Přejít na obsah


Fotka

Nováčkovské logy


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
88 odpovědí na toto téma

#41 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 9:05

Nováček prostě ještě některé věci neví, a každému to období trvá jinak dlouho. Já jsem třeba na začátku nevěděla, že logy chodí ownerům na mail, ani že je vůbec někdo čte. Spíš jsem se rozepisovala (bylo-li místo) do logbooku v naivní představě, že to někdo bude číst tam :) a při logování jsem nechápala, proč je to okýnko s názvem "Komentář" (všimněte si, nikoli "vzkaz autorovi" ) povinné, když k tomu třeba žádný komentář nemám. To tu není nikdo, kdo by to měl stejně?
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#42 Lynxh

Lynxh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 9:06

Teda snad nezklamu :-)
  • 0

#43 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 9:08

Já nával logů teprve čekám, tak uvidíme B) To už snad dokončím rok připravovanou keš, takže jsem zvědavá, jak se bude líbit. Anebo nelíbit :o;)
  • 0
mishiczka1

#44 Lynxh

Lynxh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 9:14

noe1 napsal/a:

Lynxh napsal/a:
Znám ve zdejším lese perfektní místo, které mě nepřestane fascinovat, každý víkend když tudy projdu se psem... Překvapuje mě, že tam není žádná keš:-) Je to snad nejhlubší les, který jsem kdy viděl:-)


Tak tam hlavně žádnou nezakládej, courali by ti tam lidi, jezdili až do lesa autem ... a bylo by po kouzlu.


To je pravda... To mě ani nenapadlo... V tomhle lese jsem viděl už i Losa. Nebylo by dobrý jim tam zatáhnout bandu nadšenců s GPS...:-D
  • 0

#45 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 9:21

Nejlepší je své logy psát tak, jako byste si psali do svého deníčku. Ideální log je takový, u kterého jste schopni již z jeho čtení sami poznat, ke které keši jste jej napsali, nebo alespoň takový, u kterého si spolu s názvem keše, či pohledu do mapy vzpomenete, jaké to tenkrát bylo.... tedy že keš Vám alespoň z části utkví v paměti. Opravdu pochybuji, že tohoto je schopen člověk co do logu napíše 4 písmena, či jednu tečku. Geocaching byl pro mne vždy o zážitcích, a za ty je myslím třeba logem odměnit i autora keše. Ovšem, kéž by byly pořád jen takové keše, které stojí za návštěvu... Jasně že u série kde je jedna keš skoro jako druhá se takto psát, ale i tak si autor série zaslouží nějakou vazbu, alespoň jako na celek. Na druhou stranu, domnívám se, že pokud se lovy a výlety za kešemi smrsknou jen na prostý sběr bodů, bez logu s popisem událostí, dojmů, apod., (či třeba konstruktivní kritkou), alespoň pro mne tímto geocaching ztrácí něco na svém kouzlu.. Obzvláště zarážející je to u keší které již principielně i logujícím muselo dát práci je najít, například vyluštění mysterky, či vydrápání se na kopec, skálu, a pod., to si vždy kladu otázku, zda-li dotyčný vůbec na místě byl, či jak lehce asi k souřadnicím přišel, když mu to nestálo zato ani v logu zmínit..., Nebo jiný případ, místo pomyslné odměny ownera logem a poděkování, pouze věta, "v keši nic není". Nu což, nějak bylo, nějak bude, těchto nováčků či nových způsobů je čím dál tím víc, snad je to tím, že staří vlci již mají vše mnou založené odloveno, a nové logy přichází jen od omladiny. Já vím však své, pro tuto vytříbenou výběrovou společnost jsem své keše nezakládal a o to míň mě to bohužel motivuje k jakékoli další činnosti.. i s přihlédnutím k novým "díkyzaokapovkám" mnohdy právě od těchto analfabetických talentů.
  • 0

#46 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 9:33

Ja bych to trosku doplnil - problemem je take moznost on-line logovani primo u kese. Prectete si vlakno k c:gep a tam to pomalu kazdej druhej uzivatel ma jako obrovsky plus k programu, ze rovnou z terenu muzu logovat FOUND-IT. Ruku na srdce, kde ma nekde v lese naladu psat delsi log pomoci dotykovy klabosnice na mobilu. Ja ne. A pokud se k tomu prida chladnejsi pocasi ci mrholeni, tak si dovolim tvrdit ze delka techto logu bude prave jen ta "." protoze jinak sowftware rve, ze je policko prazdne. A proto mam radsi Fields Note :D
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#47 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 9:49

Lynxh napsal/a:

noe1 napsal/a:

Lynxh napsal/a:
Znám ve zdejším lese perfektní místo, které mě nepřestane fascinovat, každý víkend když tudy projdu se psem... Překvapuje mě, že tam není žádná keš:-) Je to snad nejhlubší les, který jsem kdy viděl:-)


Tak tam hlavně žádnou nezakládej, courali by ti tam lidi, jezdili až do lesa autem ... a bylo by po kouzlu.


To je pravda... To mě ani nenapadlo... V tomhle lese jsem viděl už i Losa. Nebylo by dobrý jim tam zatáhnout bandu nadšenců s GPS...:-D

Pokud je to opravdu v lese, pár kilometrů od větších silnic, musí se tam pěšky, a není tam toho víc na jedné hromadě, tak by tam krabice nevadila. Takové mají návštěvnost minimální. Na podobné jsem dal FTF třetí den, vlakem. Tam si dojde opravdu ten, kdo má zájem i o tu cestu. První den několik návštěv a pak několik za týden až několik za měsíc.
  • 0

#48 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 9:54

Autacek napsal/a:
Nejlepší je své logy psát tak, jako byste si psali do svého deníčku. Ideální log je takový, u kterého jste schopni již z jeho čtení sami poznat, ke které keši jste jej napsali, nebo alespoň takový, u kterého si spolu s názvem keše, či pohledu do mapy vzpomenete, jaké to tenkrát bylo...


Trefně napsáno! Díky!
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#49 Nocni klub

Nocni klub

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 9:55

Já se taky snažím psát delší logy, někdy doplněné fotkami, ale je pravda, že občas napíšu i kratší, když mě tam zase až tak nic moc nezaujalo... A logovat v terénu z mobilu - no to bych ten mobil asi brzy rozmlátil... ;) Psaní na dotykovce mě vůbec nebaví... :| Nehledě na různé automatické opravy při psaní - např. tento týden jsem šéfovi psal, že jsem chytil od synka angínu, no bohužel až po odeslání jsem si všiml, že ten úžasný systém to opravil na "vagínu"... :D Takže takových skopičin bych se rád při psaní logů vyvaroval... ;)
  • 0

#50 marbes

marbes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 10:03

Noční klub napsal/a:
.......- např. tento týden jsem šéfovi psal, že jsem chytil od synka angínu, no bohužel až po odeslání jsem si všiml, že ten úžasný systém to opravil na "vagínu"... :D Takže takových skopičin bych se rád při psaní logů vyvaroval... ;)


Díky za zlepšení nálady :D:D:D
  • 0

#51 Lynxh

Lynxh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 10:03

mpik napsal/a:

Lynxh napsal/a:

noe1 napsal/a:

Lynxh napsal/a:
Znám ve zdejším lese perfektní místo, které mě nepřestane fascinovat, každý víkend když tudy projdu se psem... Překvapuje mě, že tam není žádná keš:-) Je to snad nejhlubší les, který jsem kdy viděl:-)


Tak tam hlavně žádnou nezakládej, courali by ti tam lidi, jezdili až do lesa autem ... a bylo by po kouzlu.


To je pravda... To mě ani nenapadlo... V tomhle lese jsem viděl už i Losa. Nebylo by dobrý jim tam zatáhnout bandu nadšenců s GPS...:-D


Pokud je to opravdu v lese, pár kilometrů od větších silnic, musí se tam pěšky, a není tam toho víc na jedné hromadě, tak by tam krabice nevadila. Takové mají návštěvnost minimální. Na podobné jsem dal FTF třetí den, vlakem. Tam si dojde opravdu ten, kdo má zájem i o tu cestu. První den několik návštěv a pak několik za týden až několik za měsíc.


No je to poměrně dost daleko od všech cest:-) Jak říkám, hlubokej les plnej zvěře...
  • 0

#52 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 10:12

Autacek napsal/a:
Nejlepší je své logy psát tak, jako byste si psali do svého deníčku. Ideální log je takový, u kterého jste schopni již z jeho čtení sami poznat, ke které keši jste jej napsali, nebo alespoň takový, u kterého si spolu s názvem keše, či pohledu do mapy vzpomenete, jaké to tenkrát bylo.... tedy že keš Vám alespoň z části utkví v paměti.
......
Na druhou stranu, domnívám se, že pokud se lovy a výlety za kešemi smrsknou jen na prostý sběr bodů, bez logu s popisem událostí, dojmů, apod., (či třeba konstruktivní kritkou), alespoň pro mne tímto geocaching ztrácí něco na svém kouzlu..
......


Tady je trochu znát, kdo má základy z trampování a toulání po horách a kdo si psal cancák co kde zažil a maloval si tam mapky kudy coural.

O tom, že pro spoustu lidí se geocaching stal jen honěním co nejvíce nálezů co nejrychleji, se tu diskutuje už od samého počátku. Jen stoupá počet nálezů a celkový počet nalovených keší. Pozitivní je, že od závodění se někteří v klidu vrátili ke kvalitě.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#53 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 10:21

btw, taky se vam stava, ze se vam cache/lov libi, ale pak vam neco, treba az po prijezdu, natolik zkazi naladu, ze se k logu vcelku premahate a nutite se vymyslet alespon neco kloudneho? me jo...
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#54 Nocni klub

Nocni klub

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 10:23

jj, taky se to stane...
  • 0

#55 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 11:15

Nosferatu XIII. napsal/a:
btw, taky se vam stava, ze se vam cache/lov libi, ale pak vam neco, treba az po prijezdu, natolik zkazi naladu, ze se k logu vcelku premahate a nutite se vymyslet alespon neco kloudneho? me jo...


Jj,taky... To pak logovani i par dni odkladam. Ono se vrati to nadseni,bo ta negativa obrousi hrany a muzu s klidnym srdcem zalogovat.

Dokonce to casto delam i v opacnem pripade,kdy jsem vytocena a nejradsi bych o kesi napsala neco jedovateho. Necham to par dni ulezet,promyslim si jak to napsat a pak je z toho i slusne napsany log:-) on ne vzdy momentalni popud je objektivni,ze?
  • 0

#56 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 11:50

Dobesch napsal/a:
Ja bych to trosku doplnil - problemem je take moznost on-line logovani primo u kese. Prectete si vlakno k c:gep a tam to pomalu kazdej druhej uzivatel ma jako obrovsky plus k programu, ze rovnou z terenu muzu logovat FOUND-IT. Ruku na srdce, kde ma nekde v lese naladu psat delsi log pomoci dotykovy klabosnice na mobilu. Ja ne. A pokud se k tomu prida chladnejsi pocasi ci mrholeni, tak si dovolim tvrdit ze delka techto logu bude prave jen ta "." protoze jinak sowftware rve, ze je policko prazdne. A proto mam radsi Fields Note :D

Využívám také Fields Note. V aDrake poznamenám nález a případnou výměnu. Doma si FN pošlu přes wifi na net, dopíši delší log v PC a zaloguji FI.
  • 0

#57 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 21:46

hauskaa napsal/a: Já se snažím něco napsat, pokud se mi keš líbí, neváhám napsat i 20řádků (příkladně dvě dlouhé multiny z plzeňska v poslední době). A pokud se mi keš nelíbí, taky to napíšu.

Jen je občas těžký tvůj proslov pochopit :D
GL50C7G7
  • 0
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#58 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 21:57

kolombo napsal/a:...kdo si psal cancák...

Co to je?
  • 0

#59 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 22:02

sobikovi napsal/a:

kolombo napsal/a:...kdo si psal cancák...

Co to je?


Takovej bůkl na cancy.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#60 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 22:03

sobikovi napsal/a:

kolombo napsal/a:...kdo si psal cancák...

Co to je?


Cancák je taková psaná kronika vandrů, kterých si se zúčastnil. ;) Mám doma.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama