Přejít na obsah


Fotka

60CSx problém s vykreslením vyšky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 05 August 2006 - 16:58

Prosím o radu. 60CSx mám týden. Mám tam ver. sof. 2.60 a gps sw ver 2.40 to pro úplnost. Dnes jsem byl na lovu. Když jsem se vracel všimnul jsem si že při kliknutí na na "stránku Výškoměru" problikne "Pracuje...",ale výška se mi nevykreslí. Najedu do Menu, dám vykresli Tlak a vykreslí se tlak (graf)! Dám zpět Menu , kde vyberu "Vykresli vyšky" , entr. Zas jen napíše Pracuji a výšky (graf) nevykreslí... Co s tím? volat Picodas, či zkusit novější verzi SW? Díky M.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 05 August 2006 - 22:38

Určitě nic nereklamovat ani nevolat do Picodasu. Měj jsem stejný "problém", akorát už přesně nevím, jak jsem ho odstranil. Teď zpětně mi něco ríká, že to spočívalo buď v nastavení měřítkového rozsahu nebo spíš v trasovaní. Zkus se podívat, zda-li máš nastaveno ZAP v menu Prošlé trasy - Záznam prošlých tras. Předpokládám, že tady někde bude zakopán pes.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 06 August 2006 - 10:38

Co s tím? volat Picodas, či zkusit novější verzi SW? Díky M.

Každopádně nahrát nejnovější verzi sw, v téhle je velké množství velkých chyb.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 06 August 2006 - 12:34

Každopádně nahrát nejnovější verzi sw, v téhle je velké množství velkých chyb.

Asi máš pravdu "jsou tam chyby". Včera jsem udělěl několikset pokusů, ale vždy to samé, bez vykreslení výšky. Dnes jsem ho po ránu nahodil a to samé. Teď jsem si četl vlákno, jestli není nějaká rada a sáhnu po přístroji, najedu na výškoměr a ihned naskočila Vykreslená výška !!! Taky dnes po zapnutí CSx mi ihned naskočila navigace na včerejší kešku, přitom včera jsem navigaci na bod vypnul. Asi ten sw 2.60 pěkně hapruje!
Chci tedy poprosit někoho, kdo by mi poslal odkaz, nebo rovnou novější verzi sw než 2.60. Byl jsem na str. Garminu, ale nenašel jsem sw 2.70, jen tu poslední verzi sw 3.0. Ten tam dávat ještě nechci!! Zatím bych tam chtěl dát sw 2.70 a uvidím co to bude dělat. Děkuji M.

  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 06 August 2006 - 13:41

Asi máš pravdu "jsou tam chyby". Včera jsem udělěl několikset pokusů, ale vždy to samé, bez vykreslení výšky. Dnes jsem ho po ránu nahodil a to samé. Teď jsem si četl vlákno, jestli není nějaká rada a sáhnu po přístroji, najedu na výškoměr a ihned naskočila Vykreslená výška !!! Taky dnes po zapnutí CSx mi ihned naskočila navigace na včerejší kešku, přitom včera jsem navigaci na bod vypnul. Asi ten sw 2.60 pěkně hapruje!
Chci tedy poprosit někoho, kdo by mi poslal odkaz, nebo rovnou novější verzi sw než 2.60. Byl jsem na str. Garminu, ale nenašel jsem sw 2.70, jen tu poslední verzi sw 3.0. Ten tam dávat ještě nechci!! Zatím bych tam chtěl dát sw 2.70 a uvidím co to bude dělat. Děkuji M.

A už zas nevykresluje....
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 06 August 2006 - 21:40

A už zas nevykresluje....

Moc nespekuluj a dej tam posledni verzi webupdaterem a to 2x, aby se nahrál jak fw, tak gps sw :-). Ta je nejspolehlivější.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 06 August 2006 - 22:25

Moc nespekuluj a dej tam posledni verzi webupdaterem a to 2x, aby se nahrál jak fw, tak gps sw :-). Ta je nejspolehlivější.

Mám GPS týden, můžeš se mi ozvat na mail (dvo.marcel@seznam.cz), popřípadě mi poslat tel. Dík

  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 07 August 2006 - 11:59

Mám GPS týden, můžeš se mi ozvat na mail (dvo.marcel@seznam.cz), popřípadě mi poslat tel. Dík

Vzdyt je to jendoduche.
Bud stahni odsud GPS Chipset Type G Ver. 2.70 (a.k.a. GPS SW) a GPSMAP 60CSx Ver. 3.00 (a.k.a. Unit SW) a jedno po druhem "nahraj" do GPS-ky (je to docela jednoducha klikacka), anebo stahni WebUpdater a nechej ho probehnout dvakrat. Poprve zaktualizuje zakladni sw. na ver. 3.00 a podruhe ti nabidne neco jako "There may be additional updates for your unit" a touto cestou pak zaktualizuje GPS SW na ver. 2.70. I pres WebUpdater je to jednoducha klikacka kterou kdyz v jejim prubehu nejak neprerusis, nemel bys mit problem.
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 07 August 2006 - 12:05

Mám GPS týden, můžeš se mi ozvat na mail (dvo.marcel@seznam.cz), popřípadě mi poslat tel. Dík

Nilgiri se mi zatím neozval... Může mi někdo poradit co to mám udělat...!?!? To je pro mě španělská vesnice.. Dík
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 07 August 2006 - 12:01

Stve mne, jak porad pisu "jendoduche" namisto "jednoduche" - kdybych se alespon jmenoval Jenda :-)))
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 07 August 2006 - 12:27

Nilgiri se mi zatím neozval... Může mi někdo poradit co to mám udělat...!?!? To je pro mě španělská vesnice.. Dík

Pánové děkuji ! já už byl na str. garminu i jsem se pokušel dostat ver. 2.70 do gps, jak mi to pak popisuje mag, ale neustále po pokus nainstalování psal: "chyba při stažení sw, nebo chyba přístroje". To mě mátlo proč to nejde. Ani teď to nešlo! DOSTAL jsem to tam (3.00) do přístroje přes ten webupdater :-) Tak že ještě jednou děkuji..:-)
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 07 August 2006 - 12:44

Nilgiri se mi zatím neozval... Může mi někdo poradit co to mám udělat...!?!? To je pro mě španělská vesnice.. Dík

WebUpdater: Stahnout, spustit, stisknout Next, program vyhleda GPSku a mel by ji zobrazit, stisknout Next, program se pripoji k serveru Garminu a zacne stahovat informace o dostupnych aktualizacich pro pripojeny pristroj a po chvili nejspise zobrazi dostupnost verze 3.00, pokracovat dale (asi opet Next), update se stahne a nahraje do pristroje. Pak se program asi da uz jen ukoncit (pisu to z vicemene z hlavy, takze presne nevim, jestli se da rovnou pokracovat druhou fazi). Druha faze je takova, ze se program spusti znovu, pokracuje se podobne jako v prvni fazi, ale program po stazeni informaci ze serveru Garminu ohlasi neco jako ze mate aktualni verzi software, ale da vam jeste jednu volbu "There may be additional updates...", vyberete tuto volbu, a pokracujete podobne jako v prvni fazi az do uspesneho konce. Odpojite GPSku od PC, vypnete a znovu zapnete a je hotovo. Dobre je jeste pak zazalohovat si vsechna pro vas dulezita data v GPSce a udelat reset (stisknout a drzet ENTER a PAGE a zapnout pristroj, ten se zepta jestli chcete vymazat vsechna data, vyberete ano a je hotovo; nebo stisknout a drzet QUIT, MENU a ZOOM OUT a zapnout pristroj kdy se provede reset pro zmenu bez varovani :-) ).

Manualni metoda:Stahnout oba drive odkazovane soubory, spustit GPSMAP60CSx_300.exe, nabidne kam se rozbali, vyberete si kam a nechate ho rozbalit (Unzip), otevrit adresar kam se to rozbalilo a spustit Updater.exe, vybrat odpovidajici zpusob pripojeni GPSky k PC (pravdepodobne USB), program by mel GPSku nadetekovat (pokud ne, stisknout AutoDetect a pockat), pote stisknout OK a pockat nejakou tu minutku nez to dobehne a pak ukoncit program. Spustit GPSChipsetTypeG_270.exe, tento nerad se natvrdo rozbali do C:\Garmin a sam spusti. Pote je postup prakticky shodny s aktualizaci hlavniho sw na verzi 3.00. Po ukonceni odpojit pristorj od PC a vypnout a znovu zapnout. Opet plati ze neni od veci udelat reset (nekdy to muze bez resetovani zlobit, patrne kvuli starym datum jejichz format byl v nove verzi pozmenen a tak ted nejsou uplne kompatibilni.)
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 07 August 2006 - 13:38

WebUpdater: Stahnout, spustit, stisknout Next, program vyhleda GPSku a mel by ji zobrazit, stisknout Next, program se pripoji k serveru Garminu a zacne stahovat informace o dostupnych aktualizacich pro pripojeny pristroj a po chvili nejspise zobrazi dostupnost verze 3.00, pokracovat dale (asi opet Next), update se stahne a nahraje do pristroje. Pak se program asi da uz jen ukoncit (pisu to z vicemene z hlavy, takze presne nevim, jestli se da rovnou pokracovat druhou fazi). Druha faze je takova, ze se program spusti znovu, pokracuje se podobne jako v prvni fazi, ale program po stazeni informaci ze serveru Garminu ohlasi neco jako ze mate aktualni verzi software, ale da vam jeste jednu volbu "There may be additional updates...", vyberete tuto volbu, a pokracujete podobne jako v prvni fazi az do uspesneho konce. Odpojite GPSku od PC, vypnete a znovu zapnete a je hotovo. Dobre je jeste pak zazalohovat si vsechna pro vas dulezita data v GPSce a udelat reset (stisknout a drzet ENTER a PAGE a zapnout pristroj, ten se zepta jestli chcete vymazat vsechna data, vyberete ano a je hotovo; nebo stisknout a drzet QUIT, MENU a ZOOM OUT a zapnout pristroj kdy se provede reset pro zmenu bez varovani :-) ).

Manualni metoda:Stahnout oba drive odkazovane soubory, spustit GPSMAP60CSx_300.exe, nabidne kam se rozbali, vyberete si kam a nechate ho rozbalit (Unzip), otevrit adresar kam se to rozbalilo a spustit Updater.exe, vybrat odpovidajici zpusob pripojeni GPSky k PC (pravdepodobne USB), program by mel GPSku nadetekovat (pokud ne, stisknout AutoDetect a pockat), pote stisknout OK a pockat nejakou tu minutku nez to dobehne a pak ukoncit program. Spustit GPSChipsetTypeG_270.exe, tento nerad se natvrdo rozbali do C:\Garmin a sam spusti. Pote je postup prakticky shodny s aktualizaci hlavniho sw na verzi 3.00. Po ukonceni odpojit pristorj od PC a vypnout a znovu zapnout. Opet plati ze neni od veci udelat reset (nekdy to muze bez resetovani zlobit, patrne kvuli starym datum jejichz format byl v nove verzi pozmenen a tak ted nejsou uplne kompatibilni.)

Vyčerpávájící... dík za ten restart, ten jsem taky nevěděl :-)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama