Přejít na obsah


Fotka

Úplný začátečník v GeoGet


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
43 odpovědí na toto téma

#1 dead body

dead body

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2012 - 22:23

Zdravím, dřív než začnu, tak bych se chtěl všem omluvit, jelikož určitě mě tu rozdupete, že je toho plné forum a že existuje iks návodů, ale mě prostě ty návody nepomůžou Jednoho krásného slunečného dne..., ne nic , prostě v jednom profilu jsem si všiml statistik, ve které je snad vše, a rozhodl jsem se, že je chci! Stáhnul jsem si GeoGet a začal pokračovat, podle jakéhosi návodu, s importem - respektive databáze>import>stáhnout kešky. Hned ze startu to po mě chtělo jméno a heslo, což se mi zrovna 2x nechce sdělovat. Je to nezbytný krok a dá se tomuto programu věřit? Já chci ten program využívat výhradně a jen pro to, abych měl tu statistiku v profilu. Dokázal by mi tu někdo napsat krok po kroku (typu klikni na to, potom na to...), abych toho docílil? Předem moc děkuju těm trpělivým, co mi tu odpoví. A těm ostatním se ještě jednou omlouvám, že jsem je rušil.
  • 0

#2 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2012 - 22:28

Ano. Ano.
http://geoget.ararat.cz/doku.php/user

hledej a čti
http://www.geocachin...Hledej &stype=f
  • 0

#3 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2012 - 23:28

Aby se stáhl tvůj profil a aby se nahrál zpět, musí se geoget připojit ke tvému účtu na GC.com. Aby se stáhly mapky k tvým nálezům, musí se připojit k tvému účtu na GC.cz. A ještě se musí připojit liveAPI. Takže ty účty a hesla jsou nutné. Ber to tak, že hesla zadáváš i do webového prohlížeče a toto se chová jako takový automatizovaný prohlížeč.
  • 0

#4 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 5:37

asi se koukni sem
http://www.s474n.com...statistic-pack/
je tam obrazkovy navod pro lepsi predstavu
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 7:50

Geoget je Groundspeakem otestovana a schvalena aplikace vyuzivajici jejich pristupove rozhrani k datum. Tady se neni ceho bat!

To prihlasovaci heslo vubec nesdelujes Geogetu, ale webu geocaching.com. Geoget si nikde tve heslo nepamatuje, on s nim ani neprijde do styku. Na tom webu pak take udelis souhlas, ze pod tvym uctem muze Geoget komunikovat s tim webem.

A ten souhlas muzes navic kdykoliv odvolat na strance http://www.geocachin...plications.aspx

  • 0

#6 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 9:43

1. na ten GASP bych se stejne nejradsi vykaslal, mam k nemu averzi od prvni verze :)

2. pokud Ti jde JEN o statistiky, tak se vykasli na delani statistik pres GeoGet+GgStat a sahni po nejakym jednoucelovym blbuvzdornym reseni.

3. pokud mas zajem o jeden z nejlepsich bezplatnych a ceskych programu na spravu bodu a kesi, tak dej geogetu sanci. muzes si v nem uchovavat postupy reseni, vypocitany finalky, exportovat kese do navigace, filtrovat kese podle nejruznejsich kriterii, koukat na kese na mape i s waypointy, ke kterym vidis i treba pasma 161m, ...
a mimojine muzes pouzit i mocny program GgStat, ktery tvori jakesi statistiky. jeho nejvetsi kouzlo je v tom, ze si ty statistiky muze kazdy vypiplat presne tak jak chce, v tom je zaroven i trochu slabina, pac tim, ze se da nastavit a nakonfigurovat uplne vse, je to nastavovani nekdy kapku slozity.

4. urcite si pohlidej neco jako takovyto event GC24AG1 ci GC3EFNQ, kde byva jakysi vycuc pro domaci studium

http://geoget.ararat...i_pokrocile.zip
https://docs.google....RjNmYxOTVl/edit
  • 0

#7 Kopecek-HP

Kopecek-HP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 9:45

Podívej se na mé statistiky a pokud budeš chtít tak ti s tím rád pomůžu, kontakt je v mém profilu, nebo mi napiš na email kopecek(zavináč)hpcs.cz Odkaz na statistiky : http://www.geocachin...e/?u=Kopecek-HP
  • 0

#8 dead body

dead body

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 15:17

Lanc napsal/a:
asi se koukni sem
http://www.s474n.com...statistic-pack/
je tam obrazkovy navod pro lepsi predstavu


Tento návod vypadá slušně, podle něj bych to mohl zvládnout. Ale co s tím GeoJerry, když je ilegální? :/:(
  • 0

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 15:27

Tak stahuj přes liveAPI, to je legální. Jako BM ale jen 3 plné listingy za čtvrt hodiny. Nebo 10000 za den, ale jen základní informace. Nebo jen základní informace a po třech si je můžeš přes API aktualizovat na plný listing. Na většinu statistik by ti asi stačilo to základní info. A stahovat vlastní nálezy přes API už jde. Databáze-import-stáhnout vlastní nálezy. A nakonec, když nebudeš chtít listingy, tak i logy může i BM přes API stáhnout prakticky neomezeně. Ale Geojarry stejně budeš potřebovat na nahrání statistik na profil. Pokud si to tam nechceš kopírovat CopyPaste.
  • 0

#10 tezzhon

tezzhon

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2012 - 18:37

tak to jsem tu spravne:D uplna zacatecnice a ne jen u tohoto programu,ale vlastne u celeho geocachingu,tzv. zatim ani jedna keska :D takze mnohokrat dik za ten manualek,ted nevim na co se driv vrhnout:(
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2012 - 18:50

nejdriv se vrhni na nejakou tu kesku. Nejakou si vyhlidni, a tu si zkus najit. Pa dalsi a dalsi... a az pak bych se zajimal o nejake programy. Ony ti ty programy zacnou neco vic rikat, az kdyz se zacnes v problematice trochu orientovat. Takhle na zacatku musis byt informacne zcela saturovana.
  • 0

#12 tezzhon

tezzhon

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2012 - 9:03

no prave :( ale dosla jsem do bodu,kdy mam v mobilu tu kesku aspon stahlou, teda pres mobil online,ulozenou a ted se na ni chystam,ale nejak nevim kdyz ji treba najdu co dal, jak si to odeslu z mobilu na ten profil,ale na to snad lehce prijdu ;)
  • 0

#13 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2012 - 9:15

Zalezi na tom co mas za mobil -- uplne bych se vykaslal na nejaky ukladani kesky (tedy listingu pres webovej prohlizec) a pouzil bych nejaky k tomu urceny software -- Pro Nokie asi HandyGeocaching, Iphone Geocaching aplikaci nebo nejakou Free alternativu (tady nevim Iphone nesleduju a neznam), u Androida treba C:Geo, oficialni aplikaci Geocaching nebo Locus s Addonem Geocaching4Locus. Vsechyn tyto software ti dovoli kes rovnou hledat, coz ulozeny listing nezvladne.
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#14 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2012 - 9:17

tezzhon napsal/a:
no prave :( ale dosla jsem do bodu,kdy mam v mobilu tu kesku aspon stahlou, teda pres mobil online,ulozenou a ted se na ni chystam,ale nejak nevim kdyz ji treba najdu co dal, jak si to odeslu z mobilu na ten profil,ale na to snad lehce prijdu ;)

ne, az ji najdes, tak te ceka rucni práce :)
prihlasis se na web geocaching. com
podle kodu si najdes na webu tu kes co jsi odlovila,kliknes na found it a pochvalis autorovi kesku (tedy pokud bude co chvalit) a mas prvni kyzeny bodik :)
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#15 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2012 - 9:25

tezzhon napsal/a:
no prave :( ale dosla jsem do bodu,kdy mam v mobilu tu kesku aspon stahlou, teda pres mobil online,ulozenou a ted se na ni chystam,ale nejak nevim kdyz ji treba najdu co dal, jak si to odeslu z mobilu na ten profil,ale na to snad lehce prijdu ;)

http://wiki.geocaching.cz/wiki/Log
  • 0

#16 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2012 - 9:31

Oni jen strasej -- logovat se mnohdy da i z mobilu primo z uvedenych programu. Sice ja to delam nerad, protoze me nebavi tukat to na mobilu a navic rozsah logu takto tukaneho mi prijde nedustojny pro kes s ohledem na to co si s ni dal owner prace...ale minimalne se da z tech programu odeslat Field notes, ktera logovani na webu hodne usnadni.
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#17 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2012 - 9:34

tezzhon napsal/a:
no prave :( ale dosla jsem do bodu,kdy mam v mobilu tu kesku aspon stahlou, teda pres mobil online,ulozenou a ted se na ni chystam,ale nejak nevim kdyz ji treba najdu co dal, jak si to odeslu z mobilu na ten profil,ale na to snad lehce prijdu ;)


Těžko najdeš keší tolik, aby jsi je nezalogovala ručně.

Ony tím strojním logováním vznikají dost krátké logy a to je docela neúcta k vlastníkům kaší. Teda alespoň těm, co se o keše starají a myslí při jejich vytváření.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#18 tezzhon

tezzhon

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2012 - 9:48

Dobesch napsal/a:
Zalezi na tom co mas za mobil -- uplne bych se vykaslal na nejaky ukladani kesky (tedy listingu pres webovej prohlizec) a pouzil bych nejaky k tomu urceny software -- Pro Nokie asi HandyGeocaching, Iphone Geocaching aplikaci nebo nejakou Free alternativu (tady nevim Iphone nesleduju a neznam), u Androida treba C:Geo, oficialni aplikaci Geocaching nebo Locus s Addonem Geocaching4Locus. Vsechyn tyto software ti dovoli kes rovnou hledat, coz ulozeny listing nezvladne.


no to je prave ono...ja mam galaxy s2,stahla jsem si locus,uz jsem zvladla udelat mapy v mobacu,tim ze neziju v Cechach,ale v andalucii,tak jsem si je radeji vytvarela sama...stahla jsem si i ty addony,ale prave problem je to vse pak zkloubit dohromady s tim geogetem....
jinak tu kes jsem si prave pres ten addon geocaching nasla,ale jak se tady uz nekde psalo,ja si sice najdu ty kese,ale oni se mi jako neulozi do offline modu,musim jit jednu po jedne a ukladat je do mobilu...takhle bych si to snad mohla pripravit nejak doma pres ten geoget,nasla bych si krasne vsechny kesky na mape ktery chci a pak presunula do toho locusu....doufam,ze to neni nejaky nesmysl,opravdu porad tapu
ja placeny net v mobilu nemam,takze chci vse delat radeji offline...
  • 0

#19 tezzhon

tezzhon

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2012 - 9:54

Dobesch napsal/a:
Oni jen strasej -- logovat se mnohdy da i z mobilu primo z uvedenych programu. Sice ja to delam nerad, protoze me nebavi tukat to na mobilu a navic rozsah logu takto tukaneho mi prijde nedustojny pro kes s ohledem na to co si s ni dal owner prace...ale minimalne se da z tech programu odeslat Field notes, ktera logovani na webu hodne usnadni.


to je ono:D faild notes bych prave pak chtela jen odeslat,jako ze bych si to u te kesky natukala,ulozila,pak bych se pripojila na net a odeslala na ten web a to ostatni,co je pak potreba bych udelala primo na strance....
  • 0

#20 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2012 - 9:57

tezzhon napsal/a:

Dobesch napsal/a:
Oni jen strasej -- logovat se mnohdy da i z mobilu primo z uvedenych programu. Sice ja to delam nerad, protoze me nebavi tukat to na mobilu a navic rozsah logu takto tukaneho mi prijde nedustojny pro kes s ohledem na to co si s ni dal owner prace...ale minimalne se da z tech programu odeslat Field notes, ktera logovani na webu hodne usnadni.


to je ono:D faild notes bych prave pak chtela jen odeslat,jako ze bych si to u te kesky natukala,ulozila,pak bych se pripojila na net a odeslala na ten web a to ostatni,co je pak potreba bych udelala primo na strance....

http://wiki.geocachi...iki/Field_Notes
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama