Přejít na obsah


Fotka

Průzkum Českého geocachingu s cenami pro respondenty


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
125 odpovědí na toto téma

#81 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2012 - 7:03

mikisi napsal/a:
Dobre:) - diky za postrehy - otazku jsem preformuloval.


A co když ji nezaložil, ale adoptoval ?

Původní otázka odpovídala oběma variantám, ta nová už ne :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#82 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 474 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2012 - 7:50

kolombo napsal/a:

mikisi napsal/a:
Dobre:) - diky za postrehy - otazku jsem preformuloval.


A co když ji nezaložil, ale adoptoval ?

Původní otázka odpovídala oběma variantám, ta nová už ne :-(


Teda ty jsi prudič, původní se ti nelíbila, tohle znění se ti taky nelíbí, protože ta původní lépe vystihovala obě varianty... Rozmysli si nejdřív co vlastně chceš. :-)
  • 0

#83 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2012 - 8:32

Raraku napsal/a:
Teda ty jsi prudič, původní se ti nelíbila, tohle znění se ti taky nelíbí, protože ta původní lépe vystihovala obě varianty... Rozmysli si nejdřív co vlastně chceš. :-)

Já myslím, že kolombo naráží na to, že část lidí odpovídala na původní otázku, a část na otázku upravenou - významově pozměněnou. Odpovědi jsou však smíchány a výsledek tudíž toho moc neřekne.
  • 0

#84 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2012 - 9:14

Raraku napsal/a:

kolombo napsal/a:

mikisi napsal/a:
Dobre:) - diky za postrehy - otazku jsem preformuloval.


A co když ji nezaložil, ale adoptoval ?

Původní otázka odpovídala oběma variantám, ta nová už ne :-(


Teda ty jsi prudič, původní se ti nelíbila, tohle znění se ti taky nelíbí, protože ta původní lépe vystihovala obě varianty... Rozmysli si nejdřív co vlastně chceš. :-)


1. Když chce někdo dělat reprezentativní průzkum, tak by si měl rozmyslet, jak položit otázku. Zlehka spisovná srozumitelná čeština není rozhodně na škodu.
2. Změnit v průzkumu otázku tak, aby se pro část respondentů měnila odpověď, určitě není správné.
3. Jo, prudič jsem :-D
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#85 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 474 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2012 - 9:15

To jsem pochopila ale je otázka kolik z těch budoucích respondentů má jenom adoptovanou kešku a nyní váhá co má vlastně zatrhnout, řekla bych že jich bude minimum... Navíc co my víme, třeba mikisi chystá další otázku pouze k adopci keší. :-)
  • 0

#86 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2012 - 10:23

Raraku napsal/a:
To jsem pochopila ale je otázka kolik z těch budoucích respondentů má jenom adoptovanou kešku a nyní váhá co má vlastně zatrhnout, řekla bych že jich bude minimum... Navíc co my víme, třeba mikisi chystá další otázku pouze k adopci keší. :-)


To samozřejmě nevíme :-)

Jen mne tak napadlo, že kdyby ta anketa běžela na serveru geozabava.cz nebo na FB na stránce To nejlepší z geocachingu, tak by byl šílený křik, co je to za blbosti ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#87 Pindenko

Pindenko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2012 - 12:28

Po nějaké době jsem opět hlasoval. A opět mám připomínky.

u 10. mi chybí možnost zatržení vícero položek

u 12. jsem dlouho váhal, kam se zařadit. Dělám v technickém oboru jako vedoucí a řídící pracovník, snad jsem vybral dobře

Řekl bych, že pokud budou otázky takto "střílené od boku", bude hodnocení průzkumu dost oříšek. Nejsem si zatím jistý, že to bude mít nějakou vypovídací hodnotu.

Promiň, ale jako kvalitář mám holt ve zvyku ve všem rýpat a hledat mouchy,
Pinděnko

tajná poznámka pod čarou
Jestli mě tentokrát nevylosuješ, už nebudu hlasovat.
  • 0

#88 mikisi

mikisi

    Advanced Member

  • Administrators
  • 261 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2012 - 13:38

Dekuji za vsechny pripominky - je pravda, ze kdyz jsem tvoril otazku chtel jsem zahrnout jak cloveka, ktery si kes zalozil nebo i cloveka, ktery kes adoptoval. Formulaci jsem zmenil a skutecne z urciteho pohledu to muze ovlivnit vysledek u teto otazky. Chyba je samozrejme na me strane. Nechci nic nechat nahode a zacinam pripravovane otazky vice konzultovat abych predesel zbytecnym chybam. Urcite jestli se mezi vami najde nekdo s bohatou zkusenosti v teto oblasti, tak rad si necham poradit - muzete me kontaktovat pres profil. Otazku ohledne ownerstvi na konec pruzkumu zaradim jeste jednou v nove formulaci. Dekuji vsem za podporu - jsem rad za pripominky - nastesti volba postupneho hlasovani umoznuje tyto chyby postupne vychytat a odstranit. ---------------------------pod carou---------------------------------------- Pindenko - beru na vedomi - ale musis hlasovat dal nemuzu te prece vylosovat hned po poznamce pod carou - musim nenapadne jako ze nahodou:D:D:D:D
  • 0
mikisi.png

#89 mikisi

mikisi

    Advanced Member

  • Administrators
  • 261 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2012 - 12:49

Vcerejsi vylosovany ziskava tricko Geocaching - Until Death Do Us Part Vložený obrázek

Dnes probehlo losovani tydne. Vylosovany ziskava trackable samolepku Cacher on Board.

Gratuluji vylosovanym. Dekuji za vasi ucast pri hlasovani. Hlasy neustale pribyvaji a verim, ze u prvni sady otazek brzy prekoname 400hlasu.:)

Pruzkum naleznete na http://geokladno.cz/...ho-geocachingu/
  • 0
mikisi.png

#90 mikisi

mikisi

    Advanced Member

  • Administrators
  • 261 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2012 - 12:05

Zapojte se do pruzkumu at ziskame co mozna nejvetsi vzorek. Kazdy druhy den losujeme ceny pro respondenty. Vcerejsi vylosovany zatim neprozradil velikost - takze zatim jen muzu prozradit, ze ziskal tricko :)
  • 0
mikisi.png

#91 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 15:01

Otázka číslo 18: Váhám, co zvolit za odpověď u této otázky. Chybí mi nějaké rozlišení u těch kompaktů. Když slyším kompakt, v prvé řadě mě napadne levný přístroj, který se dá strčit do kapsy a fotí na stejné úrovni jako mobil. Používám kompaktní přístroj, který není zrcadlovka a nemá výměnné objektivy, ale jeho kvality se zrcadlovkám určitě přinejmenším blíží. Kvalita snímků je někde úplně jinde než u malého kompaktu nebo mobilu. Asi bych bych tu možnost rozdělil: - kapesní / malý kompaktní fotoaparát - kompaktní fotoaparát s kvalitní optikou Případně poraďte, kterou možnost mám zvolit. :)
  • 0

#92 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 15:04

tož to tam zatrhni zrcadlovku, zkrátka taháš sebou nějakou větší potvoru ;)
  • 0

#93 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 15:06

Tak jsem si to myslel. Jen jsem si říkal, zdali už příliš nelžu, když se přikloním k této variantě. Asi to tak udělám a nebudu to zbytečně řešit.:) P.S. Výměna se píše s jedním n. Původně to asi měl být výměnný objektiv. :)
  • 0

#94 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 15:07

Pajast napsal/a:
Otázka číslo 18:

Váhám, co zvolit za odpověď u této otázky. Chybí mi nějaké rozlišení u těch kompaktů. Když slyším kompakt, v prvé řadě mě napadne levný přístroj, který se dá strčit do kapsy a fotí na stejné úrovni jako mobil. Používám kompaktní přístroj, který není zrcadlovka a nemá výměnné objektivy, ale jeho kvality se zrcadlovkám určitě přinejmenším blíží. Kvalita snímků je někde úplně jinde než u malého kompaktu nebo mobilu.

Asi bych bych tu možnost rozdělil:
- kapesní / malý kompaktní fotoaparát
- kompaktní fotoaparát s kvalitní optikou

Případně poraďte, kterou možnost mám zvolit. :)


Taky sem vahal.
Tady by se mi hodila moznost vicevyberu ...
Mam sebou bud kompakt, "jakozrcadlovku" (EVF zrcadovku) anebo zrcadlovku .. a to nepocitam iPhone (anebo jine soucasne smartphony, kde je fotak nad urovni soucasnych nejlevnejsich kompaktu .. ;)
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#95 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 21:29

Mi to nedá si taky nerejpnout... ;-) Ono z hlediska netriviálního množství potenciálních respondentů je anketa bohatá na otázky otravující, lepší je být na té druhé straně. Výraz "s možností výhry" nebo jak to tam bylo napsaný není pro mne nikterak lákající, protože takovou šanci považuju za velmi malou (navíc když tu čtu, že se vyhrávají trička! To je nějaký tričkový boom ve světě nebo co. Na táborech nám rozdávali trička, a když se někde vyhrává nějaký oblečení, tak sjou to většinou trička (občas ještě čepice), ale něco na tu spodní část těla, to moc ne. ´Fakt mě potěší až zjistím, že někdo jako ceny dává kalhoty, i když nebudu jejich výherce). Taky některý otázky jsou divný: 1] chybí minimálně možnost "bezpohlavní" 3] jiné počty osob, např neceločíselné (když se třeba jedná o "dvojici" z níž jeden loví tak málo často oproti druhému, že ho nelze počítat jako 1) nebo 0 4] mezi možnostmi je několikrát v kombinaci s "dětmi", ale opačným směrem (tj. s "rodiči") žádná možnost není 5] na to se není třeba kešerů ptát, stačí proléz dostatečné množství profilů na GC.com, každý tam má napsáno, kdy si zakládal profil. A co ti chudáci, co to dělají déle než rok, ale ne celočíselný počet let (např 2,5) 6] Kterou možnost má zaškrtnout ten chudák, co kešuje 1 nebo 10 nebo 20 dnů v měsíci? Vždyť pro něj jsou správně dvě možnosti. (pod 1 den v měsíci je do 5 dnů v měsíci, samozřejmě ;-) ) 12] Co je to za otázku? Lidé kteří žádnou profesi nemají na ni nemohou pravdivě odpovědět. (nebo žádná profese=jiná profese ? )
  • 0
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#96 malin.cz

malin.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 23:37

Jak si tak čtu zdejší stížnosti na otázky, na jejich nepřesnosti, neexistenci správných odpovědí (např. bezpohlavní - kolik takových kačerů/kačerek/??? asi je? - asi jen jedna), dospěl jsem k názoru, že anketu byla naprosto nezbytná! Vždyť by nebylo o čem debatovat. Vždyť kritizovat je tak snadné. Ale což, vždyť má tento server velmi přiléhavou přezdívku :(.
  • 0

#97 schvab

schvab

    schvabM

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2012 - 8:04

Nekra napsal/a:
Mi to nedá si taky nerejpnout... ;-)

Ono z hlediska netriviálního množství potenciálních respondentů je anketa bohatá na otázky otravující, lepší je být na té druhé straně.

Výraz "s možností výhry" nebo jak to tam bylo napsaný není pro mne nikterak lákající, protože takovou šanci považuju za velmi malou (navíc když tu čtu, že se vyhrávají trička! To je nějaký tričkový boom ve světě nebo co. Na táborech nám rozdávali trička, a když se někde vyhrává nějaký oblečení, tak sjou to většinou trička (občas ještě čepice), ale něco na tu spodní část těla, to moc ne. ´Fakt mě potěší až zjistím, že někdo jako ceny dává kalhoty, i když nebudu jejich výherce).

Taky některý otázky jsou divný:

1] chybí minimálně možnost "bezpohlavní"
3] jiné počty osob, např neceločíselné (když se třeba jedná o "dvojici" z níž jeden loví tak málo často oproti druhému, že ho nelze počítat jako 1) nebo 0
4] mezi možnostmi je několikrát v kombinaci s "dětmi", ale opačným směrem (tj. s "rodiči") žádná možnost není
5] na to se není třeba kešerů ptát, stačí proléz dostatečné množství profilů na GC.com, každý tam má napsáno, kdy si zakládal profil. A co ti chudáci, co to dělají déle než rok, ale ne celočíselný počet let (např 2,5)
6] Kterou možnost má zaškrtnout ten chudák, co kešuje 1 nebo 10 nebo 20 dnů v měsíci? Vždyť pro něj jsou správně dvě možnosti. (pod 1 den v měsíci je do 5 dnů v měsíci, samozřejmě ;-) )
12] Co je to za otázku? Lidé kteří žádnou profesi nemají na ni nemohou pravdivě odpovědět. (nebo žádná profese=jiná profese ? )




Tak tohle je opravdu ukázka dementního příspěvku.:o
  • 0
Garmin Oregon 600-Navigon 2100 max

#98 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2012 - 8:12

schvab napsal/a:

Nekra napsal/a:
Mi to nedá si taky nerejpnout... ;-)

Ono z hlediska netriviálního množství potenciálních respondentů je anketa bohatá na otázky otravující, lepší je být na té druhé straně.

Výraz "s možností výhry" nebo jak to tam bylo napsaný není pro mne nikterak lákající, protože takovou šanci považuju za velmi malou (navíc když tu čtu, že se vyhrávají trička! To je nějaký tričkový boom ve světě nebo co. Na táborech nám rozdávali trička, a když se někde vyhrává nějaký oblečení, tak sjou to většinou trička (občas ještě čepice), ale něco na tu spodní část těla, to moc ne. ´Fakt mě potěší až zjistím, že někdo jako ceny dává kalhoty, i když nebudu jejich výherce).

Taky některý otázky jsou divný:

1] chybí minimálně možnost "bezpohlavní"
3] jiné počty osob, např neceločíselné (když se třeba jedná o "dvojici" z níž jeden loví tak málo často oproti druhému, že ho nelze počítat jako 1) nebo 0
4] mezi možnostmi je několikrát v kombinaci s "dětmi", ale opačným směrem (tj. s "rodiči") žádná možnost není
5] na to se není třeba kešerů ptát, stačí proléz dostatečné množství profilů na GC.com, každý tam má napsáno, kdy si zakládal profil. A co ti chudáci, co to dělají déle než rok, ale ne celočíselný počet let (např 2,5)
6] Kterou možnost má zaškrtnout ten chudák, co kešuje 1 nebo 10 nebo 20 dnů v měsíci? Vždyť pro něj jsou správně dvě možnosti. (pod 1 den v měsíci je do 5 dnů v měsíci, samozřejmě ;-) )
12] Co je to za otázku? Lidé kteří žádnou profesi nemají na ni nemohou pravdivě odpovědět. (nebo žádná profese=jiná profese ? )




Tak tohle je opravdu ukázka dementního příspěvku.:o


Vždyť je to jenom legrace, otatně jako celý ten výzkum :D
  • 0

#99 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2012 - 11:54

Podle mě by tomuto průzkumu prospělo, kdyby bylo u většiny otázek povoleno více možných odpovědí, nikoli jen jedna. Vypovídací hodnotě by to neuškodilo a odpovídajícím by to ušetřilo námahu při lámání hlavy, kteráže odpověď je pro ně ta jediná správná. Viz zrovna ta poslední otázka - já třeba fotím zrcadlovkou, ale někdy ji u sebe nemám, tak si půjčím od manželky kompakt, a někdy si prostě udělám fotku jen mobilem. Myslím, že nikomu nemůže vadit, když z průzkumu v takovém případě třeba vyplyne, že 50 procent lidí fotí zrcadlovkou, 50 procent kompaktem a 30 procent mobilem. Každému musí být jasné, že se najdou takoví, co fotí jedním a současně něčím jiným.
  • 0

#100 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2012 - 15:40

Mě teď zaujala poslední otázka týkající se sbírek GC. Většina sbírku má. Zatím mi nikdo neodpověděl na otázku, jestli vám není líto, že u těch coinů nemůžete sledovat jejich cestu, že nečtete logy kačerů, kteří mají z nálezu velkou radost, že si neprohlížíte fotky coinů z míst nálezu (i když takové fotky naprostá většina lidí nedělá, ale u svých coinů je vyžaduje...).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama