Přejít na obsah


Fotka

TOPO Czech v1-první dojmy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
129 odpovědí na toto téma

#61 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 07 August 2006 - 13:15

Jasně, že to není jen bitmapa, ale i digitální model terénu, ale s tím snad pracuje pouze MapSource a do GPS se přenáší pouze těch 73MB vektorových map a dat pro routing ?

Pokud ti GPS DEM model podporuje a pokud tam mas nahranou mapu s DEM, poznas to mj tak, ze ti pri "jezdeni sipkou, kurzorem" po mape ukazuje vsude nadm. vysku nebo ze ti pro zobrazeni profilu trasy nabizi volbu bud z projete nebo z mapy....
  • 0

#62 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 28 August 2006 - 19:20

Podle podminek Picodasu ne, ze upgrade na TopoMapu z Mounfieldu nejde, jde ale nesmi ta mapa byt registrovana na pristroj Garmin Etrex Legend.

Hodinu stará zpráva..... upgrade Mountfield TOPO Czech v3 (60CSx) na TOPO Czech v1 přímo v Picodasu mám za 690Kč.
Jestli to někdo koupíte za to kilčo tak vám budu velmi vděčnej když mi dáte vědět :o) Bylo mi totiž řečeno že tím byla myšlena verze která bude určená specielně na GPS prodávané v Mountfieldovi. Jo a funguje to samozřejmě zcela normálně v pohodě.
  • 0

#63 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 28 August 2006 - 19:32

Podle podminek Picodasu ne, ze upgrade na TopoMapu z Mounfieldu nejde, jde ale nesmi ta mapa byt registrovana na pristroj Garmin Etrex Legend.

Podle stranek Picodasu bude asi odpoved jestli upgrade pro Bedu ano nebo ne zasifrovana tady:

"Přístroje eTrex Legend a eTrex Vista lze s mapou TOPO Czech v1 využít, ale pro její velkou datovou velikost (74 MB) doporučujeme mapu TOPO 50 v3, která je pro tyto přístroje je optimalizována. Mapu TOPO 50 v3 lze zakoupit v prodejní síti společnosti Mountfield."

Picodas tedy evidentne moc nepocita s upgrady pro majitele Bedovych pristroju, protoze Legend nepovazuje za dost naslaply pristroj nato, aby melo cenu cpat do neho TopoCzech, hlavne proto, ze je barevna a v cernobilem zobrazeni pochopitelne prilis nezazari...
  • 0

#64 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 04 August 2006 - 16:44

ještě jsem jen chtěl dodat, že slováci mají na .... tedy teď jsem to zkoušel a "bohužel měli" na svém webu formulář pro hlášení chyb v mapách. ale měli teď nějaké problémy se serverem, tak to snad zase obnoví...... byla to tahle adresa: http://www.conan.sk/...ission_form.asp

on by v brzke dobe mel mit neco podobneho i picodas .... resp. bylo to slibeno a snad i probihal i nejaky betatest jakehosi portalu pro hlaseni chyb apodobnych veci ..
  • 0

#65 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 07 August 2006 - 13:26

Pokud ti GPS DEM model podporuje a pokud tam mas nahranou mapu s DEM, poznas to mj tak, ze ti pri "jezdeni sipkou, kurzorem" po mape ukazuje vsude nadm. vysku nebo ze ti pro zobrazeni profilu trasy nabizi volbu bud z projete nebo z mapy....


Díky za vysvětlení - mám pouze obyčejné 60Cx, tak se na to doma podívám.
  • 0

#66 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 01 September 2006 - 15:59

Hodinu stará zpráva..... upgrade Mountfield TOPO Czech v3 (60CSx) na TOPO Czech v1 přímo v Picodasu mám za 690Kč.
Jestli to někdo koupíte za to kilčo tak vám budu velmi vděčnej když mi dáte vědět :o) Bylo mi totiž řečeno že tím byla myšlena verze která bude určená specielně na GPS prodávané v Mountfieldovi. Jo a funguje to samozřejmě zcela normálně v pohodě.

Tak jsem včera vyrazil do Picodasu vyzbrojen dokladem o koupi (konec června u Bédi), registrací počátkem července nikoli na Legend, CD, vytištěnými pokyny k Upgradu ze stránek Picodasu a vytištěnými některými příspěvky z této diskuse. Očekával jsem nějaké dohadování a problémy. Předložil jsem CD, registraci a prodavač se ujistil, že mapa není registrována na Legenda, podal mi CD s v1. a popřál mi hodně spokojenosti. Upgrade Zdarma!!! Asi mám štěstí.
  • 0

#67 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 28 August 2006 - 21:32

Dnes jsem se stal šťastným majitelem nové TOPO50 Czech v1 a po úpravě TYPů musím pochválit Nilgiriho za výbornou práci. V GPS je to teď konečně mapa. Docela mě překvapuje, že si s tím v Picodasu nedali stejnou práci a nevyrobili to samé s tím, že by se do GPS nahrávala zvýrazněná mapa a v Mapsource zůstala ta pastelová ovšem doplněná o klasické mapové symboly (tratě apod.). Ovšem nevím jestli by to bylo technicky možné, takhle jsem si to upravil sám a naprostá spokojenost!
  • 0

#68 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 08 August 2006 - 0:34

Takže přidávám moje první postřehy z nové TOPO Czech. Nechtěl bych být jedním z těch co jenom kritizují, takže začnu tím že oproti předchozí verzi je to myslím opravdu krok dopředu, ale to se asi od nové verze dá očekávat. Už první dojem po otevření v MapSource je daleko lepší než v předchozí verzi a routování je také perfektní věc, protože si pro občasné použítí v autě nemusím kupovat mapu silniční (hlavně používám GPS na turistiku). A teď kritika - první na co jsem se zaměřil, tak to byly hlavně turistické trasy, které byly v předchozí verzi špatně zaznačené - špatné barvy a stezky, které vedou už dávno jinak. Pocházím z oblasti Jeseníků, takže hodnotím hlavně tuto oblast a zde mne nová TOPO celkem zklamala protože se zde vyskytují stejné chyby jako ve verzi předchozí. Nevím od které firmy Picodas data získává ale např v mapě od Shocartu z roku 2000 jsou již některé stezky, na které jsem se zaměřil správně ale v nové TOPO jsou tak, jak byly zakresleny někdy možná před 10 - 15 lety...hlavně barvy a trasy stezek. Podotýkám že to nejsou ojedinělé případy ale je toho docela dosti. Vzhledem k tomu, že tato mapa by měla být hlavně turistická, tak si myslím že to je docela závažný nedostatek. Četl jsem tu hlasy že by se měly chyby zasílat do Picodasu aby byly v příští verzi opraveny ale nesouhlasím tak docela. Produkt není zrovna zadarmo a myslím že by si firma měla zajistit spolehlivého dodavatele dat (na tištěných mapách od ShoCartu z roku 2004 jsem nenašel skoro žádný nedostek) a když už, tak by měla zprovoznit na svých stránkách alespoň nějakou jednoduchou možnost tyto chyby zaslat - zatím nefunguje ani registrace z CD přes internet - na slovenských stránkach bez problémů. Opravdu nejsem takový nadšenec abych koupil mapu skoro za 4000,- (topo 50 v.2) a pak ještě psal maily při zjištění každé chyby v mapě a vymýšlel jakým způsobem to zformulovat a zakreslit aby to bylo srozumitelné.... Takže toto jsou zatím moje první dojmy z nového produktu.
  • 0

#69 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 28 August 2006 - 22:21

Docela mě překvapuje, že si s tím v Picodasu nedali stejnou práci a nevyrobili to samé s tím, že by se do GPS nahrávala zvýrazněná mapa a v Mapsource zůstala ta pastelová ovšem doplněná o klasické mapové symboly (tratě apod.).

To bohuzel nelze, pokud ji chces mit v GPS od Nilgiriho, bude3 ji mit i v MS od Nilgiriho, leda bys v registrech ty typy prehazoval...
  • 0

#70 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 01 September 2006 - 22:26

Tak jsem včera vyrazil do Picodasu vyzbrojen dokladem o koupi (konec června u Bédi), registrací počátkem července nikoli na Legend, CD, vytištěnými pokyny k Upgradu ze stránek Picodasu a vytištěnými některými příspěvky z této diskuse. Očekával jsem nějaké dohadování a problémy. Předložil jsem CD, registraci a prodavač se ujistil, že mapa není registrována na Legenda, podal mi CD s v1. a popřál mi hodně spokojenosti. Upgrade Zdarma!!! Asi mám štěstí.

Asi bych tě nepřesvědčil aby jsi tam se mnou příští tejden zašel? Nejde mi ani tak o ty peníze jako spíš o to že firma Picodas nadále dělá ze svých zákazníků blbečky. To je hodně smutný v dnešní době...... holt monopol je monopol.
  • 0

#71 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 08 August 2006 - 9:05

Routing už je opravdu dobrý, s názorem na tur. cesty naprosty souhlas, ale našel jsem i cestu, která je opravena oproti V2. Jinak zatim jen obecně si myslím, že vizuálně mapa vypada opravdu lépe díky tomu, že cyklostezky už nejsou dálnice, ale bohužel má i další problémy, které V3 ani V2 neměla a některé z těch, které měla, v podstatě zůstaly. Detaily zatím nebudu komentovat ani prezentovat.
Myslím, že upgrade z V3 od MF má smysl pro toho, kdo chce mít opraven routing. Ten už opravdu funguje podobně jako v Atlas10R.
Zde i jinde byly prezentovány 2 vizuální verze mapy, jedna starší s výškovými kótami jako černé čtverečky, druhá upravená s pastelovými barvami. Mohli by jste se pochlubit vy, kteří mapu máte, kterou verzi jste dostali? Já tu starší.
  • 0

#72 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 28 August 2006 - 22:41

Nilgiri naučil typky aby to robili aji v nočnim režimě.
  • 0

#73 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 03 September 2006 - 21:00

Asi bych tě nepřesvědčil aby jsi tam se mnou příští tejden zašel? Nejde mi ani tak o ty peníze jako spíš o to že firma Picodas nadále dělá ze svých zákazníků blbečky. To je hodně smutný v dnešní době...... holt monopol je monopol.

Ano, taky bych se přidal...
  • 0

#74 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 05 September 2006 - 11:10

Tak jsem si trochu zamailoval s Picodasem a toto je výsledek:
Dobry den,
bohuzel mi nezbyva nez priznat chybu, prodavac se patrne musel prehlednout. Postupujeme prodle instrukci na nasem webu http://www.garmin.cz...gory=mapy&sub_c ategory=mapy_turisticke&view=detail&product=452#upgrade jakekoliv jine informace, nepovazujeme za relevantni. Je nam velice lito, ze k tomuto omylu doslo, mohu Vam nabidnout vraceni penez ale neni samozrejme problem vydat stojanek na kolo, jak jste vznesl navrh. Zastavte se, prosim, u nas na prodejne a odkazte se bud primo na mne, ci s sebou prineste vytisten tento e-mail + prineste doklad o registraci. Kolegove Vam vyjdou vstric, ja budu od stredy sluzebne mimo kancelar. Jeste jednou se omlouvam za vznikle komplikace.
S pozdravem
Mgr. Lubos Maule PICODAS Praha s.r.o. Cartography department, servis & support Svatoplukova 15 128 00 Praha 2
Takže tímto je snad upgrade TOPO v3 vyřešenej jednou provždy :o)
  • 0

#75 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 08 August 2006 - 9:25

Zde i jinde byly prezentovány 2 vizuální verze mapy, jedna starší s výškovými kótami jako černé čtverečky, druhá upravená s pastelovými barvami. Mohli by jste se pochlubit vy, kteří mapu máte, kterou verzi jste dostali? Já tu starší.

Už vím, jak to je, ta druhá verze je ve složce s češtinou :-). Byl jsem slepý.
  • 0

#76 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 08 August 2006 - 9:55

ale bohužel má i další problémy, které V3 ani V2 neměla

Jak jsem právě zjistil, tak ty se projevují jen když nenainstalujete TYP soubor, který je u "češtiny". Pak mapa vypadá lépe a už se to tam neprojevuje. Bez tohoto typu ji nedoporučuji používat, protože nerozeznáte cyklostezku od silnice či lesní pěšinky.
  • 0

#77 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 28 August 2006 - 23:51

Nilgiri naučil typky aby to robili aji v nočnim režimě.


To by mě docela zajimalo, protože jsem před chvili objevil, že po přepnutí do nočního režimu se mi z černobílé železnice stane tučná bílá čára...
  • 0

#78 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 03 September 2006 - 22:06

Mno ja zacinam mit jiny problem, upgrade probehl regulerne za 690 (registrovano kdysi davno), ale sem tam se pri routovani proste GPS sekne (pomalu zacne pohasinat displej a vypne) a to vzdy pro vyboceni a naslednem prepocitavani trasy (ja vim nemel bych to delal asi je to holt pomsta za to ze ji neposloucham :D ) Mam GPSMap 60 Cs a udajne to delaj vsechny modely 60 rady ??? Mate s tim nekdo zkusenosti? Stary 10 R to nedelal.
  • 0

#79 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 08 August 2006 - 10:45

Jak jsem právě zjistil, tak ty se projevují jen když nenainstalujete TYP soubor, který je u "češtiny". Pak mapa vypadá lépe a už se to tam neprojevuje. Bez tohoto typu ji nedoporučuji používat, protože nerozeznáte cyklostezku od silnice či lesní pěšinky.

No když jsem si nainstaloval češtinu, tak mi zaprvé nejde nahrát nová mapa do GPS (Vista Cx, v.2.50) - ostatní mapy jdou (hlásí to že nastala chyba v aplikaci - mapy se zindexují ale před kopírováním do GPS to zůstane stát) a po návratu k EN verzi MapSource to jde normálně a zadruhé se mi ten TYP soubor, který je v dir $:\MapSource_CZ\ stejně nikam nenainstaluje. Pokud ho manuálně nakopíruji do dir Fam_795, kde jsou data, tak žádný rozdíl nepoznám.
Možná jsi myslel něco jiného a já to špatně pochopil.
  • 0

#80 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 08 August 2006 - 11:00

Uliční detail se objevuje až o dva kroky zoomu později než u dřívějších verzí, byl posunut o level níže, patrně proto, že čáry silnic jsou relativně tlusté a zahltily by display, je nutné používat asi jen nejvyšší detail, a týká se to asi nejen ulic ale i jiných objektů. Zatím nemám mapu v gps, ještě není zaregistrovaná, uvidím, jak to bude vypadat tam. Ale přiznám se, že osobně jsem příznivcem většího detailu, který si mohu sám nastavením snížit, než menšího, který už nejde zvětšit.
Celkový pocit z vizáže mapy je jakoby z papírové mapy, působí velmi příjemně. Ale stejně zplodím dalšího typka, jestli budou dlouhotrvající deště ;-)
Jinak jsou tam stejně pomatené ikony jako ve V3, banky a obchodní domy mají foťáček, hrady, muzea, atrakce mají ikonu infocentra. Patrně avizovaná známková místa. Nesmí se to brát prostě moc doslova.
Vodstvo je rovněž stejné jako ve V3, jen má jemnější kontury a lomení.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama