Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Prosím o radu nováčkovi


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 Pampelisatka

Pampelisatka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 17:59

Ahoj, hledám někoho trpělivého kdo by byl ochotný mi zodpovědět pár mých (možná hloupých) otázek ohledně geocachingu. Nejlépe přes soukromé zprávy, nechci tu ze sebe dělat blbce veřejně :-). Děkuju.;)
  • 0

#2 R 206

R 206

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 18:12

Napiš :) ZZ19ZZ@seznam.cz
  • 0

#3 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 18:49

Pampelisatka napsal/a:
Ahoj, hledám někoho trpělivého kdo by byl ochotný mi zodpovědět pár mých (možná hloupých) otázek ohledně geocachingu. Nejlépe přes soukromé zprávy, nechci tu ze sebe dělat blbce veřejně :-). Děkuju.;)

jestli je to něco, co není v http://wiki.geocaching.cz/, tak to napiš sem, ať se to tam doplní
  • 0

#4 R 206

R 206

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 19:03

dr.vota napsal/a:

Pampelisatka napsal/a:
Ahoj, hledám někoho trpělivého kdo by byl ochotný mi zodpovědět pár mých (možná hloupých) otázek ohledně geocachingu. Nejlépe přes soukromé zprávy, nechci tu ze sebe dělat blbce veřejně :-). Děkuju.;)

jestli je to něco, co není v http://wiki.geocaching.cz/, tak to napiš sem, ať se to tam doplní


To byla narážka na to, že si to má dotyčný/á zjistit sám(a)?
Klid, já s klidným srdcem rady poskytnu...
  • 0

#5 snorchl

snorchl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 168 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 19:52

Na wiki je vse, ale pro novacka dost neprehledne, sam vim jake je tezke kdyz clovek s necim zacina. Pampelisatka klidne se ptej, staci napsat, rad poradim.
  • 0

#6 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 19:57

Myslím, že každý, krom pár určitých... ehm "jedinců", tu bude ochotna pomoci nováčkovi. Sám si moc dobře pamatuju, jak jsem prvních pár dní hodně tápal a spamoval kamaráda, který mi gc ukázal, co které tlačítko znamená a jak si třeba vůbec zalogovat.
  • 0

#7 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 20:04

řešení soukromými zprávami možná pomůže jednomu, veřejně napsané tady, případně doplněné do wiki, pomůže více lidem.
Ovšem několik "jedinců" to stále odmítá pochopit.
  • 0

#8 pokorka

pokorka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 20:08

R 206 napsal/a:

dr.vota napsal/a:

jestli je to něco, co není v http://wiki.geocaching.cz/, tak to napiš sem, ať se to tam doplní


To byla narážka na to, že si to má dotyčný/á zjistit sám(a)?
Klid, já s klidným srdcem rady poskytnu...


Já bych to spíš brala jako pouhé konstatování.. "wiki" se vytvářela postupně a doplňování do ní je potřeba. Kdo ví na co všechno se zapomnělo ;)
  • 0

#9 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 20:09

drvota: to je sice hezky, ale vsimni si, ze malkdo tu pouzije hledani a stejne tak malokdo tu wiki upravi, pripadne vytvori novej clanek (vis jak jsem na tebe mela tu prosbu, abys jeden vytvoril?), takze je sice hezky, ze mas tuhle snahu, ale taky by bylo dobry to nekdy dotahnout do konce...jak by bylo tobe, kdybys cet clanek s nazvem sectio ceasarea supracervicalis transperitonealis transversa, kterej by byl plnej terminu, ktery ti absulutne nic nerikaj? taky by ses radsi nekoho zeptal nez to hledat po sloivnikach a mit z toho hlavu v pejru.. ostatni: jsem rada, ze tu jsou porad jeste lidi, ktery dokazou pomoct nekomu, kdo o to slusne pozada...diky
  • 0

#10 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 245 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 20:11

Pár jedinců by to pochopilo, ale pár jedinců i ví, že při první příležitosti se na ně sesype hromada chytráků, kteří vědí jak se ptát lépe, jak je vše jasné a jaký ti jedinci jsou idioti, že se vůbec na něco ptají. To občas lidí odradí. Já ti ani nevím proč? ;)
  • 0

Navigace: Garmin Oregon 450 Používaná přibližovadla (nejčastější): nohy / Merida Matts Sport 500 černostříbrná / Daewoo Matiz (červený nebo modrý) Doplňky: batoh US Assault II. pískový + fotoaparát Canon EOS 600D + osobní GC Beruška pro štestí (teď už jen kód)


#11 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 20:13

dr.vota napsal/a:
řešení soukromými zprávami možná pomůže jednomu, veřejně napsané tady, případně doplněné do wiki, pomůže více lidem.
Ovšem několik "jedinců" to stále odmítá pochopit.

:D:D:D On se tu totiž jeden zeptal a více lidí mu s tím chce pomoci. :D:D:D
  • 0

#12 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 20:15

drvota: tak dej vedet, az to tam vsechno doplnis...kdyz se tu tim tak ohanis, tak to taky udelej, mlatit hubou umim taky...
  • 0

#13 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 20:25

petulinka1 napsal/a:
drvota: tak dej vedet, az to tam vsechno doplnis...kdyz se tu tim tak ohanis, tak to taky udelej, mlatit hubou umim taky...

Kdybys ses líp podívala, tak bys zjistila, že jsem tam už řádku článků vytvořil a řádku doplnil, upravil nebo opravil. Naposled dnes.

Ale hlavně, kde je nějaký ten dotaz a co se tam teda má doplnit? On se ten nováček totiž na nic konkrétního nezeptal, na což jsem tedy narážel... tak si to klidně vyřizujte v soukromí přes SZ a zase to tam bude chybět.
  • 0

#14 Filip Pecha

Filip Pecha

    Filip Pecha

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 20:29

nedá mi to a musím se vyjádřit tak tenhle topic je krásný příklad toho, proč tohle je tohle forum označováno jako žumpa :D musím souhlasit se snorchlem. Na wiki je sice toho dost, ale pro začátečnáka nepřehledné a velké množství informací naráz, když něco nepochopí, tak si možná na danou otáuku najde odpověd, ale najde tam dalších 5 věcí kterým nerozumí. Pampelisatka slusně pozadal o pomoc a byla mu nabídnuta pomoc (pozděj od několika kačerů), tím je to pro mě uzavřené. Já sám jsem aktvní i na jiných forech mino gc a když něco nevím tak se slušné zeptám a dostanu odpověd bez zbytečných keců a blbých narážek. A kdyby bylo zapotřebí tak taky rád poradím, nepiš SZ ale rovnou na mejl filippecha@gmail.com
  • 0

#15 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 20:29

Já bych tohle téma zamkl. Pár lidí tu projevilo zájem pomoci, což byl i smysl příspěvku a teď se tu píšou jen nesmysly a pár jedinců, teda spíš jeden si tu akorát honí triko na tom, jak je dokonalý. Ten nováček přesně napsal, co potřebuje. Chtěl se zeptat na pár otázek, se kterými nechtěl spamovat fórum, což je velice rozumné řešení. A mimochodem, 8 lidí z 9 pochopilo, na co se Pampeliska ptal, jeden zřejmě ne, není to trochu zvláštní?
  • 0

#16 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 20:31

Fredy: ale vsimni si, ze tyhle "kecy" tady maj jen urcity lidi... Novom: dobrej napad... drvota: a pomoh jsi tady tema recma nekomu? ne, ani nikdo z nas, co jsme se k tomu cos vyplodil, vyjadrovali...tudiz tvuj prispevek a na nej navazujici neudelaly ani zbla dobryho hawk
  • 0

#17 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 20:40

petulinka1 napsal/a:
Fredy: ale vsimni si, ze tyhle "kecy" tady maj jen urcity lidi...
Novom: dobrej napad...
drvota: a pomoh jsi tady tema recma nekomu? ne, ani nikdo z nas, co jsme se k tomu cos vyplodil, vyjadrovali...tudiz tvuj prispevek a na nej navazujici neudelaly ani zbla dobryho
hawk

zatímco vy, chlapci a děvčata, jste jen tvrdili, že wiki je špatná, ale žádný konkrétní příklad ani návrh z toho nikde není.
Chtěl jsem a napsal jsem, aby dotyčný uvedl, co mu chybí:

tak to napiš sem, ať se to tam doplní

Jen pokorka asi chápe, o co se snažím.
Tak znovu: co je ve wiki špatně, nebo co konkrétně tam chybí?

P.S. a petulinko, už jsem ti vysvětlil v příslušném vlákně, proč pro mne není prioritou psát do wiki návod na GPS, kterou už si nikdo jako nový nekoupí, protože se už delší dobu nevyrábí. To radši doplňuju do wiki věci, které jsou aktuálnější nebo nadčasové.
  • 0

#18 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 20:44

On tu někdo někde řekl, že na wiki to je špatně? Já jsem si teda nevšiml. Jen se tu někdo zmínil, že na wiki toho je docela dost a občas to je nepřehledné pro nováčka. Petulinka napsala moc dobrý příklad, doporučuju ještě jednou přečíst. Je to hned ten její první příspěvek tady. .... Tak ještě jednou, pomaleji přečíst ... a ještě jednou pro jistotu. Je to už jasné? Možná by mohlo být.
  • 0

#19 pokorka

pokorka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 20:47

Petulinka napsala sice moc dobrý příklad a pak taky napsala spoustu celkem zbytečných urážek.. :|
  • 0

#20 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 20:47

zase je tu z toho flejm... nikdo tu nerika, ze je neco spatne na wiki (i kdyz nerikam, ze je tam vvsechno dobre), ale neni to napsany tak, aby to pochopila uplna geolama (to neni urazka)..sama moc dobre vim, ze z wiki jsem pobrala jen tretinu potrebnyho, zbytek jsem spamovala lidi po jabberu at mi to vysvetlej...
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama