Přejít na obsah


Fotka

GC3G1FR Bohemia tour in one day (celorepublikový event)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#21 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 21:47

Ještě by to chtělo v přestupních stanicích "rail-in" kešky a jedu! :)
  • 0

#22 parman16

parman16

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 21:47

Jak už bylo řečeno, jedeme na SONE+ (3 osoby = 200kč/osoba).
Mysleli jsme že nápad je originál, o tom eventu na Moravě jsem neměl ani tušení - díky za odkaz, bude se hodit jako inspirace pro organizaci :)

Uvedené spojení je to nejlepší abychom toho stihli co nejvíc v rozumném čase (být v Plzni ve 4 ráno nebo v Praze před půlnocí zkrátka není ideální).

Děkujeme všem za podporu a už se na vás těšíme B)

Nosferatu:

Abyste nas nemuseli dlouho hledat po prijezdu vlaku, tak vzdy budeme v poslednim vagone 2. tridy u zadnich dveri (uplne na konci vlaku). Pokud by poslednim vagonem byla 1. trida, budeme v predposlednim vagone 2. tridy opet u zadnich dveri.

Par dni pred konanim eventu napisu info, podle ceho nas rozpoznate.


  • 0

#23 hugo48

hugo48

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 21:49

Tak jako jeden z ownerů již zde zmíněného moravskoslezského eventu, který se konal teď o velikonoční neděli vám držím palce. A to hlavně v tom, aby vám to všechno vyšlo, tak jak plánujete. Jak vidím ty časy, tak ne všude máte úplně velké rezervy na přestupy. Takže jakákoliv mimořádnost vám může pěkně zamíchat s plány. Jinak celkem škoda, že logovat lze pouze ve vlaku. Sám bych se v Brně za vámi stavil, protože i tam zrovna pauza je velká, nicméně jet qůli toho desítky kilometrů z Náměště nebo naopak pak do Vyškova. Tohle myslím hodně lidí odradí, nicméně neberte to jako kritiku. Spíš jako konstruktivní připomínku a nápad někdy pro příště, že tam kde to čas dovoluje by se klidně mohlo logovat i ve stanici.;) Každopádně hodně štěstí.;)
  • 0

#24 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 543 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 21:52

mpik napsal/a:
Je to sobota, takže celá trasa se dá zvládnout za 550Kč pro až 5 lidí, z toho 2 starší než 15 let. Na jízdenku SONE+. Musí se to ale stihnout do půlnoci. A kdo pojede jen v rámci kraje, tak za 200-250 pro stejný počet lidí na jízdenku SONE, krajskou.

O krajských výhodných jízdenkách vím, ale nikdy by mě nenapadlo, že jde na SONE dojet na druhý konec republiky. Je blbý, že se musíš vrátit do půlnoci zpátky.
  • 0

#25 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 21:59

Jo, vracet se nemusíš. Já takhle jel jednu sobotu s celou rodinou na druhý konec republiky a další sobotu na druhou SONE zpátky. Kdysi se na tu levnější SONE nedalo jezdit rychlíky. Teď už dá, ale jen v rámci kraje. Ta dražší je už ale opravdu za 600. A mimochodem, SONE platí do první zahraniční zastávky, takže až do Gmündu, Summerau apod. A ten kraj taky není přesně, jihočeská platívala od Horažďovic až do Kostelce u Jihlavy, teď to ale hodně zkrátili a přiblížili hranicím kraje. Jinak mezi většími městy se vyplatí Sporotiket, ale je třeba kupovat víc než týden dopředu, to je o dost levnější. Ale musí na to být Inkarta. EDIT, nezkrátili to, pokud to správně chápu, tak na jihočeskou SONE se dá jet z Nepomuku až do Kostelce u Jihlavy, na Vysočinskou z Tábora nebo J.Hradce až do Znojma nebo Tišnova, atd.
  • 0

#26 johniiik

johniiik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 22:06

[quote]parman16 napsal/a:

Mysleli jsme že nápad je originál, o tom eventu na Moravě jsem neměl ani tušení - díky za odkaz, bude se hodit jako inspirace pro organizaci :)
[/quote][/quote]

Nechce se mi věřit, že jste o tom neslyšeli nebo nečetli tady na fóru :)

Inspirujte se hlavně v mezičasech na přestupech. My na našem eventu všude pro jistotu naplánovali hodinové pauzy, ať vše stihneme. Navíc logování na nádraží mělo taky něco do sebe :) Takhle je docela velká šance, že se program naruší hned z rána. Nicméně budu držet palce, ať vám to vyjde. :) Hodně štěstí. Bohužel se nezúčastním, protože jet kvůli tomu takovou dálku z nebo do Brna si nejspíš nemohu dovolit.
  • 0

#27 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 22:12

Jak vidím ty časy, tak ne všude máte úplně velké rezervy na přestupy.
Dneska už neplatí, že vlak a zpoždění jsou synonyma, toto se výrazně zlepšilo (můžete sledovat na http://kam.mff.cuni....babilon/zpmapa2). V plánovaném spojení nevyšel přestup za poslední měsíc pouze v jednom případě, tj. šance, že to vyjde podle plánu, je cca 97 %.
  • 0

#28 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 22:16

Tak si ještě trochu zahraju na kancelář pro uvádění omylů na pravou míru.

mpik napsal/a:
A ten kraj taky není přesně, jihočeská platívala od Horažďovic až do Kostelce u Jihlavy, teď to ale hodně zkrátili a přiblížili hranicím kraje.


Rozsah platnosti je stále stejný, a sice od Nepomuku po Kostelec u Jihlavy.

mpik napsal/a:
Jinak mezi většími městy se vyplatí Sporotiket, ale je třeba kupovat víc než týden dopředu, to je o dost levnější. Ale musí na to být Inkarta.


Není potřeba, jenom na pokladně se musí koupit aspoň den předem. Při nákupu aspoň 7 dní předem máš akorát šanci na nejvyšší slevu. Inkarta být nemusí, jenom je to s ní ještě o něco málo levnější.
  • 0

#29 hugo48

hugo48

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 22:25

Vláček: Samozřejmě ano, jenže si představte, jak by to dopadlo, kdyby ten přestup nevyšel. Dobře vím, že se zpožděním už to není ta zlé, jako dřív (nicméně třeba dobře znám trasu Brno - Vyškov - Olomouc/Přerov, kde zpoždění 10-20 minut jsou pořád skoro běžné a samozřejmě vím, že to ani autoři jinak rozumněji naplánovat nemohou, pokud chtějí projet takovou trasu. Jen ale při akci takového druhu se to pak nakonec vše může obrátit proti autorům a místo super nápadu z toho může být super propadák. Chtěli připomínky, rady, tak jsem je napsal. Od toho tady ta diskuze je. Mám za sebou plánování podobného eventu i několika podobných celodeních okružních výletů napříč republikou, či různými kraji a vím, že ne vždy šlo všechno přesně podle plánu. Ono někdy stačí, když začne být hezky a sždc vytáhnou svou techniku na trať.
  • 0

#30 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 23:06

Není potřeba, jenom na pokladně se musí koupit aspoň den předem. Při nákupu aspoň 7 dní předem máš akorát šanci na nejvyšší slevu. Inkarta být nemusí, jenom je to s ní ještě o něco málo levnější.

Nemusí se kupovat předem. Běžně kupuju Sporotiket v automatu těsně před odjezdem. Ale je jen trochu levnější, než normální jízdenka. Budějovice-Brno za 200, jízdenka asi 240. Týden před odjezdem by byl za 160. To už je dost velký rozdíl.

A k těm přestupům. Počítejte, že kolem Protivína může být výluka. Teď jsem jel do Písku asi 2 hodiny (cca 60km) a úplně jinudy, než jsem měl jet. Rychlíky na sebe možná počkají. Ale nemusí. No, když bude nejhůř, budete to muset zkrátit, nebo si koupit druhou SONE a dojet až v neděli. A možná by stálo za to nějakým online připojením aktualizovat listing přímo z vlaku, aby ti na vzdálenějších zastávkách nečekali zbytečně.
  • 0

#31 CACHE EATER

CACHE EATER

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 10:17

Ty aktuální informace by byly více než vhodné. Spíš než aktualizace listingu bych to viděl na aktuální write note.
  • 0

#32 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 11:07

Pokud by se chtělo, tak by šlo zapojit i Ostravu a mít pokryty všechny kraje vyjma Královehradeckého, jen by se nejelo do Prahy, ale do Kolína. Problém by nastal jen v úseku Kralupy - Ústí při návratu zpět na výchozí místo - bylo by to už po půlnoci...
  • 0

#33 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 11:19

CACHE EATER napsal/a:
Ty aktuální informace by byly více než vhodné. Spíš než aktualizace listingu bych to viděl na aktuální write note.


Já bych to viděl na změnu listingu a log typu "Annoucement", protože ten přijde všem přihlášeným (WN dorazí jen lidem, co mají watchlist).
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#34 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 11:44

honzak83 napsal/a:
Pokud by se chtělo, tak by šlo zapojit i Ostravu a mít pokryty všechny kraje vyjma Královehradeckého, jen by se nejelo do Prahy, ale do Kolína. Problém by nastal jen v úseku Kralupy - Ústí při návratu zpět na výchozí místo - bylo by to už po půlnoci...

Opravdu? Včetně Libereckého, Karlovarského a Zlínského? Podobný problém se řešil už loni a povedlo se sice vymyslet všech 14 krajů (Zlínský bez zastavení), ovšem od půlnoci do půlnoci a s těsnými přestupy.
  • 0

#35 CACHE EATER

CACHE EATER

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 11:48

Pravda, to je určitě lepší.
  • 0

#36 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 14:39

Vláček napsal/a:

honzak83 napsal/a:
Pokud by se chtělo, tak by šlo zapojit i Ostravu a mít pokryty všechny kraje vyjma Královehradeckého, jen by se nejelo do Prahy, ale do Kolína. Problém by nastal jen v úseku Kralupy - Ústí při návratu zpět na výchozí místo - bylo by to už po půlnoci...

Opravdu? Včetně Libereckého, Karlovarského a Zlínského? Podobný problém se řešil už loni a povedlo se sice vymyslet všech 14 krajů (Zlínský bez zastavení), ovšem od půlnoci do půlnoci a s těsnými přestupy.


Máš pravdu, na ty jsem zapomněl, povedlo se mi to zatím vymyslet z odjezdem z Prahy těsně po půlnoci a návratem do Prahy v 22:41. Byly by tam všechny kraje vyjma Královehradeckého a Libereckého, kterými neprochází koridory. Trasa Praha - Ostrava (přestup) - Břeclav (přestup) - Brno (přestup) - Plzeň (přestup) - Cheb (přestup) - Praha (přes Ústá n. L.).
  • 0

#37 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 15:40

honzak83 napsal/a:
Máš pravdu, na ty jsem zapomněl, povedlo se mi to zatím vymyslet z odjezdem z Prahy těsně po půlnoci a návratem do Prahy v 22:41. Byly by tam všechny kraje vyjma Královehradeckého a Libereckého, kterými neprochází koridory. Trasa Praha - Ostrava (přestup) - Břeclav (přestup) - Brno (přestup) - Plzeň (přestup) - Cheb (přestup) - Praha (přes Ústá n. L.).


To už se tu řešilo loni a výsledkem bylo, že jde buď neuzavřený okruh přes všechny kraje (letos dokonce i se zastavením ve všech krajích) nebo uzavřený s vynecháním jednoho kraje. Můj zatím nejlepší pokus o uzavřený okruh přes všechny kraje dopadl takto:

start v 0:21 pouze v pátek
Břeclav-Ostrava-Pardubice-HK-Jaroměř-Stará Paka-Chlumec n. Cidl.-Praha-Rakovník-Chyše-sprint na zastávku Chyše,Žďárek-Žihle-Plzeň-Havl. Brod-Brno-Břeclav. Má hned několik vad. Není od půlnoci do půlnoci, je tam kus pěšky a autobusem a hlavně do Slovakie je v Ostravě zakázán nástup.
  • 0

#38 R 206

R 206

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 16:09

Všechny Ostraváky můžu potěšit zprávou, že už od zimy je v plánu něco podobného, s pauzou na logování ve městech, ovšem jen s 940 najetými kilometry ;) Každopádně se máte na co těšit!
  • 0

#39 comparare

comparare

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 17:17

parman16 napsal/a:
GC3G1FR

Můžete se ptát, diskutovat, reptat - cokoliv je vítáno ;)

To se mi líbí,ale bohužel nejedete na dostřel :)
Ale nevadí,pokud si po cestě všimnete keše co je kousek od nádraží tak mi dejte vědět :)
Kvuli tomuhle ;)
http://www.geocachin...20-fc9023124e01
A at vám pražce utíkají : )
  • 0
vylezu všechno,ale nevim za jak dlouho

#40 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 17:58

Neco podobneho jsem jel pred dvema lety, ale mel jsem to delsi, bral jsem po trase: Praha-Kolin-Pardubice-Olomouc-Bohumin-Prerov-Breclav-Brno-Jihlava-C.Budejovice-Plzen-Cheb-Usti n Labem-Praha. Tehda to byla cesta na 22,5 hodiny a ujel jsem 1411km. Bylo docela zajimave poslouchat jak se meni nareci behem dne.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama