Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Externí zdroj napájení telefonu - praktické zkušenosti


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#1 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 10:26

Vážení geokolegové,

onehdy jsem si pořídil telefon HTC Sensation XE ale jako všechny opravdu chytrý telefony, má i tento výdrž baterií přímo katastrofální. No a protože se v blízkosti zdroje elektřiny zdržuji pokud možno co nejmíň, tak řeším problém, jak si s tím nějak poradit. V podstatě jsou tři možnosti :

1. Náhradní baterie - vyloučil jsem, protože prostě nerad telefon rozdělávám někde v terénu.

2. Solární panel - vyloučil jsem, je to drahé, pomalé a nepraktické ....

3. Externí baterie - to se mi jeví jako jediná rozumná cesta! :)

No a protože zrovna chystám zase jednu expedici, tak opět dumám i nad tímto problémem. Chci se proto zeptat, zda má někdo z vás skutečně praktickou zkušenost s nějakým externím zdrojem pro telefon - ideálně HTC ale na tom asi až tak nezáleží.

Samozřejmě jsem si na netu našel, že existuje celá řada externích baterií, ze kterých je možné telefon nabíjet nebo napájet. Rád bych ale napřed vyslechnul někoho, kdo to opravdu zkusil ....

Předem díky za vaše postřehy.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#2 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 10:28

spousta praktických zkušeností je v tomhle vlákně :)
  • 0

#3 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 10:35

já mám ke svému čínskému Androidu dvě baterie v základní výbavě a výměna baterie mi přijde jednodušší, než jakékoliv operace s kabely a dobíjením. Pak jsem ale koupil originální baterii od nokie a ta vydrží víc než obě původní dohromady.
Na externí nabíjení používám 4 tužkové AA články bez jakéholiv stabilizátoru připojené k USB konektoru. Ale to věčné matlání s kablíky a strach, abych nevylomil konektor je o nervy.
  • 0

#4 pappp

pappp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 10:41

Powermonkey-classic Zkus tuto, než my byla ukradena, naprostá spokojenost
  • 0

#5 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 10:50

Parkis napsal/a: spousta praktických zkušeností je v tomhle vlákně :)

Bohuzel jsou tam ale prakticky vsechny prispevky rok a vice stare .... :(

poohDA napsal/a: Na externí nabíjení používám 4 tužkové AA články bez jakéholiv stabilizátoru připojené k USB konektoru. Ale to věčné matlání s kablíky a strach, abych nevylomil konektor je o nervy.

To jako ze ty tuzkace pripojis uplne na tvrdo? Co na to telefon ? Nabiji se ? Zni to zajimave .... ;)

pappp napsal/a: Powermonkey-classic
Zkus tuto, než my byla ukradena, naprostá spokojenost

Zkousel jsem googlit ale naslo mi to jen nejake mensi zdroje, kolem 2000 mAh, coz je dneska "jako když dáš slonovi srstku" .... :|
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#6 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 10:54

vlaken o tomto je tu vic, kde te stridave presvedcujici, ze nej je sebou tahat nahradni baterky, nebo ze nej je nabijecky ...
ja sem zastance nabijecek, neustale rozebirani mobilu kvuli baterce je mi proti srsti

pouzivam Power Monkey eXtreme: Panely + Powerbank
nelekej se ze je to solarko, to je jen cast, samotny clanek ma 9000mAh, coz je na tak 5-6 nabiti smartfounu (muj ma 1390mah baterii, tak podle toho to pocitam)
samotny solarni panel by taky mel byt schopen nabijet i jen ze slunce, ale ne kazdy foun je to schopen zpracovat

mam i cisnkou kopii ktera vydrzela tak max 5 nabiti ..pise se tam 9600mAh ale na pristroji bylo 9000mAh a realita byla o trochu min ...

a pokud mas hodne prebytecnych nabijecich AA baterii, tak je varianta i AA-Battery USB Emergency Backup Power and Charger Pack, mam doma dve ale nejak sem to jeste ani nevyzkousela ...

kdybys mel cestu pres Prahu, klidne ti ten muj nabijeci arzenal predvedu a muzes vyskouset jak by ti to s HTC fungovalo...

EDIT:

a jo jeste sem kdysi uvazovala o tomto Energizer Victor XP18000
ale je to i pro notasy a uz mi to prislo velke ...
  • 0

NOTE2 - Android - online Locus - offline Locus :oF

moje DRACI zbirka

muj WEB
 


#7 StaKi

StaKi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 11:00

Před časem jsem koupil externí zdroj pro nabíjení 2 zařízení v Datartu za výprodejovovou cenu 600kč , baterie ma kapacitu 4000mAh od fa Energizer je to male lehké a vphodě to stíhá nabíjet telefon i při zaplé navigaci
  • 0

#8 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 11:14

kapsa napsal/a:

poohDA napsal/a: Na externí nabíjení používám 4 tužkové AA články bez jakéholiv stabilizátoru připojené k USB konektoru. Ale to věčné matlání s kablíky a strach, abych nevylomil konektor je o nervy.

To jako ze ty tuzkace pripojis uplne na tvrdo? Co na to telefon ? Nabiji se ? Zni to zajimave .... ;)

jo, jasně že nabíjí. Nejprve jsem koupil držák na šest tužkových a stabilizátor na 5V. Nejen, že to sotva dalo 5V, ale ještě se ten stabilizátor docela hřál. Tak jsem tam dal 4 nabíjecí tužkový a stabilizátor vyřadil.
Používám to na kole jako takové přidonabíjení, protože ten konektor stejně věčně vypadává. A když už je to skoro vybitý, tak telefon je trošku zmatený, protože neví, jetsli má nebo nemá dobíjet. Nabíjel jsem tím stařičký HTC Artemis, autonavigaci Garmin nüvi i současný čínský FG8. Osobně si myslím, že těm dnešním přístrojům je jedno, jestli do nich leze 5,4 nebo 4,7V, že se s tím poperou dobře.
  • 0

#9 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 12:00

Jak už jsem tu několikrát psal, Kapso, používám léta 4AA tužkový nabíjecí baterie (ono je to ale jedno, klidně i alkaliky, ta vyšší voltáž nevadí...jednou si zkus přeměřit, co leze z originálních nabíječek třeba od Nokie B) ) v šachtičce z radioamatéra za 30,- Kč, vydrží 2-3 cykly nabíjení telefonu. Už používám třetí HTC, které jsem takhle nabíjel, a žádný problém. Taky lezu na měsíční vejlety, kde není kde nabíjet... baterie se dají občas někde dokoupit. USB mám z toho vytažený natvrdo. Ty různý poweropičky a solárka se mi nevyplatily - 1 nebo 2 AA jsou málo a ta sluneční blbost prakticky nefunguje. A na AA baterie se snažím mít všechno.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#10 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 12:03

Měl jsem i originál záložní zdroj, ale dlouho nevydržel - desetkrát ??? jsem ho nabil a pak najednou odmítnul nechat se nabíjet. Nezbylo mi než na tu tisícovku Kč (tehdá) smutně koukat do police.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#11 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 12:14

Xork42 napsal/a: vlaken o tomto je tu vic, kde te stridave presvedcujici ....

Diky za vycerpavajici informace, vsechny tri varianty vypadaji velmi dobre, budu to jeste muset promyslet.
Asi nejvic se mi ale libi ten novy Power Monkey s baterkou 9.000mAh, to uz preci jen neco vydrzi.

Kouknul bych se na to moc rad a diky za nabidku ale ja se bohuzel do Prahy dostanu jen cca dvakrat tydne a to jeste tak, ze se od rana do vecera nemuzu hnout od PC dal nez na dohled ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#12 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 12:19

Citecka napsal/a: Ty různý poweropičky a solárka se mi nevyplatily ....

Hmmmmm, na tom taky neco je ....
Kdyby tak existovala nejaka plastova krabicka, do ktere by se jen naskladaly tuzkace a na boku to melo USB, tak by to asi fakt bylo nejlevnejsi a nejjednodussi reseni ....

Chjo .... jdu googlit .... a dumat .... :)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#13 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 12:24

sice trochu staršího data, ale podnětné...
http://www.technika....alubni-sit.html
  • 0

#14 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 349 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 12:25

Akorat mi ted prijde Sony CP-A2LS 4000mAH za 800,- nahradni baterie by prisly levneji ale jak pises, nechci rozebirat telefon, navic mame dva a kdo vi kdy ho clovek vymeni za novejsi model. Chci to na dobiti, kdyz mam gps zaplou cely den, tak vecer uz telefon chcipe. A nebo kdyz jdu s baglem na tyden. Tak abych nemusel tak casto dobijet v hospode apod. Pokud bych varazel ale nekam na delsi dobu koukal bych po necem s alespon 9000mAh. Ty tuzkovky mi pripadaji taky rozumne, ale mit v baglu mraky tuzkovek a furt resit ktery s nich jsou nabity... :) Jediny co me nejvic zajima az to prijde, jak velkou ztratu to ma pri nepouzivani. Ta Sony ma nejake vypinani a primo vyrobce pise, ze by ztrata mela byt co nejmensi tak uvidim. proste nechci pokazdy resit, zda jsem to nezapomnel pred cestou nabit. U tech "levnych" baterii si myslim, ze to bude nejvetsi problem.
  • 0

#15 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 12:47

Xork42 napsal/a: .... a pokud mas hodne prebytecnych nabijecich AA baterii, tak je varianta i AA-Battery USB Emergency Backup Power and Charger Pack, mam doma dve ale nejak sem to jeste ani nevyzkousela ....

Tak je to jasny - nechce se mi moc utracet a tak zkusim tohle, za ty penize to muzu zahodit vzdycky .... :)
Diky za tip !
P.S. - Kdyz ti doma lezi dva a nevyzkousene, nechces se jednoho zbavit ? ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#16 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 12:54

kapsa napsal/a:

Citecka napsal/a: Ty různý poweropičky a solárka se mi nevyplatily ....

Hmmmmm, na tom taky neco je ....
Kdyby tak existovala nejaka plastova krabicka, do ktere by se jen naskladaly tuzkace a na boku to melo USB, tak by to asi fakt bylo nejlevnejsi a nejjednodussi reseni ....

Chjo .... jdu googlit .... a dumat .... :)


mno je to ten odkaz na todle AA-Battery USB Emergency Backup Power and Charger Pack


a pak to maj i u nas 4xAA-VS-USB-VYP

vyhoda je ta ze do toho koupis baterky AA vsude ..byt sem nekde cetla ze do toho smis dat jen nabijeci kvuli souctu 4x1,2V a nesmis normalni alkalicky 4x1,5V
takze ta vyhoda ze koupis AA vsude zas takova neni

a porad zas musis udrzovat nabity ty AA ...

CO vybrat je vzdy o kazdym jak mu vyhovuje a na co si zvykne ...
  • 0

NOTE2 - Android - online Locus - offline Locus :oF

moje DRACI zbirka

muj WEB
 


#17 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 12:56

kapsa napsal/a:

Xork42 napsal/a: .... a pokud mas hodne prebytecnych nabijecich AA baterii, tak je varianta i AA-Battery USB Emergency Backup Power and Charger Pack, mam doma dve ale nejak sem to jeste ani nevyzkousela ....

Tak je to jasny - nechce se mi moc utracet a tak zkusim tohle, za ty penize to muzu zahodit vzdycky .... :)
Diky za tip !
P.S. - Kdyz ti doma lezi dva a nevyzkousene, nechces se jednoho zbavit ? ;)


ha akorat to pisu :D

klidne jedno prodam ... to Hradištko to je u Mnišku pod Brdy ? Se tam kolem mozna budu o vikendu pohybovat ...
  • 0

NOTE2 - Android - online Locus - offline Locus :oF

moje DRACI zbirka

muj WEB
 


#18 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 13:01

Xork42 napsal/a: ha akorat to pisu :D

klidne se jedno prodam ... to Hradištko to je u Mnišku pod Brdy ? Se tam kolem mozna budu o vikendu pohybovat ...

Pisu SZ .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#19 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 13:06

Mě 4xAA alkalický nikdy telefonu neublížily.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#20 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2012 - 11:24

máte někdo zkušenosti s tímhle?
http://www.energizer...roducts/xp2000/
Vznesl jsem dotaz:
Mám ještě malý dotaz, na odkazu jež jste uvedli je jedna informace 2 x vyložená : Jednou je psáno: Jedno plné nabití pro chytré telefony a pod tím anglicky: SmartPhone : Up to 4 Extra hours .. Máte zkušenost jestli to telefon opravdu zvládne alespoň 1x plně nabít?
Odpověď: to jsme nezkoušeli..
Tak nevím, příjde mi to jako zásadní funkce :-D
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama