Přejít na obsah


Fotka

Průzkum Českého geocachingu s cenami pro respondenty


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
125 odpovědí na toto téma

#21 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2012 - 13:13

Vláček napsal/a:
Řešit anketu stylem, že se musím někam registrovat a pak tam chodit každý druhý den odpovídat, mi přijde poněkud zvrácené. Takže tyto radosti přenechám někomu jinému.

Otázky jdou odpovědět zpětně. Stačí ti tedy jeden přístup na konci ankety až bude kompletní :-)
  • 0

#22 JolaLuba

JolaLuba

    JolaLuba

  • Members
  • PipPipPip
  • 914 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2012 - 14:37

Zaregistrováni, vyplněno, jen máme už zmíněný problém se smíšenou dvojicí..máme celkem dva druhy pohlaví a jen jednu použitelnou kolonku! To je situace..:D
  • 0

#23 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2012 - 15:44

kolombo napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
A nick "Dain a Olik" je muz, nebo zena? :D.


Dobrá otázka :-D

Odhaduji, že tlachání na fórech je v kompetenci Daina :-)


no ze bych to hodil na Olu? :). sem prej policajt a chytrej jak radio, tak bych se mohl vymlouvat na ni :D.

a co haluma? :D.
  • 0

#24 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2012 - 16:52

U nas to probehlo stylem: "Je, to je zase blbe vymyslena otazka... tak tam neco vyber, vzdyt je to fuk!" Obecne to mam snadnejsi nez ty, protoze spousta lidi vubec netusi, ze jsme vlastne tri. ;)
  • 0

#25 kelisovka

kelisovka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 281 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2012 - 18:04

tomy.22 napsal/a:

kolombo napsal/a:

Taky jsem se tam registroval.

Ale musím říct, že přímo zbožnuji servery, které mi pak pošlou mailem aktuální přihlašovací jméno a heslo.

Takže je jasné, že ty hesla mají někde dobře ukryté v textové podobě ...



Tenhle způsob registrace není o uložených heslech. Je to takto praktikováno na mnoha stránkách a to proto, aby se lidé neregistrovali na smyšlené e-mailové adresy.
Tady je narážka na to, že po registraci přijde na mail odkrytý nick a heslo... :)


Nevím co se zde řeší. Kdo chce, zaregistruje se a odpoví v anketě. / je to fuška :) / Kdo nechce, nechte bejt. Odhlasováno a i nadále se budu ankety účastnit.

btw: nevadí mně tyhle věci, kdy se můžu rozhodnout na svém vlastním základě, či budu pokračovat ve vstupu na danou stránku nebo ne. Daleko více mně vadí to, když vlezu na mnou zadanou stránku a vyskočí tam na mně automaticky druhé okno, kde mně nabízejí úžasný výdělky v řádech stovek eur za den, které si vydělám třeba hraním online rulety.

To je narážka na to, že poregistraci přijde na mail odkryté heslo...:)
  • 0
Jo, a jsem chlap, ne žena, zdání klame.

#26 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2012 - 18:29

tomy.22 napsal/a:

kolombo napsal/a:

Taky jsem se tam registroval.

Ale musím říct, že přímo zbožnuji servery, které mi pak pošlou mailem aktuální přihlašovací jméno a heslo.

Takže je jasné, že ty hesla mají někde dobře ukryté v textové podobě ...



Tenhle způsob registrace není o uložených heslech. Je to takto praktikováno na mnoha stránkách a to proto, aby se lidé neregistrovali na smyšlené e-mailové adresy.


Nevím co se zde řeší. Kdo chce, zaregistruje se a odpoví v anketě. / je to fuška :) / Kdo nechce, nechte bejt. Odhlasováno a i nadále se budu ankety účastnit.


Jenže dopředu snad nevíš, jak to má admin s ukládání hesel a loginů, nebo ano ??

Takže tiše předpokládám, že má hesla alespoň šifrovaně mimo data dostupná skrz prohlížeč.

Nebo snad někdo stojíte o to, aby se soubor s loginy a hesly někde volně šířil, jako se teď seznamy členů ODS ??
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#27 100Dteam

100Dteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2012 - 18:43

kelisovka napsal/a:
To je narážka na to, že poregistraci přijde na mail odkryté heslo...:)


no, nevím, jak to přesně probíhá, neregistroval jsem se tam (sice si tam rozhovor rád přečtu, ale nepotřebuji se registrovat všude). Každopádně jsem chtěl napsat, že není problém heslo při vkládání do databáze zašifrovat a zároveň nezašifrovanou podobu poslat na mail. Nebo snad ne?

Každopádně si myslím, že wordpress je natolik kvalitní, že problém s šifrováním hesla ošetřený má ;)
  • 0

#28 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2012 - 19:14

kolombo napsal/a:

tomy.22 napsal/a:

kolombo napsal/a:

Taky jsem se tam registroval.

Ale musím říct, že přímo zbožnuji servery, které mi pak pošlou mailem aktuální přihlašovací jméno a heslo.

Takže je jasné, že ty hesla mají někde dobře ukryté v textové podobě ...



Tenhle způsob registrace není o uložených heslech. Je to takto praktikováno na mnoha stránkách a to proto, aby se lidé neregistrovali na smyšlené e-mailové adresy.


Nevím co se zde řeší. Kdo chce, zaregistruje se a odpoví v anketě. / je to fuška :) / Kdo nechce, nechte bejt. Odhlasováno a i nadále se budu ankety účastnit.


Jenže dopředu snad nevíš, jak to má admin s ukládání hesel a loginů, nebo ano ??

Takže tiše předpokládám, že má hesla alespoň šifrovaně mimo data dostupná skrz prohlížeč.

Nebo snad někdo stojíte o to, aby se soubor s loginy a hesly někde volně šířil, jako se teď seznamy členů ODS ??



No........ EvoLve theme by Theme4Press • Powered by WordPress Geokladno ;) - bude tam hash / MD5?
V tom případě je mé heslo zakódováno v DB třeba takto 154878as8965cvb75334s6a6d6464787964f/6748
A že by někdo zjistil mé heslo k webu geokladna? Klidně, žádné životně důležité údaje, které bych neměl jinde, tam nemám. :D
  • 0

#29 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2012 - 22:45

100Dteam napsal/a:

kelisovka napsal/a:
To je narážka na to, že poregistraci přijde na mail odkryté heslo...:)


no, nevím, jak to přesně probíhá, neregistroval jsem se tam (sice si tam rozhovor rád přečtu, ale nepotřebuji se registrovat všude). Každopádně jsem chtěl napsat, že není problém heslo při vkládání do databáze zašifrovat a zároveň nezašifrovanou podobu poslat na mail. Nebo snad ne?


Moc nechápu, proč mi server vrací mailem heslo, které jsem před minutou zadal.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#30 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2012 - 22:54

tomy.22 napsal/a:
A že by někdo zjistil mé heslo k webu geokladna? Klidně, žádné životně důležité údaje, které bych neměl jinde, tam nemám. :D


Já tedy hesla považuji za citlivé informace a nejsem moc rád, když se nemění a píší na papírky nalepené na monitorech. Sice mi to trochu usnadňuje práci správce sítě, ale není to právě bezpečné.

Pokud si ale někam zadám heslo, tak čekám, že si správce serveru uvědomuje, že nick a heslo je důvěrný údaj, který by měl být zabezpečen alespoň tak, aby nešel prostě opsat z textového souboru.

Doplněno:
A měnit hesla tak, že nechci nejdříve zadat to původní ???? FUJ !!!!
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#31 mikisi

mikisi

    Advanced Member

  • Administrators
  • 261 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2012 - 23:52

Na zaklade pripominky ohledne zabezpeceni hesla jsem se na toto tema informoval jak to mame udelane - na webu GeoKladno se to ma tak: heslo neni na serveru primo ulozeno, je ulozen pouze tzv. "osoleny" hash, coz vylucuje moznost zjisteni puvodniho hesla
  • 0
mikisi.png

#32 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2012 - 7:26

kolombo napsal/a:

100Dteam napsal/a:

kelisovka napsal/a:
To je narážka na to, že poregistraci přijde na mail odkryté heslo...:)


no, nevím, jak to přesně probíhá, neregistroval jsem se tam (sice si tam rozhovor rád přečtu, ale nepotřebuji se registrovat všude). Každopádně jsem chtěl napsat, že není problém heslo při vkládání do databáze zašifrovat a zároveň nezašifrovanou podobu poslat na mail. Nebo snad ne?


Moc nechápu, proč mi server vrací mailem heslo, které jsem před minutou zadal.


Ověření emailové adresy? Mimochodem, nepřijde ti jen heslo ale i pokud se nepletu tak i odkaz přes který se poprvé přihlásíš.


kolombo napsal/a:

tomy.22 napsal/a:
A že by někdo zjistil mé heslo k webu geokladna? Klidně, žádné životně důležité údaje, které bych neměl jinde, tam nemám. :D


Já tedy hesla považuji za citlivé informace a nejsem moc rád, když se nemění a píší na papírky nalepené na monitorech. Sice mi to trochu usnadňuje práci správce sítě, ale není to právě bezpečné.

Pokud si ale někam zadám heslo, tak čekám, že si správce serveru uvědomuje, že nick a heslo je důvěrný údaj, který by měl být zabezpečen alespoň tak, aby nešel prostě opsat z textového souboru.

Doplněno:
A měnit hesla tak, že nechci nejdříve zadat to původní ???? FUJ !!!!


Tak se zeptám jinak. Kde máš svůj e-mail? Jak probíhala registrace? Řekl bych, že obdobně. ;)
  • 0

#33 mikisi

mikisi

    Advanced Member

  • Administrators
  • 261 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2012 - 11:38

Vylosovanym vyhercem prvni sady otazek je nick raky11 - gratuluji - dekuji za vsechny hlasy a verim, ze budou pribyvat dalsi.

Pro losovani byl pouzit generator nahodnych cisel http://www.generatorcisel.zaridi.to/ losovalo se cislo (poradi hlasujiciho)

Zverejnene dalsi dve otazky. Jeste poznatek k hlasovani - prosim vzdy oznacte odpoved a kliknete "vote" - pokazde u kazde otazky(odpovedi) solo. Nefunguje to tak, ze oznacite odpovedi u obou otazek a po kliknuti se zapocitaji obe odpovedi - vzdy se odesila odpoved jednotlive.
Dekuji
  • 0
mikisi.png

#34 mikisi

mikisi

    Advanced Member

  • Administrators
  • 261 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2012 - 11:43

Jeste dodam - ze vyherce prvni sady vyhral tricko z nabidky eshopu sponzora
  • 0
mikisi.png

#35 raky11

raky11

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2012 - 11:43

Jupiii!!! Rozhodne fajnovej zacatek dne dovedet se o vyhre!!:-) Takze diky diky a na tricko uz se tesim!!;-)
  • 0

#36 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2012 - 11:47

Tak na poslední otázku bych potřeboval odpovědět na 2 odpovědi... z 50% totiž hledám různě s kamarády a z 50% hledám sám, ale podobná možnost tam není...
  • 0

#37 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2012 - 11:51

Taky tak. Ze začátku sám, teď tak napůl sám a napůl s dětmi. No, je to statistika, tam se to nějak srovná.
  • 0

#38 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2012 - 12:29

To ja mam aktualne problem s otazkou c.3 - lovim sice sama za sebe, ale v brisku mi roste kacatko.... jsme jeden nebo dva ? B)
  • 0

#39 perchCZ

perchCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2012 - 12:37

Tak jsem odpověděl na obě nové otázky, i když 4 mi úplně nesedla resp. možnost odpovědí.
  • 0
Všechny cesty vedou ke kešce...

#40 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2012 - 12:49

tomy.22 napsal/a:
Tak se zeptám jinak. Kde máš svůj e-mail? Jak probíhala registrace? Řekl bych, že obdobně. ;)


Za normální považuji třeba takovou registraci, kde třeba heslo vůbec nezadáváš a zadáš ho až do odkazu, který Ti přijde mailem na udanou mailovou adresu. A komunikace je https.

Ale tady se mi hlavně nelíbilo, že se jedním mailem vrací jak login, tak heslo. Pokud já někomu předávám heslo, tak mailem rozhodně ne.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama