Přejít na obsah


Fotka

60CSX a WAAS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 21 July 2006 - 8:20

Zdravim. Nekdo nekde psal, ze s GPS 2.60 jsou uz videt "decka" na sloupcich na satel. strance. Mam fw 2.71 beta a GPS software 2.60 a kdyz zapnu WAAS tak presto "Decka" na sloupcich satelitu nevidim. Presnost je teda slusna i bez "Decek", kolem 5-7 metru, ale... Co vy, vy tam decka mate?
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 21 July 2006 - 9:30

Zdravim. Nekdo nekde psal, ze s GPS 2.60 jsou uz videt "decka" na sloupcich na satel. strance. Mam fw 2.71 beta a GPS software 2.60 a kdyz zapnu WAAS tak presto "Decka" na sloupcich satelitu nevidim. Presnost je teda slusna i bez "Decek", kolem 5-7 metru, ale... Co vy, vy tam decka mate?

60CSx plne podporuje prijem korekci WAAS/EGNOS. Musis mit vyhled na jizni obzor, kde na geostac. draze ty satelity vysilaj. Pokud chces poslat "oliznuty" nejaky screenshoty s WAASem z 60CSx, dej mi mail. poslu ti to ( vc. i obrazovek z nRoute )
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 21 July 2006 - 9:50

Zdravim. Nekdo nekde psal, ze s GPS 2.60 jsou uz videt "decka" na sloupcich na satel. strance. Mam fw 2.71 beta a GPS software 2.60 a kdyz zapnu WAAS tak presto "Decka" na sloupcich satelitu nevidim. Presnost je teda slusna i bez "Decek", kolem 5-7 metru, ale... Co vy, vy tam decka mate?

1) Nesmíš mít zapnutý "power save" režim

2) Je nutné si uvědomit, že EGNOS satelity běží v testovacím provozu a ESA je neustále mění. A vzhledem k tomu, že Garmin je americká firma, úpravy ESA jsou dost často nekompatibilní :-) Takže z pohledu Garminovských GPS dost často EGNOS družice nejedou (přijímače Magellan oproti tomu EGNOS chytají takřka furt, protože Thales Navigation dodává software do EGNOS družic :-)

  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 21 July 2006 - 9:38

Diky Doktore, no zkousel jsem to vcera, byl jsem s GPS na jizni strane - za mnou na severni strane byla radovka, satelitu hafo, ale vse koncilo tusim na 29. S 60CS jsem tam "Decka" videl, satelity ocislovane nad 30. Jaky mas FW a GPS Software?

60CSx plne podporuje prijem korekci WAAS/EGNOS. Musis mit vyhled na jizni obzor, kde na geostac. draze ty satelity vysilaj. Pokud chces poslat "oliznuty" nejaky screenshoty s WAASem z 60CSx, dej mi mail. poslu ti to ( vc. i obrazovek z nRoute )


  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 21 July 2006 - 10:01

Diky za reakci.

ad1) mel jsem samozrejme Normalni mod, zadny Setric baterii nebo tak.

ad2) jo asi tomu rozumim, proste me to prekvapilo, ze je nevidim, kdyz jsem to FW i SW upgradoval a cetl jsem, ze by to mela umet.

Mam strach, aby s 60CSX nic nebylo...

Nemuzete nekdo tedka vyzkouset, jestli EGNOS na garminech tedka prave funguje?


1) Nesmíš mít zapnutý "power save" režim

2) Je nutné si uvědomit, že EGNOS satelity běží v testovacím provozu a ESA je neustále mění. A vzhledem k tomu, že Garmin je americká firma, úpravy ESA jsou dost často nekompatibilní :-) Takže z pohledu Garminovských GPS dost často EGNOS družice nejedou (přijímače Magellan oproti tomu EGNOS chytají takřka furt, protože Thales Navigation dodává software do EGNOS družic :-)


  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 21 July 2006 - 11:42

Diky Doktore, no zkousel jsem to vcera, byl jsem s GPS na jizni strane - za mnou na severni strane byla radovka, satelitu hafo, ale vse koncilo tusim na 29. S 60CS jsem tam "Decka" videl, satelity ocislovane nad 30. Jaky mas FW a GPS Software?

rekl bych, ze od verze tak 2.71 beta to chodilo, ted mam tu vcerejsi 3.00 a EGNOS jede.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 21 July 2006 - 10:56

Sice nemám 60CSx, pouze na čas Geko 201, ale ve středu jsem testoval WAAS/EGNOS a déčka jsem nachytal. To znamená, že EGNOS je funkční, nepředpokládám, že by Garmin jeho příjem v nových přístrojích výrazně předělal k horšímu.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 21 July 2006 - 11:13

Mam strach, aby s 60CSX nic nebylo...

Někdy je třeba být trpělivý, trvá to dlouho, než se chytne, a mohou být minutové i hodinové výpadky díky testování. Ale proč EGNOS, když 60CSx má v lese 7 m a na poli 2-3m :-) To nemají některé ani s waas ;-)
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 21 July 2006 - 11:13

S 60CS jsem taky decka chytal, vcera navecer s 60csx ne

Sice nemám 60CSx, pouze na čas Geko 201, ale ve středu jsem testoval WAAS/EGNOS a déčka jsem nachytal. To znamená, že EGNOS je funkční, nepředpokládám, že by Garmin jeho příjem v nových přístrojích výrazně předělal k horšímu.


  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 21 July 2006 - 11:49

dik za zajem, nainstaluju ten FW 3.0 a GPS 2.7 a uvidim

rekl bych, ze od verze tak 2.71 beta to chodilo, ted mam tu vcerejsi 3.00 a EGNOS jede.


  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 21 July 2006 - 11:38

S 60CS jsem taky decka chytal, vcera navecer s 60csx ne

Jak už píše kolega, je možné, že v rámci testování to v době, kdy jsi to testoval s 60CSx opět nešlo.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 21 July 2006 - 11:40

no Legend Decka tusim chyta, tak to dnes zkusim vice-versa.

Jak už píše kolega, je možné, že v rámci testování to v době, kdy jsi to testoval s 60CSx opět nešlo.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama