Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Nedostatky nové verze mapy na gc.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
98 odpovědí na toto téma

#1 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2012 - 13:43

Dobrý den, asi před měsícem se na gc.com objevila nová verze mapy. Proti staré verzi je tato nová mnohem méně podrobná, jsou tam v podstatě jen hlavní cesty, schází místní komunikace, lesní cesty atd., jako by to byla jen silniční mapa. MapQuest Aerial se nezobrazuje vůbec. Nechápu, v čem je rozdíl mezi MapQuest, CloudMade a OpenCycleMap? MyTopo se nezobrazí rovněž vůbec. K čemu slouží? Celkově se mi zdá tato verze mapy mnohem horší než byla ta stará. Můžete mi, prosím, někdo zodpovědět mé dotazy a nejasnosti a vysvětlit mi, co tímto autoři chtěli říci? Děkuji za ochotu. Vlasťa
  • 0

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2012 - 13:46

Pokud by jsi použil funkci hledání, našel by jsi to, že je to již v podstatě vyřešeno. Důvod, proč tomu tak je je uveden na GS foru, tedy vysoké náklady za používání Google map ze strany GS. Proto přechod na OS mapy...

Stačí si do FF nainstalovat Opičku a do ní odpovídající skript, který vrátí původní Google Maps. http://www.geocachin...886#post_335886
  • 0

#3 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2012 - 13:49

http://wiki.geocachi...istické_mapy_ČR
  • 0

#4 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2012 - 14:54

Pánové, díky za odpovědi a nasměrování na ty správné stránky. Pro úplnost pro Sobíka - funkci hledání ještě i v mém věku zvládám, ona však funguje pouze tehdy, když člověk ví, co má hledat :-). Mimochodem, ten odkaz je nefunkční ... Ještě jednou díky za rychlou ppomoc! Vl.
  • 0

#5 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2012 - 15:04

vlasta_p napsal/a:
Pánové, díky za odpovědi a nasměrování na ty správné stránky.

Pro úplnost pro Sobíka - funkci hledání ještě i v mém věku zvládám, ona však funguje pouze tehdy, když člověk ví, co má hledat :-). Mimochodem, ten odkaz je nefunkční ...

Ještě jednou díky za rychlou ppomoc!

Vl.

ten odkaz je funkční
nebo zkus http://wiki.geocachi...i/Kategorie:FAQ

aha, takže http://www.geocachin...886#post_335886 ale to písmenko bys určitě zvládl doplnit i sám
  • 0

#6 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 10:57

Já mám jiný problém. Už cca týden se mi na mapě nezobrazují ikony keší, a je jedno, jaký tam mám mapový podklad. Pokud se mi podaří myší najet na místo, kde by kešu měla být zobrazí se mi název. Kliknu tam a kešu se zobrazí. Jen ty ikony nevidím. Ani v IE9, ani ve FF10.0.2. P.S.: Vlevo mám zabarvené všechny typy keší.
  • 0

#7 qdo

qdo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 11:03

Ja musim napsat opak, s novou mapou (mapama) jsem spokojen. Teda jedine co mi vadi je ze musim prepinat (neda se to nastavit defaultne?) na openstreetmap, ale ta je pro me mnohem pouzitelnejsi nez googlemap (podrobnejsi treba o lesni cesty).
  • 0
HTC ONE + Etrex 30

#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2012 - 18:17

Tak už vím, co dělat když se nechtějí ukazovat ikony na mapě. Stačí začít psát dotaz do fóra. Hned se objeví.
  • 0

#9 kubulak

kubulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 13:23

Otazka - kam zmizelo pole pro zadani oblasti ? Ted vidim jen mapu pres cely screen...
  • 0

#10 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 13:29

V leve casti obrazovky kdyz najedes mysi, tak je panel, ktery se po kliknuti vysune
  • 0

#11 blind_clown

blind_clown

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 13:49

PLAJ family napsal/a:
Já mám jiný problém. Už cca týden se mi na mapě nezobrazují ikony keší, a je jedno, jaký tam mám mapový podklad. Pokud se mi podaří myší najet na místo, kde by kešu měla být zobrazí se mi název. Kliknu tam a kešu se zobrazí. Jen ty ikony nevidím. Ani v IE9, ani ve FF10.0.2.

P.S.: Vlevo mám zabarvené všechny typy keší.


Mám stejný problém, často mi to teď blbne. Občas se na mapě nezobrazí žádná keš, potom některé chybí, jiné se objevují jen při různé míře přiblížení na mapu.. zvláštní. Používám Mozillu.
  • 0

#12 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 19:47

Ja zase pro zmenu vidim kese vsechny, ale nelze na ne kliknout ( ve vsech prohlizecich stejne, IE, FF, Chrome). EDIT: nechal jsem si mapu pro zajimavost otevrenou a ted jsem to refresnul a uz kliknuti funguje, ale neni to poprve co se mi tohle stalo.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#13 stenli007

stenli007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2012 - 10:36

lubik napsal/a:
Ja zase pro zmenu vidim kese vsechny, ale nelze na ne kliknout ( ve vsech prohlizecich stejne, IE, FF, Chrome).

EDIT: nechal jsem si mapu pro zajimavost otevrenou a ted jsem to refresnul a uz kliknuti funguje, ale neni to poprve co se mi tohle stalo.


Přesně takovýhle problém mám taky. Pokud najedu myší na ikonku nic se nezobrazí a ani nejde kliknout, musím buď mapu přiblížit nebo oddálit.
  • 0
Nedělám to pro body, ale pro zábavu.

#14 Olson.vs team

Olson.vs team

    Olson

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2012 - 12:25

stenli007 napsal/a:

lubik napsal/a:
Ja zase pro zmenu vidim kese vsechny, ale nelze na ne kliknout ( ve vsech prohlizecich stejne, IE, FF, Chrome).

EDIT: nechal jsem si mapu pro zajimavost otevrenou a ted jsem to refresnul a uz kliknuti funguje, ale neni to poprve co se mi tohle stalo.


Přesně takovýhle problém mám taky. Pokud najedu myší na ikonku nic se nezobrazí a ani nejde kliknout, musím buď mapu přiblížit nebo oddálit.


Taky tak, taky tak. Nová mapa je mnohem horší a to klikání, to už je fakt mazec.
  • 0

#15 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2012 - 12:54

Já výše zmiňované problémy neregistruji. Vše mně běží, tak jak má. Používám FF11. Tohle nevypadá na chybu GS. Nezpůsobuje to nějaký doplněk v prohlížeči?
  • 0

#16 sepicnu

sepicnu

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 11:00

Co mně asi jediného na nových mapách vadí je, že zde chybí možnost satelitního zobrazení. Opravdu to je fuč nebo jsem jen trumbelín? ;)
  • 0
Lukyno

#17 Chocenaci

Chocenaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 11:07

néé, je to tady popsané, jak se to má udělat. Funguje to pak dobře.
http://www.geocachin...thread_id=22035
  • 0
Garmin eTrex30

#18 Chocenaci

Chocenaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 11:08

nebo ještě lépe klikni sem http://wiki.geocachi...istické_mapy_ČR
  • 0
Garmin eTrex30

#19 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 11:19

No osobne mi obcas nefunguje klikani ci najeti (nutno refresh nebo priblizit oddalit) a obcas sleduju, ze nektere kese se zobrazuji jako prazdny ctverecek --bez ohledu na typ kese nebo zda je odlovena --proste bilej ctverecek. Co se mi vsak libi, ze pokud je na jednom miste vice kese (nebo blizko s sebe) tak se mi nahore vzdy ukaze ta neodlovena -- to se myslim povedlo.
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#20 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2012 - 7:58

Dnes na keše nikdo nepujde. Bo se keše na mapách vůbec nezobrazují. :D:D:D
  • 0

Vloženo do PM         Statistiky - PM

S III mini (N5800XM)





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama