Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Vyřešené mysterky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
53 odpovědí na toto téma

#21 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 6:50

sundin napsal/a:
No když si vyluštím mysterku nebo proběhnu nějakou multinu, tak si přepíšu souřadnice přímo v listingu na GCcom. Pak při náhledu na mapy.cz už je posunutá. Při stahování do GPX nebo rovnou do GPS už se stahují nově přepsané souřadnice.

A jak to děláš, když máš pro finálku více řešení kteé je zapotřebí v terénu ověřit ? Nebo když se nepočítá finálka ale jen nějaká stage. Nebo poznámka po vlastní odlov.
Tohle přepisování souřadnic stále vidím jako nejhoší možnou eventualitu.
  • 0

#22 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 7:52

Hele, ti lide pouzivaji mapu na geocaching.com, kde nejsou ani zadne waypointy. Nekomu to asi staci, tak se nedivim, ze takove malickosti, jako vice finalek ci rozpocitana multina, jim pripadaji jako sci-fi.
  • 0

#23 plazem

plazem

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 8:04

XiXi_team napsal/a:
Tak na luštění mysterek jsem začal používat poznámkový blok Evernote. ................

Prosím, promiň, ale kde naleznu ten - Evernote?
Za odpověď děkuji
  • 0

Honza - Plačko
Blanka, Gábi - Zemanovi
a spol. - prostě, "koho a co", nám kdo svěří !!!

*"PlaZem"*


#24 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 8:10

evernote.com
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#25 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 8:14

plazem napsal/a:

XiXi_team napsal/a:
Tak na luštění mysterek jsem začal používat poznámkový blok Evernote. ................

Prosím, promiň, ale kde naleznu ten - Evernote?
Za odpověď děkuji

http://lmgtfy.com/?q=evernote
  • 0

#26 plazem

plazem

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 8:15

honny napsal/a:
evernote.com

Jo, jo díky moc!!!
  • 0

Honza - Plačko
Blanka, Gábi - Zemanovi
a spol. - prostě, "koho a co", nám kdo svěří !!!

*"PlaZem"*


#27 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 10:17

gord napsal/a:
Mam v GG ... Stejne zadavam bonusova cisla, TB, GC, s kym jsem to lovil a podobne... :)

Tý jo, ty by ses mi vážně hodil :-) Já mám v lepším případě bonusový čísla na papírku a než dojdu ke GG, tak papírek ztratím. V horším si uvědomím až doma při logování, že jsem si měla opsat nějaký číslo. Nevíte, jak se to dá léčit :)
  • 0

#28 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 10:29

Mufa napsal/a:

Tý jo, ty by ses mi vážně hodil :-) Já mám v lepším případě bonusový čísla na papírku a než dojdu ke GG, tak papírek ztratím. V horším si uvědomím až doma při logování, že jsem si měla opsat nějaký číslo. Nevíte, jak se to dá léčit :)


To se nejlíp dělá tak, že si s sebou vezmeš na lov někoho, kdo se v těchhle kancelářských pracech vyžívá :)
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#29 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 10:33

Mufa napsal/a:
Tý jo, ty by ses mi vážně hodil :-) Já mám v lepším případě bonusový čísla na papírku a než dojdu ke GG, tak papírek ztratím. V horším si uvědomím až doma při logování, že jsem si měla opsat nějaký číslo. Nevíte, jak se to dá léčit :)

Já na sběr bonusových čísel rezignoval dávno. Kdyby se mi stalo, že bych snad nějakou sérii odlovil a chyběl mi ten bonus, tak si napíšu ownerovi o ta čísla. Je pro mne jednodušší doufat v dobrosrdečného ownera než skladovat čísla.
  • 0

#30 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 10:50

Ja to mam ponekud kombinovany - obcas si to cislo napisu, ale nejakym zpusobem zapomenu jit na tu bonusku:D Takle uz mi asi dva roky sviti jedna nedaleka :DNebo si klasicky ty cisla zapomenu napsat.... Nebo zapomenu, kam jsem je napsala...Zivot je boj
  • 0

#31 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 11:15

Mufa napsal/a:

gord napsal/a:
Mam v GG ... Stejne zadavam bonusova cisla, TB, GC, s kym jsem to lovil a podobne... :)

Tý jo, ty by ses mi vážně hodil :-) Já mám v lepším případě bonusový čísla na papírku a než dojdu ke GG, tak papírek ztratím. V horším si uvědomím až doma při logování, že jsem si měla opsat nějaký číslo. Nevíte, jak se to dá léčit :)

Ja nekde napsal, ze si je nikdy nezapomenu poznamenat? ;)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#32 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 11:31

Mufa napsal/a:

gord napsal/a:
Mam v GG ... Stejne zadavam bonusova cisla, TB, GC, s kym jsem to lovil a podobne... :)

Tý jo, ty by ses mi vážně hodil :-) Já mám v lepším případě bonusový čísla na papírku a než dojdu ke GG, tak papírek ztratím. V horším si uvědomím až doma při logování, že jsem si měla opsat nějaký číslo. Nevíte, jak se to dá léčit :)


To si myslím že by mělo fungovat tak (sám to ale řeším externí papírovou pamětí v zápisníku, mám to alespoň duplicitně) že si při odlovu do navigačního programu zapíšu nejen čas odlovu, ale i poznámky do logu a poznámky do databáze a po návratu se databáze synchronizuje s tou co je v GeoGetu.
  • 0

#33 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 11:32

petulinka1 napsal/a:
Ja to mam ponekud kombinovany - obcas si to cislo napisu, ale nejakym zpusobem zapomenu jit na tu bonusku:D Takle uz mi asi dva roky sviti jedna nedaleka :DNebo si klasicky ty cisla zapomenu napsat.... Nebo zapomenu, kam jsem je napsala...Zivot je boj


Já si nad odlovenou keší dělám WP a bonusová čísla si tam zapisuju, do komentáře. Takže minimálně je to ve stažených datech z GPSky.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#34 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 12:39

Gord: No vypadáš, že bys mohl mít celkem slušný databáze všeho možnýho :)
Chryseis Kancelářská krysa jsem sama, právě proto do přírody beru sotva tužku :)
Kolombo Nedávno jsem si do Oregána do poznámky uložila bonusový číslo a dodneška jsem ho z něj nevydolovala. Jsem na to antitalent :)
  • 0

#35 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 12:47

Mufa: To bonusovy cislo mas v souboru s Field notes primo v Oreganu :)
  • 0

#36 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 13:55

Jo, bonus. číslo je v geocache_visits.txt . Ale dá se poznámka přečíst taky nějak normálně? Třeba v Zobrazit nalezené? Mě to nejde. A čísla keší si nepamatuju, tak potom v geocache_visits hledám, co k čemu patří. Field notes totiž skoro nepoužívám a když už, tak do logu pochopitelně bonusová čísla nepíšu. Vyřešil jsem to tak, že tam, kde budu potřebovat bonusová čísla v terénu (knoflík...) si tahám notýsek.
  • 0

#37 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 14:17

mpik napsal/a:
Jo, bonus. číslo je v geocache_visits.txt . Ale dá se poznámka přečíst taky nějak normálně?


Nedá. Tohle je trošku nedomyšlené, kolikrát člověk potřebuje poznámku dřív, než doma u PC.
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#38 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 14:25

Taky me to s tema poznamkama stve, ale nic s tim holt nenadelam - jedine ten notysek... Nekdy mam pocit, ze GS a Garmin maj k sobe az prilis blizko a sedej tam stejny lidi..
  • 0

#39 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 14:55

Ono je tam nedomyšleností víc. Co by jim udělalo např. při navigaci na multinu možnost přepínat stage? Ale ne, stage se tváří jako obyčejné waypointy, taky proto je mám v POI a tím se dají i vybrat ze seznamu a navigovat na ně. Jen si při tom vždycky zruším přístup do listingu. Takže pokud jsou jasně popsané, vůbec se na ně nenaviguju a jen koukám na obrazovce, kde ho mám hledat. A multiny si stejně předem vypisuju na papír. Hledat otázky a palcem listovat dlouhým listingem není ono.
  • 0

#40 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 15:09

Myslim, ze t ynedomyslenosti by vydaly na celej roman :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama