Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Vyřešené mysterky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
53 odpovědí na toto téma

#1 emve

emve

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2012 - 7:48

ahoj, je nejaka moznost, jak na mape geocaching.com zjistim/poznam jake mysterky jiz mam vyresene? A ikonka by idealne mela byt umistena na finalnich souradnicich (misto vychozich). Da se toto nekde nastavit? PS: Na geochaching.com jiz nejde zakladat pozadavky na chtene ficury a a hlasovat o nich?
  • 0

#2 emve

emve

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2012 - 8:08

tak jsem nasel neco na http://forums.ground...howtopic=285926

takze: "Neboj. Vsechno bude." (snad ;) )
  • 0

#3 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2012 - 8:11

Používání této fíčury přináší více problémů než užitku. Zkus raději přejít na GeoGet nebo GSAK.
  • 0

#4 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2012 - 9:50

Na vyluštěné mysterky používám GC comments.
http://userscripts.o...ipts/show/75959
  • 0

#5 burg

burg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2012 - 10:17

georabbits.cz napsal/a:
Na vyluštěné mysterky používám GC comments.
http://userscripts.o...ipts/show/75959


na vyluštěný mysterky používám tužku a papír...
Ne fakt, vyluštím jen mysterky z oblasti, kam mířím and that's all - nejjednodušší, efektivní, nedojdou tomu baterky...;)
  • 0
Lovte tak, aby vás to bavilo a zakládejte tak, aby to bavilo ty ostatní.

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2012 - 10:37

... a ten papir nikdy neztratis, nezalozis, nezapomenes? Prekreslujes si ty vylustene finalky s ostatnimi keskami do papirove mapy, abys mel prehled? B)
  • 0

#7 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2012 - 10:51

Když mysterku vyluštím, přepíšu souřadnice a hned stáhnu do navigace.
  • 0

#8 emve

emve

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2012 - 10:56

burg napsal/a:

georabbits.cz napsal/a:
Na vyluštěné mysterky používám GC comments.
http://userscripts.o...ipts/show/75959


na vyluštěný mysterky používám tužku a papír...
Ne fakt, vyluštím jen mysterky z oblasti, kam mířím and that's all - nejjednodušší, efektivní, nedojdou tomu baterky...;)


Pripravuji se na ME v Olomouci a lustim si mistni mysterky, rad bych nejak na GC mape poznal, ktere uz vylustene mam a kde se realne nachazi jejich finale.

Papir a tuzka jsou skvele nastroje, ale v tomhle okamziku trosku nanic...
  • 0

#9 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2012 - 10:57

Tak pouzij nekterej ze zminenejch programu - umi to dokonce i tu mapu vcetne oznaceni vylustenosti ;)
  • 0

#10 emve

emve

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2012 - 11:03

petulinka1 napsal/a:
Tak pouzij nekterej ze zminenejch programu - umi to dokonce i tu mapu vcetne oznaceni vylustenosti ;)


Zkousim ten GCComment, ale zatim se zda, ze to nic nedela... dle popisu "Besides the regular requirements (Firefox and Greasemonkey)" to asi v Chrome nespustim
  • 0

#11 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2012 - 11:04

Tak, tak. Vylustis, zadas finalku do GeoGetu a az budes chtit, vykreslis si mapu (a treba i vytisknes) a mas tam kese, finalky a treba i parkoviste, kdyz budes chtit.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#12 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2012 - 11:06

emve napsal/a:

petulinka1 napsal/a:
Tak pouzij nekterej ze zminenejch programu - umi to dokonce i tu mapu vcetne oznaceni vylustenosti ;)


Zkousim ten GCComment, ale zatim se zda, ze to nic nedela... dle popisu "Besides the regular requirements (Firefox and Greasemonkey)" to asi v Chrome nespustim

Ja mela na mysli spis ten GeoGet a GSAK. Pak se to z nich da dokonce vyplivnout jakozto GPX do GPSky, takze luxus nejvetsi :)
  • 0

#13 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2012 - 11:06

emve napsal/a:
Pripravuji se na ME v Olomouci a lustim si mistni mysterky, rad bych nejak na GC mape poznal, ktere uz vylustene mam a kde se realne nachazi jejich finale.
Papir a tuzka jsou skvele nastroje, ale v tomhle okamziku trosku nanic...


Na plánování cest používám GeoGet + GeoKůk + exportní makro z GG pro GK - podle mě ideální na plánování cest.
GeoKuk ti zobrazuje rovnou i všechny stage multin i další různé waypointy (dají se jednoduše zapínat - vypínat), stejně jako ostatní typy keší, takže tam můžeš mít opravdu jen to, co chceš. Když najedeš na jednu stage, zvýrazní se ti všechny stage a WP k dané kešce, můžeš plánovat kudy jít, funguje zde plánování trasy, měření vzdáleností, zobrazení jen finálních WP atp.
  • 0

#14 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2012 - 11:27

Já to mám zas opačně než Smrk - stáhnu mysterku/multinu s úvodními souřadnicemi. V terénu (nebo u PC) pak mysterku vyluštím a upravím v mobilu souřadnice. U multiny zas po sesbírání indicií přidám další waypoint (finálku). Mohu si pak nastavit, co se bude zobrazovat - výchozí body, různé stages anebo finálku anebo vše + si určit, k čemu mě to bude navádět. Ovšem používám androiďácký Locus + addon geocaching4locus, což na moc dlouhé kešování není... (baterka)
  • 0

#15 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2012 - 11:51

No, v geogetu je práce snadná, přidám si final waypoint. Jenomže v terénu do Oregona můžu přidat jen NextStage. Důsledkem je, že u multin vyluštěných v terénu nemám finální souřadnice, protože se už nedonutím si je po odlovu do geogetu doplnit. Ono to skoro k ničemu není, ale protože si i nalezené dávám jako POI, vím, že mě ke krabici znovu nedovedou. Nemám tisíce odlovů a pamatuju si, kde co bylo (když bych třeba potřeboval někam udat coin), tak mi to nevadí.
  • 0

#16 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2012 - 12:30

Mam v GG i finalky multin, WIG, ... ktere jsem nasel. Rovnez je exportuju jako POI do GPS. Ale je pravda, ze to znamena po lovu si to tam zadat. Stejne zadavam bonusova cisla, TB, GC, s kym jsem to lovil a podobne, takze zadani finalek uz me tak moc nezdrzuje :)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#17 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2012 - 14:18

Nemám problémy si tam FW zadat, ale už nikdy to neudělám pro finálky, které jsem nalezl v předGG období, nebo v předGPS období. To mě souřadnice zajímaly jen na to, abych si to podle nich našel na mapě. A není toho málo, tak polovinu svých nálezů mám bez GPS.
  • 0

#18 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2012 - 14:36

georabbits.cz napsal/a:
Na vyluštěné mysterky používám GC comments.
http://userscripts.o...ipts/show/75959


Taky pouzivam GCComment, funguje na mape z groundspeaku a pri stazeni listingu do GPSky se muzete rozhodnout zda finalku mit jako novy bod, nebo tam rovnou presunout souranice cele cache.
Navic to ma jeden takovy vedlejsi efekt, kdyz se cache zaarchivuje, tak vam to vylusteni stale zustane na mape a tak se da GCComennt s uspechem pouzit na archeogeocaching.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#19 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 30 květen 2012 - 21:21

Tak na luštění mysterek jsem začal používat poznámkový blok Evernote. Poznámky (nejen řešení) mám k dispozici v mobilu v terénu, v počítači a kdekoliv, kde je web. K poznámce jdou přiřadit souřadnice, takže se dají zobrazit poznámky nad mapou. Vyřešené finálky pak putují do GSAKu do corrected coordinate. Odtud pak export do GPX.
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#20 sundin

sundin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 6:43

No když si vyluštím mysterku nebo proběhnu nějakou multinu, tak si přepíšu souřadnice přímo v listingu na GCcom. Pak při náhledu na mapy.cz už je posunutá. Při stahování do GPX nebo rovnou do GPS už se stahují nově přepsané souřadnice.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama