Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1468 odpovědí na toto téma

#561 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2013 - 21:17

To sem pár dní kachna nenakoukne a místo georadosti je tu najednou Blesk nebo volaaká podobná drbárna? :D

No, alespoň popřeji Kulíškovi k 600, když už máme stejná CWG - a oznámím, že jsem ho o týden na CITO Husinecká přehrada předběhla.

Díky nějakému pánovi od A drby úspěšně zapomínám :D


  • 0

#562 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2013 - 21:30

Konečně dorazil geocoin k GPS Maze Europe a ještě jsem si opravil krabku :)

Dnes mám georadost i ze sebe :P

 

EDIT: A ještě jsem si připravil k vypuštění další TB :-)


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 24 říjen 2013 - 21:39

  • 0

#563 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2013 - 13:19

Dnes v noci končí DČ (Debilní Čas). Třikrát Hurááááááááááá!


  • -4
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#564 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2013 - 14:48

Dnes v noci končí DČ (Debilní Čas). Třikrát Hurááááááááááá!

Sláááááááááváááááááááá!!!!!!!!!

Konečně nám vrátěj tu hodinu, co nám na jaře sprostě ukradli, a člověk konečně bude moct zas žít v souladu s přirozeným řádem světa :D !


  • -3

#565 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2013 - 17:16

Hm, tak to se k vám s radostí nepřidám, mně by celoročně vyhovoval letní čas - aby nebyla tma odpoledne tak brzo, ráno mi nevadí.

Radost mám dnes z jiného důvodu: podle návodu jsem si dala do pořádku FTF na Project GC. Nejdřív jen logy do správného tvaru ( kdybych tušila, jak je třeba logovat, dělala bych to tak rovnou ) a pak, když jsem viděla, že se změny asi hned tak nepromítnou, udělala jsem i variantu č.2 s bookmarkem a hurá, už vše chodí! Sice jsem zaváhala, jestli stačí jen název bookmarku nebo je třeba vložit celou adresu, ale hlavní je, že se povedlo. Takže ještě jednou díky dalšímu poradci, který mi věnoval čas a pomohl. Už se orientuji zase o kousek víc, za pár let.... ;)

PS: hodně dlouho jsem nevěděla, že nějaký PGC je a to je z něj a odznáčků radosti. :D   


  • 3

#566 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2013 - 18:15

Letní nebo normální čas...mě je to nějak jedno - mě vadí ta zimní dlouhá tma...

Ale co, dneska jsem si udělal výlet na Ještěd. Sice trochu mraky, ale jinak krásné počasí! :) Zase jsme se po dlouhé době svezli lanovkou a dolu to vzali přes pár krabek - v jedné z nich jsem nechal soviččí TB (zvědavka bude vědět  :D) - a ani člověka nemrzí jedno DNF.


  • 1

#567 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2013 - 18:24

Mě tedy změna času hodně vadí. Už se nemůžu dočkat, až zase začne letní. Beru to jako začátek jara a konec těch zimních nečasů a dlouhé tmy. I když letos po změně času mohly děti sáňkovat o hodinu déle.


  • 2

#568 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2013 - 21:04

Dneska jsem malou projížďkou na kole dospěla k číslu 1499 a chystám se na likvidaci půlkoťátka! :D


  • 0

#569 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2013 - 11:56

Včera jsem byl kontrolovat svoje kešky a docela jsem se divil. U jedné tradičky se prořezávaly smrčky, všechno kolem vyřezané, ale keš stále na místě. Lesáci ji určitě museli vidět... Pak jsem se šel podívat na finálku nočního letterboxu. Krabička tam byla neporušená, ale stromek, který byl ověšený svítícími duchy, byl podřízlý a hozený opodál. Takže je stačilo jen sundat a pověsit vedle. V noci jsem si pak pro jistotu celou trasu prošel a jedna stage zmizela i se stromem. Takže přestože s v lese masivně kácelo, docela to dopadlo dobře.


  • 0

#570 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 23:48

Dnes odlovena GeoZOO (ve společnosti PaTTrick) a pročištěn Žebrák od pár keší.
Musím říci, že keše v Žebráku udělají člověku radost (Žebrák, ne GeoZOO). :-)
A jak jsem to tak zhruba počítal, dosáhl jsem dnes keše s pořadovým číslem 666!!! Muhaha!!
(ještě však nemám zálogováno)
  • 0

#571 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 280 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 23:54

tak to gratuluji, jsme to dnes měli více oslavit :-) 


  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#572 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 6:56

tak to gratuluji, jsme to dnes měli více oslavit :-) 

 

Mě to vůbec nenapadlo, až doma jsem si spočítal, kolik jsme jich vlastně dali. :-)


  • 0

#573 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 9:43

Dnes v noci končí DČ (Debilní Čas). Třikrát Hurááááááááááá!

Jak toto souvisí s geocachingem?

Napadá mě jen, že když lidi nemohou po příchodu z práce kvůli tmě na kešky, tak ušetříš za logbooky :)


  • 4

#574 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 10:39

Jak toto souvisí s geocachingem?

Napadá mě jen, že když lidi nemohou po příchodu z práce kvůli tmě na kešky, tak ušetříš za logbooky :)

Souvisí to tak, že člověk konečně začne žít v souladu se svou přirozeností a celým stvořením, a přestane chodit jako mátoha, neb se řádně vyspí. Takže bude mít více sil a entuziazmu na lov a bude méně padat ze skal, stromů a vyhlídek a méně se topit v jezerech, řekách a kanálech!


  • -1

#575 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 11:48

Způsob počítání času není nic přirozeného, ale jedná se o pouhopouhý lidský výmysl. V dnešní době je ovšem velice těžké až skoro nemožné žít a existovat (uprostřed civilizace) jen podle svých vnitřních hodin.

 

Jinak to není zase až tak dávno kdy se většina lidstva řídila jen podle toho kdy vycházelo a zapadalo slunce (klekání) a nezáleželo na tom, že tomu někde někdo začal říkat, že je tolik a tolik hodin  :rolleyes:


  • 1
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#576 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 11:51

To co bylo napsáno výše mi připomíná krásné "Evropané mají hodinky, Afričané mají čas..." ;)


  • 6

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#577 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 12:00

Způsob počítání času není nic přirozeného, ale jedná se o pouhopouhý lidský výmysl. V dnešní době je ovšem velice těžké až skoro nemožné žít a existovat (uprostřed civilizace) jen podle svých vnitřních hodin.

 

Jinak to není zase až tak dávno kdy se většina lidstva řídila jen podle toho kdy vycházelo a zapadalo slunce (klekání) a nezáleželo na tom, že tomu někde někdo začal říkat, že je tolik a tolik hodin  :rolleyes:

Právě že přirozený způsob počítání času je ten, který si za základ bere východ a západ slunce. Původní, od nepaměti fungující počítání bylo takové, že rozlišovalo "denní" hodinu, která byla 1/12 doby mezi východem a západem a "noční" hodinu, počítanou podobně mezi západem a východem. Takže délka těchto hodin se každý den měnila a s naší hodinou se shodovala jen dvakrát ročně - o rovnodennosti. To jen my potřebujeme ty hodiny mít srovnaný "do lajny" Problém letního času je ovšem v tom, že proti přirozenému běhu, řízenému příchodem světla a tmy, všechno posunuje o hodinu šejdrem, což je právě to nepřirozené, co činí potíže. Někomu víc a někomu míň, ale kdo chodí třeba dojit krávy, ten ví svoje o tom, co je a není v tomto ohledu přirozené :D.


  • 0

#578 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 12:05

Jacko, když on je ten čas a tím spíše jeho počítání (ať už to někým obhajované "normálníí" nebo naopak "zatracované" letní) tak relativní...  B)  


  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#579 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 12:11

To co bylo napsáno výše mi připomíná krásné "Evropané mají hodinky, Afričané mají čas..." ;)

Slovy klasika: "Čas si vymysleli lidi, aby věděli od kdy do kdy a co za to."


  • 1

#580 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 12:16

Španělé toto (ne)řeší. Podle délky by měli mít dááávno Greenwichský čas, ale asi kvůli Francii mají středoevropský, i letní. Nikdy jsem tam nebyl, ale on tam asi nikdo brzy nevstává.

A co se týká měření hodin, stačí se podívat na orloj v Praze. Původní je stupnice s 24 hodinami, která se během roku natáčí tak, aby 1. hodina začínala za soumraku. Proto je nesmysl řídit orloj na letní čas, ten by naopak měl být nastaven na sluneční čas v Praze, protože to nejsou hodiny, ale astronomický přístroj. Takže který čas je přirozený?

Pro mě je důležité, že podle aktuálně platného času jezdí vlaky a autobusy. A vyhovuje mi, když je večer déle vidět, tj. letní čas. Na zimním mi vadí spíš ta dlouhá tma a příchod letního vítám, že už konečně končí zima. I když letos to tak ani při jednom přechodu času nevypadalo.


  • 4




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama