Přejít na obsah


Fotka

Mapa


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2006 - 15:52

Zdravým.
Měl bych takový malý a rýpavý dotaz. Jestli by bylo možné, teda pokud to není nějak moc složité. Při stahovaní kěší z mapy ji rozdělit na nějaké menší části, třeba podle krajů, nebo jen tak náhodně určit hranice menších celků. Jelikož stahovat 1628 aktivních keší (ke dnešnímu dni 4.08.06) je už tak dost zdlouhavé a každý den přibývají nové. Což by pomohlo hlavně těm co náhle někam jedou na služebku nebo dovolenou a nemají moc času na přípravu, na tož ještě vypisovat si po jedné kešky. Pokud už to nějak funguje budu rád za radu, protože sem ještě nepřišel jak na to.
Dík moc G.

  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2006 - 16:41

Zdravým.
Měl bych takový malý a rýpavý dotaz. Jestli by bylo možné, teda pokud to není nějak moc složité. Při stahovaní kěší z mapy ji rozdělit na nějaké menší části, třeba podle krajů, nebo jen tak náhodně určit hranice menších celků. Jelikož stahovat 1628 aktivních keší (ke dnešnímu dni 4.08.06) je už tak dost zdlouhavé a každý den přibývají nové. Což by pomohlo hlavně těm co náhle někam jedou na služebku nebo dovolenou a nemají moc času na přípravu, na tož ještě vypisovat si po jedné kešky. Pokud už to nějak funguje budu rád za radu, protože sem ještě nepřišel jak na to.
Dík moc G.

A co třeba otestovat program Skryšotlač, dostupný skrz menu Hledání ?
Já ho používám,, ve spojení s cache mapou a google maps s okolními skrýšemi je to mocná pomůcka a tiskne poměrně dobré podklady na cestu :-)

  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2006 - 16:53

Přesně o to samé se od včera snažím i já. Nejde jen o tisk podkladů ale i redukci seznamů waypontů které chci nahrát do přístroje. Začínám projíždět funkce OZIexploreru, jestli by nebylo možno třeba podle souřadnic od do vybrat pouze oblast waypointů která mě v danou chvíli zajímjí a vyexportovat z celého seznamu, ale zatím bez úspěchu. Uvidím budu pokračovat ve zkoumání možností.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2006 - 17:01

Zdravým.
Měl bych takový malý a rýpavý dotaz. Jestli by bylo možné, teda pokud to není nějak moc složité. Při stahovaní kěší z mapy ji rozdělit na nějaké menší části, třeba podle krajů, nebo jen tak náhodně určit hranice menších celků. Jelikož stahovat 1628 aktivních keší (ke dnešnímu dni 4.08.06) je už tak dost zdlouhavé a každý den přibývají nové. Což by pomohlo hlavně těm co náhle někam jedou na služebku nebo dovolenou a nemají moc času na přípravu, na tož ještě vypisovat si po jedné kešky. Pokud už to nějak funguje budu rád za radu, protože sem ještě nepřišel jak na to.
Dík moc G.

pokud mas nekterou z GPS co maji SD kartu a podporuji program POI loader tak neni nic jednodussiho nez si stahnou GPX soubor odsud a pak ho poslat jako POI do GPSky - pres POI loader umi GPS vic nez 500/1000 waypointu , a to i vcetne ikonek ... pouzivam takto vlastni pidiprogram, ktery je z tohoto GPX (nebo z GPX z geotoadu) umi rozdeli do kategorii podle tradi, multi, virt, unknown apod a udelat to jako POI kategorie...
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2006 - 17:28

Přesně o to samé se od včera snažím i já. Nejde jen o tisk podkladů ale i redukci seznamů waypontů které chci nahrát do přístroje. Začínám projíždět funkce OZIexploreru, jestli by nebylo možno třeba podle souřadnic od do vybrat pouze oblast waypointů která mě v danou chvíli zajímjí a vyexportovat z celého seznamu, ale zatím bez úspěchu. Uvidím budu pokračovat ve zkoumání možností.

Pokud v OZIm pouzijes funkci Oznac body, tak je muzes samotne ulozit a znovu nahrat a poslat do GPS.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2006 - 17:26

Tak jsem procházel fórum a přesně to co jsem hledal jsem našel, tedy alespoň částečně, možnost výběru cache podle souřadnic od do. Je to na vlákně http://www.geocachin...o.aspx?id=18219
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2006 - 9:37

Pokud v OZIm pouzijes funkci Oznac body, tak je muzes samotne ulozit a znovu nahrat a poslat do GPS.

To máš sice pravdu, ale jak se co nejjednodušeji dopátrat správných bodů, které já chci? Proto hledám tu funkci která by uměla vyfiltrovat body podle mnou zadaných souřadnic "od do".
Je možné si samozřejmě zobrazit na mapě, označovat jednotlivé body atd atd, ale to je ruční práce, ne že bych se jí bál už nějaké to desetiletí s PC dělám a takovýchto ručních výběrů jsem si užil až až, ale pokud mám k dispozici hotovu databázi, chci s ní pracovat v plném jejím využití.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2006 - 9:47

To máš sice pravdu, ale jak se co nejjednodušeji dopátrat správných bodů, které já chci? Proto hledám tu funkci která by uměla vyfiltrovat body podle mnou zadaných souřadnic "od do".Je možné si samozřejmě zobrazit na mapě, označovat jednotlivé body atd atd, ale to je ruční práce, ne že bych se jí bál už nějaké to desetiletí s PC dělám a takovýchto ručních výběrů jsem si užil až až, ale pokud mám k dispozici hotovu databázi, chci s ní pracovat v plném jejím využití.

No, a ten Skryšotalč už jsi zkusil?

  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2006 - 15:35

No, a ten Skryšotalč už jsi zkusil?

Ano, zkusil, a je to přesně to co jsem hledal zbytečně v ozim, funguje báječně.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama