Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1468 odpovědí na toto téma

#601 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 22:45

To bych ti mohl klidně říct, že ty nám vnucuješ zase rušení letního času :-).

 

Hele, já Ti nic nevnucuju, já jsem pro - jako člověk i jako hvězdář - aby poledne bylo v poledne. Tečka. Aspoň plus mínus tu čtvrt hodinu, co se to liší kvůli eliptické dráze Země a nevelkému rozměru naší vlasti. Jakékoli inžinýrství v téhle záležitosti mi vadí. Pokud by naše školy posunuly začátek vyučování na 9:00 od toho nešťastného březnového víkendu, kdy nám byrokrati všech zemí šíbujou ciferníkem, proč ne?


  • 2

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#602 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 23:15

Hele, já Ti nic nevnucuju, já jsem pro - jako člověk i jako hvězdář - aby poledne bylo v poledne. Tečka. Aspoň plus mínus tu čtvrt hodinu, co se to liší kvůli eliptické dráze Země a nevelkému rozměru naší vlasti. Jakékoli inžinýrství v téhle záležitosti mi vadí.

Svatá pravda...


  • 0

#603 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 23:47

Kde můžu podepsat tu petici za zachování letního času? ;)


  • 5

#604 FlyingBottle

FlyingBottle

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2013 - 0:01

Neda mi to a pridavam se k odpurcum zimniho casu. Hvezdy a poledne jsou mi sum&fuk, ale nebavi me chodit v zime do prace i z prace za tmy nebo skorotmy.


  • 6

#605 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2013 - 6:57

Chodím spát mezi desátou a jedenáctou a vstávám za deset minut šest. Po posunu času i po týdnu usínám před desátou na gauči a za deset minut pět jsem vzhůru a vejrám hodinu do zdi. Teď po týdnu se to trochu zlepšilo, během té ranní hodiny tak dvakrát na pár minut usnu. Je to hrůza.


  • 0

#606 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2013 - 7:10

Ja se na zimni cas docela tesil, je driv tma, tak stihnu nejakou tu mestskou kes pod rouskou tmy a doma to nebude tak napadny kde se zase couram ;-) Posledni dobou teda kvuli praci nestiham ani to, ale to je zase jina pohadka... ;-/
  • 0

#607 Tranicka

Tranicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2013 - 8:14

Kde můžu podepsat tu petici za zachování letního času? ;)

http://www.onlyonetime.cz

 

 

Hele, já Ti nic nevnucuju, já jsem pro - jako člověk i jako hvězdář - aby poledne bylo v poledne. Tečka. Aspoň plus mínus tu čtvrt hodinu, co se to liší kvůli eliptické dráze Země a nevelkému rozměru naší vlasti. Jakékoli inžinýrství v téhle záležitosti mi vadí. Pokud by naše školy posunuly začátek vyučování na 9:00 od toho nešťastného březnového víkendu, kdy nám byrokrati všech zemí šíbujou ciferníkem, proč ne?

Naprostý souhlas...

Přehazování času dělá zmatky na hodně místech. A pokud si vzpomínám, tak onehdá byla někde nějaká studie, že je to i zdraví neprospívající :-)


  • 1

#608 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2013 - 8:24

Ale to je něco jiného. Já bych taky hlasoval v ČR pro trvalý letní čas. Když vstávám v zimě, tak se do tmy přemůžu a více (nebo aspoň trochu - v prosinci) světla odpoledne za to stojí.


  • 6

#609 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2013 - 9:38

Ale to je něco jiného. Já bych taky hlasoval v ČR pro trvalý letní čas. Když vstávám v zimě, tak se do tmy přemůžu a více (nebo aspoň trochu - v prosinci) světla odpoledne za to stojí.

V zimě se člověk obvykle musí přemáhat tak jako tak, ale nehápu, proč se mám přemáhat a vstávat do tmy i v létě, nebo aspoň většinu léta, když večer je v létě světla dost a dost. A pak se ode mě očekává, že pudu spát,abych teda ráno do tý tmy vstala, a venku je světlo a lidi dělaj rámus pod voknem pozdě do noci.


  • -7

#610 Tranicka

Tranicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2013 - 9:43

Ale to je něco jiného. Já bych taky hlasoval v ČR pro trvalý letní čas. Když vstávám v zimě, tak se do tmy přemůžu a více (nebo aspoň trochu - v prosinci) světla odpoledne za to stojí.

Můžeš tam hlasovat, který čas preferuješ...

 

 

V zimě se člověk obvykle musí přemáhat tak jako tak, ale nehápu, proč se mám přemáhat a vstávat do tmy i v létě, nebo aspoň většinu léta, když večer je v létě světla dost a dost. A pak se ode mě očekává, že pudu spát,abych teda ráno do tý tmy vstala, a venku je světlo a lidi dělaj rámus pod voknem pozdě do noci.

Přesně tak. Když už jeden čas, tak ten, který je tu "doma". Nehledě na to, že v létě se s GMT rozcházíme už o dvě hodiny...


  • 0

#611 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2013 - 9:53

Ale to je něco jiného. Já bych taky hlasoval v ČR pro trvalý letní čas. Když vstávám v zimě, tak se do tmy přemůžu a více (nebo aspoň trochu - v prosinci) světla odpoledne za to stojí.

To jsou bludy, čas nám dal Bůh (nebo příroda  :P ), když už Vás neštve, že Slunce nekulminuje v poledne a nefungují žádné sluneční hodiny, mějte ohled aspoň na strašidla, ta pak nevědí, která bije, zda ještě platí půlnoc, hodina duchů :ph34r:  … Anebo mají vylézt až v jednu ráno?

 

O čase se přece nedá hlasovat, to je stejné, jako byste přehodili světové strany a vyhlásili referendem, že ode dneška bude východ na západě. Hlasovat můžete nanejvýš v SRPŠ, že žáci budou, aby "ušetřili čas" chodit v létě o hodinu dřív do školy, že pak budou moci pást husy nebo sáňkovat, jako letos v dubnu, o hodinu déle. Nebo se smluvte na poradě odborů s vedením Vaší fabriky, že rádi všichni začnete hákovat už v pět ráno, protože, když si teda nestrčíte v ospalosti pazouru do soustruhu, můžete pak od tří do devíti sekat trávu a jednotit řepu na záhumenku…

 

Vidím, že by to pomalu chtělo samostatné vlákno! 


Tento příspěvek byl upraven od Trhac: 01 listopad 2013 - 10:00

  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#612 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2013 - 10:14

Už s tím řešením času přestaňte, začínám mít deprese z toho, že bude celoročně zimní čas a já v létě prospím ještě více hodin světla :-(

 

 

Protože jak znám tyhle petice, hlasuje se o zrušení - a samozřejmě po zrušení by zůstal ten zimní astronomický čas, který mi nevyhovuje (petice už to který čas nechat neřeší a po zrušení by určitě zůstal ten "správný čas", protože prostě vede k tomu, že člověk ztratí hodinu denně na odpolední výlety a jiné činnosti.

Samozřejmě chápu to, že slunce je v nadhlavníku v pravé poledne, a že střídání času může být škodlivé, na druhou stranu výhody co mi plynou z letního času jsou daleko větší, než ty, které mě omezují při tom střídání. Takže za mě NE.

 

Podíval jsem se taky na astronomické údaje pro mou polohu a zjistil jsem, že zajímavě se mění doba poledne i co se týče průběhu roku. Že krom těch 25-ti minut o které se mění astronomické poledne z východu na západ naší republiky se o dalších 20 minut mění toto poledne v průběhu roku, že teď na podzim je nejdříve. Věděl jsem, že se to hýbe (známé přísloví Lucie noci upije ale dne nepřidá), ale že až o tolik, to mě překvapilo.

 

Takže ta hodina posunu už zase není tolik!


  • 3

#613 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2013 - 10:52

Souhlas, taky už bych toho nechal, ani jedna strana, zdá se, neustoupí <_< .

Možná by stálo za úvahu sloučit oba koutky do jednoho, protože co jednomu působí radost,

vede u druhého k depresi ...


  • 1

#614 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2013 - 10:57

Souhlas, taky už bych toho nechal, ani jedna strana, zdá se, neustoupí <_< .

Možná by stálo za úvahu sloučit oba koutky do jednoho, protože co jednomu působí radost,

vede u druhého k depresi ...

Jsem pro sloučení -  konečně bych se přestala strachovat, že mi Peťula exemplárně udělí nůši FP :D za rozverné OT lumpačení v geodepresivním koutku!


  • 0

#615 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 01 listopad 2013 - 11:06

Mohli bychom jít ve stopách Ruska viz http://cs.wikinews.o...lo_na_letní_čas


  • 2
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#616 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2013 - 11:12

Mohli bychom jít ve stopách Ruska viz http://cs.wikinews.o...lo_na_letní_čas

V Rusku, pokud vím, ale i snížili počet časových pásem, takže je to pro každého Rusa trochu jinak. Já letos pozoroval ve východním Polsku, že je to taky jinak, než u nás. Strašně brzo svítalo a večer byla tma v nečekaný čas. Potíž pro ty všemocné evropské unifikátory asi bude v tom, že nasadit jeden čas od Španělska po Bulharsko nebude snadné. My jsme jako vždy tak nějak uprostřed, takže by z toho mohl vyjít starý dobrý SEČ, ne? Když už tady máme ten 15. poledník…


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#617 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2013 - 11:16

Podíval jsem se taky na astronomické údaje pro mou polohu a zjistil jsem, že zajímavě se mění doba poledne i co se týče průběhu roku. Že krom těch 25-ti minut o které se mění astronomické poledne z východu na západ naší republiky se o dalších 20 minut mění toto poledne v průběhu roku, že teď na podzim je nejdříve. Věděl jsem, že se to hýbe (známé přísloví Lucie noci upije ale dne nepřidá), ale že až o tolik, to mě překvapilo.

O té Lucii píšu v listingu keše http://coord.info/GC2A5W9 .

Dále se můžete podívat na heslo časová rovnice třeba na Wikipedii. Těch maximálně 20 minut odchylky nemá pro běžný život valný význam (leda když se někdo rozčiluje, že ty sluneční hodiny nejdou přesně podle rádia); spíš může někomu vadit změna pravého slunečního času při cestování třeba z Ostravy do Aše (před mnoha lety jsme jeli s turisťákem z Prahy na Vihorlat a moc jsme se divili, jak tam je najednou večer brzy tma...).


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 01 listopad 2013 - 11:18

  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#618 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2013 - 11:56

Jak málo stačí k radosti - konečně se zvedla mlha, sluníčko se proklubalo a odpoledne se pojedu podívat, jestli obnovím po dohodě s ownery jednu multinku a oni ji pak znovu zprovozní.

Fakt je, že na řadu z nás působí nedostatek světla za kratších dnů depresivně. Kdo to o sobě ví a dovede se vyladit nějakou drobnou radostí, má vyhráno. 


  • 1

#619 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2013 - 12:36

...

Fakt je, že na řadu z nás působí nedostatek světla za kratších dnů depresivně. Kdo to o sobě ví a dovede se vyladit nějakou drobnou radostí, má vyhráno. 

Mě tma nevadí, naopak :-) A mám rád mlhu, šero, sychravo... To je pro mě paráda.


  • 0

#620 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2013 - 13:04

Vám furt něco vadí. :rolleyes:

Já bych ten čas zrušila úplně celý. :)


  • 0




6 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 6 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama