resim kuprikladu programem iPlunder nebo Geosphere s tim, ze spoleham na mistni wifi, ale primarne spoleham prave na Oregona, ktery resi i tu odolnost a vydrz na baterie.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#7 spacak_cz

spacak_cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2011 - 9:25

S474N napsal/a:
spacak_cz: a co kdyz te ten dest zastihne v pulce trasy? A dalsi dotaz - jak to delas v cizine, platis si datovy roaming?

Jenom abys to pochopil, mam taky iPhone a tvrdim, ze ve meste (respektive kdekoliv, kde se daji i satelitni mapy) je nanahraditelny. Ovsem jeho odolnost se limitne blizi nule, stejne tak jeho datovy provoz v cizine. Osobne to resim kuprikladu programem iPlunder nebo Geosphere s tim, ze spoleham na mistni wifi, ale primarne spoleham prave na Oregona, ktery resi i tu odolnost a vydrz na baterie.



Odolnost jsem vyresil pouzdrem OTTERBOX Commuter nedosahuje to odolnosti Oregona, ale rekl bych ze je to docela slusne. Datovy roaming si platim v Eu je to 50 Kc na den, platil bych to stejne kuli mailum.
Jsem dost linej generovat seznamy pro Oregon a myslet tak o dva kroky driv na to ze nekam pujdu.
Pravdou je ze v lete jsem jezdil po Vysocine na kole s Oregonem na riditkach coz s telefonem tezko pujde :-)
  • 0

#8 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2011 - 9:59

spacak_cz: no nevim jak ty, ale ja si sve vylety do zahranici planuji, takze jakepak dva kroky napred? Navic treba komplet CR jde nacpat do POI, takze cloveka potom nezaskoci nic.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#9 spacak_cz

spacak_cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2011 - 10:12

S474N napsal/a:
spacak_cz: no nevim jak ty, ale ja si sve vylety do zahranici planuji, takze jakepak dva kroky napred?

Navic treba komplet CR jde nacpat do POI, takze cloveka potom nezaskoci nic.


Mam praci ktera me obcas neplanovane odvane jinam. :-)

Ucelem tohoto vlakna neni nacpat Iphone 4S do ruky kazdeho kacera, ale recenze neceho o cem se tu jeste nepsalo.
Myslim ze je tu mnoho uzivatelu co geocaching berou jako prijemne odreagovani a sahnou po online masince oproti offline oregonu.
  • 0

#10 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2011 - 10:20

Zajímalo by mne, jak ten iPhone obstojí v: - jako navigace na řídítka MTB - v dešti a větru - v zimě - když mi upadne na zem - když si jej omylem přimáčknu v kapce když lezu po mostě - když spadnu do vody B)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#11 tomas451

tomas451

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2011 - 10:24

Taky pridam trochou do mlyna. Ja ted upgradoval ze 4 na 4s a musim rict, ze rozdil pocituju u nacitani vsech programu vcetne toho na kese. Zaroven vsak mam i Oregona 300. Oregon je proste presnejsi ve volne prirode, nehlede na topo mapy, kterym se moc iphone nevyrovna. Zaroven vsak ve meste, kde jsou pouzitelne satelitni snimky iphone oregona porazi. A hlavne s iphonem mas vse on line, coz je pecka. Zhrnuti? Ideal je mit oba ;-) a rozdil mezi 4 a 4s? Krom rychlosti spousteni programu jsem temer zadny nespozoroval.
  • 0

#12 tomas451

tomas451

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2011 - 10:27

fremen.cz napsal/a:
Zajímalo by mne, jak ten iPhone obstojí v:

- jako navigace na řídítka MTB
- v dešti a větru
- v zimě
- když mi upadne na zem
- když si jej omylem přimáčknu v kapce když lezu po mostě
- když spadnu do vody

B)

Tak k tomuto ti napisu jen jedno Griffin Survivor!
Zhledni video a uznej, ze i Oregon pokulhava ;)
  • 0

#13 spacak_cz

spacak_cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2011 - 10:54

ted jsem nainstaloval Topo maps umi to stahovat mapy do offline treba to k necemu bude
  • 0

#14 perchCZ

perchCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2011 - 13:09

fremen.cz napsal/a:
Zajímalo by mne, jak ten iPhone obstojí v:

- jako navigace na řídítka MTB
- v dešti a větru
- v zimě
- když mi upadne na zem
- když si jej omylem přimáčknu v kapce když lezu po mostě
- když spadnu do vody

B)


Musím se přidat, hodně používám iPhone 4 a 4s jsem měl taky v ruce a testoval. Předně 4s je rychlostí a přesností srovnatelný s Oregonem (mám 450). Dnes už téměř Oregona nenosím a nepoužívám. Na iP mám pouzdro a lezu s tím kde potřeboju a nemám problém. Obrovská výhoda je, že když někde jsem a mám čas, tak pustím iP a hned vím, kde jsou nejbližší cache (bez plánování). Taky je tu obrovská výhoda spousty prográmků atd., které máš k dispozici třeba při mysterkách. Prostě proč plánovat, stačí si užívat lovu. Jo a tu 4s jsem zkoušel v Jizerkách v lesích a vůbec jsem Oregona ani nespustil (měl jsem ho pro jistotu s sebou). Musím říct, že je to úplně něco jiného, hlavně ve spojení s dalším SW vč. Wheriga.
  • 0
Všechny cesty vedou ke kešce...

#15 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2011 - 14:24

perchCZ: jenom pro zajimavost, jak resis jiz vylustene mysterky?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#16 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2011 - 14:26

S474N napsal/a:
perchCZ: jenom pro zajimavost, jak resis jiz vylustene mysterky?


Asi přímo v terenu na výchozích souřadnicích B)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#17 spacak_cz

spacak_cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2011 - 16:13

V programu od Groundspeak jde k jiz rozlustnym mysterkam zadat poznamku a dalsi bod navigovani.
  • 0

#18 perchCZ

perchCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2011 - 16:38

S474N napsal/a:
perchCZ: jenom pro zajimavost, jak resis jiz vylustene mysterky?


Bohužel ti nerozumým. Co máš přesně na mysli?
  • 0
Všechny cesty vedou ke kešce...

#19 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2011 - 16:45

spacak_cz: takze kdyz mam treba tisic vylustenych mysterek, tak si to jako budu pretukavat rucne? pechCZ: cemu nerozumis? Proste si vylustis mysterky tzv. "do supliku" a takovych mas treba tisic nebo i vice. Jak to potom resis s nimi? fremen.cz: asi tak, nejlepsi je takova zajimavost - cim min kesi, tim vic nadseni z kdejakeho nesmyslu. :D:D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#20 spacak_cz

spacak_cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2011 - 16:58

Aha tak jsem to take pred tim nechapal ja si je davam do exelu ten mam synchronizovanej do telefonu. Pokud je nejake lepsi reseni sem s nim takhle mi to prislo nejjednoduzsi. neni to nadseni kravinama je to o tom ze geocachingem neziju je to pro mne forma relaxace kterou vyuziji kdyz hledam s dcerkou nebo kdyz mam v praci nekolikahodinovy prostoj. Nelustim tisice kesek do supliku a ani se tak nechystam. Pro me potreby staci IP a je to pro mne pohodlnejsi nez Oregon
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama