Přejít na obsah


Fotka

Formulář pro earthky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#21 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2012 - 8:49

Nazdar, zase jsi nezklamal :D Kurňa už aby jsi měl ten titul a mazej jim pomoct do Seattlu :) Tahle odpolední práce by je stála tak měsíc práce a ještě by při tom rozbili mapu a logování :D Každopádně by to chtělo dát možnost mazat zkušební odpovědi, ať to neplevelí DTB a přeložit větu "Entered answers are correct!" + již zmíněná odpověď intervalem
  • 0
Užívej života...

#22 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2012 - 8:53

+ mě ještě napadlo - k čemu je v dtb odpovědí ono "Úspěch" Ano, když formulář stejně nikoho nepustí dál se špatnou odpovědí?
  • 0
Užívej života...

#23 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2012 - 9:03

Takze, reakce na poznamky a pripominky :) 1) Ano, neni to samospasna vec pro vsechny earthkese, ani jsem se o neco takoveho nesnazil. Ale je jich spousta, kde se ma napsat nazev horniny a podobne snadno zjistitelne a jednoznacne veci. A pro ty je to prave vhodne. 2) Interval ciselneho udaje pridam, prozatim je to mozne resit vypsanim vsech moznosti (coz chapu ze v pripade milionu let nedava moc smysl :D) 3) mazani odpovedi - no, asi by tam byt mohlo, to by snad nemuselo nicemu vadit 4) preklad opraven :) 5) to zobrazovani uspesnosti je tam z duvodu, ze jsem uvazoval, jestli nezobrazovat i spatne pokusy. Resp. stale o tom uvazuji, ale trochu se bojim, aby se pak databaze neplnila prilis velkym mnozstvim spatnych pokusu, zvlast v momente, kdy se nekdo bude snazit strilet od boku. 6) S cimz souvisi, ze by to mozna chtelo nejaky limit poctu spatnych pokusu jak ma evince nebo geocheck, ale opet by to chtelo trochu vic promyslet, aby to napriklad opravu preklepu nevzalo jako kompletni zmenu jedne otazky, aby clovek zbytecne musel cekat kvuli nejake drobnosti... Navrhy? EDIT: Jo, a kdyz by nekdo byl skutecne dobry webovy grafik a udelal nejakou grafiku ktera by se na nejaka mista urcite hodila - logo, mozna nejake ikonky, neco lehce na pozadi (libilo by se mi neco ve stylu gc.com, jak maji schematicky naznacenou krajinu), urcite bych nepohrdl :) EDIT2: Jo a cely web by mel byt snad pouzitelny i na telefonech, takze pro zadavani odpovedi primo z terenu by nemel byt problem... Ale zatim jsem to moc netestoval...
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#24 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2012 - 11:38

Dotaz, jde použít stejné přihlášení jako na GeoMail? Nebo mám založit další účet. Mě to je jedno, ale ať se to zbytečně nedabluje (nebo nedoubleuje :) )
  • 0

#25 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2012 - 11:49

premyslel jsem o tom spojit ucty do jednoho jak pro cwg, gcm i tohle, nakonec zvitezila lenost :) mozna casem to dodelam, ale zatim je treba nova registrace... pardon :)
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#26 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2012 - 12:52

Výborně, moc pěkné... Udělal jsem tam v Uvítací nebo ketré zprávě chybu... kde si můžu zeditovat to co jsem tam zadával na začátku do profilu?
  • 0
www.povetrnik.cz

#27 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2012 - 12:58

jo už jsem to našel... dík
  • 0
www.povetrnik.cz

#28 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2012 - 22:10

Vypadá to fajn. Jsem rád, že jsi vytvořil uživatelsky přijatelnější verzi. Moje připomínky: - Namísto typu otázky "Výběr z předvolených" je i v češtině anglický originál. - Když vyberu Výběr z předvolených, sice se objeví textarea na seznam voleb, ale pod ní zůstane i textarea na text. Moje dotazy: - Pokud chci ještě formulář pro anglicky mluvící kačery, mám jej vytvořit jako nový formulář, nebo stačí kliknout na "Anglicky" a přeložit otázky a odpovědi do angličtiny? Díky Jinak tedy ještě počkám na interval číselného údaje, a pak to také začnu používat.
  • 0

#29 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2012 - 23:12

Jaky cesky ekvivalent pouzit pro combobox? :) Ja jsem programator, ne jazykovedec :D Jinak ohledne comboboxu - ano, zadas volby ktere v nem maji byt... a do toho druheho policka vyplnis volby, ktere jsou brany jako spravna odpoved. Logicke, ne? Vicejazycny formular je treba bohuzel zadavat jako novy formular - GC kod nemusi byt unikatni, takze to neni problem. Chapu, ze to zeslozituje spravu spravnych odpovedi, ale na druhou stranu to docela zjednodusuje cele rozhrani. Maximalne casem mozna udelam nejake propojeni formularu podle GC kodu, aby fyzicky to byly porad dva ruzne, ale dalo se s nimi pracovat nejak zaroven a hlavne byly videt zaroven i spravne odpovedi z obou formularu.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#30 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2012 - 14:15

Tak jsem doplnil typ Range/Rozsah, a tesim se na prvni ostre nasazeni :)
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#31 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2012 - 21:52

1) Nahoď možnost mazání zkušebních odpovědí. 2) Co znamená - "Pro typ Rozsah zadejte minimum a maximum." jak? na jeden řádek? prosím specifikovat díky za vývoj :)
  • 0
Užívej života...

#32 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2012 - 21:11

1) je to tam 2) si navymyslis... :) jeste par dalsich typu a uz ten text bude mit 2 stranky :)) (jo, ja vim, mohl bych ho udelat zavisly na zvolenem typu, ale zatim je to jeste dobry, pokud ale pribyde neco dalsiho, tak uz to tak udelam). Jeste neco? :P
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#33 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2012 - 23:46

Díky :) Nasazuji tedy do ostrého provozu (kurňa, že ty z toho vytáhneš odpovědi a ošmelíš edukativní důvod eartcachí? :D ) a díky moc za vývoj. Měl bych však ještě jednu skromnou žádost - mezi jednotlivými otázkami ve finálním dotazníku co vidí návštěvníci (odpovídající) jsou pekelně malé mezery a celé se to tváří strašně "splácaně" + jsou tam navíc 3 různé velikosti (nebo i fonty?) písmen - v otázce, při odpovídání v dotazníku a v popisu pod okýnkem formuláře - nejde to nějak "uhladit" a zpřehlednit?
  • 0
Užívej života...

#34 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2012 - 7:29

Oceňuji snahu šikovnějších kolegů vyvinout nástroj pro komunitu. Pro svou earthku ho však nenasadím. Jestliže nálezci mé keše si dají tu práci a přijdou na místo, rozhlédnou se, zamyslí se a vlastnoručně sepíší odpovědi, pak pokládám za základní slušnost si tu jejich odpověď přečíst a odepsat s poděkováním za návštěvu keše a za odpovědi.
  • 0

#35 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 8:43

Prezentace výrobků v zahraničí se nemusí zrovna vždy vyplatit. Tak doufám, že to buď nějak obhájíš, nebo to prostě necháš běžet :). Uděláme si v ČR vlastní vyjímku? :D Mimochodem, ten co ti tam odepisoval, je hráčský účet jednoho z reviewerů pro earthky.
  • 0

#36 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 10:32

To je proste klasika na GS foru :) Obvykle vubec nechapou, ze ten jeden jediny pohled, ktery oni maji, nemusi byt pouze jediny existujici :) Ja vychazim z toho, ze geoawareCZ doporucil zverejneni toho puvodniho skritpu, tj. nema problem s pouzitim podobnych veci u nasich earthek. A to je to, co me zajima :) O tom pravidle jsem sice netusil, nicmene jak pisu v reakci, pise se tam pouze ze se to nedoporucuje, nikoliv ze se to nesmi :) A jinak neni duvod cokoliv vypinat, kdo chce pouzivat muze, kdo nechce, at se probira tunami identickych mailu :)
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#37 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2012 - 8:49

Pročetl jsem si tu diskusi na GS fóru. Moje postřehy:

1) Nikdo ti tam nic nezakazuje, žádná "výjimka" pro ČR není nutná. Jen se ti snaží dobrácky vysvětlit proč automatické odpovídací formuláře nejsou dobrý nápad a proč je tedy "silně nedoporučují". Ale pokud chceš, hrej si s tím klidně dál.

2) Za sebe musím říct, že souhlasím s tím, co ti tam píšou. Earthky by měly mít především vzdělávací účel, otázky by měly být takové, aby vedly lidi k zamyšlení a k popisu vlastního zkoumání. Automatický formulář motivuje zakladatele k tomu, že bude vznikat víc nudných earth keší typu "najdi informační tabuli a opiš z ní pět čísel" namísto otázek typu "proč jsou sedimenty uloženy právě takovým způsobem?".

Pokud někomu vadí, že dostává odpovědi na své otázky, tak by snad earthky ani neměl vytvářet. Tolik můj názor.
  • 0

#38 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2012 - 9:47

Stejně jako GS tak i Kulhal asi nevyzkoušeli onen formulář, který není jen automatickým formulářem, ale hlavně velmi funkční sbírkou odpovědí. 1) já sám jsem nepoužil možnost otázky s výběrem odpovědí (tedy automatickou kontrolu), ale pouze takové, kde je nutné jednou za čas zkontrolovat správnost odpovědí - zatím to dělam ihned po logu 2) výhodou je, že člověku v emailu neplevelí mail 200 shodných emailu, ale vše je na jednom místě v jedné databází a pokud by bylo něco špatně, sám se autorovi odpovědí ozvu 3) vlastně nevidím žádnou změnu, už předtím earthreviewer doporučoval mít v listingu napsáno, že "po odeslání otázek není nutné čekat na validační mail (jakože autorovo svolení), ale pokud je neco spatne ozvu se sám" - toto je vlastně mnohem jednodušší pro obě strany a nic se nemění - kačer nemusí hledat, jak co posílat, otvírat maily, nebo kdo ví co, jen vyplní odpovedi a odesle, muze hned zalogovat a nemusí na nic čekat; autor naopak nemá zaplevelenou schránku a kontakty (i kdyz já si na to delal speciální složku s filtry, ale tohle se mi líbí více), všechny odpovědi vidí pěkně u sebe a ozve se opravdu jen tem, kterí to pokazili...
  • 0
Užívej života...

#39 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2012 - 10:42

kulhal napsal/a:
.... Automatický formulář motivuje zakladatele k tomu, že bude vznikat víc nudných earth keší typu "najdi informační tabuli a opiš z ní pět čísel" namísto otázek typu "proč jsou sedimenty uloženy právě takovým způsobem?".

Pokud někomu vadí, že dostává odpovědi na své otázky, tak by snad earthky ani neměl vytvářet. Tolik můj názor.


k tomu prvnimu: O tom jake budou vznikat earthky rozhoduje reviewer. Az me nekdy zarazi, jake otazky naprosto nesouvisejici s geologii event. s vedami, ktere se na dane misto vazou (treba biologie), dovoluje ten nas. Pocitat obrazky na infotabulich nebo zjistovat cislo ptaci budky mi jako odpovedi pro earthkese prijdou fakt divne.

S tim druhym naprosto souhlasim, i kdyz nemam nic proti tem, co si to chteji zjednodusit kdejakym formularem. To je jejich vec. Jen me prekvapuje, jak nekdo, kdo nezalozil ani jednu earthku tady bude vypravet o nejakych tunach emailovych odpovedi. Ja mam 4 EC a jestli mi prijde 5 odpovedi do tydne, tak to povazuji za velkou urodu odpovedi. A to ty EC nemam na nejakych opustenych mistech, kam nikdo neprijde.
  • 0

#40 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2012 - 10:58

ano, taky byvaly doby, kdy jsem owner logy na svych kesich stihal cist... ale pak se to zacalo kupipt, a nyni mam v emailu 1800 neprectenych logu a kazdym dnem to narusta, protoze proste nestiham. A to logy nevyzaduji zadnou interakci z me strany, staci je jen precist. Tolik k memu nazoru na neustale spamovani inboxu jakymikoliv emaily.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama