Přejít na obsah


Fotka

Final waypoint k Traditional cache NEPATŘÍ - VÝZVA k nápravě


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
79 odpovědí na toto téma

#41 black777jack

black777jack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2012 - 1:10

No a není to tak? Když se autor o keš nestará aby si ten křížek dal pryč, tak je asi i ta keš nejspíš divná Takže tam je křížek právem.

No a není to spíš tak, že spousta ownerů vůbec neví, že se jim nějaký křížek v atributech objevil, za jakých okolností a jak ho odstranit?
  • 0

#42 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 269 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2012 - 1:33

...ne že bych byl nějak nadšen (to spíše naopak) z finálních souřadnic tradičních keší které se shodují s těmi v záhlaví..., ale kde bere někdo tu jistotu tomu tak být nemůže (ne wiki není opravdu dogma a i recenzent ovlivněn "veřejným míněním" se může mýlit) a že finální souřadnice k tradičce nepatří když

dr.vota napsal/a:...vsichni vi, ze u tradicek je keska na vychozich souradnicich...

jakýkoliv výchozí bod(souřadnice) automaticky musí předpokládat i cílový/finální :) Nejsou to tedy žádné výchozí či cílové, nebo ať již zkomolí kdokoliv jakkoliv jinak, ale vždy a pouze "uvedené" jak i hovoří definice keše tradiční "The coordinates listed on the traditional cache page provide the geocache’s exact location." Nikde ani slovo že by měli být uvedeny v záhlaví, nebo že nemůžou být uvedeny jakožto finální...

…pak ale ta keska neni tradickou, jaksi z definice tradicni kese

prostě nikde nevidím, že by to nějak odporovalo :( A u některých (např.: GC1KPRY) by byl finál snad i přínosný… ;)
Zřejmě by to ale asi bylo na velmi dlouhou a bohužel i neplodnou debatu :(
Předpokládejme ale tedy, že má někdo keš ukrytou v bodě B a ikonu chce (ano ikonu a je irelevantní proč. Prostě ikonu keše a ne referenční bod či stage, nebo cokoliv jiného) v bodě A. O jakou keš se tedy jedná? Když nemusím navštívit žádné jiné místo kromě finál tak to multi asi určitě není. Je to tedy snad mystery? Nemusím přeci nic řešit a ani jinak zjišťovat souřadnice a jdu rovnou na finál... to by byla tedy obtížnost asi 0 ne? Teda bez ohledu na to že takové hodnocení není, co když bude úkryt nějak "propracován" a obtížnost mnohem větší... Mě osobně by spíše zmátla takováto keš nežli tradička s finálkou...
Omlouvám se předem za tento příspěvek, ale opravdu by mě zajímalo, jestli ostatní (většina - zajímavá by byla asi anketa, stejně tam je ta nynější již nějak dlouho) vidí takovouto keš spíše jako tradičku s finálkou či raději jako "mysterku" se známým finále :(
... a nebo snad úplně jinak?
  • 0

#43 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2012 - 2:17

Arne1 napsal/a:
1) v terénu atribut NM nevadí, ale falešný praporek ano. Navíc ten atribut nezabírá místo waypointu.
2) u toho zaměření bych to ještě chápal - ale upřímně se divím, že se najde kačer který to ownerovi pošle. Sám s tím mám na jedné keši problém, přímo vyzývám aby mi kačeři poslali naměřené souřadnice - ale ve skutečnosti jen pak čtu logy typu "našli jsme podle hintu 30 metrů od souřadnic".
3) není to problém dr.Voty, je to problém obecný. To jako podle tebe by si každý měl při každém importu dat pouštět nějaký skript který z toho importu vymlátí blbiny ?
4) obdobný problém je s finálkama multin a mystrek s nulovýma souřadnicema. Koukám v terénu - hle, tady je mysterka, mám od ní finálku ? Kouknu do seznamu - hurá, finálka tu je. Nechám ji zobrazit - a ocitnu se někde v Atlantiku.


+1 ;)
  • 0

#44 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2012 - 2:21

>Hojší: ...jak by se ti líbilo, kdyby třeba mysterka měla hned několik finálek a ty sis musel jen tipovat kde asi tak je ta pravá? :D
  • 0

#45 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 08 leden 2012 - 3:37

dr.vota není divný - fandím mu a podporuji. atributem s křížkem si škodí akorát owneři - jejich keše mají nižší návštěvnost.
  • 0

#46 black777jack

black777jack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2012 - 6:55

atributem s křížkem si škodí akorát owneři - jejich keše mají nižší návštěvnost.

Například GC1C563 má rozhodně díky křížku menší návšťevnost:D:D
  • 0

#47 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2012 - 8:22

Sally&eL napsal/a:
>Hojší: ...jak by se ti líbilo, kdyby třeba mysterka měla hned několik finálek a ty sis musel jen tipovat kde asi tak je ta pravá? :D


Já jednu takovou mysterku znám :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#48 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2012 - 9:03

A proto je to mysterka a ne tradicka. Hele, nepripada vam, ze se v tom tazeni proti doktorovi chytate uz uplnych nesmyslu?
  • 0

#49 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2012 - 9:29

black777jack napsal/a:

No a není to tak? Když se autor o keš nestará aby si ten křížek dal pryč, tak je asi i ta keš nejspíš divná Takže tam je křížek právem.

No a není to spíš tak, že spousta ownerů vůbec neví, že se jim nějaký křížek v atributech objevil, za jakých okolností a jak ho odstranit?

Jak to, že neví? Vždyť dostal mailem NM log!!! Já nevím, co řešíš?
  • 0

#50 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2012 - 9:42

Fakt z vas zasnu - dle vas je fakt finalni waypoint u tradicky naprosto normalni, uzitecny a nikoho nemate? Ale ikonka NM je prekazkou, vsechny zmate, a owneri nevi co s tim? :o Ach, ach!
  • 0

#51 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 581 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2012 - 9:43

HaLuMa napsal/a:
Fakt z vas zasnu - dle vas je fakt finalni waypoint u tradicky naprosto normalni, uzitecny a nikoho nemate? Ale ikonka NM je prekazkou, vsechny zmate, a owneri nevi co s tim? :o Ach, ach!


Naprosto souhlasím...
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#52 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2012 - 10:04

Hamaci napsal/a:

Vždyť Need maintenance log přesně na takové věci přeci je určen.

Po tvém bohulibém zákroku teď na většině inkriminovaných keších svítí zbytečně atribut NM (kříž v červeném poli).

Předpokládám, že teď tedy provedeš druhé kolo a všem postiženým ownerům pošleš vysvětlující mail, že musí ještě napsat log "Owner Maintenance", aby atribut zmizel.

ale jistě, pošlu to těm třiceti nebo čtyřiceti...pokud ovšem TY napíšeš těm zbývajícím čtyřem tisícům, co tam mají ten křížek taky :D

A i k těm ostatním příspěvkům...skvělé argumenty a ta logika...
...Mr. Spock na ně shlédl, lehce pozdvihl obočí a prohlásil "Fascinující!"

:D:D
  • 0

#53 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2012 - 10:21

kryspins family napsal/a:
Na mé krabičce tento waypoint totiž nikdy nebyl.
Podle mne se nejdříve přesvědčím zda je opravdu final waypoint v té či oné keši přiřazen,nebo je to chyba jakési databáze a potom teprve kontaktuji okolí. o tuhle kešku šlohttp://coord.info/GC2N420


Tak jiste, dr.vota si mel lepe overit, jestli tam ten waypoint jeste v soucasne dobe je.

Ale rozhodne neni pravda, ze by na te tve kesi nikdy nebyl! Byl tam, a ja sam jsem te na to loni v zari upozornil. Vysvetlili jsme si to, a ty jsi 4.9.2011 ten finalni waypoint smazal. A ja ti za tuto napravu jeste jednou dekuji!

Proc ted ale tvrdis, ze tam ten waypoint nikdy nebyl, to ale nechapu. Doufam, ze je to jen zapomnetlivost.
  • 0

#54 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2012 - 10:31

HaLuMa napsal/a:

kryspins family napsal/a:
Na mé krabičce tento waypoint totiž nikdy nebyl.
Podle mne se nejdříve přesvědčím zda je opravdu final waypoint v té či oné keši přiřazen,nebo je to chyba jakési databáze a potom teprve kontaktuji okolí. o tuhle kešku šlohttp://coord.info/GC2N420


Tak jiste, dr.vota si mel lepe overit, jestli tam ten waypoint jeste v soucasne dobe je.

Ale rozhodne neni pravda, ze by na te tve kesi nikdy nebyl! Byl tam, a ja sam jsem te na to loni v zari upozornil. Vysvetlili jsme si to, a ty jsi 4.9.2011 ten finalni waypoint smazal. A ja ti za tuto napravu jeste jednou dekuji!

Proc ted ale tvrdis, ze tam ten waypoint nikdy nebyl, to ale nechapu. Doufam, ze je to jen zapomnetlivost.

kromě asi prvních pěti jsem to v listingu ověřoval, všude to souhlasilo. A taky si myslím, že se v geogetu ten wp neobjevil jen tak z energie vakua...

ALE MYSLÍM, ŽE SE TADY UŽ ŘEŠÍ BLBOSTI, NEBYLO BY LEPŠÍ TO ZAMKNOUT?
  • 0

#55 kryspins family

kryspins family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2012 - 11:11

Ok,, omlouvám se všem, nevím jak mi to mohlo vypadnout....zde je upozornující log od HaLuMa Log Date: 9/3/2011 15:36 Nakonec se z toho vyklubala klasicka schovka. Pravda, potencialnich klasickych schovek je tam vicero, ale hint privedl na tu spravnou myslenku. Takze jsme prisli na misto, chvili bloumali kolem, pak se zamysleli, sahli, a meli ji! [;)] Dekujeme za kesku. P.S. Ten finalni waypoint zrus, u tradicky nema smysl.
  • 0

#56 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2012 - 11:44

dr.vota napsal/a:
...
ale jistě, pošlu to těm třiceti nebo čtyřiceti...pokud ovšem TY napíšeš těm zbývajícím čtyřem tisícům, co tam mají ten křížek taky :D
...

Má logika je taková:
Ať si ownery obešle ten, kdo ty křížky vytvořil ;).

Mimochodem, když jsem někdy v minulosti použil Need Maintenece log, tak jsem si většinou ověřil, že owner po opravě použil patřičný log, aby křížek zmizel. Když se tak nestalo, poslal jsem mu vysvětlující mail.
A před časem jsem mailoval jednomu našemu reviewerovi, který měl zbytečné křížky asi na polovině svých keší. Bleskurychle to opravil :).
Takže jsem taky podobný "spasitel" :D.

A pravdu má každý, kdo tvrdí, že řešíme kraviny.
  • 0

#57 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2012 - 12:34

Arne1 napsal/a:
v terénu atribut NM nevadí

Nám, co kešujeme s online daty, vadí, a to značně. Musíme pak stahovat a studovat logy, jestli je keš vymudlena, nebo tam vůbec není, nebo je to jen dr.votův džihád.

podle tebe by si každý měl při každém importu dat pouštět nějaký skript

Každý ne, jenom těch pět lidí, kteří kvůli tomu nadbytečnému waypointu nemůžou spát.

který z toho importu vymlátí blbiny

Pro někoho blbiny, pro jiného závažné informace, kde keš hledat, když ji nenajde na souřadkách ze záhlaví listingu.
  • 0
Vložený obrázek

#58 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2012 - 12:52

dr.vota napsal/a:
ALE MYSLÍM, ŽE SE TADY UŽ ŘEŠÍ BLBOSTI, NEBYLO BY LEPŠÍ TO ZAMKNOUT?


V tomhle s Tebou rozhodně souhlasím.

Tiskař ty keše, co se mu nelíbily, alespoň zaarchivoval, ty tu jen plkáš ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#59 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2012 - 13:24

bluetracer napsal/a:
Pro někoho blbiny, pro jiného závažné informace, kde keš hledat, když ji nenajde na souřadkách ze záhlaví listingu.


...tak pak to podle mě už není tradička, když musíš kešku hledat na jiných souřadnicích.
Nikdo přeci nebrání aby měli owneři na svých kešká bodů kolik jen chtějí. Jen by nemuseli používat finálky
  • 0

#60 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2012 - 13:31

HaLuMa napsal/a:Hele, nepripada vam, ze se v tom tazeni proti doktorovi chytate uz uplnych nesmyslu?


A nejlepsi je, ze na tento nesvar jsem upozornil zde na foru ja - pokud si dobre vzpominam. Takze kaslete na Dr.Votu a hura do me! :D:D

EDIT: pro pripomenuti:
http://www.geocachin...ort=&rowstart=0
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama