Přejít na obsah


Fotka

Foťák v mobilu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
19 odpovědí na toto téma

#1 Nocni klub

Nocni klub

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2012 - 8:27

Jako hlavní a jediný přístroj pro hledání používám HTC Desire Z. Po rootu a přechod na MUIU rom jsem celkem spokojen. Jediné co mě hodně zklamalo je ale integrovaný foťák.. Takovou nekvalitu bych tedy nečekal.. Jakou máte vy zkušenost s integrovanými foťáky ve vašich mobilech? Jaký byste doporučili?
  • 0

#2 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2012 - 8:57

Momentálně používám Sony Ericsson Xperia Arc a fotoaparátem jsem trošku zklamán - má nastavenu příliš velkou kompresi a fotky nevypadají úplně nejlépe. Snad se to s updatem na ICS (koncem tohoto měsíce) změní. Jinak, nejlepší fotoaparát v mobilu, co jsem vlastnil, měl bezpochyby "hloupý" Sony Ericsson C905i. Fotky vypadaly na mobilní telefon výborně, nebyl rozdíl oproti kompaktům. Pak jsem jej prodal bráškovi své přítelkyně, ale občas mi chybí :)
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#3 Nocni klub

Nocni klub

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2012 - 9:03

No, to je právě to, co mi taky vadí. Ta velká komprese. Mám nastveno nejvyšší rozlišení a kvalitu a fotky jsou při zobrazení na 100% zašuměné, zrnité, nehezké - no prostě zklamání... :( Samozřejmě mám normální foťák, ale nechce se mi ho všude tahat a u tohoto se mi líbí, že zapíše do exifu i souřadnice... Njn, třeba taky vyjde nějaký update, který to zlepší...:|
  • 0

#4 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2012 - 9:27

Možná by pomohlo nahrát jiný program k tomu fotáku, kde se dá nastavit komprese. Na marketu je jich spousty. Jinak co by jsme chtěli, od chipu velikosti špedlíkové hlavičky a tolika Mpx.
  • 0

#5 tomozzy

tomozzy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2012 - 10:28

Já mám Nokia C7 a jsem úplně nadmíru spokojen. GC jedu jen s tímto mobilem, fotím a video je taky super. Jen noční fotky nic moc B). Mám s tím jediný problém - když je podmínkou logu foto s GPS :D. Jen furt nějak nevím jak pomocí čehokoli dostat na OVi mapy, které jsou nahrané ve founu, vrstvu s GC. Ale to je jiné téma.
  • 0

#6 Nocni klub

Nocni klub

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2012 - 10:28

Dobrý nápad, dneska to vyzkouším.. Už jsem stáhnul Camera ZOOM FX a IgCamera, tak uvidíme... Jinak máš pravdu, jsem asi moc náročnej na tak malej čipíček... :)
  • 0

#7 Nocni klub

Nocni klub

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2012 - 10:30

tomozzy napsal/a:
Já mám Nokia C7 a jsem úplně nadmíru spokojen. GC jedu jen s tímto mobilem, fotím a video je taky super. Jen noční fotky nic moc B).
Mám s tím jediný problém - když je podmínkou logu foto s GPS :D.

Jen furt nějak nevím jak pomocí čehokoli dostat na OVi mapy, které jsou nahrané ve founu, vrstvu s GC. Ale to je jiné téma.


Jo, to je pravda - foto s GPS asi půjde těžko... :)
Možná s sebou nosit ještě soustavu zrcadel.. :D
  • 0

#8 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2012 - 10:36

Většina je s výstupem foťáku spokojena, do to doby než to dají 1:1 na monitor a nebo chtějí větší fotku než pohlednicovou. A když je pěkné počasí a dost světla, fotí vše dobře, i dírková komora ;-)
  • 0

#9 tomozzy

tomozzy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2012 - 12:47

Petman02 napsal/a:
Většina je s výstupem foťáku spokojena, do to doby než to dají 1:1 na monitor a nebo chtějí větší fotku než pohlednicovou.
A když je pěkné počasí a dost světla, fotí vše dobře, i dírková komora ;-)


To je sice pravda, ale na mém velkém monitoru vypadají i ty fotky z mobilu dobře. Vím, není to zrcadlovka. No a co. Měse to líbí a spokojen - to je hlavní.

Nejvíc mě na tom baví to, že tahám ssebou jenom jednu škatulku a v kapse náhradní baterku.
  • 0

#10 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2012 - 13:35

Když su línej tahat zrcadlo, tak fotím n900 a nějak mi to žíly netrhá.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#11 rakato

rakato

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2012 - 18:35

Petman02 napsal/a:
Možná by pomohlo nahrát jiný program k tomu fotáku...

To bohužel nepomůže. Alespoň u Xperií je komprese daná systémem a jakákoli aplikace i když nabízí mraky možností nastavení kvality s tím systémovým omezením nic nenadělá.
  • 0

#12 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2012 - 21:22

Používal jsem několik Nokií nejdéle N73 a pak další Nokia N73 Vodafone 900 LG OO P500 A musím říct, že obecně Nokie s objektivem Carl Zeiss fotily, na to, že jsou mobily skvěle. Vodafone 900 naprostá katastrofa a Lg takový průměr.
  • 0
www.povetrnik.cz

#13 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2012 - 21:47

Ja pouzivam na hledani HTC Desire HD coz je bratricek Desire Z. Malokdy se mi chce tahat zrcadlovku, tak telefonem fotim i zajimavosti, se kterymi se pri hledani setkam. Pokud jsou dobre svetelne podminky, tak jsou snimky opravdu dobre a kdyz jsem je nechal vytisknout ve fotolabu, clovek by skoro nepoznal ze jsou z telefonu. Fotak ma 8 mpix tak je i prostor na upravy/vyrezy. Na vazne foceni nebude stacit zadny telefon.
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#14 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2012 - 1:09

Dlouho jsem používal SE K 770i a s jeho 3megovým foťákem jsem byl docela spokojený, před časem jsem přešel na Motorolu Defy a jeho 5megový foťák byl pro mě docela zklamáním. Když je dobré světlo, tak to ještě jde, ale čím méně světla, tím je to větší bída... Uvedu příklad. Když jsem starým telefonem v místnosti, tedy pod umělým osvětlením vyfotil nějaký dokument, pak v počítači lehce upravil, ořízl a vytiskl, tak to bylo jako z kopírky. S Motorolou takového výsledku nedosáhnu ani náhodou. A to je to o pět let novější telefon se skoro dvojnásobným rozlišením! :-( Všichni se jen honí za megapixely (viz nejnovější počin Nokie) místo aby se soustředili na kvalitu. O kolik by prodražil telefon pořádný foto čip? O stovku? Ale to by si asi už vůbec nikdo nekupoval kompakty, kdyby z telefonů lezly pořádné fotky... Nejsem příznivcem konspiračních teorií, ale tohle si opravdu jinak vysvětlit nedokážu... :-)
  • 0

#15 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 11:11

Já většinou u sebe na lov tahám i foťák, protože - co si budeme povídat - mezi pořádným objektivem a malou čočkou v telefonu rozdíl prostě je. Nicméně, foťák v mobilu už je standard, takže ho občas využívám, když zrovna nemám velký foťák u sebe. Donedávna jsem s sebou nosil Nokii N73. Fotky bez přiblížení a za denního světla byly docela slušné. Přístroj se aktivoval posunutím krytu na zadní straně telefonu. To byla hlavní slabina. Byl tam totiž špatný kontakt, takže se mi často stalo, že se foťák vypnul dřív, než jsem stačil něco vyfotit. Musím přiznat, že i pidifoťáčky v mobilech se zdokonalují, ačkoliv je stále považuju za nouzovku. Před měsícem už jsem byl nucen k nákupu nového telefonu. Pořídil jsem si Sony Ericsson Xperia Pro a byl jsem mile překvapen kvalitou snímků jak za denního světla, tak i v noci. Pokud fotím s bleskem, vycházejí fotky taky dost dobře. Dosah blesku je samozřejmě omezený. Stejně tak nelze získat ostrou fotku, pokud použiju zoom. To technicky asi zatím nejde. Fotil jsem však texty na obalech produktů a musím říct, že výsledek byl nad očekávání dobrý. A vlastně jsem zaznamenal ještě jednu výhodu mobilu oproti klasickému foťáku. Dá se s ním díky malé čočce dobře fotit skrz ploty a různé mříže. :)
  • 0

#16 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 11:23

Já teď mám Google Nexus S. Má 5MP a automatické ostření. Za dobrého světla mne fotky překvapily, jsou slušné. Na kompakt to samozřejmě nemá, ale konečně použitelné. Měl jsem Nokii 5800 a tam měly fotky zvláštní rozmazanost a barevný nádech. Přikládám ukázkovou fotografii z Nexusu, je to jen cvaknuté z okna, vše na auto, kdybych si dal víc záležet, byla by lepší. To vzadu není rozmazání, ale opar nad městem :D

http://imageshack.us...0307111541.jpg/
  • 0
eTrex Vista HCx, Google Nexus S

Pokud znáte problém v OSM mapách (chybí název ulice, celá ulice, jednosměrka apod.) - dejte mi vědět přes SZ, doplním, opravím...

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#17 kubik

kubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2012 - 21:33

Noční klub: Ahoj mám taky Desire Z a foťák je pro mě taky zklamáním - 3,2mpix co jsem měl z HTC Touch Pro fotil lépe:( Holt honba za megapixly, ne za kvalitou fotek Dej vědet jak jsi dopadl s těmy programy - jestli k něčemu jsou, nebo ne.
  • 0

#18 klukcz

klukcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2012 - 11:19

foťák v telefonu beru jako záznamník.a pokud není zbytí tak i nějakou rodinou fotku taky udělám. jinak mám foťák na dělání fotek.A ty fotky z galaxy ace nejsou tak hrozné když má dobré podmníky.
  • 0

#19 Nocni klub

Nocni klub

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2012 - 13:08

kubik napsal/a:
Noční klub: Ahoj mám taky Desire Z a foťák je pro mě taky zklamáním - 3,2mpix co jsem měl z HTC Touch Pro fotil lépe:( Holt honba za megapixly, ne za kvalitou fotek

Dej vědet jak jsi dopadl s těmy programy - jestli k něčemu jsou, nebo ne.


No žádná sláva... :( Nainstaloval jsem camera FX a ještě nějakej, jméno už nevím a u obou sice byla možnost nastavení většího rozlišení a různých skopičin, ale na kvalitu fotek to podle mne, nemělo vůbec žádný vliv. A ještě ke všemu se to strašně sekalo a padalo, takže jsem je zase odinstaloval a používám výchozí aplikaci MIUI...
Ale už jsem se s tím nějak smířil a beru sebou i velkej foťák.. ten v mobilu používám jen jako nouzovku...
Je to ovšem škoda, že to souduzi z HTC nezvládli lépe... :(
  • 0

#20 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2012 - 13:14

Největší nevýhodou foťáku v mobilu je podle mě to, že mobil tahám po kapsách. Pokud není slušná krytka na objektivu, nedá se s tím zacházet jako s optikou. Vlastní zkušenost s tím ale nemám, to co mám v mobilu je fotítko a ne foťák. I když pár waymarků už jsem s tím vyfotil, když jsem neměl foťák u sebe.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama