Přejít na obsah


Fotka

Geoget - práce s mysterkama


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 0:24

Ahoj,konečně jsem se dostal do stádia,kdy chci začít geoget využívat i na jiné věci než jen generaci statistik a tak pomalu pronikám hlouběji do tohoto super programu. Naházel jsem si vyluštěné finálky mysterek do fitru Resolved Mystery a přiřadil k nim patřičné waypointy s finálními souřadnicemi. Poté jsem si vygeneroval gpx soubor a nahrál do garmina. Vše je ok,ale vadí mi,že se mi vygenerovaly originální souřadnice keše jako waipointy a ještě takové šílené modré puntíky v mapě gps? ... Nedá se tohle v gg někde vypnout,já ty originální souřadnice v gps vůbec nepotřebuji,stačí mi pouze poklad v podobě finálky a listing je tam stejně taky.Ty wp jsou tam úplně na nic. Děkuji moc ...
  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#2 L.a.u

L.a.u

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)
  • LocationKolín

Publikováno 27 únor 2012 - 4:07

Některý export umí u vyluštěných mysterek vyměnit výchozí souřadnice za finálové. Bohužel si nepamatuju, který export to je.
  • 0

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 7:24

Geoget sam o sobe nic nikde nemeni. Ten si jen pamatuje mysterku a k ni pripadne pridny vylusteny waypoint s finalkou. Nekdo to tak chce exportovat, nekdo chce posunout ionku mysterky na finalni souradnice (ale pak musi resit, aby si nepletl vylustene od nevylustenych), a tak. Tohle vsechno ale resi exportni skripty, a je na jejich nastaveni, co ti vsechno dovoli udelat. Takze pokud tebou pouzivany skript dela nejake tebou popsane kejkle, podivej se do nastaveni tebou pouziteho exportniho skriptu, urcite to tam pujde postelovat.
  • 0

#4 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 7:26

jo, ty waypointy vypnout jdou, uprav si to v nastavení pluginu který to gpx generuje (nejspíš gpxgarmin)
  • 0

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 9:40

Vyluštěné od nevyluštěných poznám snadno. Vyluštěné mají velkou truhlu, generickou ikonu Geocache. Je to asi tím, že typ je změněn na Final cache, kterou navigace nezná. To se dá nastavit v makru, ale mě to takhle vyhovuje.
  • 0

#6 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 13:03

Ano,používám transport gpx pro garmin (nejnovější garmin,nebo tak nějak to tam je)... Ten asi jediný udělá z finálek rovnou kešky ... ostatní dělají finálky jako wp a keš zůstane původní keší. Vadí mi to hlavně z toho důvodu,že bohužel v Oregonu je velmi špatně řešená zpráva wp,kdy se musí mazat po jednom a jen v GPS.Po pár nahraných GPX je ve wp pěkný myglajs :) a člověk 20min jenom maže body :) (docela by mě zajímalo zda v těch nových Montanach je to uživatelské rozhraní už příjemnější) Děkuji za rady,hned odpoledne se podívám do nastavení pluginu,snad to tam najdu,kdyžtak ještě vznesu dotaz :)
  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#7 Filip Pecha

Filip Pecha

    Filip Pecha

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 13:10

běž do správce pluginů - tam na druhou záložku konfigurace pluginů tebe bude zajímat šestý řádek u nastavení exportního makra kde je nastaveno export starting na hodnotu 1 myslím, že tohle je to na co se ptáš.
  • 0

#8 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 13:11

danhill81 napsal/a:
...Vadí mi to hlavně z toho důvodu,že bohužel v Oregonu je velmi špatně řešená zpráva wp,kdy se musí mazat po jednom a jen v GPS.Po pár nahraných GPX je ve wp pěkný myglajs :) a člověk 20min jenom maže body :) ...


Doporučuju WP přenést do MapSource, tam promazat, v Oregonu smáznout všechny a z MapSource vrátit...
  • 0

#9 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 13:14

Fredy176 napsal/a:
běž do správce pluginů - tam na druhou záložku konfigurace pluginů
tebe bude zajímat šestý řádek u nastavení exportního makra kde je nastaveno export starting na hodnotu 1 myslím, že tohle je to na co se ptáš.

a tu 1 staci prepsat na 0 a bude po modrym puntiku ;)
  • 0

#10 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 13:15

danhill81 napsal/a:
bohužel v Oregonu je velmi špatně řešená zpráva wp,kdy se musí mazat po jednom a jen v GPS.


Waypointy jdou v Oregánu hromadně mazat v Nastavení/Vymazat/Vymazat waypointy.

Já si WP běžně stáhnu do MapSource, své uživatelské WP zazálohuju a ostatní smažu. Smažu také celou paměť WP v Oregánu. A nahraju zpět jen své uživatelské, které tam chci mít.
;)
  • 0
www.povetrnik.cz

#11 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 13:16

kiReGPS napsal/a:
Doporučuju WP přenést do MapSource, tam promazat, v Oregonu smáznout všechny a z MapSource vrátit...


No jo vlastně :D ... Díky to mě nenapadlo :)
  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#12 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 22:24

Paráda,funguje to přesně jak jste napsali ... Už mám v GPS jen své finálky a tváří se jako tradičky :) Děkuji moc za pomoc!
  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#13 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2012 - 19:22

Tak mám s exportem GarminGPX obdobný problém. Včera jsem se začetl do této debaty a zkusil vložit finálku jedné mysterky a tu pak vyexportoval do gpx. Na výchozích souřadnicích modrý puntík, na finálce neotevřená truhlička. OK, tak se mi to líbí, puntík nevadí a aspoň vím, o kterou mysterku jde. Dneska jsem vložil finálku pro další tři mysterky a všechny čtyři znova vyexportoval. Zatímco ta první se stále chová jak jsem popsal, tak ty tři nové se zobrazí jako modrý puntík, ale finálky úplně chybí. Prostě tam nejsou. Přitom jsem to udělal úplně stejně a stejným exportním skriptem. Když to vyexportuji jako OriginalPQ, tak mám finále jako waypoint (modrá vlaječka) což není to, co chci. Víte někdo, čím to je, či co dělám špatně?
  • 0

#14 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2012 - 19:31

Vzhledem k tomu, ze ikona vychozich souradnic je zmenena, rekl bych, ze je to spravne a jen finlaovy b od nevidis. Moznosti je asi vic. Napadaji me: - je daleko - prekryva ho ikona na vychozich souradnicich - prekroceny povoleny pocet kesi/WP Zkousel jsi kesku naji podle jmena v menu?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#15 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2012 - 19:31

zkus vymazat gpx z gpsky a pak vymazat i vsechny WP (kdybys tapal, tak v nastaveni je na to volba) a nasledne finalky opet nahrat. dalsi problem muze bejt to, ze mas u tech trech kesi jinej prefix final WP. myslim, ze garmingpx bere jen FI. F1, F2 atd to nezbasti...
  • 0

#16 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2012 - 19:37

Zkusím to ještě jednou, celý proces odznova, ale daleko není a nic ho nepřekrývá, široko daleko nic není. V menu jsem hledal a nenašel. Prefix FI jsem kontroloval... ještě zkusím vymazat wšechny WP a znova to tam nahrát. Je mi divné, že ta první je pořád OK, i když jsem to exportoval znova...
  • 0

#17 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2012 - 19:47

Garmini jsou s GPX obcas tvrdohlavi. Nejlepe je vymazat WP a GPX, resetovat, nahrat nove gpx.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#18 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2012 - 19:57

Tak problém zdá se vyřešen. Pomohlo kompletní vymazání všech gpx a WP, zapnutí, vypnutí a opětovné nahrání všech souborů zpátky a už se to zobrazuje správně. Tuhle fičuru si budu muset zapamatovat jako univerzální opravný prostředek. Díky za rady. :)
  • 0

#19 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2012 - 20:46

ono obcas, kdyz ten soubor jen prepises, tak si garmin mysli, ze je to porad ten samej (i kdyz zmena data ho vetsinou popudi k opetovnymu nacteni souboru), ale je proste lepsi si ty soubory pojmenovat rovnou jinak nez co jsou uz na karte a neprepisovat to. a jeste lip to davat na kartu. v nejhorsim v terenu jen vyndas kartu, zapnes garmina, vypnes, nandas kartu a nacte si to znovu... je to s tema GPSkama holt boj no
  • 0

#20 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2012 - 20:50

Soubory jsem nepřepisoval, vždy jsem ho smazal a pojmenoval znova a jinak při každém exportu. Něco takového mě napadlo, že by mohl být háček. A s tou kartou je to též nápad k zamyšlení...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama