Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1468 odpovědí na toto téma

#581 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 12:29

Sláááááááááváááááááááá!!!!!!!!!

Konečně nám vrátěj tu hodinu, co nám na jaře sprostě ukradli, a člověk konečně bude moct zas žít v souladu s přirozeným řádem světa :D !

jop už začínám tak trošku chápat větu od kalendáře "prostí lidé často důvodu reformy nerozuměli a domnívali se, že jim vypuštěné dny byly ukradeny." :-D :-D


  • 2

logo_spojenci.png

Počet keší, kvalitu vašeho života nezlepší....


#582 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 12:30

V dnešní době je ovšem velice těžké až skoro nemožné žít a existovat (uprostřed civilizace) jen podle svých vnitřních hodin.

 

Šlo to, dokud nezačalo první děcko chodit do školy…  :(


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#583 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 13:06

Jacko, když on je ten čas a tím spíše jeho počítání (ať už to někým obhajované "normálníí" nebo naopak "zatracované" letní) tak relativní...  B)  

Ať je počítání času jak chce relativní, moje ranní přiblblost v období letního času je absolutní :D!


  • 0

#584 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 13:16

Právě že přirozený způsob počítání času je ten, který si za základ bere východ a západ slunce. Původní, od nepaměti fungující počítání bylo takové, že rozlišovalo "denní" hodinu, která byla 1/12 doby mezi východem a západem a "noční" hodinu, počítanou podobně mezi západem a východem. Takže délka těchto hodin se každý den měnila a s naší hodinou se shodovala jen dvakrát ročně - o rovnodennosti. To jen my potřebujeme ty hodiny mít srovnaný "do lajny" Problém letního času je ovšem v tom, že proti přirozenému běhu, řízenému příchodem světla a tmy, všechno posunuje o hodinu šejdrem, což je právě to nepřirozené, co činí potíže. Někomu víc a někomu míň, ale kdo chodí třeba dojit krávy, ten ví svoje o tom, co je a není v tomto ohledu přirozené :D.

Pak by ale nemohl být jednotný čas prakticky v celé Evropě. Rozdíl mezi Španělskem a Slovenskem bude asi víc než hodina. Takže tam taky všude mají nepřirozený čas?


  • 1

#585 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 13:30

No, mohli bychom přejít na GMT. A všechno posunout o hodinu, v létě o dvě. V jiných časových pásmech o víc. Byli bychom tam, kde jsme, ale byl by na celém světě jednotný čas.

On se pásmový čas zavedl se železnicí, protože byla tak rychlá, že sluneční čas nevyhovoval. GMT vyhovuje letadlům a vědcům.

A což takhle zavést dekadický kalendář a dekadické hodiny? Snahy byly, ale neujaly se.


  • 0

#586 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 14:01

Ať je počítání času jak chce relativní, moje ranní přiblblost v období letního času je absolutní :D!

Když jsem jako mladý hoch sedával před Petřínskou hvězdárnou na tehdy ještě živé turecké lísce a čekal, až se setmí, abych mohl vyrazit pozorovat, dost mě znovu zavedený letní čas naštval. Díky svému věku jsem totiž musel být do určité hodiny (cca do 21 nebo 22?) doma a ono se najednou v obvyklý čas vůbec nesetmělo! Od té doby ho prostě nemám rád.

Později, když jsem musel vstávat ve 4:30 do Kolbenky nebo v 5:30 na vojně, se mi ta nenávist jen prohlubovala, navíc jsem pak dlouho dělal ve firmě Výstavba dolů a nahorů a tam se ještě k 1.4. posunul začátek pracovní doby ze 7 na 6 hodin a vstávalo se tedy během jednoho týdne o dvě hodiny dřív! Chlapům z uranu to nevadilo, ti byli zvyklí, typičtí kovorolníci, jeden mi říkal, že by chtěl dělat už od 4 ráno, aby mohl být v jednu na zahrádce! A já se probouzel - ač jsem byl od šesti venku - tak asi v deset jako typická sůva.

Když jsem přestal chodit do roboty, tak jsem si vyhověl a žil souladu s přírodou i svým tělem, jak jsem psal, bohužel až do dne, kdy muselo první děcko do školy a už v tom zase lítám…


  • 2

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#587 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 15:23

Případně rušení letního času by se teď někdy mělo řešit v Evropským parlamentu, jdu to vyčenichat ....   ;)


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#588 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 15:35

Případně rušení letního času by se teď někdy mělo řešit v Evropským parlamentu, jdu to vyčenichat ....   ;)

Jestli najdeš ňákou petici, sem s ní, hned to podepíšu!


  • -1

#589 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 15:42

To abych podepsal petici PROTI! Protože pak je méně času odpoledne v létě na výlety. Leda kdyby zavedli celý rok letní čas :-)

Vstávat se mi nechce ať už vstávám za světla či za tmy, takže to mi je jedno...


  • 8

#590 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 16:01

Přesně tak Romane. Ještě před týdnem jsem měl cestou z práce hodinu světlo a najednou se vracím už za tmy. Já chci taky celoročně letní čas (a klidně bych bral v zimě superletní, tzn. posunutý o dvě hodiny).


Tento příspěvek byl upraven od Zagloba: 31 říjen 2013 - 16:02

  • 6

#591 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 16:03

Jestli najdeš ňákou petici, sem s ní, hned to podepíšu!

Tak tady ji máš:

 

http://zpravy.idnes....63016_domaci_jj

 

Jinak pro Romana - vždyť v létě je při letním čase světlo i po 21 hodině, to se ti zdá málo ?


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#592 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 18:00

Tak tady ji máš:

 

http://zpravy.idnes....63016_domaci_jj

 

Jinak pro Romana - vždyť v létě je při letním čase světlo i po 21 hodině, to se ti zdá málo ?

Nojo, ale to je petice proti střídání, když to podepíšu, riskuju, že nakonec budu vstávat o hodinu dřív celej rok a né jen půl! Mi vadí hlavně ten posun a vadí mi celej ten půlrok!


  • -1

#593 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 18:15

To abych podepsal petici PROTI! Protože pak je méně času odpoledne v létě na výlety. Leda kdyby zavedli celý rok letní čas :-)

Vstávat se mi nechce ať už vstávám za světla či za tmy, takže to mi je jedno...

Už jsem chtěl taky napsat, jestli je nějaká petice proti rušení letního času. I když to léto bylo letos nějak divné. Přišlo o měsíc později, pak se vrátilo koncem října...

Spíš by to chtělo petici proti podzimnímu počasí během celého roku.


  • 3

#594 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 19:13

Poslední víkend se mi povedlo jednak ulovit STF, ve které jsem nedoufal (cca 24 hodin po publikaci, tradička) a ve stejný den nalézt v jiné keši 15 měsíců pohřešovaný trackable.


  • 1

#595 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 616 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 21:36

Zrovna mi na mé keši (GC2H961) přistál následující log:

Nejhezčí kterou jsme našli! Z původního plánu krátké večerní procházky se stal 3,5 hodinový noční boj o nalezení této cache :D Díky občasné geoslepotě jsme prošli snad všechny lesní cesty, podle gps cca 6 km sem a tam sem a tam sem.... :D ...ale nakonec úspěšně odlovili, o půlnoci za svitu měsíce!!!! :) Děkujeme, moc pěkná cache.

Neznám hezčí odměnu pro ownera!!!  :)


  • 1

#596 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 541 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 21:48

To je řečí kvůli jedný hodině. Zkuste žít podle třísměnnýho provozu v práci, za týden si čas posunou o dvanáct hodin tam a zpátky... Pak vám nějaká hodina příjde jako malichernost ;-)


  • 5

#597 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 22:03

Přesně tak Romane. Ještě před týdnem jsem měl cestou z práce hodinu světlo a najednou se vracím už za tmy. Já chci taky celoročně letní čas (a klidně bych bral v zimě superletní, tzn. posunutý o dvě hodiny).

Pokud chceš, zařiď si takový životní rytmus. Ale vnucovat nám jej ze zákona A TO DOKONCE V CELÉ EUNII, to je zhůvěřilost. Ani nevíš, jak jsem za poslední týden pookřál! V naší zemi, kde se již od časů císaře Franze Josefa II. začíná pracovat od šesti a studovat od osmi, jsou tyhle vexle s časem smrtné!


  • -6

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#598 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 22:33

Pokud chceš, zařiď si takový životní rytmus. Ale vnucovat nám jej ze zákona A TO DOKONCE V CELÉ EUNII, to je zhůvěřilost. Ani nevíš, jak jsem za poslední týden pookřál! V naší zemi, kde se již od časů císaře Franze Josefa II. začíná pracovat od šesti a studovat od osmi, jsou tyhle vexle s časem smrtné!

To bych ti mohl klidně říct, že ty nám vnucuješ zase rušení letního času :-).

Na druhou stranu rozumně - na co v létě světlo od 3 od rána, když by pak byla v 9 tma? To pak většinu světla prospíš? To už je pak opravdu lepší posunout ten čas na ten letní, i když je podle astronomického u nás správnější ten zimní... Pokud bys to chtěl posouvat, tak potom bys měl zároveň i posunout tu pracovní dobu, aby se dříve končilo :-)


  • 3

#599 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 22:40

Zrovna mi na mé keši (GC2H961) přistál následující log:

Nejhezčí kterou jsme našli! Z původního plánu krátké večerní procházky se stal 3,5 hodinový noční boj o nalezení této cache :D Díky občasné geoslepotě jsme prošli snad všechny lesní cesty, podle gps cca 6 km sem a tam sem a tam sem.... :D ...ale nakonec úspěšně odlovili, o půlnoci za svitu měsíce!!!! :) Děkujeme, moc pěkná cache.

Neznám hezčí odměnu pro ownera!!!  :)

Takovýhle log vždy potěší a zvedne náladu. :)


  • 0

#600 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 22:41

Pokud chceš, zařiď si takový životní rytmus. Ale vnucovat nám jej ze zákona A TO DOKONCE V CELÉ EUNII, to je zhůvěřilost. Ani nevíš, jak jsem za poslední týden pookřál! V naší zemi, kde se již od časů císaře Franze Josefa II. začíná pracovat od šesti a studovat od osmi, jsou tyhle vexle s časem smrtné!

 

Životní rytmus si zařídit nemůžu. Jsem omezen pracovní dobou, dobou fungování veřejné dopravy, otevírací dobou obchodů a restaurací a podobně. Kdybych měl pracovní dobu od šesti, tak bych byl právě spokojený, protože pak bych měl po práci ještě světlo na popracovní aktivity (např. na keše). Jenže když jí mám od osmi, tak v zimě jdu do práce za tmy a z práce už taky za tmy.


  • 3




7 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 7 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama