Přejít na obsah


Fotka

MANUAL K TBs A GCs


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2006 - 13:33

Vazeni pratele,



o vikendu se mi ztratil dalsi coin, pri prohlizeni watchlistu jsem narazil geocachera "speedbird737"a, ktery ma u sebe TB a Jeepa! Posledni prihlaseni 12.kvetna, 3 nalezene cache:(, v TicTac 2 a Pendulu nejsou, ale maji byt take 2 coiny...



...proste a jednoduse, problemy s "trackables" stale pretrvavaji a uz jsem se mnohokrat setkal s nazorem typu "coiny uz nekupuju, stejne se je nekdo slohne". Nema cenu nad tim nejak lamentovat, je to proste realita. Ale jak uz jsem psal v nedavnem vlaknu - mam takovou ideu (neco jako I HAVE A DREAM :))) napsat navod, ktery by novackum osvetlil problematiku trackovatelnych predmetu. Neco takoveho jsem se skutecne pokusil napsat, vysledek je zde:


http://www.geocaching.cz/upload/TB&GCman.pdf


.
Pozdeji bych sem jeste pripsal kus HTML kodu, ktery by mohl byt vlozen do Vasich listingu, pokud byste meli zajem. Mozna je to boj proti vetrnym mlynum, ale pokud to pomuze jen trochu, proc to nezkusit ? Ted bych Vas tedy poprosil o Vase nazory a pripominky.

Diky !



  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2006 - 13:40

POZOR !!!

Prostudujte si nasledujici navod, myslite-li to s geocachingem vazne.
POZOR !!!


co vy na to ??
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2006 - 13:41

Do listingu vrazit toto:


POZOR !!!
Prostudujte si nasledujici navod, myslite-li to s geocachingem vazne.
POZOR !!!


co vy na to ??
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2006 - 11:29

Bezva nápad, link budu připojovat ke každému TB listingu.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2006 - 12:51

Poslední dva coiny co jsem hloupě dotáhl ze zahraničí do ČR jsem vložil do krabičky s nápisem "Geocoin, nebrat, přesunout do jiné keše" což mi připadne jako dostatečná informace pro neznalého českého kačera. No uvidíme.

  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2006 - 14:50

Skvely napad, diky. Prave jsem zakoupil par coinu (jsem optimista) a tak je vybavim pruvodnim listem.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2006 - 15:03

Do listingu vrazit toto:


POZOR !!!
Prostudujte si nasledujici navod, myslite-li to s geocachingem vazne.
POZOR !!!


co vy na to ??

Hezke. Mame to chapat tak, ze timto davas svuj vytvor k pouziti siroke GC obci?
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2006 - 13:26

Poslední dva coiny co jsem hloupě dotáhl ze zahraničí do ČR jsem vložil do krabičky s nápisem "Geocoin, nebrat, přesunout do jiné keše" což mi připadne jako dostatečná informace pro neznalého českého kačera. No uvidíme.

To je asi nejrozumnější řešení.

Velký výrazný nápis co s tím


a pak podrobný návod .....

  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2006 - 15:08

Hezke. Mame to chapat tak, ze timto davas svuj vytvor k pouziti siroke GC obci?

No jasneee !!!! Cim vice lidi by si to dalo na stranky svych kesek, tim vice lidi si to precte a tim (snad) mene se budou coiny zatoulavat vinou spatneho logovani apod. Strucne receno, je to free :D

  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2006 - 15:08

Hezke. Mame to chapat tak, ze timto davas svuj vytvor k pouziti siroke GC obci?

No jasneee !!!! Cim vice lidi by si to dalo na stranky svych kesek, tim vice lidi si to precte a tim (snad) mene se budou coiny zatoulavat vinou spatneho logovani apod. Strucne receno, je to free :D

  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2006 - 14:58

Osvety neni nikdy dost, take jsem dal odkaz na vecne a vystizne seznameni s "trackable" do svych listingu, stejne jako mam u vsech odkaz na tyto Honzovy stranky...
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2006 - 16:04

No jasneee !!!! Cim vice lidi by si to dalo na stranky svych kesek, tim vice lidi si to precte a tim (snad) mene se budou coiny zatoulavat vinou spatneho logovani apod. Strucne receno, je to free :D

Jasne ze jasne, ale znas to, co je psano, to je dano! Diky moc. (Skoda jen, ze zakladni problem se tim neodstrani - spousta lidi travellera z cache vezme a NIKAM se nepodiva... takze ani velky tlusty odkaz v listingu nic nezmuze. Ale na par lidi jineho typu treba bude mit kyzeny ucinek :]
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2006 - 16:04

No jasneee !!!! Cim vice lidi by si to dalo na stranky svych kesek, tim vice lidi si to precte a tim (snad) mene se budou coiny zatoulavat vinou spatneho logovani apod. Strucne receno, je to free :D

Jasne ze jasne, ale znas to, co je psano, to je dano! Diky moc. (Skoda jen, ze zakladni problem se tim neodstrani - spousta lidi travellera z cache vezme a NIKAM se nepodiva... takze ani velky tlusty odkaz v listingu nic nezmuze. Ale na par lidi jineho typu treba bude mit kyzeny ucinek :]
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2006 - 16:05

No jasneee !!!! Cim vice lidi by si to dalo na stranky svych kesek, tim vice lidi si to precte a tim (snad) mene se budou coiny zatoulavat vinou spatneho logovani apod. Strucne receno, je to free :D

Jasne ze jasne, ale znas to, co je psano, to je dano! Diky moc. (Skoda jen, ze zakladni problem se tim neodstrani - spousta lidi travellera z cache vezme a NIKAM se nepodiva... takze ani velky tlusty odkaz v listingu nic nezmuze. Ale na par lidi jineho typu treba bude mit kyzeny ucinek :]
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2006 - 16:05

No jasneee !!!! Cim vice lidi by si to dalo na stranky svych kesek, tim vice lidi si to precte a tim (snad) mene se budou coiny zatoulavat vinou spatneho logovani apod. Strucne receno, je to free :D

Jasne ze jasne, ale znas to, co je psano, to je dano! Diky moc. (Skoda jen, ze zakladni problem se tim neodstrani - spousta lidi travellera z cache vezme a NIKAM se nepodiva... takze ani velky tlusty odkaz v listingu nic nezmuze. Ale na par lidi jineho typu treba bude mit kyzeny ucinek :]
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2006 - 21:52

No jasneee !!!! Cim vice lidi by si to dalo na stranky svych kesek, tim vice lidi si to precte a tim (snad) mene se budou coiny zatoulavat vinou spatneho logovani apod. Strucne receno, je to free :D

Tak jsem si to několikrát vytiskl a dávám to spolu s TB a GC do igeliťáku a takto společně je dávám do dalších keší.
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2006 - 17:04

Ja myslim, ze veci najviac pomoze upozornenie prilozene priamo v obale geocoinu.
Ak niekto nemate obal ktory sa otvara a predna cast je prave na takuto karticku, tak dajte vediet, par ich niekde mam.
Inac tu je zaujimava linka na geocoin FAQ - v anglictine.

http://members.cox.net/teamai/faq/index.shtml
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2006 - 16:11

Souhlas ! Ale ... je jista sance, ze nejaky zacinajici geocacher se koukne na listing nejake kesky (na zadani multi, na hint, aby zalogoval nalez apod.) a pokud si to precte, tak na nejake dalsi kesce v budoucnu bude vedet co a jak. No a nebo ho to trkne, vynda TBho z kapsy a dologuje ho dodatecne. Neni to stoprocentni, ale treba to malinko pomuze. Zkopirovat to do listingu je otazka par kliknuti...
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2006 - 17:57

Ja myslim, ze veci najviac pomoze upozornenie prilozene priamo v obale geocoinu.

A taky by se do pravidel v keších mělo za větu:

  • Když budeš chtít , vem si něco z "pokladu". Pokud si ale něco vezmeš, zanech tu také něco svého pro ty, kteří přijdou po tobě, a zapiš se do návštěvní knihy.

připsat něco jako:
  • Nenechávej si prosím předměty s visačkou "The Travel Bug"
    ani mince s nápisem "TRACKABLE ON GEOCACHING.COM",
    jsou to stopaři cestující od jednoho pokladu k jinému.

  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2006 - 22:00

Tak jsem si to několikrát vytiskl a dávám to spolu s TB a GC do igeliťáku a takto společně je dávám do dalších keší.

...diky, alespon vim, ze to ma nejaky uzitek!!! Zatim to vypada, ze pro vsechny je jednodusi nadavat na ztracene coiny, ale neudelat vubec nic pro zmenu:(

Pak to dopada takto...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama