Přejít na obsah


Fotka

GSAK x GeoGet


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
67 odpovědí na toto téma

#41 Paw&lucima

Paw&lucima

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2012 - 9:39

OK, uz mlcim :)
  • 0

#42 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2012 - 9:58

bluetracer to popsal velmi vystizne. Proti GeoGetu nic nemam, naopak uz jsem ho i par zacatecnikum doporucil a ukazal zakladni figle, ale proste mi to jeho ovladani nesedi.
  • 0

#43 M@x

M@x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 227 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2012 - 10:11

bluetracer a maaaca: +1 Dva Čaje o páté jsme věnovali GG s velmi dobrou prezentací od Mikroma, přesto jsem zůstal srdíčkem u GSAKu.
  • 0
M@x

"keep smiling!"

#44 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2012 - 10:13

HaLuMa napsal/a:

Stejne tak neni pravda, ze kouka na prazdnou bilou obrazovku. Pokud zrovna nema zobrazene vubec zadne kese, tak se misto nic zobrazi jasna napoveda o tom, co ted ma udelat, aby tam neco videl.


Čili GG přiznává, že tuší, že prázdná obrazovka asi není to, co chtěl uživatel vidět. Ale aby mu to rovnou ukázal, to ne. Jako by se mu vysmíval: já vím co chceš, ale neukážu ti to. Musíš do hlubin menu tam a tam.
Nebylo by lepší, kdyby import končil otázkou Chcete naimportované keše zobrazit? Schválně, kolik lidí by kliklo na NE.

HaLuMa napsal/a:
Aha, uzivatel chce najit nejakou konkretni kes, a nenapadne ho podivat se do hlavniho menu, ktere je nadepsane 'Hledat'? Opravdu?


Opravdu. Stejné je to třeba v excelu nebo jinde, kde už to uživatel zná. Když mám v excelu 1000 řádků a chci 999 z nich skrýt a ponechat jenom ten, který obsahuje konkrétní hodnotu, klikám na Hledat? Ne, klikám na Filtrovat. Hledání by mi tu hodnotu sice našlo a posadilo by mi na ni kurzor, ale neskrylo by mi těch 999 ostatních.


HaLuMa napsal/a:

Je treba si uvedomit, ze Geoget je databaze libovolnych geografickych bodu


Ano, já po několikaletém čtení fóra vím, že GG je třeba i na správu milenek. Ale chápe to začátečník? Nejmenuje se to MistressGet a pochybuju, že si to někdo defaultně pořizuje na správu něčeho jiného než keší nebo něčeho hodně kešoidního (waymarků). Asi ideální by bylo, kdyby se mě při vytváření databáze zeptal, jakého typu budou body, a pak tomu přizpůsobil terminologii včetně názvů sloupců, když už to musí být (pseudo)univerzální. Ono s libovolnými body si to poradit stejně neumí. Tuhle jsem se pokusil importovat GPX s autobusovými zastávkami a narazil jsem.
  • 0
Vložený obrázek

#45 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2012 - 10:35

bluetracer napsal/a:

HaLuMa napsal/a:

Stejne tak neni pravda, ze kouka na prazdnou bilou obrazovku. Pokud zrovna nema zobrazene vubec zadne kese, tak se misto nic zobrazi jasna napoveda o tom, co ted ma udelat, aby tam neco videl.


Čili GG přiznává, že tuší, že prázdná obrazovka asi není to, co chtěl uživatel vidět. Ale aby mu to rovnou ukázal, to ne. Jako by se mu vysmíval: já vím co chceš, ale neukážu ti to. Musíš do hlubin menu tam a tam.
Nebylo by lepší, kdyby import končil otázkou Chcete naimportované keše zobrazit? Schválně, kolik lidí by kliklo na NE.


Jako kdyby to tam nebylo... i když jinými slovy. A na to "ne" klikám poměrně často, pokud importuješ velké objemy dat, tak jejich přechroustání pro zobrazení trvá opravdu dlouho. Normálně mám totiž nastavené zobrazování jen okolí zvolených souřadnic.
A na druhou stranu, pokud z nějakého důvodu přidám několik bodů, tak se na ně většinou chci podívat ihned ať patří do filtrovaného okruhu nebo ne. Možná by to spravil jiný popis tlačítka.


To filtrování při psaní do nadpisových políček je zcela jistě príma věc, ale když se podíváš na koncepci filtrů tak by to byl vlastně takový filtr nad filtry
  • 0

#46 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2012 - 10:43

Arne1 napsal/a:
To filtrování při psaní do nadpisových políček je zcela jistě príma věc, ale když se podíváš na koncepci filtrů tak by to byl vlastně takový filtr nad filtry

No prave... to tomu jeste akceleruje tu uzivatelskou hodnotu, kdyz nad "obecnym filtrem" jeste chces rychle neco "podvyfiltrovat"...
  • 0

#47 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2012 - 10:45

mimochodem jak to ma geoget s OS X? jediná věc co mne u GSAKu nebaví je že musí běžet desktop parallels .. B) (i když asi to zkousknu, proti představě zvykat si na něco nového, když o staré taky funguje)
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#48 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2012 - 11:04

bluetracer napsal/a:
Čili GG přiznává, že tuší, že prázdná obrazovka asi není to, co chtěl uživatel vidět. Ale aby mu to rovnou ukázal, to ne. Jako by se mu vysmíval: já vím co chceš, ale neukážu ti to. Musíš do hlubin menu tam a tam.
Nebylo by lepší, kdyby import končil otázkou Chcete naimportované keše zobrazit? Schválně, kolik lidí by kliklo na NE.


Ja treba nikdy nechci videt to, co jsem naimportoval. Ani jednou jsem to nepotreboval! Pokud vubec po importu chci neco videt, tak je to nejcasteji to, co do databaze nove pribylo a ne vsechno, co jsem prave importoval.

Ostatne, jak si takovou vyskocivsi otazku vlastne predstavujes? Vyskoci na tebe okenko s otazkou, a ty kliknes na prislusne tlacitko. Hm, a neni takovou otazkou prave ten dialog o vysledku importu? Ten se te prave pta, co chces delat dal, co chces ukazat! A volba na ukazani vseho importovaneho tam je!

Takze ty to opravdu nevis, co uzivatel chce, ja to taky nevim (proto se program pta!), ale ten program to podle tebe vi a schvalne to uzivateli taji? Boha jeho!

Hlubinami menu nestras. Jednoduche, prehledne a logicky usporadane menu neni zadna hlubina. Tlacitko na prirucnim toolbaru taky neni zadna hlubina. Standardni klavesova zkratka take neni hlubina. Proc takto zcela zbytecne prehanis?

bluetracer napsal/a:
Opravdu. Stejné je to třeba v excelu nebo jinde, kde už to uživatel zná. Když mám v excelu 1000 řádků a chci 999 z nich skrýt a ponechat jenom ten, který obsahuje konkrétní hodnotu, klikám na Hledat?


Aha, srovnavat databazi s tabulkovym procesorem? Opravdu?

Vis, tvuj problem se schovavanim radku je naprosto jednoduchy - nejdriv po nas chces, aby se nejake radky zobrazily, a pak se rozcilujes, ze je vlastne chces schovat. Neni to zbytecne? Ona prazdna obrazovka Geogetu totiz neni bezucelna! Doopravdy! Je to zakladni vychozi pracovni stav, a Geoget ceka, co od nej zrovna uzivatel chce.

Takze misto toho, aby sis zobrazil vsechno, a pak z toho vsechno az na jeden radek schovaval, je mnohem ucelnejsi nezobrazovat nic a nechat si vyhledat prave tu jednu kesku. Nemohu si pomoci, ale tohle je normalni styl prace s databazi.

Zatimco GSAK ukazuje databazi, maximalne nejak vyfiltrovanou, tak zakladni obrazovka Geogetu je jakysi pracovni prostor, a ne jen pouhy vypis z databaze.

S Geogetem se dela napriklad takto:

- vycistim si seznam. mam prazdnou obrazovku.
- Vyhledam si kese, ktere obsahuji 'chata'. Ty se mi ukazi na te prazdne obrazovce.
- Kouknu na to, a reknu si, ze z tech nalezenych kesi vyhodim vsechny, ktere zalozil Bluetracer.
- pak si reknu, ze k tem doposud nalezenym a probranym kesim prihodim jeste kesky, ktere maji v nazvu 'nemocnice'. Sup, a mam je k tomu seznamu pridane.
- pak si to seradim treba podle vzdalenosti, a vymazu vsechny kesky, ktere jsou odemne vzdalenejsi nez 100km.
- Pak se na to kouknu, a reknu si, ze tamhletu kesku tam nechci, tuhle kesku tam nechci, a naopak si tam podle GC kodu prihodim nejakou uplne jinou kesku.

Zobrazeny seznam je skutecne normalni pracovni prostor, ktery mi umoznuje postupem velmi jednoduchych kroku stvorit takovou mnozinu kesi, ktere opravdu chci.

Takovou mnozinu kesi, kterou bych asi nikdy nevyfiltroval, maximalne pres nejaky velmi slozity databazovy dotaz, ktery by leckdy nedal dohromady ani programator. A to vse za pomoci velmi jednoduchych a primitivnich kroku, ktere zvladne i zacatecnik. Staci chapat, ze seznam neni prachproste okenko do databaze, ale ze je to opravdu tvuj pracovni prostor. vznikly seznam si muzes ulozit, nacist, pridat k jinemu seznamu, odecist od jineho seznamu...

bluetracer napsal/a:
Ono s libovolnými body si to poradit stejně neumí. Tuhle jsem se pokusil importovat GPX s autobusovými zastávkami a narazil jsem.


Od verze 2.5.8 umi opravdu jakekoliv GPX. (tedy pokud je to opravdu validni GPX...)
  • 0

#49 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2012 - 11:11

petegeo napsal/a:

Arne1 napsal/a:
To filtrování při psaní do nadpisových políček je zcela jistě príma věc, ale když se podíváš na koncepci filtrů tak by to byl vlastně takový filtr nad filtry

No prave... to tomu jeste akceleruje tu uzivatelskou hodnotu, kdyz nad "obecnym filtrem" jeste chces rychle neco "podvyfiltrovat"...


No jo, jenze v Geogetu muzes delat filtr z vyfiltrovanych dat. Kolikrat chces! Nebo si k vyfiltrovanym datum pridat data podle uplne jineho filtru.
  • 0

#50 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2012 - 12:19

moje troska do pranice: hlavni rozdil mezi geogetem a gsakem je ten, ze jsou to dva odlisne programy, ktere delaji odlisni lide, a tudiz je uplne jina filozofie ovladani. s pristupem kecalu typu "no hele v gsaku to udelam takhle, proc to takhle nejde i v geogetu?!" opravdu nikdo z gsaku na geoget neprejde :) me je treba milejsi filozofie geogetu, a gsak jsem zkousel nainstalovat a absolutne jsem nechapal jak se ma pouzivat, a kdyz uz se mi podarilo do nej nalejt kese tak pri startu desnou dobu neco chroupal aby mi je zobrazil vsechny, proc? no proste je zpusob ovladani odlisny, a vzdycky bude neco umet lip jeden program a neco naopak ten druhy. jak vzdycky rikam, programovat neumim, nebavi me to, a moje programovaci vyuka byly dva semestry C# na vejsce, jinak nikdy nic. a s geogetem jsem postupne zvlad lecos, vcetne skriptu na vyplnovani jidelniho listku na webu jedny restaurace co jsem ji delal stranky! :D geoget je fajn, vyuziju tak 80% funkci a jsem spokojenej, kdybych nebyl mam gsak a jsem treba taky spokojenej.. jinak pokud se nekomu nelibi prazdne okno pri spusteni, tak neni problem si nastavit vychozi filtr, ktery se nacte pri spusteni - ja treba nacitam nenalezeny a nevlastneny kese v kralovehradeckym kraji serazeny podle vzdalenosti od domova. ale stejne je jejich nacteni vzapeti nasledovano F8 a hledanim toho co opravdu chci. a to treba hledani SQL dotazem pres gj, nebo combine, to je proste parada, clovek vzdycky najde to co chce, a nemusi se prohrabovat vecma co ho nezajimaji :) kazdopadne pokud mam geoget JEN na generovani statistik, tak misto abych na nej nadaval, a troloval jak se blbse statistiky konfiguruji, tak se na gg vykaslu a budu statistiky generovat nejakym jednoucelovym udelatkem, s par trivialnima nastavenima. konfigurace template pro ggstat neni pro beznyho cloveka uplne trivialni, ale kdo je hracicka, udela si ve statistikach COKOLI! :) Vice muzeme resit na dnesnim eventu v HK! :P a na zaver malinky OT. resil jsem automatizovani par veci na tel. a vsude jsem porad cet Tasker, Tasker.. jenze placenej program, a kupa lidi rikala, ze je slozitej a ze se v nem strasne ztracej.. tak jsem nasel nejlepsi alternativu Llama, je free a hodne vychvalovana, ale totalne mi nesedela filozofie ovladani, byl jsem z ni nestastnej. Zkusil jsem Tasker, a prekvapilo me jak intuitivni je! Chova se presne tak jak se mi libi.
  • 0

#51 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2012 - 12:22

Jenze GG ma takovejch moznosti, z eje nekdy tezky se v tom zorientovat, ale rozhodne to neni na skodu. Jen je problem, kdyz se uzivateli nechce to pochopit nebo to primo odmita. To pak vznikaj takovyhle debaty o tom, jak je GG na prd a zbytecne slozitej nebo ze nic neumi. On to umi, jen je treba pouzit hlavu. Tim ale nerikam, ze je to tak u vsech. Chapu, ze nekomu to ovladani proste nesedi. Jenze, kdyz mi to nesedi nebo to poradne neprozkoumam, nezeptam se apod., tak prece nebudu prohlasovat jak je ten program k nicemu. Taohle prohlaseni totiz jen vypovida o tom, jakej jsem clovek, ze si ani neoverim, jestli mam vubec pravdu. Konflikt GGxGSAK byl, je a vzdycky bude, stejne jako OpenOffice (LibreOffice) vs. Microsofti Office. Kazdej ma svoje priznivce i odpurce, tomu se nevyhnem. Ale nevidim duvod, proc pospinovat neco, co neznam nebo nechapu. To je totiz ciste muj problem a ne problem porgramu/jeho tvurce. Kdyby to ovladani nechapl temer nikdo, tak je to vec jina.. Jen je mi trochu lito, ze z puvodniho celkem nevinnyho dotazu kulhala vznikla takovahle hadka o tom, co nektery tvrdej ze GG neumi a on to pritom umi velmi dobre. Lidi uvedomte si, ze je treba proste myslet a ne vsechno musi bejt hned videt. Kdyz Microsoft zmenil grafiku Officu, taky ze zacatku vsichni nadavali jak je to k nicemu, ale nakonec se tim taky prokousali. Tohle je podobnej pripad - je to temer to samy, jen to vypada jinak a ma to jinou strukturu. Je na vas, co vam vyhovuje a co preferujete. Ale rozhodne nenadavajte na neco, s cim jste se poradne neseznamili nebo vam nevyhovuje. Je to vas problem. Ja taky nenadavam na GSAK. Nazor nikomu neberu, ale nektery veci, co tu pisete, jsou absolutne mimo misu. A nesnazim se tu nekoho poskozovat nebo mu nadavat apod., jen rikam jak to vidim. Ucel tohle vlakno uz kulhalovi splnilo, tak se tu zbytecne nehadejte.
  • 0

#52 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2012 - 8:04

kulhal napsal/a:
Díky za další postřehy. Kompletní srovnávací recenzi jsem od nikoho nečekal, a ani sám ji hned tak nedám dohromady, takže alespoň první postřehy s GeoGetem. Pustil jsem se do toho nejzákladnějšího, co od programu očekávám, tedy stažení keší, jejich filtrování a export do GPS. Co jsem absolvoval a jak dlouho mi to trvalo:

5 min ... stažení a instalace programu
3 min ... nastavení parametrů včetně GC Live
2 min ... stažení prvního balíku asi 1500 keší přímo z gc.com přes GC Live
5 min ... tápání a posléze pochopení vztahu mezi databází, filtrem a seznamem
1 min ... export balíku keší do Oregona, vše OK

Srovnání s GSAKem: Není fér srovnávat mé začátky s GSAKem před 4 lety a s GeoGetem dnes. Oba programy jsou za tu dobu někde úplně jinde. Taky moje chápání toho, co je to to waypoint, PQ, GPX atd. se za těch pár let poněkud posunulo :)

Přesto: To, co mi s GSAKem tehdy zabralo půl dne, jsem dnes hladce zvládnul s GeoGetem za čtvrt hodiny. Program mi přijde velmi intuitivní, velmi profesionálně připravený (aniž bych chtěl HaLuMovi nějak podlézat), rychlý a funkční. Uživatelsky je přívětivější - a to i ve srovnání s mou současnou verzí GSAKu 7.7.4.

První dojmy jsou tedy jednoznačně pozitivní a navnadilo mě to k prozkoumání dalších geogetích funkcí. Až se dostanu dál, zkusím podat podrobnější zprávu.

Vytahuji tohle vlákno z historie hlavně proto, abych poděkoval HaLuMovi. Definitivně jsem se rozhodl přejít z GSAKu na GeoGet a to i přesto, že jsem ho z časových důvodů nemohl prozkoumat do takové hloubky jak bych si přál. Zatím tedy zůstávám uživatelem začátečníkem, přesto v podstatě od druhé seance GeoGet pro mě splňuje všechno, co jsem potřeboval:

- velmi rychlé a pohodlné stahování dat přes GC live
- databáze nálezů
- databáze vyluštěných mysterek (pokud už se mi něco podaří vyluštit), a to způsobem přehlednějším než u GSAKu
- přehledný výběr keší a jejich export do Oregona při plánování výletu

Krom toho tu a tam odhalím funkci, po které jsem netoužil, a která mě přesto okouzlí, jako například zobrazování daného seznamu keší včetně všech waypointů (!) nad mapou, včetně zobrazení ochranného 161 m pásma (!).

Z funkcí GSAKu postrádám v podstatě jedinou, a to rychlé vyhledávání nad otevřenou databází. Např. hledám keš, o které vím, že má v názvu "mlýn", ale nepamatuju si jaký. V GSAKu stačilo napsat do patřičného políčka "mlýn", a okamžitě se seznam zúžil jen na ty keše, které ve svém názvu dané slovo mají. To je však kosmetický detail a našel jsem si jiný způsob.

Takže: GeoGet u mě zvítězil - a není to proto, že je zadarmo. Ještě jednou díky!
  • 0

#53 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2012 - 8:12

kulhal napsal/a:....

k tomu poslednímu co ti chybí...
- klepnu na koště (F8) a smažu všechny zrovna zobrazené kešky
- dám hledat podle názvu (CTRL + F) a napíšu do boxu 'mlyn'
- a dám vyhledat
a kocám se záplavou mlýnů ... něco takovýho sis představoval ? GSAK jsem nikdy neměl proto to nemohu srovnat...
B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#54 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2012 - 8:18

mikrom napsal/a:
moje troska do pranice:
hlavni rozdil mezi geogetem a gsakem je ten, ze jsou to dva odlisne programy, ktere delaji odlisni lide, a tudiz je uplne jina filozofie ovladani.

s pristupem kecalu typu "no hele v gsaku to udelam takhle, proc to takhle nejde i v geogetu?!" opravdu nikdo z gsaku na geoget neprejde :)

me je treba milejsi filozofie geogetu, a gsak jsem zkousel nainstalovat a absolutne jsem nechapal jak se ma pouzivat, a kdyz uz se mi podarilo do nej nalejt kese tak pri startu desnou dobu neco chroupal aby mi je zobrazil vsechny, proc? no proste je zpusob ovladani odlisny, a vzdycky bude neco umet lip jeden program a neco naopak ten druhy.

jak vzdycky rikam, programovat neumim, nebavi me to, a moje programovaci vyuka byly dva semestry C# na vejsce, jinak nikdy nic. a s geogetem jsem postupne zvlad lecos, vcetne skriptu na vyplnovani jidelniho listku na webu jedny restaurace co jsem ji delal stranky! :D

geoget je fajn, vyuziju tak 80% funkci a jsem spokojenej, kdybych nebyl mam gsak a jsem treba taky spokojenej..

jinak pokud se nekomu nelibi prazdne okno pri spusteni, tak neni problem si nastavit vychozi filtr, ktery se nacte pri spusteni - ja treba nacitam nenalezeny a nevlastneny kese v kralovehradeckym kraji serazeny podle vzdalenosti od domova. ale stejne je jejich nacteni vzapeti nasledovano F8 a hledanim toho co opravdu chci.

a to treba hledani SQL dotazem pres gj, nebo combine, to je proste parada, clovek vzdycky najde to co chce, a nemusi se prohrabovat vecma co ho nezajimaji :)

kazdopadne pokud mam geoget JEN na generovani statistik, tak misto abych na nej nadaval, a troloval jak se blbse statistiky konfiguruji, tak se na gg vykaslu a budu statistiky generovat nejakym jednoucelovym udelatkem, s par trivialnima nastavenima. konfigurace template pro ggstat neni pro beznyho cloveka uplne trivialni, ale kdo je hracicka, udela si ve statistikach COKOLI! :)

Vice muzeme resit na dnesnim eventu v HK! :P

a na zaver malinky OT. resil jsem automatizovani par veci na tel. a vsude jsem porad cet Tasker, Tasker.. jenze placenej program, a kupa lidi rikala, ze je slozitej a ze se v nem strasne ztracej.. tak jsem nasel nejlepsi alternativu Llama, je free a hodne vychvalovana, ale totalne mi nesedela filozofie ovladani, byl jsem z ni nestastnej. Zkusil jsem Tasker, a prekvapilo me jak intuitivni je! Chova se presne tak jak se mi libi.

tesat do kamene
GSAK nemohu srovnat vyrostl jsem na GeoGetu a vzhledem k tomu, že se mi jeho filozofie líbí tak u něj nějakou dobu ještě určitě zůstanu. A protože jsem hračička určitě ještě nějaké drobnosti i vyrobím na zpestření třeba těch statistik
B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#55 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2012 - 10:57

Zase jsem jednou zavítal do zdejšího vlákna a nemůžu se nevyjádřit.

Nejprve základní fakta:
1. HaLuMa pro nás pro všechny vytvořil ve svém volném čase velmi kvalitní a výkonný databázový nástroj.
2. Tento nástroj má velmi promyšlený a výkonný systém pro vytvoření výsledného seznamu požadovaných keší/geobodů, který je zcela obecný a nemá žádná omezení. Jinak řečeno, neexistuje výsledný seznam, který GeoGetem nelze vytvořit.
3. Způsob práce se systémem je odlišný (protože svou základní myšlenkou musí být odlišný) od běžného schematu "databáze - filtr".
4. Kromě základní databáze a práce s ní, má GeoGet výborně standardizovaná rozšíření pro nejrůznější exporty a pluginy, zdokumentované třídy i strukturu databáze a je tak schopen být rozšiřován kýmkoliv a kdykoliv o nejrůznější funkce a vlastnosti, mnohdy až na hranici absurdna. Velmi dobře je řešeno i instalování a aktualizace pluginů.

A jak to nakonec dopadá:
1. Nainstalujeme si bezpracně a bezplatně GeoGet a ani se obtěžujeme si přečíst návod či se dokonce samostatně zamyslet, jak co funguje.
2. Začneme psát do fóra, že když se to nechová "jako Excel" nebo "jako GSAK", je to špatně. Trochu pozapomínáme, že je to GeoGet. Co nám brání vzít Excel a naimportovat si do něj seznam keší? A pak si seznam filtrovat? A generovat z toho statistiky? Připravovat seznam keší na lov? Otvírat z Excelu listing na webu?
3. Nutíme chudáka HaLuMu, aby místo rozšiřování funkčnosti GG sáhodlouze polemizoval s těmi, kteří stavějí zcela zásadní a principiální otázky, "jestli je menu příliš složité či hluboké".
4. Pronášíme samosebedonahasvlékající soudy typu "není to dobrý program, protože jsem ho nepochopil".

To vše se děje, místo abychom:
1. Snažili se pochopit jak se to dělá a proč se to tak dělá. Ani u Excelu jste určitě nevěděli, že do buňky máte napsat "=A1*B1" a pak vzorec jen hezky zkopírovat do dalších. Nebo jste to snad dopředu věděli?
2. Pěkně HaLuMovi poděkovali (což tímto za sebe činím).:)

.
  • 0

#56 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2012 - 11:13

kiReGPS napsal/a:
Zase jsem jednou zavítal do zdejšího vlákna a nemůžu se nevyjádřit.
...

+1 dobře napsáno
  • 0

#57 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2012 - 12:02

Jen doplním

kiReGPS napsal/a:
Zase jsem jednou zavítal do zdejšího vlákna a nemůžu se nevyjádřit.
...

To vše se děje, místo abychom:
1. Snažili se pochopit jak se to dělá a proč se to tak dělá. Ani u Excelu jste určitě nevěděli, že do buňky máte napsat "=A1*B1" a pak vzorec jen hezky zkopírovat do dalších. Nebo jste to snad dopředu věděli?
2. Pěkně HaLuMovi poděkovali (což tímto za sebe činím).:)
.


3. Klikli na tlačítko Donate a něco poslali.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#58 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2012 - 21:22

DrakMrak napsal/a:
k tomu poslednímu co ti chybí...
- klepnu na koště (F8) a smažu všechny zrovna zobrazené kešky
- dám hledat podle názvu (CTRL + F) a napíšu do boxu 'mlyn'

Díky, přesně tohle jsem potřeboval. Jen jsem k tomu přistupoval s GSAKovskou filozofií a začínal s otevřeným seznamem. Ctrl-F tam funguje taky, ale jinak - zvýrazní keše obsahující daný text, a to se mi nelíbilo. Pokud začnu s GeoGetí filozofií od prázdného stolu, pak je to něco jiného. Začínám přicházet tomuhle způsobu budování seznamu na chuť.

Na závěr si neodpustím poznámku: Příznivci GeoGetu, kolegové (teď už to můžu říct), není potřeba se čertit když si někdo dovolí otřít se slovem o váš (náš) milovaný program. To, že někdo napíše, že se mu určitá funkce zdála málo intuitivní, tak to prostě tak vnímá, a asi něco na tom je. Já taky patřím k těm pomalejším a proto mi chvilku trvalo, než jsem pochopil, jak načtené keše zobrazit a filtrovat. Podle mě tohle je hlavní bariéra, která odradí spoustu lidí, kteří si program zkusmo nainstalují, nic jim to neukazuje - a než by se tím zabývali tak ho zavřou a už se k němu nevrátí.
  • 0

#59 ThomasPV

ThomasPV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2012 - 21:38

Když už jsme u toho vyhledávání... V GeoGetu občas potřebuji v právě vyfiltrovaných keších nalézt nějakou keš s určitým názvem. Mohl bych si seřadit body podle názvu, ale ptám se, jestli existuje vyhledávání i v aktuálním zobrazení podle názvu (aby se nepřidaly do seznamu ostatní keše s podobným názvem).
  • 0

#60 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2012 - 22:15

ThomasPV: nefunguje na neco takovyho cudlik "filtrovane hledani" je to trychtejr v menu hledat..

kulhal: a to az zjistis, jak treba geoget bezchybne konvertuje souradnice mezi vsemi formaty.. (odhadnes si na mapy.cz finalku, das zobrazit souradnice, ctrl+c, a v gg novy waypoint a u souradnic je tlacitko vlozit)
nebo ze gg kontroluje schranku na odkazy na kese, takze si na mape na gc.com objevis kes, kliknes na odkaz levym a das kopirovat adr. odkazu a kes se ti objevi v geogetu (pokud je v databazi)
a podobny ficurky :P
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama