Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Nedostatky nové verze mapy na gc.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
98 odpovědí na toto téma

#41 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2013 - 5:58

Tiskar94 napsal/a:
...to je hezky, ze tam je map až se mi ani nevejdou na obrazovku, ale zmizela mi kvůli tomu funkčnost skriptu s amapama a google mapama.
...jináč by mě celkem zajímalo, k čemu tam jsou mapy typu "Stamen Watercolor" nebo takový ty co fungujou jen v USA....

Pevně doufám, že až aktualizujou ten script, pudou google + A mapy vrátit a všehny ty nesmyslný vypnout. Proč vlastně Groundspeak ty google mapy vyřadil z provozu? Kvůli nějakejm licencím? Pamatuju dobu, kdy to byla na GC.com základní mapa.
  • 0

#42 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2013 - 6:03

Licence, resp. poplatky za nadlimitní free přístupy.
  • 0
Don't panic!

#43 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2013 - 7:48

Přesně - při přístupu na využívané Google mapy víc než 50 000x za den je nutno platit. Vzhledem k tomu, že Geocaching a jemu podobné hry tolika přístupů snadno dosahují, bylo třeba zvolit alternativu - v tomto případě především otevřené mapy.
  • 0

#44 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2013 - 7:53

dan-sam napsal/a:
Přesně - při přístupu na využívané Google mapy víc než 50 000x za den je nutno platit. Vzhledem k tomu, že Geocaching a jemu podobné hry tolika přístupů snadno dosahují, bylo třeba zvolit alternativu - v tomto případě především otevřené mapy.

A jak to funguje, když si jednotliví uživatelé ty mapy přehazují právě pomocí scriptů? To se pak ten přístup započítává na každého z nich zvláš´t místo na GC server?
  • 0

#45 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2013 - 7:55

Aby mohli podstrcit zpet Google mapu, musi vzit nejaky klic. A podle toho, komu ten klic patri, tak tomu se ty pristupy odecitaji.
  • 0

#46 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2013 - 7:57

Asi jsem kouzelník, ale mi jedou normálně jak google mapy, tak i turistické schocart mapy (skritp Geocaching map enhancements).
  • 0

#47 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2013 - 8:04

hanska napsal/a:
Asi jsem kouzelník, ale mi jedou normálně jak google mapy, tak i turistické schocart mapy (skritp Geocaching map enhancements).

Nemohl bys mi to taky přijít opravit? :D :D :D
  • 0

#48 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2013 - 9:26

Jacka_dominikanka napsal/a:

hanska napsal/a:
Asi jsem kouzelník, ale mi jedou normálně jak google mapy, tak i turistické schocart mapy (skritp Geocaching map enhancements).

Nemohl bys mi to taky přijít opravit? :D :D :D

To asi ne, ale zkus místo skriptu A Mapy nainstalovat ten skript geocaching map enhancements - google mapy tam jsou automaticky a zdroják pro shocart byl uveden i zde).
  • 0

#49 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2013 - 11:11

Stará verze GME přestala pracovat. Aktualizoval jsem ten skript, ale při pokusu o jeho nastavení vidím rozházenou půlku obrazovky, asi se nenačetl CCS soubor. No, asi by se to dalo nastavit i tak, ale neřeším to, nová verze si evidentně vzala nastavení ze staré včetně Shokartí přidané mapy.
  • 0

#50 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2013 - 11:39

mpik napsal/a:
Stará verze GME přestala pracovat. Aktualizoval jsem ten skript, ale při pokusu o jeho nastavení vidím rozházenou půlku obrazovky, asi se nenačetl CCS soubor. No, asi by se to dalo nastavit i tak, ale neřeším to, nová verze si evidentně vzala nastavení ze staré včetně Shokartí přidané mapy.


Jojo, vidim to stejne. A at nastavim cokoli, tak se nic neulozi, protoze zadne potvrzeni nefunguje. Aspon, ze jde pridat tu Shocart mapu do zdrojaku.
  • 0

#51 HallaDita

HallaDita

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2013 - 11:56

ve Geocaching Map Enhancements je alespoň OpenStreetMap (Hike&Bike). Turistické tam jsou značené dosti podivně, ale na nějaký čas to překousnem a bude zase GC Little Helper aktualizace. Doufám :D
  • 0

#52 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2013 - 12:20

Pozor, GME a GCLh se nesnáší. V GCLh je třeba vypnout, aby sám další mapy nepřidával. Vtipné je, že ta volba na vypnutí není vidět, když je GME spuštěný, alespoň v minulé verzi to tak bylo. Ale lépe, než v původní verzi, kde jsem si ten skript ručně upravoval. A v GME je špatná mapa? Dají se tam přidat i jiné. Někde tady byl postup, jak přidat Shocartku, což je turistická mapa, co byla dřív na Seznamu, odpovídá vícméně turistické 1:25000.
  • 0

#53 HallaDita

HallaDita

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2013 - 12:28

Díky za upozornění o vzájemné nesnášenlivosti těch 2 doplnků. Až GLH zahlásí hotový update, tak ten druhý asi vypnu ;)
  • 0

#54 pavlisp

pavlisp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2013 - 13:41

Německá mapa -OpenStreetMap German Style- má městečka a obce v češtině, ale velká města v němčině. Že by zase protektorát?
  • 0

#55 Kamenitxan

Kamenitxan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2013 - 14:33

Spíš velká města mají v OSM db uveden i německý název a to německé vykreslení to preferuje
  • 0
Dříve znám jako Kanabis

#56 Martuska

Martuska

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2013 - 12:17

Pořád vám nefungujou mapy na GC.com? Mě se zobrazí, ale buď tam nejsou keše nebo se zobrazí, ale nejdou rozkliknout... Opičku jsem zkošela i vypnout a znovu zapnout... Díky moc za radu jak to dát do kupy...
  • 0

#57 jindrousxxx

jindrousxxx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2013 - 14:51

Mě se to chvílema taky seká, listing se otevře třeba až minutu po kliknutí.
  • 0

#58 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2013 - 20:52

Vypada to, ze na kazde kliknuti je nasazen cca 10s casovac. Kliknu a cekam a reakce az za 10s, kliknu a zas cekam 10s, kliknu a .... Skoro to vypada, ze nasli zpusob jak zmensit pocet pristupu na google mapy :D :D :D.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#59 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2013 - 21:12

Mě tedy ty nový mapy dost štvou. Používala jsem hlavně cyklomapu a ta tam teď není. Německá OpenStreet je teda fakt děsně důležitá:(:(
  • 0

#60 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2013 - 21:57

Solim napsal/a:
Vypada to, ze na kazde kliknuti je nasazen cca 10s casovac. Kliknu a cekam a reakce az za 10s, kliknu a zas cekam 10s, kliknu a .... Skoro to vypada, ze nasli zpusob jak zmensit pocet pristupu na google mapy :D :D :D.

To natahování dlaždic s keškami je opravdu tragické. Když se chci v mapě přesunout kus dál, tak to trvá i několik minut, než se vrstva s keškami natahá.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama