Přejít na obsah


Fotka

Vozidla na CNG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
46 odpovědí na toto téma

#21 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 317 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2012 - 19:40

Plaj family: Myšlenko to bylo tak, že zemní plyn lze těžit nezávisle na ropě... aleto už zabíháme jinam. Já jsem chtěl vědět, jestli někdo takové vozidlo má a pokud ano, jaké s ním má zkušenosti...
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#22 Stepanci

Stepanci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2012 - 20:04

Máme v práci dva vozy VW Caddy. Jde o motor 2.0 přizpůsobený na CNG. Oba vozy jsou velmi konfortní, ale jejich výkon při jízdě na CNG je velmi snížený. Navíc za dva roky byly vozy celkem 14krát v servisu (kvůli problémům se směšovacím ventilem). Dojezd je po Praze víc než dostačující. (výlet mimo Prahu v dnešní době není problém - čerpacích stanic je již dost) Přes všechny problémy jsou provozní náklady na jiné úrovni oproti naftě a to výrazně! S garážema velkých nákupních center snad nikdo ani problém mít nemůže! Problém postavit vozidlo ven asi nebude. Za to stávající soukromá garáž by měla dle vyhlášek doznat drobných úprav (hlavně ventilace) snad to trošku pomůže :)
  • 0
S4 active / Locus pro / WhereYouGo

#23 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 317 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2012 - 20:15

Stepanci: Díky za odezvu, ten rozdíl oproti naftě, co popisujete, je ve prospěch CNG?
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#24 Stepanci

Stepanci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2012 - 20:16

Samozřejmě
  • 0
S4 active / Locus pro / WhereYouGo

#25 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2012 - 20:45

scarabeus: jenom pro zajimavost, jaky planujes realny najezd km?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#26 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 317 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2012 - 22:02

cca 15 000 ročně...
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#27 RaRoch

RaRoch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2012 - 22:36

Přes rok jezdím služebne s Fiatem Panda z půjčovny CNG Pražské plynárenské. Ujel jsem celkem asi čtyřmi auty kolem 15000 km. Jde o kombinaci CNG+benzin95 - to eliminuje současný nedostatek čerpacích stanic u nás. Na rozdíl od Německa se u nás musí zajíždět na pofidérní místa do měst (garáže autobudových dopravců, areály plynáren). Pomalu začínají vznikat čerpačky CNG u benzínek - Tábor nebo na autobusových nádražích - Česká Lípa). Problém také jsou různé koncovky čerpacích hadic a jejich nasazování. Fiat Panda dojede na CNG nádrž z Prahy na Rohlenku za Brnem (ale tam není CNG čerpačka B)). Průměrná rychlost cca 110 km/hod. Je to motor 1,2, takže nemá dostatečný tah do kopců a neudrží rychlost. U silnějších aut by to nemělo nastávat. Nepozoroval jsem významnější rozdíl v tahu mezi použitím CNG a benzinu. Jel jsem s tím také z Prahy do Bruselu a zpět - v Německu v pohodě - čerpačky na sjezdech z dálnic cca 100 - 150 km od sebe. V Bruselu jsem 2 hodiny hledal v noci jedinou čepačku. Našel jsem ji naproti pumpě odkud mě posílali docela vážně na druhou stranu města. Má to nezanedbatelnou výhodu, že při hledání stanic CNG se cestou seberou také nějaké ty kešky:D.
  • 0

#28 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 317 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2012 - 7:58

RaRoch: díky za zajímavý příspěvek. ;)
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#29 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2012 - 10:20

Pri najezdu 15 tisic rocne resis nejaky CNG nebo plyn? Kup si prosimte klasickej benzin, nebudes mit zadny problemy, nebudes muset resit vymeny nadob a kdovi co. Nehlede na fakt, ze za CNG proste priplatis. Pocital sis nekdy naklady TCO (total cost of ownership)? Si to schvalne spocitej na 5 let i s predpokladanejma opravama a uvidis, ze kdyz ty penize, co das navic za tyhle veci vrazis do benzinovyho auta, tak ti zbude jeste na benzin na provoz na celou tu dobu, co to budes mit. Kdybys napsal najezd 100 tisic rocne, tak jsme samozrejme uplne nekde jinde, ale 15k je naprosto zanedbatelne a jsem si zcela jist, ze se to nevyplati.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#30 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 317 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2012 - 10:26

S47N: já jsem si náklady počítal. A jsem si jist, že provoz na plyn se mi vyplatí. Ale tomhle tahle diskuze být ani nemá, Nepotřebuji vysvětlovat, že tohle stojí tolik a tolik a že se mi vyplatí tohle a tamto. Chtěl jsem znát zkušenosti lidí, kteří na dané palivo jezdí. Diskuze o tom, jestli se mi to vyplatí nebo ne sem nepatří. Nezlob se...
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#31 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2012 - 10:29

scarabeus: docela rad bych ty vypocty videl - resil jsem to nekolikrat u LPG a pri danem najezdu se to nikdy nevyplatilo. Muzes ty svoje vypocty dat k dispozici? BTW nezlobim se, jde tu o tvoje penize a ne o moje, takze bych se maximalne mohl ironicky smat. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#32 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 317 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2012 - 10:35

S474N: nemohl a nechci, sorry, tahle diskuze má nýt zaměřená na zkušenosti s provozem těchto vozidel. Nikoli na to, zda se mi to vyplatí nebo ne. Zajímavé je, že jsi jediný s takto skeptickým názorem na provoz vozidla na plyn ( i při daném, relativně nízkém proběhu).
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#33 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 479 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2012 - 10:40

No, já jsem také skeptický. Mám auto na LPG, nájezd podobný tomu tvému předpokládanému a říkám si, že jsem do toho možná ani neměl chodit.
  • 0

Chystá se Geokalendář 2016.
Můžete posílat fotky na vianney@volny.cz
www.facebook.com/geokalendar


#34 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 317 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2012 - 11:12

Vianney: a to jsi dělal přestavbu nebo jsi to takhle koupil?
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#35 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 479 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2012 - 12:10

Dělal přestavbu - docela drahou a jezdím na plyn méně, než jsem si představoval. Ale nevím, jak je to u CNG, jestli to na něj jeden pořád, nebo až po zahřátí motoru. Na krátkých cestách typu do práce a z práce to v zimě jezdí napůl na benzín, než se motor zahřeje.
  • 0

Chystá se Geokalendář 2016.
Můžete posílat fotky na vianney@volny.cz
www.facebook.com/geokalendar


#36 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2012 - 12:15

scarabeus: jasne ze nechces, protoze cisla jsou neuprosne a neverim, ze by ti to jakkoliv mohlo vyjit. S tim jsem si opravdu jist. Myslet si o tom muzes co chces, stejne tak o me, ale proste penezenku takto neprekecas. Akorat vyhodis penize s nulovou navratnosti. Ale jak jsem zminil vyse, jsou to tvoje penize.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#37 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2012 - 12:28

S747N: a můžeš ukázat ten svůj výpočet? Docela by mě to zajímalo, pár kolegů v práci na LPG jezdí i s menším počtem kilometrů za rok a všichni tvrdí že se jim investice vrátila. Tak by mě zajímalo kde je vlastně pravda.
  • 0

#38 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2012 - 12:29

Nechci se vám do toho zásadně vměšovat, ale není zkušeností s provozem vozidla na CNG i to, jaká je návratnost investice a ušetření za palivo?
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#39 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2012 - 12:52

Parkis: k tomu vypoctu je toho potreba trosicku vic, proto jsem ho zadal o ten jeho. Nicmene je to v zasade jednoduche. Porizovaci cena vozidla + montaz CNG (at jiz nova nebo vestavena, vzdycky je to naklad navic). Potom samozrejme provozni vydaje, ktere jsou zvysene, z duvodu castejsich kontrol a take nutnosti vymeny tlakove nadoby. No a potom jak bylo zmineno vyse, v zimnich mesicich nutnost castejsich startu na benzin a dalsi problemy spojene s plynem. Pocital jsem si to pro sebe a potom asi pro tri zname a v zadnem pripade se to nevyplatilo pri tak nizkem najezdu kilometru. Realne by musel najet aspon 2-3x tolik. fremen.cz: asi tak, nicmene tady mi to prijde, ze se hoch moci mermo rozhodl a chce to stuj co stuj. Nicmene jak jsem psal vyse, velmi rad se necham konkretnim vypoctem presvedcit a rozsirim si tak svoje obzory.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#40 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2012 - 13:15

S747N: no to jsou ale stejně obecné řeči jako tu vedou ti kolegové a konkrétní čísla nikde :) Zkusím teda sám: Vestavba LPG tak 30000? Nádrž na LPG by měla mít životnost 10 let, roční kontrola nějaký pětikilo a pokud vím o nějakou tu stovku jsou dražší emise. To jsou tak jediný náklady co mě napadají, pokud to nebude vyloženě poruchové. Na druhou stranu když porovnám náklady na palivo tak mi vychází úspora kolem 1,5 Kč/km, takže návratnost nejdýl do dvou let (15000km/rok) i když bych třetinu doby jel na benzín. Co mám špatně?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama