Přejít na obsah


Fotka

(US) verze GPSMAP 60 CSx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2006 - 11:17

Jak moc bych prohloupil, kdybych koupil US verzi uvedeného přístroje? Na SkyFly jsem četl, že jediný rozdíl je v basemap (kde pro US je Amerika a ne Evropa). Potřeboval bych na vlastní oči vidět rozdíl detailů zobrazení map pro Evropu. Nemá náhodou někdo screenshoty Evropy z US verze i z EU verze? Jsou ještě nějaké rozdíly?
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2006 - 11:29

Jak moc bych prohloupil, kdybych koupil US verzi uvedeného přístroje? Na SkyFly jsem četl, že jediný rozdíl je v basemap (kde pro US je Amerika a ne Evropa). Potřeboval bych na vlastní oči vidět rozdíl detailů zobrazení map pro Evropu. Nemá náhodou někdo screenshoty Evropy z US verze i z EU verze? Jsou ještě nějaké rozdíly?


Ty rozdíly jsou u 60CSx dva, ne jeden.
1.basemapa je jen pro Ameriku
V Evropě není nic, tím myslím opravdu nic, jen zhruba hranice a pozice hlavního města. Ale ona basemapa stejně je dost nepřesná a nepoužitelně málo detailní, takže to nevadí. Různé free mapy jsou lepší, nemluvě o komerčních mapách jako ČRTOPO50,Metroguide apod. Prostě basemapou bych se nezabýval.
2.Nejde nastavit čeština
Pro někoho to může být problém, je tam angličtina, ale dá se obejít úpravou fw dle http://hws.webhosting.gs/ a čeština se objeví.

Jinak jde o identické stroje a ta úspora peněz vydá na zakoupení kvalitní komerční mapy.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2006 - 21:33

Tak jsem se dočkal. Obejdnával jsem z Amazonu a po měsíci čekání mi dorazila dom. Teď se s tim ještě naučit ;-)
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2006 - 11:47

Na tom Nilgirim uvedenem webu je ke stazeni i "Atlantic Basemap" coz by snad mela byt ona basemapa s Evropou (nezkousel jsem ji), takze i na ten prvni problem existuje reseni...

Myslim, ze z US verzi pristroje neprohloupite.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2006 - 11:59

Díky za odpovědi. Ale co když si to ubjednám z USA (našel jsem i za polovic než u nás) a pak se mi s tim něco stane? Reklamace bude asi dost složitá. :-(
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2006 - 10:18

Tak jsem se dočkal. Obejdnával jsem z Amazonu a po měsíci čekání mi dorazila dom. Teď se s tim ještě naučit ;-)


Pro srovnání, na kolik tě to vyšlo i s poplatky? Já jsem platil ve Skyfly 14500.- za US verzi s kartou 512 MB. Samotnou mají za 14000.-
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2006 - 12:29

Díky za odpovědi. Ale co když si to ubjednám z USA (našel jsem i za polovic než u nás) a pak se mi s tim něco stane? Reklamace bude asi dost složitá. :-(

Ano, to je jediny rozumny argument proti koupi. Ja mam z usa. Skoro polovicni cena je silny argument. Tak, kdyz se neco stane, koupim dalsi a jsem na tom stejne, jako kdybych kupoval zde, kdyby se tezkosti pri zamorske reklamaci ukazaly jako neresitelne (resitelne s vynalozenim prilis usili). Nicmene kolega takhle kupuje hodne, a reklamace nebyva problem, vetsinou posilaji obratem novou vec, pripadne i bonus "za problemy". Nechci radit, abys me potom nehnal klackem, to je muj pohled na vec.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2006 - 12:31

... jo a na basemap opravdu zapomen, to opravdu neni k nicemu v zadne verzi.
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2006 - 12:48

A pokud si to z USA objednate a nechate poslat, pak vam to bude s velkou pravdepodobnosti procleno. Tady je reseni bud si to tam nechat koupit nekym znamym ktery vam to pote doveze, anebo si to objednat na nejakeho (zijiciho tam) znameho, ten to pak prebali jako soukromy balicek a teprve pak to posle do CR.

(snad mne nezavrou za danovy a celni unik, ale o takovychto postupech se doctete i jinde na internetu :-/ )
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2006 - 19:57

Vyšlo mě to na 9.7k jenom s tou 64MB, kterou jsem vyměnil za 1GB. Už tam mam češtinu a Topo Czech v1 a maximální spokojenost. Jediný z čeho jsem byl na prášky, bylo čekat celej měsíc, jestli to vůbec dorazí a jesti mi na to napařej nějaký clo a daň. A kdybych ještě byl z USA, tak bych od Garmina dostal slevu $50 (při nějaký registraci čico).

Pro srovnání, na kolik tě to vyšlo i s poplatky? Já jsem platil ve Skyfly 14500.- za US verzi s kartou 512 MB. Samotnou mají za 14000.-


  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2006 - 17:27

A jakým způsobem's to objednal a dopravil sem? Platil's clo a daň, nebo ne?
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2006 - 13:32

Copak procleno, to neni tolik. Ale samozrejme navic zdaneno. Bezne se domlouva udani nizsi ceny (1/3). U levnych veci darek, oprava, atd. Postovne take nebyva mizive. Ale i presto je realne koupit konkretne 60csx s veskerymi naklady cca za 2/3 ceny. Terminy dodani byvaji prekvapive rychle, drzaky v patek odpo objednano, v utery byly tady, gps to trvalo tyden.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2006 - 8:55

A jakým způsobem's to objednal a dopravil sem? Platil's clo a daň, nebo ne?

Objednano z jednoho z obchodu na e-bay, placeno paypalem. Zde zaplacena dan + clo (z uvedene ceny). Doprevilo se to tak nejak samo :).
Mel jsem domluveny primy dovoz z sg kamaradem, ale odkladal to tak dlouho, az jsem nevydrzel :)
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2006 - 12:41

muzu se zeptat, kolik % z ceny GSP predstavovala dan a kolik clo ?
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2006 - 14:51

muzu se zeptat, kolik % z ceny GSP predstavovala dan a kolik clo ?

Dan je standardni dph v CR. S clem je to slozitejsi, pokud je to "darek", clo se neplati, pouze dph. Pokud ne, clo se lisi podle kategorie, do ktere vec zaradi. Je to vcelku alchymie, zavisi hodne na "nalade" celniku. Mam pocit, ze u gps by to bylo 5% z udane ceny? Ale kecal bych, mezitim, co to tu pisu, bys stihl najit prislusne info na siti.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama