Přejít na obsah


Fotka

Garmin GPSmap 60CSx - Nepřesně naviguje


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 Seminatorek

Seminatorek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2012 - 15:04

Zdravim, Dostala se mi do ruky tahle navigace, ale mam problem s jejim navigovanim. Kdyz zadam souradnice, tak mi to hazi o cca 60 - 100m vedle nez by misto melo opravdu byt. Zda se ze vzdy i stejnym smerem. Ptam se proto kde by mohl byt problem. Mohli by byt treba jen nejak "posunute" mapy? Díky
  • 0

#2 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2012 - 15:09

mas v nastaveni elipsoid WGS-84?
  • 0

#3 Seminatorek

Seminatorek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2012 - 15:41

Problem vyresen, diky moc :). Mam to v ruce chvily tak jsem z toho takovej zmatenej. Do ted jsem pouzival Androidi telefon s c:geo, ktera funguje bezvadne, ale vydrz baterii je na geocaching mizerna. Jeste jednou diky za radu
  • 0

#4 Levit

Levit

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2012 - 9:36

zdravím, nechci zakládat nové téma a i když nemám problém s nepřesnou navigací, jedná se o podobný problém. Poslední dobou mi gpsmap 60csx divně zobrazuje mojí pozici. Mám nastaveno navigovaní čelem ke směru a šipka s mojí pozicí je otočena šejdrem od trasy po které jdu. Ať se otočím jak chci pokaždé se šipka s pozicí otočí uplně špatně, jako kdybych šel po cestě bokem.děkuji za rady mapu mam topo czech pro 2010. SD kartu jsem naformátoval a skusil nahrát mapu znova, nepomohlo.
  • 0

#5 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 497 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2012 - 10:10

Zapnutej a nezkalibrovanej kompas je pruser.
  • 0

#6 Levit

Levit

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2012 - 11:35

aha, skusim to zkalibrovat, díky za pomoc:-)
  • 0

#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2012 - 11:42

Nevím, jak je to u šedesátky, ale magnetický kompas se většinou zapíná až když stojíš, nebo jdeš pomalu. Takže pokud při chůzi ukazuje šipka správně a při zastavení skočí, je to špatné zkalibrování. Zkus si zapnout navigaci ve vlaku, když sedíš zády ke směru jízdy. Šipka bude ukazovat opačně. Protože směr bere ze satelitů a předpokládá, že ji držíš vrchem ve směru pohybu.
  • 0

#8 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2012 - 12:05

mpik napsal/a:
Nevím, jak je to u šedesátky, ale magnetický kompas se většinou zapíná až když stojíš, nebo jdeš pomalu. Takže pokud při chůzi ukazuje šipka správně a při zastavení skočí, je to špatné zkalibrování. Zkus si zapnout navigaci ve vlaku, když sedíš zády ke směru jízdy. Šipka bude ukazovat opačně. Protože směr bere ze satelitů a předpokládá, že ji držíš vrchem ve směru pohybu.


Pokud je kompas zapnutý, šipka ukazuje k severu, nebo alespoň tam, kde si myslí, že sever je.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#9 Levit

Levit

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2012 - 12:18

mpik napsal/a:
Nevím, jak je to u šedesátky, ale magnetický kompas se většinou zapíná až když stojíš, nebo jdeš pomalu. Takže pokud při chůzi ukazuje šipka správně a při zastavení skočí, je to špatné zkalibrování. Zkus si zapnout navigaci ve vlaku, když sedíš zády ke směru jízdy. Šipka bude ukazovat opačně. Protože směr bere ze satelitů a předpokládá, že ji držíš vrchem ve směru pohybu.


šipka mi ukazuje muj směr špatně pořád, vi za chůze. Jako bych šel bokem po cestě, v tom je můj problém.
  • 0

#10 kmenicka

kmenicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2012 - 12:42

Tohle mi také občas dělala, ale vždycky jsem počkal a ono se to napraví. Je dobré si s sebou brát ještě kompas. Natoč si to, kam to je správně a jdi... Já to tak dělám;)
  • 0

#11 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2012 - 15:40

Levit napsal/a:
šipka mi ukazuje muj směr špatně pořád, vi za chůze. Jako bych šel bokem po cestě, v tom je můj problém.


Zkus se podivat, jak mas nastaveno, od jake rychlosti se ma zacit pouzivat kompas.

Odhadoval bych, ze mas jednak spatne zkalibrovany kompas, jednak nastavenou prilis vysokou rychlost, do ktere se pouziva magneticky kompas.

Jinak by ti minimalne pri vyssich rychlostech sipka ukazovala spravnym smerem. Pokud se pri vyssich rychlostech (rekneme vice nez cca 5-6 km/h) smer urcuje pomoci GPS, tak je celkem presny. S rostouci rychlosti se presnost zvysuje.
  • 0

#12 Levit

Levit

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2012 - 17:58

takže jestli jsem to pochopil tak to bylo tím, že jsem měl špatně zkalibrovany kompas kterej udaval muj směr protože byl aktivní a vypnul by se až při mojí vyšší rycholsti. takže řešení je zkalibrovat kompas a nastavit ho tak aby se zapínal až když budu stát třeba. díky za pomoc
  • 0

#13 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 497 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2012 - 19:01

Levit napsal/a:

mpik napsal/a:
Nevím, jak je to u šedesátky, ale magnetický kompas se většinou zapíná až když stojíš, nebo jdeš pomalu. Takže pokud při chůzi ukazuje šipka správně a při zastavení skočí, je to špatné zkalibrování. Zkus si zapnout navigaci ve vlaku, když sedíš zády ke směru jízdy. Šipka bude ukazovat opačně. Protože směr bere ze satelitů a předpokládá, že ji držíš vrchem ve směru pohybu.


šipka mi ukazuje muj směr špatně pořád, vi za chůze. Jako bych šel bokem po cestě, v tom je můj problém.

A neni kes nahodou bokem od cesty? GPS ti nebude ukazovat nikdy po ceste. Doufam, ze to neni ten pripad. Nemyslis si, ze sipka ukazuje po ceste, ta se zatoci a zase ti to po ni bude ukazovat? Sipka ukazuje vzdy primy smer ke kesi, bez ohledu na smer cesty.
  • 0

#14 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2012 - 19:19

Levit napsal/a:
šipka mi ukazuje muj směr špatně pořád, vi za chůze. Jako bych šel bokem po cestě, v tom je můj problém.


Tak to se koukni do nastaveni mapy, jestli nemas zapnuto Lock On Road
  • 0

#15 Levit

Levit

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2012 - 19:55

v&f family napsal/a:

Levit napsal/a:


šipka mi ukazuje muj směr špatně pořád, vi za chůze. Jako bych šel bokem po cestě, v tom je můj problém.

A neni kes nahodou bokem od cesty? GPS ti nebude ukazovat nikdy po ceste. Doufam, ze to neni ten pripad. Nemyslis si, ze sipka ukazuje po ceste, ta se zatoci a zase ti to po ni bude ukazovat? Sipka ukazuje vzdy primy smer ke kesi, bez ohledu na smer cesty.


nešlo o navigaci ke keši, ale muj směr chůze všeobecně, prostě po rovné cestě šla šipka bokem.
  • 0

#16 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 497 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2012 - 19:59

Levit napsal/a:

v&f family napsal/a:

Levit napsal/a:

mpik napsal/a:
Nevím, jak je to u šedesátky, ale magnetický kompas se většinou zapíná až když stojíš, nebo jdeš pomalu. Takže pokud při chůzi ukazuje šipka správně a při zastavení skočí, je to špatné zkalibrování. Zkus si zapnout navigaci ve vlaku, když sedíš zády ke směru jízdy. Šipka bude ukazovat opačně. Protože směr bere ze satelitů a předpokládá, že ji držíš vrchem ve směru pohybu.


šipka mi ukazuje muj směr špatně pořád, vi za chůze. Jako bych šel bokem po cestě, v tom je můj problém.

A neni kes nahodou bokem od cesty? GPS ti nebude ukazovat nikdy po ceste. Doufam, ze to neni ten pripad. Nemyslis si, ze sipka ukazuje po ceste, ta se zatoci a zase ti to po ni bude ukazovat? Sipka ukazuje vzdy primy smer ke kesi, bez ohledu na smer cesty.


nešlo o navigaci ke keši, ale muj směr chůze všeobecně, prostě po rovné cestě šla šipka bokem.

Rozumite tomu nekdo? JA ne.
  • 0

#17 ilex2

ilex2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2012 - 20:06

Podívej se, jestli máš správně nastaveno: Nastavení-Mapa-Prošlé trasy-Navigační linie-Směr cíl Pokud tam máš Kurz, je to špatně.
  • 0

#18 Levit

Levit

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2012 - 20:27

ilex2 napsal/a:
Podívej se, jestli máš správně nastaveno:
Nastavení-Mapa-Prošlé trasy-Navigační linie-Směr cíl
Pokud tam máš Kurz, je to špatně.


ono to vypadá, že to bylo špatně zkalibrovaným kompasem. nešlo o to že to špatně zobrazovalo navigaci. Prostě když jdu po rovné cestě, tak šipka mojí pozice by měla ukazovat dopředu rovně po cestě, jenže i když mam přístroj ve směru cesty tak cesta na displeji je zobrazená šikmo a šipka moji pozice zas uplně opačně, prostě jako bych šel bokem po cestě, ale už to vypada v pořadku když jsem zaklibroval kompas.
  • 0

#19 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 497 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2012 - 21:56

Na me to cini dojem, ze se nebavis o te velke cervene sipce na kompasu, ale o tom mrnavem trojuhelnicku, co se posunuje po mape, ze jo?
  • 0

#20 Levit

Levit

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2012 - 10:26

jasně, vždyť jsem psal že to špatně ukazuje mojí pozici a ne šipku kompasu.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama