Přejít na obsah


Fotka

U garmini nove podpora systém GLONASS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 Schrek

Schrek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2012 - 22:17

Nová řada navigací eTrex (eTrex 10, eTrex 20 a eTrex 30) jako první umožňuje využít spolu s GPS i systém GLONASS. GLONASS přibližně o 20% zkrátí čas zaměření navigace a při využití obou systémů GPS i GLONASS může přijímač detekovat až 24 satelitů, čímž se výrazně zpřesňuje poloha zaměření.
  • 0

#2 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2012 - 22:32

nerikej, fakt? A pro kterou reklamni agenturu ze to delas?
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#3 JendaW

JendaW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2012 - 22:54

Neříká, píše :-D ale neuvádí, jestli mu to v terénu pomáhá. Mě osobně moc ne. Já jedu jenom na GPS, když zapnu Glonass, tak mám větší odchylku. Zrovna dneska sem přepnutím zmátl gpsku, tak že sem se ocitl na druhé straně potoka :-D
  • 0
eTrex 30

#4 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2012 - 6:32

:D Jak moc mi to připomíná listingy některých keší. To, co je zkopírováno z internetu, je v pořádku (zde text příspěvku - zkopírován z webu garmin.cz). To, co psal človíček sám, je plné nesmyslů a pravopisných chyb (zde předmět příspěvku).
  • 0

#5 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2012 - 6:53

Schrek napsal/a:
Nová řada navigací eTrex (eTrex 10, eTrex 20 a eTrex 30) jako první umožňuje využít spolu s GPS i systém GLONASS. GLONASS přibližně o 20% zkrátí čas zaměření navigace a při využití obou systémů GPS i GLONASS může přijímač detekovat až 24 satelitů, čímž se výrazně zpřesňuje poloha zaměření.


Chlapče, jen si trochu rýpnu:
1. Kačeři o tomhle už vědí "od pravěku" (odhadem 3 měsíce).
2. Nejenom GLONASS, ale mají podporu i pro Galileo - jestli někdy začne fungovat.

Tak vo co go?
  • 0

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2012 - 7:03

Vycházím z jediné přednášky, kterou jsem slyšel, nikde jsem to dál neověřoval, ale Glonass má podstatně horší přesnost než GPS. Takže se obávám, že přepnutím na Glonass se přesnost GPS nezlepší. Pomůže to snad jen v případě, kdy signál z GPS družic téměř chybí a nějaké družice navíc se hodí.
  • 0

#7 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2012 - 7:06

Dost je o tom už ve vláknu o etrexech http://www.geocachin...ort=&rowstart=0.
Což samozřejmě neznamená, že by nemohlo být i samostatné vlákno, ale chtělo by to spíš nějaké praktické informace, testy a tak..


  • 0

#8 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2012 - 7:10

mpik napsal/a:
Vycházím z jediné přednášky, kterou jsem slyšel, nikde jsem to dál neověřoval, ale Glonass má podstatně horší přesnost než GPS...

Určitě to tak bývalo, ale nevím jestli to platí stále (alespoň co se týče slova "podstatně" ).
I některé geodetické přístroje už docela dlouho kombinují příjem GPS a Glonassu.
Osobně si myslím, že přínos určitě může být v místech se šatným výhledem na oblohu, etrexa ale nemám, takže praktické zkušenosti taky ne.:)
  • 0

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2012 - 7:21

Citace z czechspace.cz: Při nejvyšším stupni dokončení systém poskytoval standardní určení polohy a času (coarse-acqusition nebo C/A) charakterizované takto: horizontální polohová přesnost mezi 57-70 metrů, vertikální přesnost do 70 metrů, přesnost vektoru rychlosti do 15 cm/s a určení času do 1 µs. Tyto údaje platily, pokud měření bylo výsledkem příjmu signálů od 4 družic najednou. O dost přesnější signál (precision nebo také P(Y)) byl k dispozici jen ruské armádě.
  • 0

#10 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2012 - 7:26

Z téhož zdroje:

Ruský ministr obrany Sergej Ivanov v listopadu 2006 prohlásil, že vojenský signál bude k dispozici k civilnímu použití již na začátku roku 2007.


A k tématu i TADY.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#11 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2012 - 7:37

mpik napsal/a:
Citace z czechspace.cz....

Všimni si toho minulého času a navíc je otázka, jak je ten článek starý. Novodobě funkční Glonass je záležitost poměrně nová. (několik let)

edit: Teď jsem koukal, že přinejmenším v pět let (možná i víc) staré tištěné publikaci CSO přesně tenhle citovaný text už je, takže jde o stará data. Netvrdím samozřejmě, že to +- pořád nemůže bý takhle, ale byl bych se závěry založenými na starých datech opatrný. Dost věci se změnilo.

edit: Mam dokonce pocit,za ta cisla (michodem bez uvedeni hladiny pravdepodobnosti uz tak nic moc nerikajici) se vztahuji k polovine devadesatych let (to mel myslim Glonass nejvetsi fungujici konstelaci druzic, nez se to Putin rozhodl znovu ozivit).
  • 0

#12 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2012 - 10:17

No, mám Oregona, tak to nevyzkouším. Možná že přednášející loni na hvězdárně použil také stará data. eTexáři to mohou vyzkoušet - když ve městě půjdou přes baráky, zapnout Glonass, jestli je to vrátí na cestu.
  • 0

#13 Schrek

Schrek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2012 - 23:43

niximor: ja pro zadnou ale ty mozna jo jiank ja nenasel vlakno o rusacich tam sem to sem dal a cekal sjem reakce , jelikoz kamarad ma ten eTrex a rikal ze mu to pomaha
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama