Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jakou gps?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
56 odpovědí na toto téma

#1 losky83

losky83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2012 - 15:21

Ahoj, co doporučujete na geocaching a na jízdu na kole? Momentálně mám telefon Htc a jde to, ale baterie je docela průser a na kole téměř je to utopie. Limit do 11tis
  • 0

#2 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2012 - 15:34

jakou? no v podstate jakoukoli. :) všechny mají své plusy a mínusy. do 11000 toho poridis opravdu hodne.

kvůli kolu bych koukal na prvnim miste na dotykovy displej (i kdyz ja osobne ho rad nemam) - OREGON 450, nebo 550 (Dakota je zbytecne mala a Montana zase zbytecne velka (a draha))

GPSMAP 62 - nedotykac, nastupce historicky nejlepsi GPS, na kolo je uz trochu min sikovna

nova rada eTrexů - eTrex 20, 30 - nedotykac, mensi rozmery a displej, ale se starym eTrexem jsem jezdil na kole a bez problemu.

prohlidni si je treba tady http://www.garmin.cz...oor/mapove-gps/
popremyslej, co bys od toho ocekaval a kdyztak hod dalsi dotaz konkretneji

co se tyce spotreby baterek, tak je to mezi dnem az dvema na dvojici tuzkovek.
  • 0

#3 DejfR

DejfR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2012 - 15:41

Já mám Garmin eTrex Vista HCx a na kole jsem s ní velice spokojen. Když jsem s ní začínal, tak i když jsem nastavil režim "kolo", tak mě furt naváděla na dálnici. :D To si pak stačí vypnout a je to v pohodě. Navíc tyto typy GPS (ne dotykové) vydrží až 25 hodin (dotykové cca. 14 hodin). Moje GPS vydrží ještě déle, než těch 25 hodin. Tady asi hodně záleží na podsvícení...
  • 0

#4 losky83

losky83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2012 - 16:57

Já jsem tak nejvíc nahlodanej pro Oregon 450. Pokud vydrží víc jak 12 hod, tak je to super. Jinak existují i navigace, kde se dají keše stáhnout např přes bluetooth z mobilu? Tam používám Locus a keše se dají stáhnout pomocí internetu v mobilu
  • 0

#5 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2012 - 17:48

tak bohuzel garminacky gpsky nemaji bluetooth, tomu musis venovat mirnou domaci pripravu - tj nahrat gpx s kesemi do navigace.

bluetooth ma magellan mobile mapper 6 - mozna by te to mohlo zaujmout. je to v podstate takovy outdoorovy PDA - tady na to mas test http://navigovat.mob.../sc-3-a-1314007 a co je asi nejdulezitejsi - jede na dve tuzkovky. jako dlouho to vydrzi nevim. ono to u nas moc rozsireny neni, cena nebyla zrovna prizniva, ani nevim, za kolik se to da sehnat ted. taky displej to ma mensi nez oregon ci 62. mozna tak srovnatelny s eTrexem. ja to nazivo videl jen jednou. vzhledem k tomu, ze je to takovy PDA, tak si musis pohrat s tim, co tam nainstalujes ze navigacni software a mapy. coz muze ale byt i vyhoda.


  • 0

#6 losky83

losky83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2012 - 18:56

Aha, tak to je docela škoda, že to tam nejde stáhnout nějak lépe. Upřímně jsem doufal ve WiFi nebo bluetooth
  • 0

#7 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2012 - 23:35

My používáme na kolo autonavigaci s držákem na řidítka a na řidítkách máme i taštičku s gelovou baterií (0,5kg) z které přez autozásuvku napájíme.
  • 0

#8 losky83

losky83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2012 - 13:03

JEště se chci zeptat. Jak jsou na tom pro srovnání Garmin Dakota 20 a Oregon 450? Vyplatí se do té dražší víc investovat nebo to nemá smysl?
  • 0

#9 Funman77

Funman77

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2012 - 13:12

Mirdule22 napsal/a:
My používáme na kolo autonavigaci s držákem na řidítka a na řidítkách máme i taštičku s gelovou baterií (0,5kg) z které přez autozásuvku napájíme.


Jakou tu gelovou baterii používáte? O něčem podobném uvažuju, ale zatím jsem na žádnou vhodnou nenarazil...
  • 0

#10 Subzero

Subzero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2012 - 15:40

losky83 napsal/a:
JEště se chci zeptat. Jak jsou na tom pro srovnání Garmin Dakota 20 a Oregon 450? Vyplatí se do té dražší víc investovat nebo to nemá smysl?


Nad Dakotou 20 vůbec neuvažuj. Teď se mi ta moje po 2 letech a 2 měsících po*rala, tak jsme zvědavej co s tím servis udělá. A mimochodem na jednom e-shopu jsem našel údaj o poruchovosti, který byl necelých 20 % právě u Dakoty...

Osobně bych šel do Oregonu a to už jen kvůli tomu většímu, jemnějšímu a celkově výrazně lepšímu displeji.
  • 0

#11 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2012 - 15:47

losky83 napsal/a:
JEště se chci zeptat. Jak jsou na tom pro srovnání Garmin Dakota 20 a Oregon 450? Vyplatí se do té dražší víc investovat nebo to nemá smysl?


dostanes za to lepsi a vetsi displej - myslim ze to za tech 1500 stoji. kdyztak tady mas dost slusnou nabidku na oboje http://www.warpsdesign.info/gps/
  • 0

#12 losky83

losky83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2012 - 15:53

No, ok, budu sledovat Oregona. Ale asi mrknu po bazarovych do 6tis. Jinak ta cena na tom shopu je fakt zajímavá. Dost nad ní přemýšlím:)
  • 0

#13 losky83

losky83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2012 - 23:38

Jaký je rozdíl mezi tou 450T a 450 T Pro? Nikde jsem se nedocetl rozdíl. Určitě chci verzi Pro, která má mít lepší měřítko map
  • 0

#14 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2012 - 0:07

rozdil je jenom v te mape, pristroje jsou stejne. pro mapa je takova podrobnejsi - ma husteji vrstrvnice, obsahuje nektere detaily jakou jsou treba sutova pole...., tusim, ze nepro nema vyznacene jednotlive budovy, ale jen barevne oznacenou plochu jako zastavenou oblast apod.
  • 0

#15 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2012 - 0:33

Subzero napsal/a:


Nad Dakotou 20 vůbec neuvažuj. Teď se mi ta moje po 2 letech a 2 měsících po*rala, tak jsme zvědavej co s tím servis udělá. A mimochodem na jednom e-shopu jsem našel údaj o poruchovosti, který byl necelých 20 % právě u Dakoty...

Osobně bych šel do Oregonu a to už jen kvůli tomu většímu, jemnějšímu a celkově výrazně lepšímu displeji.


Nějak nevím proč neuvažovat nad Dakotou 20. Mám jí a naprostá spokojenost. S displejem nemám žádný problém a to nepoužívám vůbec plné podsvícení. A že se ti pos...... To se může stát u čehokoliv. Je to spotřební zboží, tak jako každé jiné.
  • 0

#16 losky83

losky83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2012 - 10:43

Tak už si jen vybrat. Buď Dakota za 6tis a nebo Oregon za 7,5tis
  • 0

#17 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2012 - 11:35

tak jestli muzes, vyraz do nektereho obchodu a nech si ukazat ty dve a uvidis, jestli ti bude ta dakota stacit.
  • 0

#18 losky83

losky83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2012 - 11:49

Zapátram a mrknu na oboje. Snad mi to někde ukážou. Kámoš má tu Dakotu20 a je s tím spokojenej. Já to chci ještě na kolo A myslím, že podrobnější mapy se hodí
  • 0

#19 losky83

losky83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2012 - 11:52

Ještě mám nabídku na Oregona za 5tis, rok starého, ale není to Pro verze. Jsou tam Topo mapy ale nic víc. Které mapy se nejvíce používají na geocaching?
  • 0

#20 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2012 - 12:37

Taky hledam navigaci na kolo/geocaching a nevim co vybrat. Aktualne mam nabidku na Oregon 300 s Topo za 5.000,- s plnou zárukou.
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka