Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Externí zdroj napájení telefonu - praktické zkušenosti


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#21 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2012 - 11:28

Xork42 napsal/a:

kapsa napsal/a:

Xork42 napsal/a: .... a pokud mas hodne prebytecnych nabijecich AA baterii, tak je varianta i AA-Battery USB Emergency Backup Power and Charger Pack, mam doma dve ale nejak sem to jeste ani nevyzkousela ....

Tak je to jasny - nechce se mi moc utracet a tak zkusim tohle, za ty penize to muzu zahodit vzdycky .... :)
Diky za tip !
P.S. - Kdyz ti doma lezi dva a nevyzkousene, nechces se jednoho zbavit ? ;)


ha akorat to pisu :D

klidne jedno prodam ... to Hradištko to je u Mnišku pod Brdy ? Se tam kolem mozna budu o vikendu pohybovat ...


máš zkušenosti jak moc to telefon nabije na ty tužkovky?
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#22 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2012 - 12:05

Do doby než jsem koupil GPS jsem k telefonu Samsung Galaxy Ace používal tuhle nabíječku a naprostá spokojenost.

http://www.alza.cz/r...ini-d262524.htm
  • 0

#23 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2012 - 12:42

MA-FI-AN napsal/a:
máte někdo zkušenosti s tímhle?
http://www.energizer...roducts/xp2000/
.. Máte zkušenost jestli to telefon opravdu zvládne alespoň 1x plně nabít?


Mam to vetsi verzi a obcas pouzivam, mimo jine se hodila i na Kapsovo wherigo :)
http://www.energizer...roducts/xp4000/

Ta XP2000 je pro nabijeni telefonu, kde je napr. 1700mAh baterie proste malo, max tak pro neco s baterii do 1000mAh - v tom pripade max 1 plne nabiti. To nabijeni je pri zanedbani ztrat vyrovnanim potencialu, jako spojene nadoby...
  • 0

#24 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2012 - 13:18

Do téhle diskuze můžu přidat svůj praktický postřeh z používání tohohle: http://www.energizer...roducts/xp8000/ Mám ho asi 8 měsíců, takže už jsem něco vyzkoušel. Tahle věc umí pohánět téměř cokoliv až do napětí 20V. Klasicky má 1x USB - 5V, a potom 2 konektory - DC 9V-12V a DC 16V-20V. Prakticky jsem s tím nabíjel Sony Ericsson k850i (930mAh) - zvládne 4 nabíjecí cykly, kdy se telefon plně nabil (víc cyklů jsem neměl možnost vyzkoušet). Používám ho i k napájení notebooku (15,4" SONY VAIO), kdy mi přidá na výdrži zhruba 2:20. Nově ho používám k telefonu HTC EVO 3D. Můj postřeh je zatím takový, že všechno funguje bez problému, i když nabíjení je pomalejší než z redkce do zásuvky. Nepochybuju, že to telefon nabije plně, nicméně dneska to můžu vyzkoušet. V telefonu je baterie 1730mAh, takže i kdyby to bylo jen "přelejváním" potenciálu, tak to alespoň 3x zvládne nabít plně. Výhodou tohohle zařízení je několik vestavěných elektronických ochran proti přetížení obvodu a možnost napájet až 3 zařízení najednou. V balení je dohromady asi 20 různých konektorů (na notebooky, pak různý věci od nakousnutýho jablka, hromady mobilů a několik variant USB koncovek (sám používám originální HTC kabel)). A když náhodou narazíte na zařízení, ke kterému koncovku nemáte, stačí si u nich na webu vybrat model zařízení a za 5 dní Vám koncovka dorazí (máte nárok na 2 zdarma každý rok po dobu životnosti) - vyzkoušeno :-) Celá ta sranda je navíc příjemně docela malá , strčíte do kapsy a je vyřešeno. Nicméně, všechno je na tom webu.
  • 0

#25 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2012 - 13:29

MA-FI-AN napsal/a:
máte někdo zkušenosti s tímhle?
http://www.energizer...roducts/xp2000/
Vznesl jsem dotaz:
Mám ještě malý dotaz, na odkazu jež jste uvedli je jedna informace 2 x vyložená : Jednou je psáno: Jedno plné nabití pro chytré telefony a pod tím anglicky: SmartPhone : Up to 4 Extra hours .. Máte zkušenost jestli to telefon opravdu zvládne alespoň 1x plně nabít?
Odpověď: to jsme nezkoušeli..
Tak nevím, příjde mi to jako zásadní funkce :-D


v manualu je Capacité d’alimentation: 2000 mAh

a vetsina smartfounu ma 1400-1700 mAh baterii, takze aspon jednou by to nabit melo ...

jinak vis. dalsi prispevky ... ze trochu vetsi penize sezenes nekolika nasobne vetsi kapacitu - pocet nabiti a o moc vetsi to v kapse neni
  • 0

NOTE2 - Android - online Locus - offline Locus :oF

moje DRACI zbirka

muj WEB
 


#26 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2012 - 13:40

Kapsa: Pokud hledáš řešení nejlevnější, doporučuji první doporučený odkaz, a to konkrétně řešení, které se mi velmi osvědčilo. 6V akumulátor (kapacita 5Ah) se stabilizátorem:
http://www.geocachin...923#post_112923
  • 0

#27 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2012 - 15:33

tak ten Energizer® XP4000 vypada nadejne asi , 8000 je uz moc drahy, ten 4000 by mel snad stacit :-)
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#28 Jurasa 100

Jurasa 100

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2012 - 17:46

MA-FI-AN napsal/a:
tak ten Energizer® XP4000 vypada nadejne asi , 8000 je uz moc drahy, ten 4000 by mel snad stacit :-)


Já mám Energizer® XP4001 a dokáže jednorázově dobít Samsung Galaxy S2 a Nokii N8 do plna.
  • 0
Kdo chce psa bíti, ten si hůl vždycky najde!

#29 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2012 - 18:36

jako oba dva? to by bylo fajn,N8 ssebou taham taky:-) dekuji za info!
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#30 MadDogTeam

MadDogTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 8:12

4000 vlastnim taky a Galaxy SII pokud s ni nic nedelam, tak dobije 2x do plna, pokud s ni v tu chvili naviguji a pouzivam ji, tak nabiji i tak, ale zvladne to tak nejak 1,5x :)
  • 0
Galaxy SII + search dogs Phalko a Ela :)

#31 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 8:37

Tak ten XP8000 dobil HTC EVO 3D (1730mAh) do plna bez problemu, ale trvalo to neco kolem 4 hodin :-( A celkove pocitam, ze 3x to zvladne (pokud bude telefon ve stand-by).
  • 0

#32 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 9:38

Zeptam se: pokud koupim tento RAIKKO USB AccuPack 5200, pak dostanu ve srovnani s Energizer XP4000 za prakticky stejne penize vetsi kapacitu - je to tak, nebo je jeste zakopany pes jinde?
  • 0

#33 MadDogTeam

MadDogTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 10:02

Energizer ma 2 USB mozna napajet naraz, ano pak se deli vystupni nabijeci proud, ale obcas je to vyhoda, pri obede jsem bez problemu ladoval energii do 2 telefonu a ty stejnak vetsinou maji omezeni na 500mA nabijeci proud, takze to neva. Jedine co mi prijde divne ze to ma o 1200 vyssi kapacitu a polovicni rozmer???
  • 0
Galaxy SII + search dogs Phalko a Ela :)

#34 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 11:35

MadDogTeam napsal/a:
Energizer ma 2 USB mozna napajet naraz, ano pak se deli vystupni nabijeci proud, ale obcas je to vyhoda, pri obede jsem bez problemu ladoval energii do 2 telefonu a ty stejnak vetsinou maji omezeni na 500mA nabijeci proud, takze to neva.

Jedine co mi prijde divne ze to ma o 1200 vyssi kapacitu a polovicni rozmer???

tak si mě zase rozvrátil :-D zas nevím kterej :-)
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#35 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 12:47

No, on ten nabíjecí proud není nijak výrazně veliký - ale pozor, dva USB porty má jen Energizer XP4001, nikoli XP4000. Ale jinak ano. Ten RAIKKO nevypadá špatně, otázkou je kvalita té baterie... Energizer je přeci jen značka (i když obojí je Tchaj-wan). Asi nakonec vybírej podle parametrů... Pro mě bylo rozhodující, aby to utáhlo i notebook...
  • 0

#36 Jurasa 100

Jurasa 100

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 16:51

schmar napsal/a:
Zeptam se: pokud koupim tento RAIKKO USB AccuPack 5200, pak dostanu ve srovnani s Energizer XP4000 za prakticky stejne penize vetsi kapacitu - je to tak, nebo je jeste zakopany pes jinde?


Nevím jestli je někde zakopaný pes, ale když jsem si přečetl hodnocení uživatelů na alza.cz na Raikko, tak jsem šel do Energizeru. A to bylo Raikko velký favorit.
  • 0
Kdo chce psa bíti, ten si hůl vždycky najde!

#37 cyphill

cyphill

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 22:38

Raikko nějakou dobu používám, tedy spíše sporadicky, ale používám... Vlastním žrouta HTC Desire HD a toho zvládne dobít na 90% cca 3x
  • 0

#38 dr.mckay

dr.mckay

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 8:48

Taky jsem řešil jak prodloužit život LG P500. Už jsem chtěl dělat vlastní řešení a nakonec jsem koupil na Alze GP XPB03 INSTANT POWER. Tak snad bude sloužit dobře svému účelu.
  • 0

#39 versla

versla

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 8:49

Občas používám toto:
http://www.vte.cz/pc...zi.php?kod=2145
a svítí to :-)
  • 0

#40 Jouda66cz

Jouda66cz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 9:18

Pokud máte víru a trpělivost s doručováním zahraničních zásilek Českou poštou, tak se dá výhodně nakoupit na
http://www.dealextre...esort=relevance
koupil jsem vloni power rover 8000mAh za cca 650 a šlape ok, HTC Sensation nabije 4, ale to poslední nabíjení je spíš takový udržování před úmrtím.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama